Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » lesteni ventilu a kanalku ?

svobodakT (Člen)
24.05.2010 16:24:21
Offline

lesteni ventilu a kanalku ?

Zdravim panove mam sundanou hlavu na gsxr1100 zabrusuju sedla ventilu a napadlo me ze bych moh vylestit ventily, kanalky a vyhladit spoje mezi difuzorama karburatoru a hlavou pro lepsi proudeni smesi, ma to smysl ? nebo je to zbytecna prace, kdyztak muzete poradit jinou upravu pro lepsi prubeh vykonu. Nudim se a s poskladanim motorky nepospicham tak bych ji chtel vymazlit jak to jen jde samozrejme ne za desetitisice. takze kazda rada dobra bigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
24.05.2010 19:32:04
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

svobodakT psal:

Zdravim panove mam sundanou hlavu na gsxr1100 zabrusuju sedla ventilu a napadlo me ze bych moh vylestit ventily, kanalky a vyhladit spoje mezi difuzorama karburatoru a hlavou pro lepsi proudeni smesi, ma to smysl ? nebo je to zbytecna prace, kdyztak muzete poradit jinou upravu pro lepsi prubeh vykonu. Nudim se a s poskladanim motorky nepospicham tak bych ji chtel vymazlit jak to jen jde samozrejme ne za desetitisice. takze kazda rada dobra bigsmile

vyleštění a slícování neni nikdy na škodu...proč by se to jinak dělalo na závodní motory bigsmile..jestli si chceš hrát nic ti v tom nebrání.akorát tě dopředu lituju..je to příšerná pakárnabigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
24.05.2010 19:46:58
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

...akorát že na závodních motorech kvůli tomu děláš milion dalších píčovin, jinak jsou leštěný kanály dost kontraproduktivní, takže leštit kanály je pěkná volovina smile1
...leda že by s tím nejezdil a jen to vystavoval


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
24.05.2010 19:53:09
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

osiris psal:

...akorát že na závodních motorech kvůli tomu děláš milion dalších píčovin, jinak jsou leštěný kanály dost kontraproduktivní, takže leštit kanály je pěkná volovina smile1
...leda že by s tím nejezdil a jen to vystavoval

to samo o tom se nepřu bigsmile,ale pokud to chce mít tak ať má smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
24.05.2010 19:55:53
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

akorát si tak nějak říkám,že na motoru kterej má 150 koní jsou veškerý takovýhle upravy tak nějak zsmile1bytečný.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
svobodakT (Člen)
24.05.2010 20:03:33
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

K.a.s.y.m. psal:

akorát si tak nějak říkám,že na motoru kterej má 150 koní jsou veškerý takovýhle upravy tak nějak zsmile1bytečný.

jasny vykon je dostatecnej ja jen ze me to napadlo abych si mel s cim hrat a trochu tu motorku vylepsil, mam jeste rok nez na ni muzu oficialne jezdit tak nez abych ji odstavil a cekal tak vymejslim co upravitbigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
24.05.2010 20:08:01
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

svobodakT psal:
K.a.s.y.m. psal:

akorát si tak nějak říkám,že na motoru kterej má 150 koní jsou veškerý takovýhle upravy tak nějak zsmile1bytečný.

jasny vykon je dostatecnej ja jen ze me to napadlo abych si mel s cim hrat a trochu tu motorku vylepsil, mam jeste rok nez na ni muzu oficialne jezdit tak nez abych ji odstavil a cekal tak vymejslim co upravitbigsmile

nevim jak se ti to projevý na tomhle motoru kde je to dotažený ve svý době fakt asi dost na hranu,ale na Jawkách se to projevovalo lepší točivostí motoru a vyšší spotřebou bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
svobodakT (Člen)
24.05.2010 20:20:45
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

K.a.s.y.m. psal:
svobodakT psal:
K.a.s.y.m. psal:

akorát si tak nějak říkám,že na motoru kterej má 150 koní jsou veškerý takovýhle upravy tak nějak zsmile1bytečný.

jasny vykon je dostatecnej ja jen ze me to napadlo abych si mel s cim hrat a trochu tu motorku vylepsil, mam jeste rok nez na ni muzu oficialne jezdit tak nez abych ji odstavil a cekal tak vymejslim co upravitbigsmile

nevim jak se ti to projevý na tomhle motoru kde je to dotažený ve svý době fakt asi dost na hranu,ale na Jawkách se to projevovalo lepší točivostí motoru a vyšší spotřebou bigsmile

no tak stou spotrebou si me nepostesil ta staci jaka jesmile1

K.a.s.y.m. (Člen)
24.05.2010 20:22:30
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

svobodakT psal:
K.a.s.y.m. psal:
svobodakT psal:


jasny vykon je dostatecnej ja jen ze me to napadlo abych si mel s cim hrat a trochu tu motorku vylepsil, mam jeste rok nez na ni muzu oficialne jezdit tak nez abych ji odstavil a cekal tak vymejslim co upravitbigsmile

nevim jak se ti to projevý na tomhle motoru kde je to dotažený ve svý době fakt asi dost na hranu,ale na Jawkách se to projevovalo lepší točivostí motoru a vyšší spotřebou bigsmile

no tak stou spotrebou si me nepostesil ta staci jaka jesmile1

mě nepřijde,že ten motor jezdí za moc...já jsem s nim jezdil od šesti do deseti bigsmile s pruměrem tak 7


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hans (Člen)
24.05.2010 20:41:08
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

K.a.s.y.m. psal:
svobodakT psal:
K.a.s.y.m. psal:


nevim jak se ti to projevý na tomhle motoru kde je to dotažený ve svý době fakt asi dost na hranu,ale na Jawkách se to projevovalo lepší točivostí motoru a vyšší spotřebou bigsmile

no tak stou spotrebou si me nepostesil ta staci jaka jesmile1

mě nepřijde,že ten motor jezdí za moc...já jsem s nim jezdil od šesti do deseti bigsmile s pruměrem tak 7

jenže ty jseš mrdal .... evil


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
24.05.2010 20:46:00
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

hans psal:
K.a.s.y.m. psal:
svobodakT psal:


no tak stou spotrebou si me nepostesil ta staci jaka jesmile1

mě nepřijde,že ten motor jezdí za moc...já jsem s nim jezdil od šesti do deseti bigsmile s pruměrem tak 7

jenže ty jseš mrdal .... evil

sem to nezapírám..na tenhle motor fakt jezdecky nemám bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Peka (Člen)
25.05.2010 07:36:16
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

hlavni je licovani, pak lesteni vyfukuvych kanalu, saci jsem kdesi cetl ze je lepsi nelestit ale nechat jen lehce brousene.
Moc ale zazracne kone to neprida.


B12 neni uz je autobus :)
K.a.s.y.m. (Člen)
25.05.2010 07:38:11
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Peka psal:

hlavni je licovani, pak lesteni vyfukuvych kanalu, saci jsem kdesi cetl ze je lepsi nelestit ale nechat jen lehce brousene.
Moc ale zazracne kone to neprida.

ono je to celý podstatně složitější a závisí na hodně faktorech,ale u takhle přemotorovaný motorky to mít efekt stejně nebude.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
25.05.2010 07:44:03
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

...děláme i hlavy...leštění jakože leštění nejni uplně žádoucí...tagže se to dělá frézkou...žádoucí je vodstranit fšechny votřepy po lití, přechodový hrany za sedlama ventilů a třeba navostření přepášky mezi jednotlivejma kanálama...de vo to, aby směs a vejfukový plyny nenarážely na žádný překášky a docházelo k lepčímu plnění a vyplachování...povrch kanálů by měl zvostat broušenej...je s tym hroznýho sraní...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
25.05.2010 08:12:38
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Jen doplnim proč se neleštěj sací kanály (aspoň tak nám to řikaly ve škole...kam sem jen tak nakouk :D ), neleštěj se pro to že se díky tomu drsnějšímu povrchu lépe promíchá benzín se vzduchem, bo sou to fofry a i ty malý nerovnosti ve směsi dělaj různý víry a míchaj a rozbíjej kapičky a.....úplně tu nádheru vidim....asi mi něco přidali do tatranky co tu teď žerusurprisedbigsmile

Filous (Člen)
25.05.2010 08:23:19
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Lihy psal:

Jen doplnim proč se neleštěj sací kanály (aspoň tak nám to řikaly ve škole...kam sem jen tak nakouk :D ), neleštěj se pro to že se díky tomu drsnějšímu povrchu lépe promíchá benzín se vzduchem, bo sou to fofry a i ty malý nerovnosti ve směsi dělaj různý víry a míchaj a rozbíjej kapičky a.....úplně tu nádheru vidim....asi mi něco přidali do tatranky co tu teď žerusurprisedbigsmile

...přesně, musej tam bejt turbulence, kvůlivá rovnoměrnosti plnění...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Billy (Člen)
25.05.2010 12:20:42
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Lihy psal:

Jen doplnim proč se neleštěj sací kanály (aspoň tak nám to řikaly ve škole...kam sem jen tak nakouk :D ), neleštěj se pro to že se díky tomu drsnějšímu povrchu lépe promíchá benzín se vzduchem, bo sou to fofry a i ty malý nerovnosti ve směsi dělaj různý víry a míchaj a rozbíjej kapičky a.....úplně tu nádheru vidim....asi mi něco přidali do tatranky co tu teď žerusurprisedbigsmile

Sem cekal kdo to sem napise good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Zdenek (Člen)
25.05.2010 21:57:45
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Já teda tomu moc nevěřím, tej drsnosti v sacích kanálech. Zdenek.smile1

Filous (Člen)
25.05.2010 22:13:01
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Zdenek psal:

Já teda tomu moc nevěřím, tej drsnosti v sacích kanálech. Zdenek.smile1

...tag povidej Zdendo, gdo by nám k tomu moch říct víc neš tyredfacegood ...děláme kanály frézkou, tzn. ne do hladka, ale do "matu" a funguje tohelp


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jaryn (Člen)
25.05.2010 22:36:53
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

treba myslel na lesteni ANALKU...


God Gave me Everything I want
Inženýrek (Člen)
25.05.2010 23:59:35
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

jaryn psal:

treba myslel na lesteni ANALKU...

jsem sice trochu pod parou, ale asi nikdy nebudu tak abych tohle bral jako vtipek headshakeevil


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
Ondráš (Člen)
26.05.2010 07:30:40
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Inženýrek psal:

jsem sice trochu pod parou, ale asi nikdy nebudu tak abych tohle bral jako vtipek headshakeevil

Ty by ses asi nesmál, ale ten co by leštil možná jo. smile1evil


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
26.05.2010 07:49:35
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Ondráš psal:
Inženýrek psal:

jsem sice trochu pod parou, ale asi nikdy nebudu tak abych tohle bral jako vtipek headshakeevil

Ty by ses asi nesmál, ale ten co by leštil možná jo. smile1evil

to nemužeš nikdá vědět bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Peka (Člen)
26.05.2010 09:11:21
Offline

Re: lesteni ventilu a kanalku ?

Lihy psal:

Jen doplnim proč se neleštěj sací kanály (aspoň tak nám to řikaly ve škole...kam sem jen tak nakouk :D ), neleštěj se pro to že se díky tomu drsnějšímu povrchu lépe promíchá benzín se vzduchem, bo sou to fofry a i ty malý nerovnosti ve směsi dělaj různý víry a míchaj a rozbíjej kapičky a.....úplně tu nádheru vidim....asi mi něco přidali do tatranky co tu teď žerusurprisedbigsmile

jj presne tak. na sani turbolence rozumne a na vyfukove casti prvni usek nejlepe cisty bez hrbolu vyssi rovnost proste a licovani. ono pak prechody ve vyfukach atd. to uz je asi pak jedno


B12 neni uz je autobus :)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr