Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

kuclb (Člen)
06.04.2010 11:50:09
Offline

Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Zdravím,mám menší story. Kámošovi asi rok blbne BIG - málo táhne, klape v něm atd... Tento víkend jsem se tam stavil a opět šteloval ventily.Tak jsem mu řekl že poslechem si myslím, že to jde krapet odjinud, spíš někde od olej. filtru atd...Tak vyndal olej filtr a ono v něm mosazné štěpinky.Tak se chci zeptat, nevíte náhodou někkdo, co je v motoru BIGouše mosazného? A pak taky, jestli když to došlo do filtru, jestli je možné, že to nedošlo do válce, tudíž by nedošlo k tak významnému zničení motoru? Díky za rady, nebo potřehy...

Editoval osiris (06.04.2010 14:14:21)

Kelly01 (Člen)
06.04.2010 11:52:06
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Možná mu odešel jeden válecsurprised

Z čeho se dělaj kluzný pouzdrasurprised


God Save The Queen!
kuclb (Člen)
06.04.2010 11:56:26
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Kelly01 psal:

Možná mu odešel jeden válecsurprised

Z čeho se dělaj kluzný pouzdrasurprised

Hmm, kdyby odešel jeden válec, tak jich už moc nezbývá...bigsmile

Kelly01 (Člen)
06.04.2010 11:57:43
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

A cos psalidontknow


God Save The Queen!
Datel (Člen)
06.04.2010 11:59:04
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

a z čeho jsou šálky na klikovce?

K.a.s.y.m. (Člen)
06.04.2010 12:02:58
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Datel psal:

a z čeho jsou šálky na klikovce?

no z mosazi určitě ne bigsmile..z mosazi tam bude nějaký pouzdro který není až tam namáhaný výkonem..třeba olejového čerpadla.
Něco tu písne možná Vikec ten už jich pár měl bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenousek (Člen)
06.04.2010 12:04:15
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Datel psal:

a z čeho jsou šálky na klikovce?

to neni významné poškození smile1 vložit místo nich kůži od špeku a jezdit dál bigsmile


My letci máme ocelové ptáky...
Kelly01 (Člen)
06.04.2010 12:05:43
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

A co na to ojnicesurprised


God Save The Queen!
Datel (Člen)
06.04.2010 12:06:01
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

K.a.s.y.m. psal:
Datel psal:

a z čeho jsou šálky na klikovce?

no z mosazi určitě ne bigsmile.

...byla jen řečnická otázkaevil

kuclb (Člen)
06.04.2010 12:06:41
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

K.a.s.y.m. psal:
Datel psal:

a z čeho jsou šálky na klikovce?

no z mosazi určitě ne bigsmile..z mosazi tam bude nějaký pouzdro který není až tam namáhaný výkonem..třeba olejového čerpadla.
Něco tu písne možná Vikec ten už jich pár měl bigsmile

No jeden "odborník" tvrdil, že z mosazi jsou ložiska na ojnici. Tož já myslel, že jsem viděl jen bílý (nějaká ocel) ložiska, ne žlutý. Ale z čeho to může být, to netuším. Jinak motor samozřejme půjde na rozdělání, ale nejni momentálně čas, tak se chceme připravit psychicky a kdyby tu někdo tušil, co je z mosazi, tak by bylo prostě líp...
A jak jsou dělány okruhy oleje netušíte?

kuclb (Člen)
06.04.2010 12:08:01
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Kelly01 psal:

A co na to ojnicesurprised

No, toho se právě obává, že bude v prdeli všechno... Chce z toho udělat motokáru, protože 30 papírů za motor se nevyplatí bigsmile Ale já jsem optimista ;-) jen ta mosaz...helpsmile2sick

K.a.s.y.m. (Člen)
06.04.2010 12:21:30
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

kuclb psal:
K.a.s.y.m. psal:
Datel psal:

a z čeho jsou šálky na klikovce?

no z mosazi určitě ne bigsmile..z mosazi tam bude nějaký pouzdro který není až tam namáhaný výkonem..třeba olejového čerpadla.
Něco tu písne možná Vikec ten už jich pár měl bigsmile

No jeden "odborník" tvrdil, že z mosazi jsou ložiska na ojnici. Tož já myslel, že jsem viděl jen bílý (nějaká ocel) ložiska, ne žlutý. Ale z čeho to může být, to netuším. Jinak motor samozřejme půjde na rozdělání, ale nejni momentálně čas, tak se chceme připravit psychicky a kdyby tu někdo tušil, co je z mosazi, tak by bylo prostě líp...
A jak jsou dělány okruhy oleje netušíte?

no mohla by z toho bejt klec na jehlový ložisko na ojnici..buď na straně pístu..což je reálnější nebo na straně kliky..zkoušel jsi kouknout na www.partsdepot.cz ??


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
06.04.2010 12:21:58
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Stáhni si manuál biga a neunavuj, bude ti ti jasný mnohem vícbigsmile
http://www.motorosok.hu/szervizkonyvek/
heslo ti dá strejda googleass


God Save The Queen!
Datel (Člen)
06.04.2010 12:31:53
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

K.a.s.y.m. psal:

no mohla by z toho bejt klec na jehlový ložisko na ojnici..buď na straně pístu..což je reálnější nebo na straně kliky..zkoušel jsi kouknout na www.partsdepot.cz ??

Tak to si zase myslím já, že asik néébigsmile

Filous (Člen)
06.04.2010 13:43:48
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

...tipuju jedno z vojničních ložisek...a esi sou špony ve voleji a ve filtru, tag se to dostalo fšude, tagže opjet tipuju, že to bude zralý na komplet go...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kuclb (Člen)
06.04.2010 14:03:30
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Filous psal:

...tipuju jedno z vojničních ložisek...a esi sou špony ve voleji a ve filtru, tag se to dostalo fšude, tagže opjet tipuju, že to bude zralý na komplet go...

Tak vytáhnout olej. filtr bylo to nejjednodušší. Otázka 10s. A ve filtru bylo špon dost,žádné malé. TAkže předpoklad, že to prošlo vším je jasný, bohužel se shodujeme. Rozděláme, uvidíme. Zatím díky

Datel (Člen)
06.04.2010 14:55:04
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Filous psal:

...tipuju jedno z vojničních ložisek...a esi sou špony ve voleji a ve filtru, tag se to dostalo fšude, tagže opjet tipuju, že to bude zralý na komplet go...

Takže sem potil pičoviny? Já jen, že se mě nezdá, že by byly ty klícky ložiska z mosazisurprised

Filous (Člen)
06.04.2010 14:55:35
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

kuclb psal:
Filous psal:

...tipuju jedno z vojničních ložisek...a esi sou špony ve voleji a ve filtru, tag se to dostalo fšude, tagže opjet tipuju, že to bude zralý na komplet go...

Tak vytáhnout olej. filtr bylo to nejjednodušší. Otázka 10s. A ve filtru bylo špon dost,žádné malé. TAkže předpoklad, že to prošlo vším je jasný, bohužel se shodujeme. Rozděláme, uvidíme. Zatím díky

...nejhorší je, že dyš sou špony ve voleji, tag ty vječinou nenávratně poškoděj volejovou pumu a dyš ji nevyměníš, tag to pag nemaže a veškerý investice sou zas k hovnu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kuclb (Člen)
06.04.2010 16:13:47
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Filous psal:
kuclb psal:
Filous psal:

...tipuju jedno z vojničních ložisek...a esi sou špony ve voleji a ve filtru, tag se to dostalo fšude, tagže opjet tipuju, že to bude zralý na komplet go...

Tak vytáhnout olej. filtr bylo to nejjednodušší. Otázka 10s. A ve filtru bylo špon dost,žádné malé. TAkže předpoklad, že to prošlo vším je jasný, bohužel se shodujeme. Rozděláme, uvidíme. Zatím díky

...nejhorší je, že dyš sou špony ve voleji, tag ty vječinou nenávratně poškoděj volejovou pumu a dyš ji nevyměníš, tag to pag nemaže a veškerý investice sou zas k hovnu...

Pumpa nás napadla první, že je v prdeli, protože jak jsem psal, špony jsou ve filtru a v oleji, tímpádem prošly na 100% pumpou. Teď je jen otázka, jestli se s tím drbat - rozdělat, koukat a pak měnit, nebo celý motor vyhodit rovnou a zkusit sehnat jiný. Původně jsme mysleli, že z mosazi tam skoro nic nebude, ale dle teorií tady toho může být víc, což je blbé...

VikecB12 (Člen)
06.04.2010 18:22:01
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

Bigouš má na klice kuličky,takže jedině ložisko na ojnici,nebo jestli není ještě nějaký v převodovce. Mám zato že pod spojkovím košem je taky nějaký kluzný(bronz,mosaz-nevím přesně)idontknow Já sem přet asi 6-7mi rokama kupoval motor do biga 800 za deset tácků,ale dneska už se bude blbě shánět nějakej kloudnej,kór stará 750smile2 Rozhodit to,zjistit co se vomlelo,to vyměnit a kdyš už tam budete vlezlí,tak tam frknout wiseco,na jednobucha to není taková darda. Ale aji tak to něco stát bude,možná víc než je dneska cena toho bigasmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kuclb (Člen)
07.04.2010 10:01:56
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

VikecB12 psal:

Bigouš má na klice kuličky,takže jedině ložisko na ojnici,nebo jestli není ještě nějaký v převodovce. Mám zato že pod spojkovím košem je taky nějaký kluzný(bronz,mosaz-nevím přesně)idontknow Já sem přet asi 6-7mi rokama kupoval motor do biga 800 za deset tácků,ale dneska už se bude blbě shánět nějakej kloudnej,kór stará 750smile2 Rozhodit to,zjistit co se vomlelo,to vyměnit a kdyš už tam budete vlezlí,tak tam frknout wiseco,na jednobucha to není taková darda. Ale aji tak to něco stát bude,možná víc než je dneska cena toho bigasmile2

Právě, cena bude nereálná... Ale uvidíme. Jinak možbá hodně blbý dotaz. Wiseco je co?

Billy (Člen)
07.04.2010 10:06:13
Offline

Re: Suzuki DR Big 750 (špony ve filtru?)

kuclb psal:
VikecB12 psal:

Bigouš má na klice kuličky,takže jedině ložisko na ojnici,nebo jestli není ještě nějaký v převodovce. Mám zato že pod spojkovím košem je taky nějaký kluzný(bronz,mosaz-nevím přesně)idontknow Já sem přet asi 6-7mi rokama kupoval motor do biga 800 za deset tácků,ale dneska už se bude blbě shánět nějakej kloudnej,kór stará 750smile2 Rozhodit to,zjistit co se vomlelo,to vyměnit a kdyš už tam budete vlezlí,tak tam frknout wiseco,na jednobucha to není taková darda. Ale aji tak to něco stát bude,možná víc než je dneska cena toho bigasmile2

Právě, cena bude nereálná... Ale uvidíme. Jinak možbá hodně blbý dotaz. Wiseco je co?

http://www.google.cz/search?sourceid=ch … p;q=WISECO


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr