Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha (Člen)
14.03.2010 22:00:48
Offline

valivý zvuk převodovka gsf 650

Zdarec chlapi.tak už to snad vypadá na jero.Začíná se oteplovat  a snad už vyjedem.ještě bych se chtěl zeptat na zvuky z mé převodovky.dokud sedíte u Pc a ne na sedadle svých strojů.Mám docela hlučnou převodovku.Když nakopnu studenýho Bandita,tak slyším valivý zvuk z převodovky.Pokud zmáčknu spojku tak nic a pomalu pouštím a zase ten divnej zvuk.Vyměnil jsem olej a pořád to dělá (trošku míň).Jakmile se motor zahřeje,tak je to trošku lepší.Když stojím na volnoběh a zařadím rychlost,trošku zaberu aby došlo k záběru v převodovce,následně vyřadím,tak jsou ty zvuky dost silné než se to usadí.Na centrálním stojanu jsem zkusil se zvednutým zadním kolem řadit kvalty a dobrý.Řazený good,jen na nízké otáčky to cítím.Při stlačení spojky se zařazenou rychlostí a zadním kolem v pohybu na stojanu stačí trošku zabrat za spojku a zvuk mizí,Kolo je stále ještě v záběru (tzn,že hřídele se v převodovce stále točí).
Víte někdo co by to tak mohlo být?Poř. jestli se při výměně těchto ložisek půlí motor,nebo zstčí vyhodit motor,oddělat vanu a váka (boční) a tak vyměnit ložiska?Popř.jaká ložiska tam jsou (valivá,kluzná)?Popř. jestli máte někdo informaci , zda se dá zanést do servisu vyndanej motor a kolik by mě v budoucnu na tomto popř.vyndaném motoru stálo vyměnění ložisek na hřídely v převodovce.
Zkusím s tím jezdit zda se to bude nějak zhoršovat.Motorku jsem koupil v zimě a moc na ní poznat nešlo.Trošku ten zvuk,ale dalo se to.nyní laboruju a hledám neduhy a nacházím.Budu s tím jezdit a uvidím jestli se to zhorší.Jinak každopádně děkuji za každou radu.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Filous (Člen)
15.03.2010 08:09:23
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

...ložiska na výstupnim hřídeli...při výměně půlíš motor...ložiska sou standartní valivý...jejich cena se odvíjí vot toho, gde je koupíš a jakýho výropce zvolíš...esi stačí donýst do servisu vyndanej motor nevim, záleží na servisu, třeba já to nemam moc rát...a cena??? ...zas záleží na konkrétnim servisu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pavlusha (Člen)
15.03.2010 20:36:50
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Počkám co to bude dělat dál.Třeba to bude v létě dobrý.Taky mě napadlo,že by to mohla být spojka? Je divný,že to vychází jen při sepnuté spojce.Pokud ji mám zmáčklou jen na půl záběru,tak že kola jsou už v pohybu,ale záběr není od spojky 100% (už se kola točí - hřídele v převodovce se otáčí) tak je to stále good.Jakmile pustím spojku natvrdo,tak jde slyšet ten zvuk.Je možný,že je něco ve spojce?To se mě moc nezdá?jde o to,že na spojku bych si troufl sám,ale na ložiska v převodovce ne.Dělá to někdy spojka?
Kamošovi něco podobnýho dělala Yamaha XJR 1300 r.v.08 a vyměnil ložiska.Motor složil a dělá to dál.Já už nevím,jestli ty motory jsou taky made in Chinach.Mě se začíná zdát,že je lepší koupit moto starší,než nové?


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
hans (Člen)
15.03.2010 20:42:29
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

to se ti nezdá...kdybys koupil krám z roku 98 jako já, tak jsi bez starostí evil
tachometrově 50 tisíc, ve skutečnosti tipuju tak 100, bouraná na všechny strany, ale celkem dobře opravená a vše funguje smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Pšán (Člen)
15.03.2010 20:44:16
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

..mi to příjde jako to klasické moc velké naslouchání..
..nejvíce se vyskytuje právě na jaře..smile1


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Pavlusha (Člen)
16.03.2010 18:53:20
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Kamoši mě říkali,že ten motor vypadá proti vzducháčovi jako z Číny.No uvidím.Není to žádný nijak velký jarní naslouchání.Ty zvuky tam jsou.Tak nevím.Počkám a buď se s tím smířím (pokud se to nebude zhoršovat),jinak s tím budu muset něco podělat.to,ale ještě nevím co.Kamoš měl něco podonýho na XJR 1300  z r.2008 a kuchl motor.Vyměnil tam jakési ložisko vložené do hřídel.Možná někde u spojky,nebo tam někde.Bylo uvolněné,tak tam dal nové a nalepil je tam jak to má být.Po složení,ty zvuky jdou stejně slyšet.Chce to prodat a koupit si něco kolem r.2005,aby měl jistotu,že je to ještě kovaná výroba.Zlatý starý stroje.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Banditatom (Člen)
16.03.2010 19:30:40
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

A řachtání ventilů ti nevadíevilkdyž se mě rozletěl motor kvůli va prasklému ložisku ( tfuj to vám byla ránabigsmile)tak to zapříčinilo ložisko pod sekundárem ten zvuk co to vydávalo byl spíše drtící se hliníkbigsmile (mám origo sadu těch ložisek do převodovky ještě doma kdyby jsem je vervomoci chtělismokin) neřeš togood motor je hlučařgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Pavlusha (Člen)
16.03.2010 20:12:48
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Ventily mě vůbec neřechtaj.Je to celkem tichý,až na tohle to valivý zvučení.Počkám co to bude dělat dál.Moc dobrej pocit z toho nemám.Dal bych ti vědět.Jde o motor 650 gsf vodník.Myslím,že to bude stejný jako u vzducháče.(teda jen myslím).Pokuď s tím budeme něco podnikat,tak se ti ozvu ohledně těch ložisek.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Banditatom (Člen)
16.03.2010 20:14:50
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Ventily mě vůbec neřechtaj.Je to celkem tichý,až na tohle to valivý zvučení.Počkám co to bude dělat dál.Moc dobrej pocit z toho nemám.Dal bych ti vědět.Jde o motor 650 gsf vodník.Myslím,že to bude stejný jako u vzducháče.(teda jen myslím).Pokuď s tím budeme něco podnikat,tak se ti ozvu ohledně těch ložisek.

nevím jestli jsou stejné vzduchem vz. vodou idontknowale neřešil bych to třeba si něco hačlosmile1


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Pavlusha (Člen)
16.03.2010 21:47:36
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Díval jsem se na plánek a u spojkového koše je jakési ložisko.Vevnitř v koši.Je mošné,že to tam nějak vybruje.Při zmačknutí spojky to přestává a mohlo by se vymezit to kmitání na ložisku.Tady je odkaz na nákres,kde pod číslem 5 je to ložisko co myslím. http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh … ion=434182
dle mého,by se dalo vyměnit bez půlení motoru.Vypadá to na ložisko ve spojkovém koši,což by se dalo vyměnit doma.
Ještě chvilku počkám co to bude dělat a zda nepůjde přesněji zjistit odkud ty zvuky jdou.Je jasné,že to bude na této hřídeli co je spojkový koš - stálý záběr.
Na obrázku je motor 1250gsf r.2007 - myslím,že to bude to samé co mám v 650gsf r.2007


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Billy (Člen)
17.03.2010 09:16:52
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Ja se mozna zeptam jako trotl, ale proc tam neni na Depotu 650 vodnik v seznamu ? Treba jeste chapu ze tam neni K6 ktera je hybrid vzduch/ voda s dilama a skoro nikde ji neuvadej v shopech nebo na Depotu.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Banditatom (Člen)
17.03.2010 16:53:18
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

nejsou tam třeba ani B6Nbadbad S-kaři víte co mě můžeteassbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
17.03.2010 19:09:07
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Díval jsem se na plánek a u spojkového koše je jakési ložisko.Vevnitř v koši.Je mošné,že to tam nějak vybruje.Při zmačknutí spojky to přestává a mohlo by se vymezit to kmitání na ložisku.Tady je odkaz na nákres,kde pod číslem 5 je to ložisko co myslím. http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh … ion=434182
dle mého,by se dalo vyměnit bez půlení motoru.Vypadá to na ložisko ve spojkovém koši,což by se dalo vyměnit doma.
Ještě chvilku počkám co to bude dělat a zda nepůjde přesněji zjistit odkud ty zvuky jdou.Je jasné,že to bude na této hřídeli co je spojkový koš - stálý záběr.
Na obrázku je motor 1250gsf r.2007 - myslím,že to bude to samé co mám v 650gsf r.2007

...todle ložisko na hřídeli samozřejmě vyměníš bez půlení motoru, jen rozhodíš spojku...určitě bych začal timdle a pag je tam eště jedno pot čislem 26, to je aksijální, kerý taky může bejt f piči...pokut budou tydle dobrý, tag uš se nejspíš půlení nevyhneš...ale takle po netu se závada blbje vodhaduje, chtělo by to slyšet naživo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
ross (Člen)
17.03.2010 20:11:29
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Filous psal:
Pavlusha psal:

Díval jsem se na plánek a u spojkového koše je jakési ložisko.Vevnitř v koši.Je mošné,že to tam nějak vybruje.Při zmačknutí spojky to přestává a mohlo by se vymezit to kmitání na ložisku.Tady je odkaz na nákres,kde pod číslem 5 je to ložisko co myslím. http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh … ion=434182
dle mého,by se dalo vyměnit bez půlení motoru.Vypadá to na ložisko ve spojkovém koši,což by se dalo vyměnit doma.
Ještě chvilku počkám co to bude dělat a zda nepůjde přesněji zjistit odkud ty zvuky jdou.Je jasné,že to bude na této hřídeli co je spojkový koš - stálý záběr.
Na obrázku je motor 1250gsf r.2007 - myslím,že to bude to samé co mám v 650gsf r.2007

...todle ložisko na hřídeli samozřejmě vyměníš bez půlení motoru, jen rozhodíš spojku...určitě bych začal timdle a pag je tam eště jedno pot čislem 26, to je aksijální, kerý taky může bejt f piči...pokut budou tydle dobrý, tag uš se nejspíš půlení nevyhneš...ale takle po netu se závada blbje vodhaduje, chtělo by to slyšet naživo...

hůůůůůů hůůůůůů hůůůůůů

bigsmile


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Pavlusha (Člen)
18.03.2010 10:09:29
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Tak jsem špekujoval nad dím schématem spojkového koše a tam to asi nebude.Je to na dvou ložiskách,které jsou v pohybu hlavně při zmáčlé - vypnuté spojce (pokud se nemýlím).Ten zvuk vychází při sepnuté spojce a to tyto ložiska dělat nebudou.Potom bych to viděl na ty dvě co jsou na hřídely.Jedno je v cartru u spojky a druhé u hydraulického válce co tlačí na tyčinku,která vytlačuje spojku.To ložisko i toho válce by podle schématu,co tady přidám mohlo jít vyměnit bez kuchání.Teda myslím,že by to tak šlo.Podívejte se na obrázek a je tam pod číslem 11 ložisko a č 17 jeho uložení.Pokud to uložení není zevnittř karteru tak by to šlo vyměnit z venku,po demontáži hydraulického ovládacího válce.Po uvolnění tí krytky na 3šroubech by to mělo jít vyndat.
Podívejte se a co na to říkáte? ta část kde je ložisko je levá část,kde je hydaulickéj válec a ta u ložiska č10 je pravá,kde je spojka.

tady to je http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh … ion=434183


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Filous (Člen)
18.03.2010 12:57:22
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Tak jsem špekujoval nad dím schématem spojkového koše a tam to asi nebude.Je to na dvou ložiskách,které jsou v pohybu hlavně při zmáčlé - vypnuté spojce (pokud se nemýlím).Ten zvuk vychází při sepnuté spojce a to tyto ložiska dělat nebudou.Potom bych to viděl na ty dvě co jsou na hřídely.Jedno je v cartru u spojky a druhé u hydraulického válce co tlačí na tyčinku,která vytlačuje spojku.To ložisko i toho válce by podle schématu,co tady přidám mohlo jít vyměnit bez kuchání.Teda myslím,že by to tak šlo.Podívejte se na obrázek a je tam pod číslem 11 ložisko a č 17 jeho uložení.Pokud to uložení není zevnittř karteru tak by to šlo vyměnit z venku,po demontáži hydraulického ovládacího válce.Po uvolnění tí krytky na 3šroubech by to mělo jít vyndat.
Podívejte se a co na to říkáte? ta část kde je ložisko je levá část,kde je hydaulickéj válec a ta u ložiska č10 je pravá,kde je spojka.

tady to je http://www.partsdepot.cz/index.php?fveh … ion=434183

...ty ložiska na hřídeli bes půlení nevydoluješ...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomassodek (Člen)
18.03.2010 19:15:49
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Zdarec chlapi.tak už to snad vypadá na jero.Začíná se oteplovat  a snad už vyjedem.ještě bych se chtěl zeptat na zvuky z mé převodovky.dokud sedíte u Pc a ne na sedadle svých strojů.Mám docela hlučnou převodovku.Když nakopnu studenýho Bandita,tak slyším valivý zvuk z převodovky.Pokud zmáčknu spojku tak nic a pomalu pouštím a zase ten divnej zvuk.Vyměnil jsem olej a pořád to dělá (trošku míň).Jakmile se motor zahřeje,tak je to trošku lepší.Když stojím na volnoběh a zařadím rychlost,trošku zaberu aby došlo k záběru v převodovce,následně vyřadím,tak jsou ty zvuky dost silné než se to usadí.Na centrálním stojanu jsem zkusil se zvednutým zadním kolem řadit kvalty a dobrý.Řazený good,jen na nízké otáčky to cítím.Při stlačení spojky se zařazenou rychlostí a zadním kolem v pohybu na stojanu stačí trošku zabrat za spojku a zvuk mizí,Kolo je stále ještě v záběru (tzn,že hřídele se v převodovce stále točí).
Víte někdo co by to tak mohlo být?Poř. jestli se při výměně těchto ložisek půlí motor,nebo zstčí vyhodit motor,oddělat vanu a váka (boční) a tak vyměnit ložiska?Popř.jaká ložiska tam jsou (valivá,kluzná)?Popř. jestli máte někdo informaci , zda se dá zanést do servisu vyndanej motor a kolik by mě v budoucnu na tomto popř.vyndaném motoru stálo vyměnění ložisek na hřídely v převodovce.
Zkusím s tím jezdit zda se to bude nějak zhoršovat.Motorku jsem koupil v zimě a moc na ní poznat nešlo.Trošku ten zvuk,ale dalo se to.nyní laboruju a hledám neduhy a nacházím.Budu s tím jezdit a uvidím jestli se to zhorší.Jinak každopádně děkuji za každou radu.

mel sem podobny problem smajdaví zvuk vod prevodovkytaky sem myslel ze loziska v pussy a na radu mistnich odborniku sem vymenil retezovku a mam klid


Nakřápnutý hrnec nejdéle vydrží.
Filous (Člen)
19.03.2010 08:31:53
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

tomassodek psal:
Pavlusha psal:

Zdarec chlapi.tak už to snad vypadá na jero.Začíná se oteplovat  a snad už vyjedem.ještě bych se chtěl zeptat na zvuky z mé převodovky.dokud sedíte u Pc a ne na sedadle svých strojů.Mám docela hlučnou převodovku.Když nakopnu studenýho Bandita,tak slyším valivý zvuk z převodovky.Pokud zmáčknu spojku tak nic a pomalu pouštím a zase ten divnej zvuk.Vyměnil jsem olej a pořád to dělá (trošku míň).Jakmile se motor zahřeje,tak je to trošku lepší.Když stojím na volnoběh a zařadím rychlost,trošku zaberu aby došlo k záběru v převodovce,následně vyřadím,tak jsou ty zvuky dost silné než se to usadí.Na centrálním stojanu jsem zkusil se zvednutým zadním kolem řadit kvalty a dobrý.Řazený good,jen na nízké otáčky to cítím.Při stlačení spojky se zařazenou rychlostí a zadním kolem v pohybu na stojanu stačí trošku zabrat za spojku a zvuk mizí,Kolo je stále ještě v záběru (tzn,že hřídele se v převodovce stále točí).
Víte někdo co by to tak mohlo být?Poř. jestli se při výměně těchto ložisek půlí motor,nebo zstčí vyhodit motor,oddělat vanu a váka (boční) a tak vyměnit ložiska?Popř.jaká ložiska tam jsou (valivá,kluzná)?Popř. jestli máte někdo informaci , zda se dá zanést do servisu vyndanej motor a kolik by mě v budoucnu na tomto popř.vyndaném motoru stálo vyměnění ložisek na hřídely v převodovce.
Zkusím s tím jezdit zda se to bude nějak zhoršovat.Motorku jsem koupil v zimě a moc na ní poznat nešlo.Trošku ten zvuk,ale dalo se to.nyní laboruju a hledám neduhy a nacházím.Budu s tím jezdit a uvidím jestli se to zhorší.Jinak každopádně děkuji za každou radu.

mel sem podobny problem smajdaví zvuk vod prevodovkytaky sem myslel ze loziska v pussy a na radu mistnich odborniku sem vymenil retezovku a mam klid

...dyš je to řetězofka, vozejvá se to furt a ne jen při spojce v zábjeru...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Datel (Člen)
19.03.2010 09:34:29
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

tomassodek psal:

mel sem podobny problem smajdaví zvuk vod prevodovkytaky sem myslel ze loziska v pussy a na radu mistnich odborniku sem vymenil retezovku a mam klid

...a ty dřevěné piliny do převodovky jsi nezkusil?surprised

Pavlusha (Člen)
21.03.2010 21:46:34
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

No ty paliny mě nenapadly.Jezdil jsem s tím a už si na to začínám zvykat.Vím,že tam ten zvuk je,ale co nadělám.Po probrání problému u piva s kamošama,jsme došli na to,že by to mělo být jedno z ložisek na hřídely co je na něm spojka.Prý to ložisko co je na straně spojky dostává víc zabrat jak to druhé - jen v kártru.Na obrázku - co je pod dřívějším odkazem,je tohle ložisko v takovém domečku.Z toho,by mělo jít vytáhnout (po demontáži spojky).Tak neví.Počkám jestli se to bude zhoršovat.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Bandit Hříbek (Nový člen)
22.03.2010 20:53:20
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Ahoj,já kupoval k7 vodníka novýho,ten valivej hluk je slyšet od prvních km,ted mám najeto 24000 a je to pořád stejný,neřeš kraviny a jezdi,bud se smíříš s tím že to k tomuhle motoru patří,jako třeba chřestýš k Dukně,nebo Ti z toho hrábne,čus.

Pajk (Člen)
22.03.2010 22:05:28
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Ty wogosurprised, jak to tady čtu, tak zaplaťpánbu za K6good. Starý, dobrý, osvědšený, nezničitelnýgood. Kampato spějebad

Pavlusha (Člen)
24.03.2010 14:07:05
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Už jsem na to taky myslel,co bych dělal,kdybych měl suchou spojku na Dukárně.To by pro mé ušiska bylo strašný zlo.Nevím jestli to valení je normální.Zkusím si na to zvyknout.Kamoš má stejnou,ale bydlí trošku z ruky.musím se k němu vydat a poslechnout i jeho motor.Když jsem to kupoval,tak se mi to nezdálo.Volal jsem mu a on mě řekl,že je ten zvuk normál.Bužel ho na té mé neslyšel a já na jeho taky ne.Myslím,že ten můj zvuk je trošku silnější.To přece nemůže být takto vyráběný.Při 14000km. nemůže v motoru hučet.To by snad nedělal motor vyrobenej 20let zpátky po 14 000km.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Filous (Člen)
24.03.2010 18:22:58
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Už jsem na to taky myslel,co bych dělal,kdybych měl suchou spojku na Dukárně.To by pro mé ušiska bylo strašný zlo.Nevím jestli to valení je normální.Zkusím si na to zvyknout.Kamoš má stejnou,ale bydlí trošku z ruky.musím se k němu vydat a poslechnout i jeho motor.Když jsem to kupoval,tak se mi to nezdálo.Volal jsem mu a on mě řekl,že je ten zvuk normál.Bužel ho na té mé neslyšel a já na jeho taky ne.Myslím,že ten můj zvuk je trošku silnější.To přece nemůže být takto vyráběný.Při 14000km. nemůže v motoru hučet.To by snad nedělal motor vyrobenej 20let zpátky po 14 000km.

...a seš si jistej, že má štrnáct???idontknow ...jen se ptam...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pavlusha (Člen)
24.03.2010 21:11:04
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Ne nemá čtrnáct.Spletl jsem se.Má dle servisky 17000km a dle budíku taky.Prodal to docela férovej týpek.Akorát,že měl moooc titulů a ani jeden na opravy a údržbu Bandita.Řetěz si nechával napínat v servisu.Na druhou stránku byl puntičkář.
Já si myslím,že tam dělá paseku ložisko na kateru u spojkového koše.Na uvedeném obrázku pod odkazem výše jde na plánku vidět uložení do takového domečku.Jde o to,zda se to dá vyměnit bez půlení,jen po vyndání spojkového koše?Proč by to jinak bylo v tom domečku?Čert ví!


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
huskyb12 (Administrator)
25.03.2010 08:57:45
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

neboj, už brzo budeš sedět na elekromotorce, tam budeš mít ticho dozajista :)


ale di, Ty brepto ...
Filous (Člen)
25.03.2010 21:04:41
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Ne nemá čtrnáct.Spletl jsem se.Má dle servisky 17000km a dle budíku taky.Prodal to docela férovej týpek.Akorát,že měl moooc titulů a ani jeden na opravy a údržbu Bandita.Řetěz si nechával napínat v servisu.Na druhou stránku byl puntičkář.
Já si myslím,že tam dělá paseku ložisko na kateru u spojkového koše.Na uvedeném obrázku pod odkazem výše jde na plánku vidět uložení do takového domečku.Jde o to,zda se to dá vyměnit bez půlení,jen po vyndání spojkového koše?Proč by to jinak bylo v tom domečku?Čert ví!

...kolikrát ti mam řikat, že to bes půlení nevyměníš???headshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pavlusha (Člen)
26.03.2010 20:32:24
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Tak mi to teda nedalo a dnes jsem jel k poslechové kontrole do servisu.Teda ne do Suzuki,ale do F moto Neslovice.Tam mi řekli,že by to neřešili.To,byl motor dost teplej a moc se to neozývalo.Prý si mám poslechnout stejnej stroj a potom to popř. řešit.Nevím,no.Jak nějakýho stejnýho Banďoura zmerknu,tak jdu po něm.
Bylo mi řečeno,že hlučné motory u Bandita řeší většina týpků olejem Motul 5100.Ten prý pomáhá.Měli asi na mysli 10w40.Pokud se to nebude zhoršovat,tak tam tento olej zkusím nalít a uvidím.Momentálně tam mám Castrol 10w40 (nově vyměněn a dřív tam byl stejnej).
Jeden z těch co byli v servisu mě řekl,že je to to slavné posluchačství - přehnané.Nevím,ale myslím si,že ušiska nemám až tak dobrá a citlivá.Aspoň mě to bude nutit jezdit jen s helmou,abych to neslyšel.
To mě docela sere,že se to bude muset v případě dalších problémů půlit.Pokud se  to nezhorší tak ....... a pokud jo,tak snad do podzimu vydrží a v zimě by se s tím něco podělalo.Nechci zbytečně v létě stát s motorem na ponku.
Jinak dík za všechny rady


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Pavlusha (Člen)
09.04.2010 09:58:38
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

tak jsem potkal konečně stejného Bandita a poslechl si motor.jde to tam slyšet i u druhého co má poloviční stav km (budíkově).U mého je to hlasitější,ale už se smiřuju.
V servise mi řekli,že to hodně banditistů řeší olejem Motul 5100 a tí hlučný motor bandasek se prý trošku ztiší.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Billy (Člen)
09.04.2010 10:46:52
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Treba se u bazenu ozyva duch strare klasiky vzduch/olej smile1


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
09.04.2010 11:03:07
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Billy psal:

Treba se u bazenu ozyva duch strare klasiky vzduch/olej smile1

...bububu ty stará pussy bigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
09.04.2010 12:15:26
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

dej tam 15W-40 a uvidíš jak si popřede bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pavlusha (Člen)
09.04.2010 16:24:40
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Olej jsem tam měnil novej castrol 10w40 a zvuk zůstal stejnej.Při příští výměně to budu řešit nějakým jiným olejem.Jak říkám.Už si na ty zvuky zvykám.je tady problém i s tím,že ten origo výfuk je moc tichej a jde slyšet z oblasti motoru kde co. Jinej zatím v plánu nemám (pokud mi to nespadne).
Ten olej 15w40 je hustší,nebo řídší?Typoval bych hstší.To by mohlo vůle vymezit aspoň za studena.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Ondráš (Člen)
09.04.2010 16:50:29
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Pavlusha psal:

Olej jsem tam měnil novej castrol 10w40 a zvuk zůstal stejnej.Při příští výměně to budu řešit nějakým jiným olejem.Jak říkám.Už si na ty zvuky zvykám.je tady problém i s tím,že ten origo výfuk je moc tichej a jde slyšet z oblasti motoru kde co. Jinej zatím v plánu nemám (pokud mi to nespadne).
Ten olej 15w40 je hustší,nebo řídší?Typoval bych hstší.To by mohlo vůle vymezit aspoň za studena.

Vůle v čem?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Pavlusha (Člen)
09.04.2010 19:37:56
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Snad vůle v ložiskách.Nic jiného by mě v převodovce nenapadalo.Možná lamely,čert ví.zatím mám s tím měněním oleje čas a počkám jestli se budou zvuky zhoršovat.bylo mě řečeno u odborníků za slovo vzatých , že jsem jen jeden z těch stálých posluchačů.Prý by s tím nic nedělali a že do Banditů často nalívaj Motul 5100.Prý to pomáhá.ještě 5000km a uvidím co to po nalití tohoto bude dělat.Castrol co tam mám novej vypouštět nebudu.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
K.a.s.y.m. (Člen)
09.04.2010 20:22:41
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

15W-40 je hustší a to i za tepla.
hele mám ti ten pocit ,že to moc posloucháš a hlavně...moc řešíš.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
papaja (Člen)
17.04.2010 21:30:42
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Hoj, jsem si na tebe pri vyjizdce vzpomel, tak se naklonim k motoru a slysim, jak kdyz tam nekdo jezdi na skateboardu :) zmacknu spojku a pomalu to zmizlo, pustim spojku a uz je tam zase skateboard .. mam bandasku novou, najeto cca 2300km. Je to normal ..

pycha (Člen)
20.04.2010 15:41:01
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

ja to mam taky v servisu rikali ze to je normal dela mi to od zacatku

Pajk (Člen)
20.04.2010 20:16:58
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

že by inženýři Suzuki něco nedomysleli? No, voni to postupně vychytaj až to budou vyrábět tak dlouho jako vzducháčeevil.

Petr (Člen)
20.04.2010 21:08:19
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

hele,
celé sem to tu nečetl a nevím jak je tvoje moto přesně ataré a jakou má historii + jak to máš se serviskou atd, ale vodníci dle mě nejsou zas tak staré motorky - co nejaká reklamace ??idontknow


tož tak..
pycha (Člen)
21.04.2010 10:05:22
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

reklamace by byla fajn kdyby ti neřekli že to je normální bigsmilebad

Pavlusha (Člen)
12.05.2010 08:36:55
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Dělalo to hodně začátkem jara,když jsem to v teplotách do 5C nakopl.Než se zahřál,tak hrůza.nyní při teplotách kolem 20C se chová jakš takš.Valivý zvuk jde z toho pořád,ale neřeším to.Při otvírání sezóny ve Žďáru nad Sáz. jsem požádal týpka j jedním vodníkem v 650 o nastartování a slyšet to tam šlo taky.Tak to tam bude asi všude.No musím se na to dívat,že je to jedna z nejlevnějších motorek své třídy a kvalita bude možná tomu odpovídat.Netvrdím,že je to pravidlo.Ušetří i na trubkovém rámu co na jiných moto už moc není.Jak jsem psal už dřív - poku to bude horší,tak se tomu budu muset věnovat a pokusím se to řešit tím olejem goodMotul co mi dříve doporučili v servisu.Ten prý je známej k ve snížení hlučnosti motoru.Psal jsem o tom už dřív.
Jinak s motorkou je naprostá spokojenost.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
VikecB12 (Člen)
13.05.2010 12:31:09
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Trubkovej rám na jinejch moto není proto,že dnešní vodlitek je prostě na výrobu levnější,nic jinýho za tím neníheadshake


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pavlusha (Člen)
13.05.2010 16:13:46
Offline

Re: valivý zvuk převodovka gsf 650

Já myslel,že trubkáč je levnější.Ono je s ním asi víc hokny než odlít celý rám.Na odlitém je zase víc materiálu - hliníku.No trubka je stará klasika.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr