Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » napnutí řetězu?

ROMIN (Člen)
09.08.2007 17:03:04
Offline

napnutí řetězu?

dnes jsem trochu připnul řetěz aby byli na obou stranách čárky na napínání stejněa když jsem to pak změřil metrem od kola ke kyvce na obou stranách je tam 1cm.rozdíl tak nevím?

hans (Člen)
09.08.2007 17:13:26
Offline

Re: napnutí řetězu?

já už mám ty plíšky se značkama věkně vyjebaný, takž se podle nich nedá orientovat.....napni to a mrkni, jestli je rozeta v zákrytu s řetězovzm kolečkem a jestli se řetěz nepřekrucuje a je to....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
ydom (Člen)
09.08.2007 17:47:18
Offline

Re: napnutí řetězu?

jedině na šupléru......a desetiny..větší rozdíl jak 3desetiny netolerujem..smile1


Když nejezdím,tak tvořím...
kratas (Člen)
09.08.2007 22:24:04
Offline

Re: napnutí řetězu?

Já jsem to měřil na své B650SA (tak jak jsem psal již minulém odkazu), tak jak radili ostatní. Na značky na těch kontrolních plechách se nedá spolehnout. Na pravé straně (jak je hlava štoubu) je to v pohodě, tam ten plech sedí dobře, ale tam kde je matice, tam je vůle jak prase - hapruje to cca 0,5 cm na každou stranu. když to jakštakš vystředíš a pak dotáhneš matici, tak se ten posranej plech stejne posune a  značky jsou úplně na té levé straně mimo!

Udělám to tak, že se snažím trochu podle toho plechu orientovat, dotáhnu matici a pak měřím šuplerou od konce kyvky k osce (to jest k jedné straně té dutiny v osce). Vyšlo mi to přesně na mm!! Je to sice fakt jebačka, ale chce to cvik!!

Jinak ten rozdíl mezi kolem a bokem kyvky mám taky cca 1 cm na jedné straně (teď nevím, na které).


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
ydom (Člen)
09.08.2007 22:51:52
Offline

Re: napnutí řetězu?

ale jestli to chceš mít na desetiny(už pro ten pocit),vem šupléru, změř si průměr podložky po povolení kola(ne toho radoby ukazujícího plechu, ale toho nad tím),vyděl 2((a)je to ta větší),to samé udělej na druhe straně(b)(podložka má jinny průměr) a zjistíš že na jedné straně ti vyjde o milimetr a něco víc(c)(a-b=c),tudíž si pak změříš vzdálenost vzdálenějšího konce podložky(a) od kyvky na jedné straně(d)(hodnotu si zapíšeš!smile1) a pak na druhé(e) a odečteš (c) a musí ti vyjít stejné číslo....to jest A:2+D=B:2+C+E.....musí ti vyjít nula....good


Když nejezdím,tak tvořím...
Meloun (Člen)
09.08.2007 22:57:28
Offline

Re: napnutí řetězu?

ydom psal:

ale jestli to chceš mít na desetiny(už pro ten pocit),vem šupléru, změř si průměr podložky po povolení kola(ne toho radoby ukazujícího plechu, ale toho nad tím),vyděl 2((a)je to ta větší),to samé udělej na druhe straně(b)(podložka má jinny průměr) a zjistíš že na jedné straně ti vyjde o milimetr a něco víc(c)(a-b=c),tudíž si pak změříš vzdálenost vzdálenějšího konce podložky(a) od kyvky na jedné straně(d)(hodnotu si zapíšeš!smile1) a pak na druhé(e) a odečteš (c) a musí ti vyjít stejné číslo....to jest A:2+D=B:2+C+E.....musí ti vyjít nula....good

surprisedsurprised

..Aneb, jak udělat z primitivní záležitosti vědu!surprisedbigsmile


PURE NAKED BIKE!
kratas (Člen)
09.08.2007 22:57:33
Offline

Re: napnutí řetězu?

tak tomu říkám naprosto jednoduché, přehledné a srozumitelné řešení. bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
kratas (Člen)
09.08.2007 22:59:28
Offline

Re: napnutí řetězu?

jsem zvědav, jestli to takto serizujou dělníci v Japanu, když to dávají do kupy a taky třeba  mechouši v servisu.... To asi nebude to pravý vořechoví....


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Eremi (Člen)
09.08.2007 23:01:05
Offline

Re: napnutí řetězu?

vogo to si snad děláte srandu ne? Jak říkal osi v podobné diskuzi asi před týdnem - nemáte kosmický stroje, ale motorky tak z toho nedělejte takovou vědu!!!


S úsměvem jde všechno líp :o)
kratas (Člen)
09.08.2007 23:03:25
Offline

Re: napnutí řetězu?

Přesně moje slova......... Ale možná Bandasky časem poletí do kosmu.....good


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Meloun (Člen)
09.08.2007 23:16:04
Offline

Re: napnutí řetězu?

Přinejhorším to změřim šuplérou od středu teho šroubu a je to,ne?surprisedidontknowsmile1


PURE NAKED BIKE!
kratas (Člen)
09.08.2007 23:27:20
Offline

Re: napnutí řetězu?

JJ, tak to robím i já. Od středu a nebo od kraje v dutině osky ke konci kyvky... a je to good.

Jen taková technická... jak často jej čistíte, myslím řetěz...píšou co 1000km..kukal jsem na něj, už i dvakrát mazal, ale nevypadá že byl zasviněnej..... čistit  a nebo zatím nechat ještě tak??? help


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
ydom (Člen)
09.08.2007 23:34:07
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

JJ, tak to robím i já. Od středu a nebo od kraje v dutině osky ke konci kyvky... a je to good.

Jen taková technická... jak často jej čistíte, myslím řetěz...píšou co 1000km..kukal jsem na něj, už i dvakrát mazal, ale nevypadá že byl zasviněnej..... čistit  a nebo zatím nechat ještě tak??? help

jenže dutina má na každej straně jinej průměr.....pak mě serou keci, že se borůvka kroutí jako děvka...měl jsem tam rozdíl 12desetin a když jsem s tí jel 170 poprvý, myslel jsem že ji vyměním...


Když nejezdím,tak tvořím...
kratas (Člen)
09.08.2007 23:36:10
Offline

Re: napnutí řetězu?

tak čeho se chceš chytnout, když je dutina na každí straně jiná?? Měřit vzdálenost od ráfku ke kyvce asi ne..tam je to rozdílné...........bad


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Cvrček (Člen)
09.08.2007 23:38:05
Offline

Re: napnutí řetězu?

A nechcete to měřit rovnou mikrometrem?Je to přesnější...bigsmile..nejlépe digitálním:D

ydom (Člen)
09.08.2007 23:39:36
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

Jen taková technická... jak často jej čistíte, myslím řetěz...píšou co 1000km..kukal jsem na něj, už i dvakrát mazal, ale nevypadá že byl zasviněnej..... čistit  a nebo zatím nechat ještě tak??? help

používej tohle a čistit nemusíš.....stačí sem tam promazat,nechytne se na to ani špína z mokrý silnice..nevěřil jsem....


Když nejezdím,tak tvořím...
ydom (Člen)
09.08.2007 23:46:23
Offline

Re: napnutí řetězu?

ydom psal:

ale jestli to chceš mít na desetiny(už pro ten pocit),vem šupléru, změř si průměr podložky po povolení kola(ne toho radoby ukazujícího plechu, ale toho nad tím),vyděl 2((a)je to ta větší),to samé udělej na druhe straně(b)(podložka má jinny průměr) a zjistíš že na jedné straně ti vyjde o milimetr a něco víc(c)(a-b=c),tudíž si pak změříš vzdálenost vzdálenějšího konce podložky(a) od kyvky na jedné straně(d)(hodnotu si zapíšeš!smile1) a pak na druhé(e) a odečteš (c) a musí ti vyjít stejné číslo....to jest A:2+D=B:2+C+E.....musí ti vyjít nula....good

to kratas: maš to napsaný....chytneš se(omluva, ne položky)osazení na matici.


Když nejezdím,tak tvořím...
ydom (Člen)
09.08.2007 23:51:28
Offline

Re: napnutí řetězu?

ydom psal:
kratas psal:

Jen taková technická... jak často jej čistíte, myslím řetěz...píšou co 1000km..kukal jsem na něj, už i dvakrát mazal, ale nevypadá že byl zasviněnej..... čistit  a nebo zatím nechat ještě tak??? help

používej tohle a čistit nemusíš.....stačí sem tam promazat,nechytne se na to ani špína z mokrý silnice..nevěřil jsem....

sorry  http://www.novelmoto.cz/katalog_PR-drylube.htm


Když nejezdím,tak tvořím...
kratas (Člen)
09.08.2007 23:54:14
Offline

Re: napnutí řetězu?

jj, už se chytám.... Ono totiž je matice na klíč 24 a hlava osky je na klíč 22!! (proto ten rozdíl).
Je mi to jasný, vezměš plochu matice (hlavy osky), podělíš 2 ...... ok.. - zkusím to a uvidím.... good


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
ydom (Člen)
09.08.2007 23:55:53
Offline

Re: napnutí řetězu?

Cvrček psal:

A nechcete to měřit rovnou mikrometrem?Je to přesnější...bigsmile..nejlépe digitálním:D

stačí měření opakovat 5krát a vytvoři si aritmetický průměr.........to už je fakt pussy.....


Když nejezdím,tak tvořím...
kratas (Člen)
09.08.2007 23:56:14
Offline

Re: napnutí řetězu?

k mazání... Používám Catrol a je to ok... stál batoh (380 Kč.), ale drží to jak sviňa a není to ani moc špinavý...
good


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
kratas (Člen)
10.08.2007 00:06:05
Offline

Re: napnutí řetězu?

oště k tomu naprosto přesnému mšření..

šlo by to i takto:   matice průměr / 2 =  hodnota (a) - klíč 24
hlava šroubu / 2 = hodnota (b)  - klíč 22


udělat rozdíl c= a-b  (cca 1 mm jak si psal)
odměřit vzdálenost na levé straně od konce kyvky k matici (plošce na matici,  - hodnota d)

pak pro levou stranu jen hodnota d) a pro pravou stranu hodnota d+c

Takže výsledný vzorec  Levá strana jen d
pravá strana d+c

neboli levá strana   d
pravá strana (a/2)-(b/2)+d

d=(a/2)-(b/2)+d

neboli
0=0

good



jde vidět, že se zcela evidentně nudíme
bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
kratas (Člen)
10.08.2007 00:09:00
Offline

Re: napnutí řetězu?

nic jdu chrnět...ráno do práce..... no nevím.... ještě že se to zitra (no vlastně už dneska) sobotí....good


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
ydom (Člen)
10.08.2007 00:11:29
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

jj, už se chytám.... Ono totiž je matice na klíč 24 a hlava osky je na klíč 22!! (proto ten rozdíl).
Je mi to jasný, vezměš plochu matice (hlavy osky), podělíš 2 ...... ok.. - zkusím to a uvidím.... good

skoro....jen nebereš matici(ta může být pootočená) ale to osazení, co je pod ní(vlastně na ní,protože je to jeden díl) prostě první průměr pod maticí..nekecám, ale palí se mi o řád líp....good


Když nejezdím,tak tvořím...
ydom (Člen)
10.08.2007 00:22:31
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

oště k tomu naprosto přesnému mšření..

šlo by to i takto:   matice průměr / 2 =  hodnota (a) - klíč 24
hlava šroubu / 2 = hodnota (b)  - klíč 22


udělat rozdíl c= a-b  (cca 1 mm jak si psal)
odměřit vzdálenost na levé straně od konce kyvky k matici (plošce na matici,  - hodnota d)

pak pro levou stranu jen hodnota d) a pro pravou stranu hodnota d+c

Takže výsledný vzorec  Levá strana jen d
pravá strana d+c

neboli levá strana   d
pravá strana (a/2)-(b/2)+d

d=(a/2)-(b/2)+d

neboli
0=0

good



jde vidět, že se zcela evidentně nudíme
bigsmile

uplně přesněgood když už budeš u toho měření vem to třikrá udělej aritmetickej průměr a mužeš říct cvrčkovi, že to máš na tisícinysmile1...jinak na bočním stojánku,vyhneš se pozdějším korekcím(psal mi kdysi osi)......a měř na osazení!!!!ne na matici....pak se tady pochlub jak ti motyka krásně sedí a možná mě daj do síně slávy..smile1.....dej vědět jak jsi dopad...


Když nejezdím,tak tvořím...
Cvrček (Člen)
10.08.2007 00:29:37
Offline

Re: napnutí řetězu?

ydom psal:
kratas psal:

oště k tomu naprosto přesnému mšření..

šlo by to i takto:   matice průměr / 2 =  hodnota (a) - klíč 24
hlava šroubu / 2 = hodnota (b)  - klíč 22


udělat rozdíl c= a-b  (cca 1 mm jak si psal)
odměřit vzdálenost na levé straně od konce kyvky k matici (plošce na matici,  - hodnota d)

pak pro levou stranu jen hodnota d) a pro pravou stranu hodnota d+c

Takže výsledný vzorec  Levá strana jen d
pravá strana d+c

neboli levá strana   d
pravá strana (a/2)-(b/2)+d

d=(a/2)-(b/2)+d

neboli
0=0

good



jde vidět, že se zcela evidentně nudíme
bigsmile

uplně přesněgood když už budeš u toho měření vem to třikrá udělej aritmetickej průměr a mužeš říct cvrčkovi, že to máš na tisícinysmile1...jinak na bočním stojánku,vyhneš se pozdějším korekcím(psal mi kdysi osi)......a měř na osazení!!!!ne na matici....pak se tady pochlub jak ti motyka krásně sedí a možná mě daj do síně slávy..smile1.....dej vědět jak jsi dopad...

Voe to mi připomíná naše technické měření co jsme dělali na škole :)
ale suprgood  za tu přesnost to stojígood

Palino (Člen)
10.08.2007 00:34:49
Offline

Re: napnutí řetězu?

A podle jakého vzorce lejete benzín?bigsmile


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
kratas (Člen)
10.08.2007 07:28:01
Offline

Re: napnutí řetězu?

Dneska to zkusím poměřit (odpoledne). Pa dám vědět přesnost. bigsmile

Jen maličkost. Po seřízení řetězu a dotažení matice mi zůstala trochu volná ta část, jak je uložen imbus na seřízení (plech v zadní části a imbus je uvnitř). Dalo se tím koncem (na konci kyvky) pootočit - tím pádem to nelícovalo s kyvkou. Nevím, zda jste to někdy řešili, ale pak jsem to po dotažení matice taky trochu ještě dotáh imbusem a bylo to.... (to jen tam pro ) úplnost). - není to nic na závadu, to jen tak pro to, aby to neklepkalo a nebylo ze kša.good


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
10.08.2007 08:32:25
Offline

Re: napnutí řetězu?

...ježišikristetypussytosemnežralsurprisedidontknowbigsmile ...tag já si snat budu muset kurva dodělat ňákou školu, abych si dokázal našponovat řetěs, bo tem vzorcum vůbec nerozumim a doteť sem si myslel, že aritmetickej průměr je nadáfka pro průměrnýho týpka z jiný planety, co se menuje Aritmetije...to mi poser holý záda surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pšán (Člen)
10.08.2007 08:41:32
Offline

Re: napnutí řetězu?

..konečně docházím poznání,co měl kdysi ten borec namysli,když řekl:"Vím,že nic nevím!"
..a bude asi hůř,koukám..idontknow


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
jirka silver (Člen)
10.08.2007 09:00:26
Offline

Re: napnutí řetězu?

Pro trubky co neumí se šuplerou a nonius nepřečtou.Hodit motyku na boční stojánek a při napínání udělat stejný počet
otáček na levé i pravé straně.Stoupání závitu je stejné tak to je posunutý o stejný kousek.
Jedině loser by udělal najednou víc otáček a na druhé straně by mu to nevyšlo.Proto stačí i po půl otáčkybigsmile jde to pomalejš ale nezloserovatíteto.


Najdete nás na každém kilometru
albert (Člen)
10.08.2007 12:22:53
Offline

Re: napnutí řetězu?

surpriseddoprdele....ze som si nekupil nejaku motyku s kardanom....smile2

kratas (Člen)
10.08.2007 13:09:48
Offline

Re: napnutí řetězu?

vypadá to složitě, ale je to v pohodě.........goodgoodgoodgood

pozn. pro neznalé:

šuplera: - posuvné měřítko: "Už sám název sám přesně vyjadřuje podstatu tohoto měřidla. To se skládá ze 2 částí, z jedné pevné a druhé posuvné. Na každé z nich jsou pak dotyky (čelisti), kterými se měří. Na posuvném měřítku bývají 2 stupnice, dolní v milimetrech, horní v palcích. Posuvné měřítko je uzpůsobeno pro měření vnějších a vnitřních rozměrů i hloubek. Podle typu (a také ceny) posuvného měřítka lze měřit s přesností na 0,1 mm, 0,05 mm nebo 0,02 mm. Běžným posuvným měřítkem můžeme měřit rozměry do 150 mm, jsou však i posuvná měřítka s větším rozsahem." - to jen tak pro úplnost  sick


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Filous (Člen)
10.08.2007 13:14:28
Offline

Re: napnutí řetězu?

...Kraťas, voe, že ty budeš mít vysokou školu??? surprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kratas (Člen)
10.08.2007 13:17:58
Offline

Re: napnutí řetězu?

tak trochu jo............goodgood

to víš, deformace.............bad


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Kelly01 (Člen)
10.08.2007 13:23:43
Offline

Re: napnutí řetězu?

To abych si vytisk a dal na stěnu,jinak to neudělámsmile2


God Save The Queen!
Jíra (Člen)
10.08.2007 13:26:47
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

oště k tomu naprosto přesnému mšření..

šlo by to i takto:   matice průměr / 2 =  hodnota (a) - klíč 24
hlava šroubu / 2 = hodnota (b)  - klíč 22


udělat rozdíl c= a-b  (cca 1 mm jak si psal)
odměřit vzdálenost na levé straně od konce kyvky k matici (plošce na matici,  - hodnota d)

pak pro levou stranu jen hodnota d) a pro pravou stranu hodnota d+c

Takže výsledný vzorec  Levá strana jen d
pravá strana d+c

neboli levá strana   d
pravá strana (a/2)-(b/2)+d

d=(a/2)-(b/2)+d

neboli
0=0

good



jde vidět, že se zcela evidentně nudíme
bigsmile

...asi profesoridontknow
ježíši kriste!!!!bigsmile


BMW Pičo! :-)
Eremi (Člen)
10.08.2007 13:29:16
Offline

Re: napnutí řetězu?

hlavně že se všichni dobře bavíbigsmilebigsmilebigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
kratas (Člen)
10.08.2007 13:30:44
Offline

Re: napnutí řetězu?

Hovno, žádný profesor....

Jen menší deformace z vysokéé.................idontknowbadsick
Samozdřejmě převažuje beer


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Ondráš (Člen)
10.08.2007 13:36:51
Offline

Re: napnutí řetězu?

Když to tak vidím, tak s tím asi fláknu...surprised


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Myšák (Člen)
10.08.2007 14:44:05
Offline

Re: napnutí řetězu?

Ondráš psal:

Když to tak vidím, tak s tím asi fláknu...surprised

Taky sem to tak udelal. Mel sem volnej retez tak sem to raci rozbil cely at na me v servise necumej jak na debila ze chci jenom napnout retez surprised


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Ondráš (Člen)
10.08.2007 14:53:51
Offline

Re: napnutí řetězu?

Já myslel školu.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Myšák (Člen)
10.08.2007 15:05:52
Offline

Re: napnutí řetězu?

na to sem prisel jeste driv bigsmile
stacil jeden semestr surprised


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Mour (Člen)
10.08.2007 15:14:09
Offline

Re: napnutí řetězu?

Možná by nebyl od věci ( pro nás ostatní jednodušší či méně matematicky vyspělé) vzít kousek špagatu či motouzu (podle národnosti) a odměřit si jednu stranu od osy kyvky k ose kola a špagat či motouz (podle národnosti) ustřihnout a následně použít jako měřítko pro druhou stranu bigsmilebigsmilebigsmile .... při dalším šponování řetězu si ustřihnout další nový kousek spagatu či motouzu (podle národnosti) a starý si uschovat pro další šponování po výměně řetězubigsmilebigsmilebigsmile

ydom (Člen)
10.08.2007 16:46:15
Offline

Re: napnutí řetězu?

Mour psal:

Možná by nebyl od věci ( pro nás ostatní jednodušší či méně matematicky vyspělé) vzít kousek špagatu či motouzu (podle národnosti) a odměřit si jednu stranu od osy kyvky k ose kola a špagat či motouz (podle národnosti) ustřihnout a následně použít jako měřítko pro druhou stranu bigsmilebigsmilebigsmile .... při dalším šponování řetězu si ustřihnout další nový kousek spagatu či motouzu (podle národnosti) a starý si uschovat pro další šponování po výměně řetězubigsmilebigsmilebigsmile

my měříme na desetinysmile1..motouzidontknow

je to kažnýho věc,jak moc přesný to chce mít..nevím jak jsou znát rozdíly pod milimetr,ale já měl rozdíl 1,2mm a netušil jsem, že jí to tak hodně uklidní..myslím že se to vyplatí...


Když nejezdím,tak tvořím...
Honza B12 (Člen)
10.08.2007 18:01:25
Offline

Re: napnutí řetězu?

Je tu takovej článek o ladění motorů GSF, GSXR atd.
Dotyčný tam popisoval vliv jiných zakřivení vačky s ohledem na plnění a výfuk. Tomu jsem rozuměnl víc idontknowidontknowidontknow

Rendy (Člen)
10.08.2007 18:44:30
Offline

Re: napnutí řetězu?

...kua , tak to jsem jestě nežral goodsmile1...práce na pět minut a tolik keců smile1


I když doplivneš daleko , je to přece jenom slina .
ydom (Člen)
10.08.2007 20:00:18
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

Takže výsledný vzorec  Levá strana jen d
pravá strana d+c

neboli levá strana   d
pravá strana (a/2)-(b/2)+d

d=(a/2)-(b/2)+d

neboli
0=0

good


bigsmile

joj nazval jsem to E páč D se nerovná E...ale vím že to chápeš..good




takže naposledy...co nejednodušeji..

A=průměr matice na levé straně
B=průměr matice na pravé straně
D=vzdálenost matice ke konci kyvky(levá strana)
E=vzdálenost matice ke konci kyvky(pravá strana)


levá strana = pravá strana

    D        = (A-B):2+E


toď vše, stačí si jen dosadit za každé písmeno příslušnou hodnotu a když je to dokonalý, tak se obě strany rovnice rovnají..když ne, je potřeba na straně, kde vychází větší hodnota dotáhnout....

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/ydom/napnuti-retezu.jpg

Editoval osiris (10.08.2007 20:28:01)


Když nejezdím,tak tvořím...
ydom (Člen)
10.08.2007 20:08:08
Offline

Re: napnutí řetězu?

sorry za kvalitu...¨co jsem odvirovával doma compa od utoků nějakýho zasranýho hackera,tak nemám CAD...


Když nejezdím,tak tvořím...
Rendy (Člen)
10.08.2007 20:08:16
Offline

Re: napnutí řetězu?

...když nejezdíš , tak tvoříš goodbigsmile ...trefné a dobré jak cyyp goodbigsmile


I když doplivneš daleko , je to přece jenom slina .
ROMIN (Člen)
10.08.2007 21:35:24
Offline

Re: napnutí řetězu?

no vidite pak že tu není prdel stačí jedna otázka  a už to jede

Kelly01 (Člen)
10.08.2007 21:53:17
Offline

Re: napnutí řetězu?

Do pussy

Na pondělí mám objednaný doučování..

Pak na to juknu ještě jednousmile1


God Save The Queen!
maňas (Člen)
11.08.2007 10:49:01
Offline

Re: napnutí řetězu?

Kelly01 psal:

Do pussy

Na pondělí mám objednaný doučování..

Pak na to juknu ještě jednousmile1

teď už jenom kolik hodin doučování na to padne mě přijde že tak rok dva by to v mým případě vyřešilibigsmile
akorád to nechápu nikdy sem to neřešil no asi to jen pro klid duše omrknu oko není pussy že


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
kratas (Člen)
11.08.2007 10:49:58
Offline

Re: napnutí řetězu?

tak jsem to včera zkontroloval. předtím to bylo dle těch slavných plechů.

Těď jsem si to zrobil dle nového.

Pro info: měl jsem rozdíl na pravé vůči levé 1,5 mm!!! Fakt mazec.

Pro info (možná to máte trošku jiný rozměry), ale na mé B650SA, je ta kruhová část pod maticí 32 mm na pravé straně pod šroubem 32,6mm (nemyslým tech plech), takže pro pravou stranu je nutno odečíst toto ( tj. 32,6-32=0,6 mm - jelikož je to na jednu stranu, tak ještě 0,6/2=0,3mm). takže levá strana je D a pravá strana D-0,3mm   . goodgoodgood)

Možná to zní moc šíleně, ale když v tom je trochu šikovnosti, že to hotový a seřízení za pár minut - povolit matici, přitáhnout imbusem, přeměřit... a frrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr (jo ještě zkontrolovat napsnutí a dotáhnout matici - good


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
osiris (Člen)
11.08.2007 12:41:58
Offline

Re: napnutí řetězu?

...ani nechci domyslet kdyby japonec měl udělanou jednu stranu kyvky o 5 desetin delší surprised


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marián (Člen)
11.08.2007 13:09:10
Offline

Re: napnutí řetězu?

...ty voe,uz druha diskuze v poslednich dvou dnech, na kterou nemam dostatecnou vuli a intelektualni uroven, docist ji do konce...ufffhelp


...sam mezi jebkarema...
kratas (Člen)
11.08.2007 14:38:23
Offline

Re: napnutí řetězu?

Japonci mají šimí oši pro to, aby ty kyvky byly co nepřesnější.. Vidí totiž 3D! - proto ta vůle i u těch seřizovacích plachů - mají to prostě v oku!good

Jenom mi to máme na pussy


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
ydom (Člen)
11.08.2007 15:48:06
Offline

Re: napnutí řetězu?

D = (A-B):2+E   


každej to má asi jinny, já mám 04 a rozdíl v maticích mám 0.8..a jestli to má někdo jako kratas(pravá natice B větší než A) nevadí,akorát vyjde v závorce záporné číslo (-0.8):2+E = -0.4+E = E-0.4.......


Když nejezdím,tak tvořím...
ydom (Člen)
11.08.2007 15:54:06
Offline

Re: napnutí řetězu?

osiris psal:

...ani nechci domyslet kdyby japonec měl udělanou jednu stranu kyvky o 5 desetin delší surprised

uplně mi zkazil náladusmile1..


Když nejezdím,tak tvořím...
mr.BSE (Člen)
11.08.2007 18:56:59
Offline

Re: napnutí řetězu?

nestacilo by misto toho pocitani proste nasponovat retez?idontknow


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Zdenek (Člen)
11.08.2007 20:58:21
Offline

Re: napnutí řetězu?

To BSE.goodbigsmile.No jestli mám kyvku jednu o 0,5mm delší,kruci fiks já s toho snad neusnu.bigsmile.Zdenek.

kratas (Člen)
12.08.2007 10:46:04
Offline

Re: napnutí řetězu?

No já má B650SA, rok 06. tak tam to asi japanci dali o něco jinší matice, o co.... Ale je to fakt jedno..

Akoráde mě sere ten plech seřizovací pod maticí... Když jsem to povolil a pak dotáhl, tak se nějak kurva posunul a trochu udělal rejhu na kyvce.... to fakt vymysleli tento patent nějací kokoti....bad


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Pšán (Člen)
12.08.2007 12:00:34
Offline

Re: napnutí řetězu?

..až ti upadne ze stojánku,tak zrovna tehle škrábaneček bude to poslední,co tě na motorce bude srát..
..zas takhle se na to dívej..smile1


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
hans (Člen)
12.08.2007 14:10:31
Offline

Re: napnutí řetězu?

kosméti praštěný......


Sapere Aude
www.gunlex.cz
bery (Člen)
12.08.2007 15:48:45
Offline

Re: napnutí řetězu?

hans psal:

kosméti praštěný......

surprised


momentalně zavostalej
Marián (Člen)
12.08.2007 18:32:00
Offline

Re: napnutí řetězu?

vem stribrnou fixu a zamaluj to a nikdo nic nepozna...
jo a mimochodem,dnes sem napinal retez,ale nastesti sem se mistnich rad nedrzel,pac bych to asi delal este ted a to sem zacinal ve 2bigsmile


...sam mezi jebkarema...
kratas (Člen)
12.08.2007 20:28:22
Offline

Re: napnutí řetězu?

Chlapy, v klidu. Vypdá to složitě.. Ale je to v poho....

Jinak buďme rádi, že nám ty naše Bandasky alespoň jezdí..................good, protože jinak by to bylo na pussy


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
žakýno (Člen)
12.08.2007 20:52:38
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

Chlapy, v klidu. Vypdá to složitě.. Ale je to v poho....

Jinak buďme rádi, že nám ty naše Bandasky alespoň jezdí..................good, protože jinak by to bylo na pussy

...sem fakt rát že je to v poho bo jsem dnes napnul řetěz a pak si přečet tvúj příspěvek, bejt to vopáčně tak fakt nevim surprised a to sem do školy chodil hooodně dlúho (a co si spomínám ani jednou nepropat)bigsmile


..když už si lehneš, dávej pozor kam.....
kratas (Člen)
12.08.2007 20:57:44
Offline

Re: napnutí řetězu?

Fakt v klidu.. To je pro ty, co to chcou mít jako kosmický rakety. Ti co ccou jezdit na moto, stačí vodhad podle švindl plechů.....to záleží na každým....

Já se chystám do kosmu přístí víkend, tak to štěluju.....goodbigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
žakýno (Člen)
12.08.2007 21:17:49
Offline

Re: napnutí řetězu?

kratas psal:

Fakt v klidu.. To je pro ty, co to chcou mít jako kosmický rakety. Ti co ccou jezdit na moto, stačí vodhad podle švindl plechů.....to záleží na každým....

Já se chystám do kosmu přístí víkend, tak to štěluju.....goodbigsmile

.... ti držim palec ...... a do ty kosmicky rakety dobry pocty , bo tam je to o setinach a ne o desetinachsmile1smile1smile1


..když už si lehneš, dávej pozor kam.....
kratas (Člen)
12.08.2007 21:25:45
Offline

Re: napnutí řetězu?

to víš, šel v televizi Armabeton - tak mám inspiraci,..... budu se v tom vrtat....good a vymejšlet moře pussypussypussypussypussy


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
ignac666 (Člen)
24.05.2008 17:29:03
Offline

Re: napnutí řetězu?

Zdar, chtel jsem napnout retez, tak jsem povolil matici osy a ejhle napinaky nikde..., ma tam vubec neco jako napinaky byt? treba jako u stareho fichtla? smile1

ignac666 (Člen)
24.05.2008 17:48:44
Offline

Re: napnutí řetězu?

ignac666 psal:

Zdar, chtel jsem napnout retez, tak jsem povolil matici osy a ejhle napinaky nikde..., ma tam vubec neco jako napinaky byt? treba jako u stareho fichtla? smile1

beru zpet, staci se poradne podivat good

mi (Člen)
25.05.2008 13:27:44
Offline

Re: napnutí řetězu?

sem si chtěl taky napnout řetěz,ale po přečtení tohoto vlákna sem koupil kontajner s hamburg a pošlu to do japoncka do suzuki.....bigsmile


svět je cirkusovej stan
PFremer (Člen)
07.04.2010 12:41:54
Offline

Re: napnutí řetězu?

Tak jsem to teď napnul... +- autobus.idontknow
Nevim, doufám, že jsem to udělal dobře.help
Po práci se pujdu projet, tak doufám, že to neupadne.


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr