Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » prblém při napínání řetězu

riki29 (Nový člen)
24.07.2007 23:17:04
Offline

prblém při napínání řetězu

hoj banditi mám problém s řetězem,při napínání,řetěz jsem napnul na rysky tak jak jsem si přečetl v návodu,dotáhl,zkontroloval průhyb,všechno bylo OK.jenomže při protočení kolem jsem zjistil že se mi řetěz šponuje v určitém bodu.tak jsem ho zase povolil a vše opakoval ale výsledek pořád stejný,nevíte co by to mohlo být,dík za odpověd.

barynek (Člen)
24.07.2007 23:23:46
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

riki29 psal:

hoj banditi mám problém s řetězem,při napínání,řetěz jsem napnul na rysky tak jak jsem si přečetl v návodu,dotáhl,zkontroloval průhyb,všechno bylo OK.jenomže při protočení kolem jsem zjistil že se mi řetěz šponuje v určitém bodu.tak jsem ho zase povolil a vše opakoval ale výsledek pořád stejný,nevíte co by to mohlo být,dík za odpověd.

dnes mi o tom v servise říkal mechanik, takže asi řetězovka?idontknow


Bandit 4EVER!!!
riki29 (Nový člen)
24.07.2007 23:28:09
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

taky jsem si to mysím,ale to jsem nechtěl slyšet,zase pujdou prachy do p...no ale co se dá dělat dík.beer

osiris (Člen)
24.07.2007 23:30:58
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

...je opotřebenej - nepravidelně vytahanej - normální jev, jestli to ovšem není extrém, že by ti plandal o kyvku, a nebo ho nenatáhneš vzadu od rozety o půl cenťáku, tak ještě pár km najedeš - jestli máš na novej tak ho vyměň
...jestli seš hnidopich tak se mrkni do manuálu a tam najdeš mezní rozměr vytahání a můžeš měřit desetiny


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pool (Člen)
24.07.2007 23:38:21
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

presne vim o cem mluvis  ... reseni ... za 28 stokorun novou retezofku ... nebo si kup cokoliv drazsiho stejne se to zase dojebe smile1


... My day begins when yours is about to end ... 2nd.PARAMEDIC and RESCUE TEAM Ostrava
Billy (Člen)
25.07.2007 07:06:59
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

dej ČZ řetez, za rozumny prachy komplet sada good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Koldan (Člen)
25.07.2007 08:14:12
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

jak píše Čmuchal baref, je nepravidelně vytahanej,způsobené většinou stylem jízdy a matrošem. Nic s tím nenaděláš,nepůjde dopnout,páč dyž to netrefíš a dopneš ho v místě,gde je vytáhlej moc,tag sa ti može rozervat páč bude přepnutej v místě,gde tag moc vytáhnutej nebyl a dyž ho dopneš podle nejmíň vytahanýho místa,tag zase v místě gde byl vytahanej nejvíc bude viset jag Kellyho vojížděč nafukovaček a bude dělat rachot.Nemluvě o proměnlivém namáhání pohonné hřídele a ložisek.Tagže dát ho do řiti,koupit novej,začít používat meziplynbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
osiris (Člen)
25.07.2007 08:23:05
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

...bravoooooo bigsmile "kellyho vojížděč nafukovaček" - ty seš kůň bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Peka (Člen)
25.07.2007 09:21:46
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

jako CZ retez jsem nasel pevnost 43kN to neni moc, DID origo ma 46kN


B12 neni uz je autobus :)
Koldan (Člen)
25.07.2007 09:44:39
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Peka psal:

jako CZ retez jsem nasel pevnost 43kN to neni moc, DID origo ma 46kN

na D.I.D. 530 ZVM2 sem najel já sám nějakých 15500 a už puide asi do řiti. Dyž sem mašinu kupoval majitel tvrdil,že tam je úplně novej (mašina měla najeto 17000 což by odpovídalo životnosti originálu) Jezdím věčinou sám a o řetaz sa poctivě starám (mám rád dyž je zlatejbigsmile) Estli ČZ vydrží aspoň 14000 není co řešit,cenově vynde vo třetinu líp,ale ta zlatá,ta zlatá mi bude chybětsmile2


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
barynek (Člen)
25.07.2007 09:55:22
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

když už jsme u těch řetězů, je lepší měnit s řetězem komplet řetězovku nebo stačí řetěz? A který je lepší, X, O kroužek nebo nějakej jinej o kterým neviom???idontknowbigsmile


Bandit 4EVER!!!
Americkej (Člen)
25.07.2007 10:01:02
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

dycinky s kolama, nestojí tak moc a tvar zubů jde rychle do řiti-já mažu scotem, takže řetěz žije o dost dýl a po 15tkm měnim jenom přední kolo.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Palino (Člen)
25.07.2007 10:08:56
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Koldan psal:

jak píše Čmuchal baref, je nepravidelně vytahanej,způsobené většinou stylem jízdy a matrošem. Nic s tím nenaděláš,nepůjde dopnout,páč dyž to netrefíš a dopneš ho v místě,gde je vytáhlej moc,tag sa ti može rozervat páč bude přepnutej v místě,gde tag moc vytáhnutej nebyl a dyž ho dopneš podle nejmíň vytahanýho místa,tag zase v místě gde byl vytahanej nejvíc bude viset jag Kellyho vojížděč nafukovaček a bude dělat rachot.Nemluvě o proměnlivém namáhání pohonné hřídele a ložisek.Tagže dát ho do řiti,koupit novej,začít používat meziplynbigsmile

Myslíš meziplyn jako na PV3S, spojka-neutál-spojka-kvalt?bigsmile


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
Jiřina (Člen)
25.07.2007 10:10:08
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Koldan psal:
Peka psal:

jako CZ retez jsem nasel pevnost 43kN to neni moc, DID origo ma 46kN

na D.I.D. 530 ZVM2 sem najel já sám nějakých 15500 a už puide asi do řiti. Dyž sem mašinu kupoval majitel tvrdil,že tam je úplně novej (mašina měla najeto 17000 což by odpovídalo životnosti originálu) Jezdím věčinou sám a o řetaz sa poctivě starám (mám rád dyž je zlatejbigsmile) Estli ČZ vydrží aspoň 14000 není co řešit,cenově vynde vo třetinu líp,ale ta zlatá,ta zlatá mi bude chybětsmile2

Vidíš to...A já se o něho skoro nestarám, a mám tam 19.000 bigsmilegood


Tož tak:-D
Palino (Člen)
25.07.2007 10:10:40
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Samozřejmě jsem myslel

spojka-neutrál-plyn-spojka-kvaltgoodbigsmile


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
škardík (Člen)
25.07.2007 10:21:46
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Pavel_B12 psal:

Samozřejmě jsem myslel

spojka-neutrál-plyn-spojka-kvaltgoodbigsmile

Hlavně nepoplést pořadíbigsmile


viz avatar:)
Koldan (Člen)
25.07.2007 10:45:31
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Pavel_B12 psal:

Samozřejmě jsem myslel

spojka-neutrál-plyn-spojka-kvaltgoodbigsmile

rejpale,já myslím,že moc dobře víš vo čem mluvím,oukej takže používat mezivrk. lepčí?bigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
K.a.s.y.m. (Člen)
25.07.2007 11:36:20
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Na co nějaký mezivrk.Stačí antihop spojka a máš po starostechsmile1smile1smile1smile1smile1smile1smile1smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Palino (Člen)
25.07.2007 12:52:32
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Koldan psal:
Pavel_B12 psal:

Samozřejmě jsem myslel

spojka-neutrál-plyn-spojka-kvaltgoodbigsmile

rejpale,já myslím,že moc dobře víš vo čem mluvím,oukej takže používat mezivrk. lepčí?bigsmile

Ok, tak tedy bez neutrálubigsmile


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
mr.BSE (Člen)
25.07.2007 13:25:00
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Pavel_B12 psal:

Ok, tak tedy bez neutrálubigsmile

ja bych ho tam pro jistotu a *vyslednej efekt* radsi dycky pred tim vrknutim vrazilbigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
25.07.2007 13:31:11
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

...jo ale měli byste lepčí si předělat šaltrunk na klasický háčko, na to skákání na neutrál


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mr.BSE (Člen)
25.07.2007 13:51:31
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

osiris psal:

...jo ale měli byste lepčí si předělat šaltrunk na klasický háčko, na to skákání na neutrál

to uz by tam chybel ten *efekt*.... vis jaky hustacky zvuky by to vidavalo??surprisedbigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Filous (Člen)
25.07.2007 13:59:38
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

mr.BSE psal:
osiris psal:

...jo ale měli byste lepčí si předělat šaltrunk na klasický háčko, na to skákání na neutrál

to uz by tam chybel ten *efekt*.... vis jaky hustacky zvuky by to vidavalo??surprisedbigsmile

...já mam na modelu trucku zvukovej modul a dyš řadíš dělá to:" hééén..c..c..hen, hééén" bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jirka silver (Člen)
27.07.2007 06:46:51
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Jak píše osi nepravidelně vytahanej.V jednom místě volnej jinde na krev našponovanej.Šponuj to na bočním stojánku.
Výměna nutná nový řetěz.


Najdete nás na každém kilometru
Peka (Člen)
30.07.2007 10:49:43
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

takze jde soudit ze retez pokud je nerovnomerne vytahanej treba jiz po 5tis. takze koupit novy bigsmile


B12 neni uz je autobus :)
mikeson (Člen)
04.04.2010 12:49:45
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

riki29 psal:

hoj banditi mám problém s řetězem,při napínání,řetěz jsem napnul na rysky tak jak jsem si přečetl v návodu,dotáhl,zkontroloval průhyb,všechno bylo OK.jenomže při protočení kolem jsem zjistil že se mi řetěz šponuje v určitém bodu.tak jsem ho zase povolil a vše opakoval ale výsledek pořád stejný,nevíte co by to mohlo být,dík za odpověd.

Zdravím,mám stejný problém.Řetěz jse mi zdal docela volný tak jsem ho petrolejem řádně vyčistil a namazal a při dopnutí v jednom místě šponuje,přesne jak je snejtovaný ten článek a najede na malé kolečko.Jinak vypada dobrě,kolečka na zubech mají velké plošky tak si myslím že by stačil koupit jenom řetěz a nebo celou sadu?help

Koldan (Člen)
04.04.2010 19:45:06
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

mrkni na to, napni ho tak, aby v tom nejnapnutějším místě měl správnou vůli, pak se podívej jakou vůli má v jiných místech, zkus vůli na rozetě, projeď se na tom a poslechni si, jestli řetaz slyšíš rachtat nebo si jen tak ševelí a pokud to vše bude v rozumné míře, ser na to, ono to nepravidelné vytažení se stává celkem často a ne vždy to musí znamenat výměnu. jináč pokáď to bude v řiti, tak už tu odpověď máš, v lepším případě měnit celou sadu, v horším aspoň pastorek s řetazem. Rozeta vydrží víc,ale vzhledem k ceně rozetyidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
PAJA (Člen)
04.04.2010 20:05:15
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

Co furt řešíte za pičoviny idontknow,napnu řetěz,čímkoliv co je po ruce a vypadá jako olej to namažu a JEZDÍM A JEZDÍM.Se mi ohromně líbí jak někteří na začátku sezony zjištujou že nemají vyměněné ojeté gumy ,olej a řetězové sady idontknowidontknowidontknow


AŤ ŽIJE SPARTA, BANÍKOVCI SOU MRDKY!!!
Bedřich (Člen)
05.04.2010 10:05:57
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

2 mikeson : v  pussy vyměnit....
2 PAJA: to je odpověď jak z motorkařů...sick headshake ...si zači vyplň profil, než budeš chytrej...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
mikeson (Člen)
05.04.2010 17:13:08
Offline

Re: prblém při napínání řetězu

ok,vyměnim a komplet.good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr