Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Marťas (Člen)
12.04.2010 21:52:22
Offline

výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Dotaz pro chytré hlavy bigsmile
Dnes jsem měnil brzdové desky (díky Kojak) na předku a po výměně je kolo docela dost přibržděné, resp. pravý kotouč a páčka je "gumová". Když na pravý kotouč vhodím původní desky (které jsou sjeté šikmo), nedělá to. Při zatlačování pístků jsem brzdovku odsál a i odvzdušnil brzdy... Kde může být problémhelp? Díky


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Ondráš (Člen)
12.04.2010 21:56:40
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Marťas psal:

Dotaz pro chytré hlavy bigsmile
Dnes jsem měnil brzdové desky (díky Kojak) na předku a po výměně je kolo docela dost přibržděné, resp. pravý kotouč a páčka je "gumová". Když na pravý kotouč vhodím původní desky (které jsou sjeté šikmo), nedělá to. Při zatlačování pístků jsem brzdovku odsál a i odvzdušnil brzdy... Kde může být problémhelp? Díky

Projeď to, oni si vůli vymezí...good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Datel (Člen)
13.04.2010 00:19:39
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

jestli je máš sjeté šikmo, tak to spíš vypadá, že se ti některý s pístků přidírá.

Zkus to v prví řadě promáznout pod gumovou prachovkou a rozhýbat. Pokud se ti to nepodaří budeš muset rozdělat brzdiče a komplet pročistit...

Fidzi (Člen)
13.04.2010 00:19:46
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Jestli jsou sjeté šikmo, tak máš zatuhlé pístky. Vyčistit, rozhýbat a i ty nové desky budou OK.

K.a.s.y.m. (Člen)
13.04.2010 07:33:38
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

no určitě jsi dobře očistil pístky než jsi je zatlačil a určitě jsi dobře očistil místak kam jsi dával nový destičky,že jo? to že máš gumovou páčku značí to,že by to chtělo ještě jednou odvzdušnit.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pepa (Člen)
13.04.2010 07:40:22
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

taky jsem měl šikomo sjetý desky a třmen mi brnkal o výstupky na loukoti, stačilo víc roztáhnout vidle a bylo po problému, škoda že ty novější bandasky nenají nad blatníkem tu výstuhu co měly ty první

když vyndám pístek tak mi vyteče brzdovka help nebo je tam ještě nějaké těsnění idontknow


GSX 1400 K7
K.a.s.y.m. (Člen)
13.04.2010 07:41:21
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

pepa psal:

taky jsem měl šikomo sjetý desky a třmen mi brnkal o výstupky na loukoti, stačilo víc roztáhnout vidle a bylo po problému, škoda že ty novější bandasky nenají nad blatníkem tu výstuhu co měly ty první

když vyndám pístek tak mi vyteče brzdovka help nebo je tam ještě nějaké těsnění idontknow

vyteče


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
13.04.2010 07:42:12
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

K.a.s.y.m. psal:
pepa psal:

taky jsem měl šikomo sjetý desky a třmen mi brnkal o výstupky na loukoti, stačilo víc roztáhnout vidle a bylo po problému, škoda že ty novější bandasky nenají nad blatníkem tu výstuhu co měly ty první

když vyndám pístek tak mi vyteče brzdovka help nebo je tam ještě nějaké těsnění idontknow

vyteče

jo a propo..jestli ti brnkal třmen o loukoť a ty jsi vidle roztahoval..tak máš jednu vidli s největší pravděpodobností ohnutou bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Marťas (Člen)
13.04.2010 07:48:00
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

K.a.s.y.m. psal:

no určitě jsi dobře očistil pístky než jsi je zatlačil a určitě jsi dobře očistil místak kam jsi dával nový destičky,že jo? to že máš gumovou páčku značí to,že by to chtělo ještě jednou odvzdušnit.

pístky, čep a třmen jsem očistil, ale asi to teda bude chtít víc, zkusím. S tou gumovou páčkou - když tam vhodím původní desky, tak to gumové není surprisedí


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Filous (Člen)
13.04.2010 07:57:25
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Marťas psal:
K.a.s.y.m. psal:

no určitě jsi dobře očistil pístky než jsi je zatlačil a určitě jsi dobře očistil místak kam jsi dával nový destičky,že jo? to že máš gumovou páčku značí to,že by to chtělo ještě jednou odvzdušnit.

pístky, čep a třmen jsem očistil, ale asi to teda bude chtít víc, zkusím. S tou gumovou páčkou - když tam vhodím původní desky, tak to gumové není surprisedí

..poněvač ti ta deska nedosedá z ňákýho důvodu plnou plochou nas kotouč a pruží ti, proto máš gumovou páčku...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Marťas (Člen)
13.04.2010 20:44:25
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Tak jsem vše vyčistil, že tak to nevyjelo ani z fabriky bigsmile Bohužel problém trvá, ale zjistil jsem divnou věc - pokud třmen nemám přišroubovaný k vidlici, kolo se točí jak má. Ale když ho přišroubuju/dotáhnu, tak kolo udělá sotva otáčku... Co s tím? help


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
XJelen (Člen)
13.04.2010 21:03:11
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

jenom se blbě zeptám, máš tam všechno na tý přední ose žejo?

http://images.powersportsnetwork.com/fiche/images/SUZUKI/2000/Motorcycles/2118_51.gif

Strýcfajtr !!!
Marťas (Člen)
13.04.2010 21:07:00
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

XJelen psal:

jenom se blbě zeptám, máš tam všechno na tý přední ose žejo?

jjo, mám tam všechno...


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
K.a.s.y.m. (Člen)
13.04.2010 21:36:20
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Marťas psal:
XJelen psal:

jenom se blbě zeptám, máš tam všechno na tý přední ose žejo?

jjo, mám tam všechno...

tak si ještě zkontroluj ložiska


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pšán (Člen)
14.04.2010 07:16:06
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

..zkus po dotažení osky tuto o půl závitu povolit..může být kopnutá oska..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
HynekC (Člen)
15.04.2010 18:28:18
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

zdarec
chci se zeptat když sem dával nový desky jak dopředu tak dozádu tak mi často při jízdě trochu pískaj (čekám až si desky sednou) ale už sem ujel cca 150km a je to stejný...help co s tim??přestane to??díky

Ondráš (Člen)
15.04.2010 18:48:07
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

HynekC psal:

zdarec
chci se zeptat když sem dával nový desky jak dopředu tak dozádu tak mi často při jízdě trochu pískaj (čekám až si desky sednou) ale už sem ujel cca 150km a je to stejný...help co s tim??přestane to??díky

Srazit hrany...


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
15.04.2010 20:14:15
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

HynekC psal:

zdarec
chci se zeptat když sem dával nový desky jak dopředu tak dozádu tak mi často při jízdě trochu pískaj (čekám až si desky sednou) ale už sem ujel cca 150km a je to stejný...help co s tim??přestane to??díky

tak ještě tak 150 počkej.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Marťas (Člen)
29.04.2010 07:59:39
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Tak příčina po všemožném laborování na 99% objevena - je mírně uhnutý horní čep držáku třmenu. Válí se někomu v regálu? Rovnání ve svěráku se mi úplně nezdá...


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Filous (Člen)
29.04.2010 08:08:22
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Marťas psal:

Tak příčina po všemožném laborování na 99% objevena - je mírně uhnutý horní čep držáku třmenu. Válí se někomu v regálu? Rovnání ve svěráku se mi úplně nezdá...

...co je "horní čep držáku třmenu"???surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
29.04.2010 08:52:47
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

My obyčejní dělňasi tohle řešíme zarovnáním pilníkem a dorovnáním podložkou najitou na zemi..

Ale fajnšmekři mění celej spodek telákusurprised

Tak jsem to pochopilsurprised

Jinak jsem "na Filouse", takže jsme jásurprised a Filoussurprised


God Save The Queen!
Filous (Člen)
29.04.2010 08:59:26
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Kelly01 psal:

My obyčejní dělňasi tohle řešíme zarovnáním pilníkem a dorovnáním podložkou najitou na zemi..

Ale fajnšmekři mění celej spodek telákusurprised

Tak jsem to pochopilsurprised

Jinak jsem "na Filouse", takže jsme jásurprised a Filoussurprised

...kecáš!!! ...fotkusurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Marťas (Člen)
29.04.2010 09:04:44
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Kelly01 psal:

My obyčejní dělňasi tohle řešíme zarovnáním pilníkem a dorovnáním podložkou najitou na zemi..

Pilník i podložky jsem zkoušel, ale výsledek nic moc - zatím.


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Marťas (Člen)
29.04.2010 09:07:58
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Filous psal:
Marťas psal:

Tak příčina po všemožném laborování na 99% objevena - je mírně uhnutý horní čep držáku třmenu. Válí se někomu v regálu? Rovnání ve svěráku se mi úplně nezdá...

...co je "horní čep držáku třmenu"???surprised

=držák, který je přišroubován k vidlici.


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Kelly01 (Člen)
29.04.2010 09:09:17
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Marťas psal:
Kelly01 psal:

My obyčejní dělňasi tohle řešíme zarovnáním pilníkem a dorovnáním podložkou najitou na zemi..

Pilník i podložky jsem zkoušel, ale výsledek nic moc - zatím.

A měřit, měřit rovinu už umíšsurprised
Přidělám třmen, vidíl kolik chce kotouč aby byl uprostřed, o tolik podložímsurprised
Kde vidíš problémsurprised


God Save The Queen!
Marťas (Člen)
29.04.2010 09:19:54
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Kelly01 psal:
Marťas psal:
Kelly01 psal:

My obyčejní dělňasi tohle řešíme zarovnáním pilníkem a dorovnáním podložkou najitou na zemi..

Pilník i podložky jsem zkoušel, ale výsledek nic moc - zatím.

A měřit, měřit rovinu už umíšsurprised
Přidělám třmen, vidíl kolik chce kotouč aby byl uprostřed, o tolik podložímsurprised
Kde vidíš problémsurprised

Představ si, že tvůj postup jsme dokonce i s Arnoštem (na moji obhajobu smile1 ) zkoušeli a nějak se nám to nepovedlo. Vyosený to je v jiným směru, kotouč se zdá být celkem uprostřed surprised


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
Kelly01 (Člen)
29.04.2010 09:26:46
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Vyosení do jinýho směru neznámsurprised

A jestli je třmen rovnoběžnej s kolem nebo se přiklání/odklání tak na to stačí ocelový pravítko a opět pilník či flexa...

A ještě, my sedláci zkoušíme mít povolenej třmen, zmáčknout brzdu(zajistit gumkou) a mrknout se proti baterce jak sedí dosedací plochy třmenů vůči plochám na vidlibigsmile

Zajedu za Arnoštem, dáme to na jeepu kolem jezer, bo buď stárne nebo se mu zas zapalují lejtka a musí se vykecatbigsmile


God Save The Queen!
Marťas (Člen)
29.04.2010 09:40:48
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Kelly01 psal:

Zajedu za Arnoštem, dáme to na jeepu kolem jezer, bo buď stárne nebo se mu zas zapalují lejtka a musí se vykecatbigsmile

Je pravda, že pořád leží pod jeepem, tak toho času nemá. Ale po 8. květnu snad bude líp bigsmile


"Diesel bietet Kraft ohne Ende, im sportlichen Einsatz ist er gegen den Benziner aber chancenlos"
mazo (Člen)
08.06.2010 21:53:32
Offline

Re: výměna brzd. destiček = zablokované kolo

Mam jeden inteligentny dotaz redface
dnes som menil brzdove platnicky na zadnom kole...a teraz ked som prisiel domov, tak som zistil, ze som dal tie strunky na platnickach naopak. Logickyy mi to tak nejako prislo idontknow

Co sa tym moze pokurvit?
Na obr. v cervenom kruhu, pripadne číslo 8

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/1035_platne.jpg

Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr