Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » vo chlastu a první pomoci

Koldan (Člen)
30.01.2010 00:45:08
Offline

vo chlastu a první pomoci

Seděli zme s bráchů v knajpě a dohadovali se. Zítra budeme sedět zas a vopět bude hátka, tagže scu být chytřejší:
v případě ohrožení života, můžu řídit vopilej? Tzn. pokut někomu pude vo kejhák, možu sednůt za volant a zavézt ho do nemocnice, přestože mám ňáký to pivánko f sobě?
Jak je to s rychlosťů? možu valit přes město či obec jag závodník? jag budů postupovat cajti dyž přes dědinu či město proletím jak Fitipaldi, navíc nalitej, dotyčnému zachráním život, ale poruším fšecky možný pravidla? Nezajímá ňa tolerantnost cajtů, že by ňa jako zastavili a řekli, jo, je to špatný, uděláme vám koridor a pomožeme. Zajímá ně jak to řeší zákon nebo vyhláška. estli to prostě není tag, že ně pak řeknů jo, udělali byzme to stejnako, ale holt vyhláška je vyhláška a tu máte pokutu a vodezdajte notybadhelp


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Honza (Člen)
30.01.2010 01:08:35
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Mno, napadl mě tenhle paragraf o krajní nouzi, ale jestli je to tak se spíš vyjádří právníci... KRAJNÍ NOUZE dle §14 tr. zák: "čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému tímto zákonem, není tr.činem."


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
jennys (Člen)
30.01.2010 01:15:54
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Zkušenost téměř opravdová, když jedeš do nemocnice, tak v poho, když i z ní, tak je zle. Můžeš dle zákona jet a přitom zachraňovat život, ale když dojde na správní řízení, tak musíš dokazovat, že jsi nikoho neohrozil atd. atd., a když při tom někomu ublížíš, tak k tomu může být maximálně přihlíženo jako na polehčující okolnost, ale jinak si to vyžereš.idontknow

fox101. (Člen)
30.01.2010 10:35:18
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Ohledne chlastu nvm, ale ohledne rychlosti to v takove situaci neresim. Vezl jsem jednou dceru od byvale pritelky do urazovky, rozrizla si tvar o plech na chalupe, skoro se dal jazyk prostrcit pres tvar ven sick a muzu vas ubezpecit ze to bylo krve jak z prasete, v ten okamzik jsem sedl do auta a jel jak fitipaldi, pokud by me zastavili cajti, tak jim jen reknu at me udelaj cestu, ze to s nima vyresim pak, ale bylo me uplne jedno, jestli body, flastr nebo neco jinyho, slzy s krvi smichany na tvari me v ten okamzik zabránily o tom premyslet. Ale bacha v teto situaci na kres, pod vlivem stresu jsem jel jak fakt jak prase.

Banditatom (Člen)
30.01.2010 11:07:53
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

nic proti ale co rychlá záchrana služba?idontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Inženýrek (Člen)
30.01.2010 11:43:35
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Nejsem právník a vo tědlech věcech vim prd. Kdyby ale někdo potřeboval abych mu tím zachránil život, tak bych asi nekoukal na to, jestli v sobě mám nějaký to pivo a už vůbec ne na tachometr. Pokud bych teda byl v situaci, kdy by byla "rychlá" moc pomalá.


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Banditatom (Člen)
30.01.2010 11:49:13
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

dobrá pomoc v nouzi jo! ale když má člověk vypitéidontknow bál bych se toho že člověk může nadělat více škody než užitkubad


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Koldan (Člen)
30.01.2010 11:55:53
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Pozor: já neřeším to co bych udělal a co v dané situaci považuju za správné. Mě zajímá jak to řeší zákon.
Příklad: povezete manželku do porodnice, samo, že poletíte jako čuňasi, cajti vás zastaví, vy jim všechno vysvětlíte, oni řeknou že to chápou,ale že bohužel už vás mají zaznamenané a tudíž vás čeká i správní řízení. Nebo vám prostě přinde fotka s tím, že máte přijít podat vysvětlení (neřešte osobu blízkou)
a co se týče zranění, scénka:
obžalovaný:
Pane soudce, já musel jet rychle a s alkoholem, protože dotyčný byl v ohrožení života.
soudce:
Měl jste volat záchranku, od toho tady je a ne jezdit bez majáků notabene s nějakým alkoholem jako blázen po městě.
obžalovaný:
pane soudce než by přijela sanitka, zraněný by zakalil
soudce:
jak to můžete vědět, když jste na ni nečekal, navíc zranění nebylo natolik závažné, aby dotyčného ohrožovalo na životě, zatímco vy jste svou bláznivou jízdou pod vlivem alkoholu ohrožil spoustu lidí


surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Luk (Člen)
30.01.2010 13:24:10
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Mam pocit, ze nam rikal ten jouda na skoleni ridicu, ze jako dys nekoho zachranujes tak je mozny ridit vozralej a porusovat predpisy. Ale asi musi jit fakt vo kejhak, ne naky riznuti do prstu. Samozrejme je to na vlastni zodpovednost, dys pri tom nekoho sundas, mas problem...

Asi de taky o miru...mam 3beer, ok hodim ho do spitalu. Kdyz se sotva plazim, tak budu vymejslet jiny reseni (rychla, jinej ridic) sic nadelam vic sykody nez uzitkuidontknow


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Hanz (Člen)
30.01.2010 13:27:16
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Myslím si, že to odsereš vždycky, žiješ v České republice.
Porod manželky není ohrožení života a i kdyby, tak podle zákona je trestné řídit pod vlivem alkoholu a drog, takže když tě zastaví, slušně ti vysvětlí, že máš volat záchranku (od toho tu je) a slízneš to v plné pálce (bodíky, ŘP, pokutka atd..).
U zranění kolegy to bude to samý, máš volat záchranku nejsi doktor, abys mohl posuzovat zranění a převozem pod vlivem a rychlou jízdou můžeš ublížit více lidem (obecné ohrožení) a zákon nezajímá, že je to tvůj známý, svojí riskantní jízdou můžeš zabít jiného známého.


WD club member...
Koldan (Člen)
30.01.2010 13:38:39
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Hanz psal:

Myslím si, že to odsereš vždycky, žiješ v České republice.
Porod manželky není ohrožení života a i kdyby, tak podle zákona je trestné řídit pod vlivem alkoholu a drog, takže když tě zastaví, slušně ti vysvětlí, že máš volat záchranku (od toho tu je) a slízneš to v plné pálce (bodíky, ŘP, pokutka atd..).
U zranění kolegy to bude to samý, máš volat záchranku nejsi doktor, abys mohl posuzovat zranění a převozem pod vlivem a rychlou jízdou můžeš ublížit více lidem (obecné ohrožení) a zákon nezajímá, že je to tvůj známý, svojí riskantní jízdou můžeš zabít jiného známého.

no já to viděl podobně, ale brácha i po deseti dvanáckách mi tvrdil něco jinýho, zkusíme dnes vínosurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Hanz (Člen)
30.01.2010 14:17:52
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Koldan psal:
Hanz psal:

Myslím si, že to odsereš vždycky, žiješ v České republice.
Porod manželky není ohrožení života a i kdyby, tak podle zákona je trestné řídit pod vlivem alkoholu a drog, takže když tě zastaví, slušně ti vysvětlí, že máš volat záchranku (od toho tu je) a slízneš to v plné pálce (bodíky, ŘP, pokutka atd..).
U zranění kolegy to bude to samý, máš volat záchranku nejsi doktor, abys mohl posuzovat zranění a převozem pod vlivem a rychlou jízdou můžeš ublížit více lidem (obecné ohrožení) a zákon nezajímá, že je to tvůj známý, svojí riskantní jízdou můžeš zabít jiného známého.

no já to viděl podobně, ale brácha i po deseti dvanáckách mi tvrdil něco jinýho, zkusíme dnes vínosurprised

Po deseti dvanáctkách ti budu klidně tvrdit, že sem tvoje sestra dvojče...bigsmile


WD club member...
Datel (Člen)
30.01.2010 21:13:21
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Hanz psal:
Koldan psal:
Hanz psal:

Myslím si, že to odsereš vždycky, žiješ v České republice.
Porod manželky není ohrožení života a i kdyby, tak podle zákona je trestné řídit pod vlivem alkoholu a drog, takže když tě zastaví, slušně ti vysvětlí, že máš volat záchranku (od toho tu je) a slízneš to v plné pálce (bodíky, ŘP, pokutka atd..).
U zranění kolegy to bude to samý, máš volat záchranku nejsi doktor, abys mohl posuzovat zranění a převozem pod vlivem a rychlou jízdou můžeš ublížit více lidem (obecné ohrožení) a zákon nezajímá, že je to tvůj známý, svojí riskantní jízdou můžeš zabít jiného známého.

no já to viděl podobně, ale brácha i po deseti dvanáckách mi tvrdil něco jinýho, zkusíme dnes vínosurprised

Po deseti dvanáctkách ti budu klidně tvrdit, že sem tvoje sestra dvojče...bigsmile

Já se spíš divím, že po deseti dvanáctkách eště udržel témasurprisedbigsmile

zdenek 1 (Člen)
30.01.2010 22:33:19
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Při záchraně lidského života (jasně že ne,pokud se pořeže někdo nožem v kuchyni na prstě) lze jet v podnapilém stavu do nemocnice,ale zpět už jen vlakem!Tak nám bylo řečeno na školení!


když to jede,je to OK
Baltazar (Člen)
31.01.2010 14:25:17
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Jarkenééé kde jsi dej radu

jinak já tchána při infarktu vodvezl a to jsme byli se ženou jag zákon kážebigsmile


The father of the little princess of the dawn
Smoula.koumak (Člen)
02.02.2010 07:45:07
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

jde to nacpat na krajní nouzi (výjmečně), musíš dodržet několik základních podmínek:
jednak musí jít o případ, kdy nebezpečí nešlo odvrátit jinak a pak způsobený násladek nesmí být zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten který hrozil. nebezpečí muís přímo hrozit.  (§14 TZ nově § 27, u přestupků § 2/2 písm. b) )

takže když máš možnost zavolat RZ a nejsi někde v nedostupnym místě, měl bys ji zavolat. Nevím jestli takovej případ u nás vůbec může být, RZ dojede všude za chvíli, spíš třeba teď při kalamitě bys na to v některých případech mohl vzít skůtr...
Když nepojedeš jak hovado a budeš mít v autě raněnýho, pochybuju, že ti bude někdo dávat dýchat, riziko že ale narazíš na vola je vždycky. Jsou ale i případy, kdy policajt jel pak před tím autem s majákama a dělal cestu smokin


Bandit v lese :-))
PALOUS (Člen)
02.02.2010 09:48:04
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

No a já bych řek,že Koldanoj uš začíná jebatbigsmile


Jebat motorky :-)
Dado (Člen)
02.02.2010 11:15:56
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

PALOUS psal:

No a já bych řek,že Koldanoj uš začíná jebatbigsmile

to víš dlouhá zimabigsmilegood


blbej můžeš bejt,ale musíš si umět poradit
Sandman (Člen)
03.02.2010 17:41:48
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Ten postup, co jste vymýšleli s bráchou, bych teda vůbec nedoporučoval, protože můžete nadělat více škody jak užitku. Spíš bych se žídil 3 pravidly jednoho traumatologa z Ostravy:
1. zavolám 155, 2. nikdy neutíkat, ale snažit se pomoct, 3. mluvit pravdu.
Sice to trvá pár minut, než vozidlo záchranné služby dojede. Ale pokud zůstanete u dotyčného a budete mu poskytovat pomoc dle vlastních zkušeností a pokynů operačního střediska, uděláte mnohem víc. Z hlediska přednosti jízdy má záchranka absolutní přednost při zaplých majácích a je personálně a instrumentárně vybavena pro poskytnutí neodkladné péče. Navíc už v době, kdy je záchranka s pacientem na cestě ,je informováno zdravotnické zařízení, do kterého má být postižený/á transportován, takže na něj při příjezdu čeká už kompletní zdravotnický tým na urgentním příjmu nebo ARO dané nemocnice.
Tím, že byste jeli autem do nemocnice, spíš ohrozíte mrtě lidí na cestách, daného postiženého a navíc se to protáhne o čekání v nemocnici, bo o vás třeba 5 minut nemusí vůbec nikdo vědětsmokin


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.
Koldan (Člen)
03.02.2010 23:54:20
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

PALOUS psal:

No a já bych řek,že Koldanoj uš začíná jebatbigsmile

jakože je načase přestat chlastat? surprised eště chvilku asi vydržímbigsmile mimochodem vořešprute, už dlůho sas nestavil na kafete, to už do Asije nejezdíšsurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
PALOUS (Člen)
04.02.2010 10:19:30
Offline

Re: vo chlastu a první pomoci

Koldan psal:
PALOUS psal:

No a já bych řek,že Koldanoj uš začíná jebatbigsmile

jakože je načase přestat chlastat? surprised eště chvilku asi vydržímbigsmile mimochodem vořešprute, už dlůho sas nestavil na kafete, to už do Asije nejezdíšsurprised

Uš ne to byla tenkrát jen nárazovkagoodale je u vás hesky to zas jogoodjo a mám doma čeče furt ty kostisurprised


Jebat motorky :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr