Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zahřívání moto

killerrebel (Člen)
05.06.2010 11:59:55
Offline

Zahřívání moto

Vím že to tady bylo mockrat, ja vždy vytahnu moto z garaže, nastartuji a necham nastartovane než se obleču a pak stahnu sitič na minimum a jedu, ale někdo mi povídal že to kurvím motor když to necham nastartovane jen tak na studeno, že se to ma zahřivat pomalou jízdou.. ale zda se mi to nějaka blbost... jaky vy mate nazor na tohle..??

Ondráš (Člen)
05.06.2010 12:48:39
Offline

Re: Zahřívání moto

Ihned po nastartování podržet 2 minuty do omezovače, ať ví kdo je tu pánem. smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
faitík (Člen)
05.06.2010 12:58:36
Offline

Re: Zahřívání moto

jenom dvě?!surprisedidontknow


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!
romas (Člen)
05.06.2010 14:14:00
Offline

Re: Zahřívání moto

Ondráš psal:

Ihned po nastartování podržet 2 minuty do omezovače, ať ví kdo je tu pánem. smokin

goodtak tohle mě dost slušně pobavilo!!! Jinak nechávat to dlouho na místě na sytič je špatně protože tam jde hoodně benzínu kterej smeje olejový film z válce a to opravdu životnosti motoru nepřidá. Sednu, nastartuju a jedu, prvních aspoň 5 km to jen tak lechtám a pak pojď...cool


Představte si to ticho, kdyby lidé mluvili jen to, co vědí...
nicola.foxx (Člen)
06.06.2010 00:46:36
Offline

Re: Zahřívání moto

romas psal:
Ondráš psal:

Ihned po nastartování podržet 2 minuty do omezovače, ať ví kdo je tu pánem. smokin

goodtak tohle mě dost slušně pobavilo!!! Jinak nechávat to dlouho na místě na sytič je špatně protože tam jde hoodně benzínu kterej smeje olejový film z válce a to opravdu životnosti motoru nepřidá. Sednu, nastartuju a jedu, prvních aspoň 5 km to jen tak lechtám a pak pojď...cool

A co se deje s olejovym filmem kdyz to tocis do 10ti???
To jde asi taky pryc co.
Jinak bych rek, ze ten volej ma svou viskozitu uz nekde kolem 70 a to je tam cca 3 minuty pri 3500 otackach. Ale mozna placam.idontknow


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Paladin86 (Člen)
06.06.2010 01:00:08
Offline

Re: Zahřívání moto

Určitě zahřívat jízdou! Ten čas nejde říct obecně... Bandasky určitě víc než ostatní motorky. Ted mám FZS 1000 a to je zahřátý za chvilku. Ale určitě bude rozdíl u Béček i mezi vzducháčem a vodníkem... Ale čim dýl tim líp! (pro rejpaly nemyslim hodinu bigsmile )

romas (Člen)
06.06.2010 10:03:19
Offline

Re: Zahřívání moto

nicola.foxx psal:
romas psal:
Ondráš psal:

Ihned po nastartování podržet 2 minuty do omezovače, ať ví kdo je tu pánem. smokin

goodtak tohle mě dost slušně pobavilo!!! Jinak nechávat to dlouho na místě na sytič je špatně protože tam jde hoodně benzínu kterej smeje olejový film z válce a to opravdu životnosti motoru nepřidá. Sednu, nastartuju a jedu, prvních aspoň 5 km to jen tak lechtám a pak pojď...cool

A co se deje s olejovym filmem kdyz to tocis do 10ti???
To jde asi taky pryc co.
Jinak bych rek, ze ten volej ma svou viskozitu uz nekde kolem 70 a to je tam cca 3 minuty pri 3500 otackach. Ale mozna placam.idontknow

Vůbec nejde o viskozitu ale o to že při plným sytiči a nízkejch otáčkách tam jde tolik benzínu že to ten olejový film na válci omeje a písty tam lítaj jenom po benzínu a ten má opravdu hodně malou viskozitubadvíme?cool


Představte si to ticho, kdyby lidé mluvili jen to, co vědí...
XJelen (Člen)
06.06.2010 10:54:24
Offline

Re: Zahřívání moto

surprisedhelp

volové, kdybyste nehulili a raději koupili švihadlo a potýrali těloidontknow

úplně nejvíc je bez sytiče zapnout zapalování a tlačit, aby se tam nedostal žádnej přebytečnej benzín, kterej by tam moh napáchat nenávratný škody a snížil tak nájezd motoru o padesát procent.good


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
06.06.2010 11:31:29
Offline

Re: Zahřívání moto

xjelenoj: to bys ale ničil vole baterii help smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
06.06.2010 13:15:40
Offline

Re: Zahřívání moto

XJelen psal:

surprisedhelp
volové, kdybyste nehulili a raději koupili švihadlo a potýrali těloidontknow

Ale víš jak dopad... badsmile2 Špatně... Móóc špatně...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
tomsth (Člen)
06.06.2010 13:23:22
Offline

Re: Zahřívání moto

XJelen psal:

surprisedhelp

volové, kdybyste nehulili a raději koupili švihadlo a potýrali těloidontknow

úplně nejvíc je bez sytiče zapnout zapalování a tlačit, aby se tam nedostal žádnej přebytečnej benzín, kterej by tam moh napáchat nenávratný škody a snížil tak nájezd motoru o padesát procent.good

já nehulim a na švihadlo seru..ale tim tvym tlačenim nenávratně poškodíš podrážky bot a snížíš tak jejich náběh (náchod?) o padesát procent
proto zahřejvám zásadně tak, že to nechám stát na sluníčku bigsmilebigsmile, ale docela to trvá idontknow


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
osiris (Člen)
06.06.2010 13:30:09
Offline

Re: Zahřívání moto

...na sluníčku už jsem to taky zkoušel, ale věz, že z toho pak hned v prvním kole bejvá cca 60tis. škoda bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nicola.foxx (Člen)
07.06.2010 10:02:28
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:

...na sluníčku už jsem to taky zkoušel, ale věz, že z toho pak hned v prvním kole bejvá cca 60tis. škoda bigsmile

To bylo tim, zes mel kousek schovanej za dodavkou, tak se to neprohralo celyidontknow


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
XJelen (Člen)
07.06.2010 21:00:47
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:

...na sluníčku už jsem to taky zkoušel, ale věz, že z toho pak hned v prvním kole bejvá cca 60tis. škoda bigsmile

cink...
chvilku mě trvalo vogo než mi to došlo bigsmilegood


Strýcfajtr !!!
tomsth (Člen)
07.06.2010 21:58:47
Offline

Re: Zahřívání moto

XJelen psal:
osiris psal:

...na sluníčku už jsem to taky zkoušel, ale věz, že z toho pak hned v prvním kole bejvá cca 60tis. škoda bigsmile

cink...
chvilku mě trvalo vogo než mi to došlo bigsmilegood

zato já vim gowno idontknow..asik jen přímí účastníci vědijó vo co de..idontknowhelp


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
kaci (Člen)
07.06.2010 22:23:32
Offline

Re: Zahřívání moto

nechci se nak kasat vedomostma  ale co ja vim tak zadnej olejovej film se splachnout nemuze protoze je to mazany tlakove a ten olej porat pribejva a rostira se pomoci krouzku .... good a doporuceni zahrivat jizdou pochazi od lidi kterejm se zabarvili svody do modra .. :D ja to resim kombinaci metod... a to necham mirne ohrat na sitic pomalu ubiram a kdyz uz se udrzi volnobeh cca 20s tak to este tak 2-3km netocim moc vysoko... bigsmile bigsmile bigsmile

romas (Člen)
07.06.2010 22:34:54
Offline

Re: Zahřívání moto

kaci psal:

nechci se nak kasat vedomostma  ale co ja vim tak zadnej olejovej film se splachnout nemuze protoze je to mazany tlakove a ten olej porat pribejva a rostira se pomoci krouzku .... good a doporuceni zahrivat jizdou pochazi od lidi kterejm se zabarvili svody do modra .. :D ja to resim kombinaci metod... a to necham mirne ohrat na sitic pomalu ubiram a kdyz uz se udrzi volnobeh cca 20s tak to este tak 2-3km netocim moc vysoko... bigsmile bigsmile bigsmile

Věř tomu že se ten olejovej film smeje! Dělám hlavně auta ale tyhle věci fungujou stejně v každým čtyřtaktu. Když chceš měřit kompresi a měl bys předtím nastartovanej motor třeba půl minuty na plnej sytič tak někdy naměříš pěknoupussy. Sešel jsem se párkrát s případem že lidi který jezdili do práce 5 km a to samý zpátky tak měli bez problémů půl litru benzinu v oleji - ten benzín se tam dostal po stěnách omytýho válce. Je to pro motor horší než když ho po prohřátí budeš honit na plnej výkon. Takže taksmokin


Představte si to ticho, kdyby lidé mluvili jen to, co vědí...
tomsth (Člen)
07.06.2010 22:42:01
Offline

Re: Zahřívání moto

kaci psal:

nechci se nak kasat vedomostma  ale co ja vim tak zadnej olejovej film se splachnout nemuze protoze je to mazany tlakove a ten olej porat pribejva a rostira se pomoci krouzku .... good a doporuceni zahrivat jizdou pochazi od lidi kterejm se zabarvili svody do modra ...

'slim že meleš pussyviny..


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Pajk (Člen)
07.06.2010 22:52:09
Offline

Re: Zahřívání moto

a teď jábigsmile, nakopnu na plnej sytič musí naskočit napoprvé jinak de na hnujbigsmile, ihned stáhnu na 2 a půl, po půl minutce ubírám sytič úplně na nulu. V tu dobu už mám připravený kafe na stolesmile1, v klídku vychutnám lahodný zvuk a krásu stroje. Občas zkouknu teplotu oil a když začnou sůsedi dělat všechno pro to aby mi překazili siestu a následně začnou padat hovna na náš dvů, tak vyrážím a vím, že už mám zahřátobigsmilebigsmile.

Koldan (Člen)
08.06.2010 07:32:20
Offline

Re: Zahřívání moto

bóže, řešíte kraviny. na co mi bude mašina přet barákem řvat půl hodiny? nastartuji v garage na sytič, vrknu plynem, otáčky vyskočí, stáhnu sytič na půlku, vyjedu z garage, nasadím boty, přilbu, rukavice, zamknu a jedu, než dojedu na konec města, už tomu dám klidně 5 000, po dalších 5 kilometrech už to nešetřímsmokin


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
kaci (Člen)
08.06.2010 07:52:56
Offline

Re: Zahřívání moto

romas psal:
kaci psal:

nechci se nak kasat vedomostma  ale co ja vim tak zadnej olejovej film se splachnout nemuze protoze je to mazany tlakove a ten olej porat pribejva a rostira se pomoci krouzku .... good a doporuceni zahrivat jizdou pochazi od lidi kterejm se zabarvili svody do modra .. :D ja to resim kombinaci metod... a to necham mirne ohrat na sitic pomalu ubiram a kdyz uz se udrzi volnobeh cca 20s tak to este tak 2-3km netocim moc vysoko... bigsmile bigsmile bigsmile

Věř tomu že se ten olejovej film smeje! Dělám hlavně auta ale tyhle věci fungujou stejně v každým čtyřtaktu. Když chceš měřit kompresi a měl bys předtím nastartovanej motor třeba půl minuty na plnej sytič tak někdy naměříš pěknoupussy. Sešel jsem se párkrát s případem že lidi který jezdili do práce 5 km a to samý zpátky tak měli bez problémů půl litru benzinu v oleji - ten benzín se tam dostal po stěnách omytýho válce. Je to pro motor horší než když ho po prohřátí budeš honit na plnej výkon. Takže taksmokin

no dobra je to mozny ale stejne se tomu sitici nevyhnes .... proste zasada sitic co nejdriv dolu !!! vono staci bohate nakejch 20 - 30 s  a trada  ......

zdenda67 (Člen)
08.06.2010 15:29:17
Offline

Re: Zahřívání moto

Kuwa,,obleču sa startnu,,než nahodím přilbu atd tak potem jedu v klidu a pak to mu perusmile1


Žiješ jen jednou:-p:-)
qwerty (Člen)
08.06.2010 15:51:43
Offline

Re: Zahřívání moto

ja nechat sytic 20-30 sec tak mi to pak hned chcipnebad ..... musim to nechat na sytici tak 2 minutky (2500ot) mezi tim zavru garaz. Nasadim helmu, zapnu bundu a rukavice. Stahnu sytic uplne na nula a vyrazim. cca 3 km slusne do 5000ot a pak zvysuju. ...idontknow

jinac kdyz to poradne necham na miste prohrat cca 5min na sytic s tema 2500ot tak je motor tichsi a ma "zdravejsi zvuk" podle mneidontknow

Kdyz to necham 2 min na sytici a pak hned jedu tak to pak ma takovy divny zvuk celou jizdu smile2


WD club member.
osiris (Člen)
08.06.2010 16:22:32
Offline

Re: Zahřívání moto

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
qwerty (Člen)
08.06.2010 18:28:35
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1

vzhledem k tomu ze mam sytic z TDM a umisteny jako TDM ....... pod budikem .... a celkem blbe se s tim manipuluje , tak to zahrivam syticem jen pred jizdou. bigsmile


WD club member.
Pajk (Člen)
08.06.2010 21:01:12
Offline

Re: Zahřívání moto

já, já sem jel jednou se sytičem, bo sem strašně chvátal kokot.
Já osobně ho radši spíš ugriluju na místě, než abych jel se sytičembigsmile

Luk (Člen)
08.06.2010 22:15:30
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1

kacirsurprised
upalitevil

obcas vyjizdim se syticem tak napulgood

a vubec, co je to za tema, hic jak krava, zima uz snad definitivne prycidontknow


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
Koldan (Člen)
08.06.2010 22:33:27
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1

ne, my to máme seřízený a v cajkusurprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
MaraKM (Člen)
18.06.2010 19:20:27
Offline

Re: Zahřívání moto

Já jsem odkojen na veteránech, převážně naše produkce kdezahřívám klidnou jízdou (po startu na třetí prošlápnutí, ale zároveň první s elektrikou). Bandasku mám nějakých 10dní, ale páč noty dostanu prej až v pondělí redface tak jsme zatím najel jen trošec po okolí (hlavně mi na ní jezdí tata bigsmile ) .... Řešíme to startem se sytičem naplno, krátce nato (max 5s) stáhneme na nějaký 2500 - 3000 otáček, nasadím helmu a jedu pozvolnou jízdu (během ní sytič stáhnu úplně, tak nějak na druhých světlech - nějaký cca 3km). Mám tam laďák Tenax, takže to pak pěkne brouká po zahřátí na volnoběh (jemné kolísání otáček)... kvůli laďáku by bez sytiče na prvních světlech zhasnul.

ALE říkám, mám Bandasku chvilec a zatím zjišťuje co kde a jak... Pokud to pussyvím, rád se nechám poučit redface


Nic lidského mi není cizí
osiris (Člen)
21.06.2010 22:11:26
Offline

Re: Zahřívání moto

Koldan psal:
osiris psal:

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1

ne, my to máme seřízený a v cajkusurprised

...no a ? smile1 ...jen nečumím na místě s vytaženým sytičem, ale nasednu a jedu ...sytič stáhnu během jízdy bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
jiri50 (Člen)
22.06.2010 11:45:15
Offline

Re: Zahřívání moto

taky jedu hned, nahodím, nasednu, srovnám koule a dělo, stáhnu sytič na 1200 ot. a jedu pár km na 3500-5000


jsem pomalejší - ale ne vždy
Koldan (Člen)
22.06.2010 12:16:18
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:
Koldan psal:
osiris psal:

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1

ne, my to máme seřízený a v cajkusurprised

...no a ? smile1 ...jen nečumím na místě s vytaženým sytičem, ale nasednu a jedu ...sytič stáhnu během jízdy bigsmile

nečumím na místě, než sebe a fše co přebývá nacpu do bundy, upravím patku v přilbjě a přehodím nohu přes sedlo, je to zahřátýevil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
osiris (Člen)
22.06.2010 12:21:53
Offline

Re: Zahřívání moto

Koldan psal:
osiris psal:
Koldan psal:

ne, my to máme seřízený a v cajkusurprised

...no a ? smile1 ...jen nečumím na místě s vytaženým sytičem, ale nasednu a jedu ...sytič stáhnu během jízdy bigsmile

nečumím na místě, než sebe a fše co přebývá nacpu do bundy, upravím patku v přilbjě a přehodím nohu přes sedlo, je to zahřátýevil

...já to nastartuju prostě klidně když už mám navlíknutý i rukavice, víš ;) ...zkrátka když není vyloženě kosa, tak nemám důvod to nechat klapat na místě :))

ps: jo a aby nedošlo k mejlce, myslím samo karbec, ne stříkačku :))))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
22.06.2010 12:23:02
Offline

Re: Zahřívání moto

osiris psal:

...umí ještě někdo jako já, vyjet se sytičem ? helpidontknowsurprisedheadshakesmile1

jo bigsmile voblíknu nastartuju a jedu..tak po kiláku ho stáhnu a valim normálně dál bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Billy (Člen)
22.06.2010 13:50:20
Offline

Re: Zahřívání moto


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Lucky (Člen)
22.06.2010 14:37:23
Offline

Re: Zahřívání moto

Začínám propadat panice... moje jebka nemá sitič. Okradli stařenku...bigsmile

osiris (Člen)
22.06.2010 14:42:39
Offline

Re: Zahřívání moto

Lucky psal:

Začínám propadat panice... moje jebka nemá sitič. Okradli stařenku...bigsmile

...teď lukáši koukám, že už jsi béčko nahradil cébéčkem, tak ti přeju hodně hezkejch chvil s ním, pěkný good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lucky (Člen)
23.06.2010 12:12:30
Offline

Re: Zahřívání moto

No jo, už došlo konečně na velkej objem. Díky

bery (Člen)
23.06.2010 20:37:44
Offline

Re: Zahřívání moto

Lucky psal:

No jo, už došlo konečně na velkej objem. Díky

souhlasevil


momentalně zavostalej
Kožak (Člen)
23.06.2010 21:16:47
Offline

Re: Zahřívání moto

Lucky psal:

Začínám propadat panice... moje jebka nemá sitič. Okradli stařenku...bigsmile

Asi tě fakt vokradli ...moje ho má bigsmile


MRDAT!!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr