Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Praskle celni sklo

anton (Člen)
22.03.2007 21:53:15
Offline

Praskle celni sklo

Chtel bych se zeptat zkusenejsich: mam na celnim skle Octavky asi na trech mistech male prasklinky kruhoveho prurezu asi 10mm,poskozenych od kaminku.
Je toto duvod k vymene skla a mozne reseni financovani z povinneho ruceni???
Skudce bych mel,ale obavam se ze mi to likvidator naridi opravit.Slysel o nejakem lepidlu ktere se pod tlakem nacpe do te prasklinky.
Radeji bych si nechal to sklo vymenit,je ocivedne nejak mekci nez origo,je na nem videt uz znacne opotrebeni.
Mate nekdo info o cene vymeny celniho skla???
Za info dik

Zdenda (Člen)
22.03.2007 23:10:12
Offline

Re: Praskle celni sklo

V životě jsem neslyšel, aby likvidátor řekl, že se má opravovat skloidontknow A i kdyby, tys měl sklo nový a pokud ti ho někdo poničil, máš nárok na nový. A jestli ti připadá málo zničený tak ..... nejsi blbej neidontknowsurprised


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
anton (Člen)
22.03.2007 23:12:32
Offline

Re: Praskle celni sklo

Blbej nejsem a nicit ho zatim nechci.
Chapes ,neeee ???surprised

huskyb12 (Administrator)
23.03.2007 08:18:42
Offline

Re: Praskle celni sklo

Chci spáchat trestný čin pojistného podvodu a rád bych to všem pověděl prostřednictvím netu - jsem velmi chytrý !


ale di, Ty brepto ...
yello (Člen)
23.03.2007 11:44:37
Offline

Re: Praskle celni sklo

anton psal:

Chtel bych se zeptat zkusenejsich: mam na celnim skle Octavky asi na trech mistech male prasklinky kruhoveho prurezu asi 10mm,poskozenych od kaminku.
Je toto duvod k vymene skla a mozne reseni financovani z povinneho ruceni???
Skudce bych mel,ale obavam se ze mi to likvidator naridi opravit.Slysel o nejakem lepidlu ktere se pod tlakem nacpe do te prasklinky.
Radeji bych si nechal to sklo vymenit,je ocivedne nejak mekci nez origo,je na nem videt uz znacne opotrebeni.
Mate nekdo info o cene vymeny celniho skla???
Za info dik

Toz v Makaronsku Ti to sklo opravej automaticky,pokud:
- prasklina neni vetsi nez 2 eurova mince
- mas klauzuli v pojistce,ze se vztahuje i na to,proste rovnou jdes a
  pojistovne das vedet az pak,ze ma zaplatit 60 E.T(To same plati i na
  vymenu skla)

Nedela se to tlakem ale vakuove.Se jednoduse asi 10 minut pres nejakou prisavku vycucava vzduch,a ta pruzracna pryskyrice pak zatece vsude sama.Nejakou lampou,(vypada jak ta bioptronova u zubare)se to nasviti,at to zatvrdne,seskrabnou se vytekle prebytky a....voi la....sklo jak nove.


...che palle !!!
osiris (Člen)
23.03.2007 12:13:48
Offline

Re: Praskle celni sklo

...kdyz s tim dva mesice nejezdis a neni v tom uz najebanej bordel, pak jo good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Bedřich (Člen)
23.03.2007 13:09:39
Offline

Re: Praskle celni sklo

Sklo se dá opravit, v tom není problém. Ale aby sis nemyslel, že to bude jako nový to nikdy nebude. U plechovek se to vpodstatě nedělá. Jednak to zařízení na to hodně drahý,  investice dlouho vrací a tím pádem si to servisy moc nekupujou. Já vim sotva o třech firmách v čr že to vlastní a pracují s tím. Někde jsem slyšel že ti k tomu dají takový potvrzení o opravě, kterým deklarují spůsobilost k provozu, ale asi je to jenom nějakej kec.

Tuhle jsem řešim s nějakejma lidma ze SIEMENSU že jim nějakej šikovnej mechoš udělal tečku na předním skle tramvaje, která měla za dva dny odfrčet někam do zahraničí. No měly hoši slušnej průserbigsmile

Ani nevim jak je tahle problematika řešené v rámci legislativy...

No a co se týká toho příspěvku, tak  pojistnej podvod je tuším klasifikovanej jako trestní čin a kouká z toho basa,bad ale otom ví víc Husky...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Newada (Člen)
23.03.2007 13:13:57
Offline

Re: Praskle celni sklo

Soudružka od policie mě upozornila na prasklinku cca 4mm, a informovala mě, že je to již na pokutu, protože je větší než 2mm, na štěstí řešeno domluvou. Sklo bylo připojištěno a bez problémů vyměno za nové, kompletně hrazeno pojišťovnou.


jak dlouho ještě?
yello (Člen)
23.03.2007 13:32:26
Offline

Re: Praskle celni sklo

Bedo:
Sklo se dá opravit, v tom není problém. Ale aby sis nemyslel, že to bude jako nový to nikdy nebude. U plechovek se to vpodstatě nedělá. Jednak to zařízení na to hodně drahý,  investice dlouho vrací a tím pádem si to servisy moc nekupujou. Já vim sotva o třech firmách v čr že to vlastní a pracují s tím. Někde jsem slyšel že ti k tomu dají takový potvrzení o opravě, kterým deklarují spůsobilost k provozu, ale asi je to jenom nějakej kec.

..se teda sakra pletes.Trend je,pokud je to opravitelne opravit,ne menit.I pojistovna radsi zaplati min nez vic,ne?
"U plechovek se to v podstate nedela" surprisedsurprised
Bys koukal ze dela,a v jakem meritku.Dneska uz ten (podle Tebe strasne drahej) strojek,ma kazdej pokoutni opravar a karosar.Proc by to nedelal,kdyz to dostane zaplaceno bud od klienta,kterej nema na to pojisteni,nebo od pojistovny.Celej strojek i s prislusenstvim,se vejde do krabice od bot.
Opravovane misto,i kdyz vis kde to bylo a pokud je to dobre udelano nemas sanci najit.
Jo,a jak psal Os,zakladni predpoklad,aby tomu tak bylo,je,ze co nejdriv poskozene misto prelepis paskou,at tam nevejde prach.Ten tam pak zustane v podobe cernych tecek,nebo carek.


...che palle !!!
Bedřich (Člen)
26.03.2007 09:02:56
Offline

Re: Praskle celni sklo

Nevim jak u vás, ale u nás dle mých zkušeností se to raději vymění na poviný ručení. Každej si na tom nechá pár stovek za práci + nějakej talířek na okně a je spokojenej.  Přístroj (pupa, lampa +natroš na 20aut) stojí dvacet táců.  Že se to vejde do krabice od bot vim, je to malej kufřík.

Třeba k tomu taky dospějem, že nebudem podvádět, okrádat a opravovat oknabigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Mirek D (Člen)
26.03.2007 09:20:57
Offline

Re: Praskle celni sklo

Mám spotřebu v průměru tak jedno okno /rok u služebáku. Připojištěný v havarijním poj., samozřejmě. Opravovat se prý může legálně jen plocha mimo dosah stěračů, ostatní výměna.
Jak zde bylo zjištěno - hned po zjištění "úrazu" přelepit isolepou a valit s tím do servisu.
POdle toho co popisuješ buď srát na věc a očekávat pokutaci při první kontrole - nebo taky odebrání techničáku (bo je to vážná závada) nebo ho rozbít pořádně a na někoho, což je trestnej čin.


Autobus je taky Suzuki... .
Americkej (Člen)
26.03.2007 09:59:40
Offline

Re: Praskle celni sklo

Čelní skla oddělám tak 1 až 2 ročně-většinou čekám až mám pavoučků povícero,jinak bych měnil co kvartál.Zvláštní,že každýmu je jasný,že tohle poškození si nikdo sám a úmyslně neudělá,přesto je kvalifikováno jako podvod snaha o likvidaci bez viníka.Zatím jsem se nikdy nepokusil (a ani nebudu pokoušet)dojet,předjet a zastavit náklaďák,kterému odlétl štěrk od kola,dokážu si představit reakci řidiče.Za další člověk sice slyší ránu,ale vlastní poškození zpravidla najde o týden později až po průjezdu myčkou.Takže prostě v servisu řeknu:stalo se to na silnici blabla,auto mělo značku nečitelnou,oprávnění zastavovat cizí vozidla nemám.Zbytek řeší havarijní pojistka.Howgh


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr