Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Dobíjení B6

Strike (Nový člen)
22.08.2010 10:06:30
Offline

Dobíjení B6

Ahoj všem,
obracím se na vás z žádostí o radu. Koupil sem B6 S r.v.2004, a mám problémy s dobíjením. Nabiju baterku a v pohodě jezdím, ale tak po 2000 tis kilometrech mě to přestane startovat. Opětovně nabiju a  zase není problém.Nějak mi to odebírá proud a nezvládá to dobíjet baterku, nemáte s tímto někdo zkušenosti? A ještě jedna prosba, nemá něko manuál v čestině kde jsou i elektrická schémata?Předem dík za všechny rady.

Paladin86 (Člen)
22.08.2010 12:00:13
Offline

Re: Dobíjení B6

Máš tam nějaký doplnky? (alarm, vyhřívaný gripy,...)  a za jak dlouho jsi ujel těch 2000 km?idontknow

Pajk (Člen)
22.08.2010 12:22:52
Offline

Re: Dobíjení B6

a co baterka, jestli jí máš původní nemusí držet kapacitu. Po nabití se zdá v pohodě, ale může bejt v pussy Dobíjení změříš votmetrem, třeba přímo na baterce a uvidíš kolik dává.

PALOUS (Člen)
22.08.2010 12:26:48
Offline

Re: Dobíjení B6

mrtvá baterkagoodmě chcípla za rok na 4kole bo sem ji neudržoval a 0,5roku nejezdil.nabít chvíly držela a zas zheblabad


Jebat motorky :-)
hide (Člen)
22.08.2010 13:26:39
Offline

Re: Dobíjení B6

Mam pro tebe typ:
http://www.inmoto.cz/baterie-ytx9-bs-9a … akumulator
...pokud jsi šetřílek a pokud chceš kvalitu co vydrží pak:
http://autobaterie-levne.eshop-zdarma.c … amp;id=218

Strike (Nový člen)
22.08.2010 14:15:41
Offline

Re: Dobíjení B6

Ujel sem to asi během 14 dnů, ale jde o to, že když si pomůžu při startu třeba kabelama nebo to roztlačím, pak ujedu 50 kiláků a stejně to pak nenatočím, protože se to nedobije. Přitom po nabití to může 14 dní stát o baterka točí o stošest. Zkusím to změřit, kolik by tam mělo být při natočeném motoru pokud to dobíjí?

Paladin86 (Člen)
22.08.2010 15:07:07
Offline

Re: Dobíjení B6

Strike psal:

Ujel sem to asi během 14 dnů, ale jde o to, že když si pomůžu při startu třeba kabelama nebo to roztlačím, pak ujedu 50 kiláků a stejně to pak nenatočím, protože se to nedobije. Přitom po nabití to může 14 dní stát o baterka točí o stošest. Zkusím to změřit, kolik by tam mělo být při natočeném motoru pokud to dobíjí?

To fakt vypadá na dobíjení! Už to dobíjí hrozně málo a nestačí to dobíjet baterku... Měli jsme to u auta. Třeba po tejdnu vybito, nabilo se to a zase na chvíli pokoj. Bylo to i na diagnostice a vše bylo OK. A najednou jsme jeli, rozsvítila se kontrolka dobíjení a po 500 metrech auto zdechlo. bad

Pajk (Člen)
22.08.2010 18:05:14
Offline

Re: Dobíjení B6

Strike psal:

Ujel sem to asi během 14 dnů, ale jde o to, že když si pomůžu při startu třeba kabelama nebo to roztlačím, pak ujedu 50 kiláků a stejně to pak nenatočím, protože se to nedobije. Přitom po nabití to může 14 dní stát o baterka točí o stošest. Zkusím to změřit, kolik by tam mělo být při natočeném motoru pokud to dobíjí?

13.6 min a 14.4 V při 5000 ot

Banditatom (Člen)
22.08.2010 18:46:01
Offline

Re: Dobíjení B6

Pajk psal:
Strike psal:

Ujel sem to asi během 14 dnů, ale jde o to, že když si pomůžu při startu třeba kabelama nebo to roztlačím, pak ujedu 50 kiláků a stejně to pak nenatočím, protože se to nedobije. Přitom po nabití to může 14 dní stát o baterka točí o stošest. Zkusím to změřit, kolik by tam mělo být při natočeném motoru pokud to dobíjí?

13.6 min a 14.4 V při 5000 ot

ty není problém aby ti to vyskočilo i na 15 a něco málo.

změř dobíjení a baterku, ale podle mě to budeš mít baterku v perdelibad měl jsem uplně stejný problém rok stará Yuasa a umžela potvorasmile1


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Strike (Nový člen)
23.08.2010 11:13:48
Offline

Re: Dobíjení B6

Bude tam i jiný problém, baterka je nabitá a jakmile zapnu klíček napětí klesne tak, že neotočí startér a někdy nerosvítí ani kontrolky. Zeptám se je to originál zapnojení, že po zapnutí klíčku se ihned rosvítí světla? Neměl ste s tím už někdo problém? Nepřepojovali ste si to někdo už na vypínač?

Strike (Nový člen)
23.08.2010 11:25:45
Offline

Re: Dobíjení B6

Neměl by prosím někdo ty elektrický schémata s českým popisem, klidně odkoupím?
Asi budu muset navštívit servis, nemáte někdo zkušenosti s nějakým v Královehradeckým nebo Pardubickým kraji?

Loser (Administrator)
23.08.2010 12:06:07
Offline

Re: Dobíjení B6

neco podobnyho mela tenkrat zrzule - pojebany nejaky udelatko v dobijeni (picu tomu rozumim). Misto aby to dobijelo, tak to chytlo nejakej vopacnej chod a vybijelo to.
Svetla po otoceni klickem sviti standardne (myslim, ze zrovna od r.v.2004). Tak to nepredelavej at pak nejezdis bez svetla


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
23.08.2010 12:09:24
Offline

Re: Dobíjení B6

Baterka v čudu.
Stálé světlo je myslím u tvého typu normál.
Schémata tu někde budou. Když prohledáš diskuzi, tak je najdeš.
help
A teď do mě co jsem zase napsal blbě...smile1ass


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
K.a.s.y.m. (Člen)
23.08.2010 12:10:06
Offline

Re: Dobíjení B6

Banditatom psal:
Pajk psal:
Strike psal:

Ujel sem to asi během 14 dnů, ale jde o to, že když si pomůžu při startu třeba kabelama nebo to roztlačím, pak ujedu 50 kiláků a stejně to pak nenatočím, protože se to nedobije. Přitom po nabití to může 14 dní stát o baterka točí o stošest. Zkusím to změřit, kolik by tam mělo být při natočeném motoru pokud to dobíjí?

13.6 min a 14.4 V při 5000 ot

ty není problém aby ti to vyskočilo i na 15 a něco málo.

změř dobíjení a baterku, ale podle mě to budeš mít baterku v perdelibad měl jsem uplně stejný problém rok stará Yuasa a umžela potvorasmile1

Na 15V to nesmí nemělo by to přelézt 14,4V vyšší napětí likviduje baterku.
to Strike:je dost možný ,že máš v prdeli baterku na dobíjení bych to až tak netipoval.Ale po změření budeš chytřejší.good


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
23.08.2010 18:45:35
Offline

Re: Dobíjení B6

K.a.s.y.m. psal:
Banditatom psal:
Pajk psal:


13.6 min a 14.4 V při 5000 ot

ty není problém aby ti to vyskočilo i na 15 a něco málo.

změř dobíjení a baterku, ale podle mě to budeš mít baterku v perdelibad měl jsem uplně stejný problém rok stará Yuasa a umžela potvorasmile1

Na 15V to nesmí nemělo by to přelézt 14,4V vyšší napětí likviduje baterku.
to Strike:je dost možný ,že máš v prdeli baterku na dobíjení bych to až tak netipoval.Ale po změření budeš chytřejší.good

safrbléidontknow to jsi mě nepotěšil soudruhusmile2 právě loni jsem to řešil ,mechoš mi tvrdil že je to normální, že to skáče( nejde mi to pod cca 13,5V, ale spíše se to drží okolo těch 14,7-15.5V) co s tímhelp


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
23.08.2010 18:51:54
Offline

Re: Dobíjení B6

...nech to bejt, kdybys vařil baterku, tak bys to pod prdelej cejtil


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
losmiros (Člen)
24.08.2010 09:22:48
Offline

Re: Dobíjení B6

14.1 - 14.4 V jak je to nad tak to přebijí, což by nemělo, ale pokud to funguje tak co už. Když je to pod, tak to nedobiji, pak už zaleží jestli to ma na funkci vliv ako že to po 2000 km nejede nebo nema vliv.
nejjednoduší je změřit dobijeni, normalně nastartovat, připojit volmetr a vidiš, popř. zapnout světla a brzdu. u bandita jsem s tím neměl problém za 8 let
jestli to nedobijí, což poznáš měřením, tak mrknout na regulátor, nejlépe použít metodu výměnkář
jestli to dobíjí, tak baterka, taky lze použít metodu výměnkář

a jestli to má odběr, tak si sežeň ampermetr a mrskni to do serie mezi kabel a baterii, uvidis kolik to ukazuje, 0.1A nebo tak kolem je ok, ikdyž u bandita by to nemělo snad žrat ani to, dyť tam nic skorem neni


on the road
Strike (Nový člen)
24.08.2010 10:38:23
Offline

Re: Dobíjení B6

Děkuji všem za rady, skutečně to bylo pouze baterkou, po výměně není problém. Ještě sem měřil to dobíjení a je to v poho. V servise sem získal informaci, že B6 má při 5000 ot. dávat od 13.6 do 14.4 dle tabulek. Mějte se .smile1

Pajk (Člen)
24.08.2010 18:43:58
Offline

Re: Dobíjení B6

Strike psal:

Děkuji všem za rady, skutečně to bylo pouze baterkou, po výměně není problém. Ještě sem měřil to dobíjení a je to v poho. V servise sem získal informaci, že B6 má při 5000 ot. dávat od 13.6 do 14.4 dle tabulek. Mějte se .smile1

no a co sem psal vejšgood

esoxboy (Člen)
24.08.2010 22:26:49
Offline

Re: Dobíjení B6

podle mne dobíjení měl sem to samé na gs a když sem to rozhodil tak sem myslel že mě mrmle páč se to fakt zapekloidontknow docela opruz

Pajk (Člen)
25.08.2010 00:02:18
Offline

Re: Dobíjení B6

no jo, jenže Bandit není žádná jebkafuckbigsmile to nepřirovnávej.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr