Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

wasek (Člen)
05.09.2010 18:45:04
Offline

Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

Suzuki Bandit GSF 600N

Ahoj všem, prosím o odbornou radu. Urvalo se mi stínítko v reflektoru. Rozhodl jsem se to opravit, ale při rozdělávání paraboly mi prasklo sklo. Ten bazmek tam je přilepenej nějakým tmelem a moc jsem zabral.

Tak nyní řeším, co s tím. Jsou 3 varianty:
- origo nový světlo za 3900Kč - nepřipadá v úvahu
- univerzální moto-světlo 20cm http://eshop.motoservis-travnicek.cz/sv … 12818.html
- nechat stávající světlo a jen vyměnit parabolu - 200Kč

Protože finanční rozdíl je velký, chtěl bych vyzkoušet nejprve 3. možnost. Objevil jsem příjemnou vlastnost, parabola ze Škody 105 má stejné rozměry jako původní parabola z Bandasky. Jen by se musely navařit potřebné 2 úchyty - je to plech, neměl by být problem). Parabola vyjde na cca 200Kč.

Jde mi o to, zda automobilový světlo (resp parabola/sklo) nebude činit nějakou zásadní vlastnost-překážku. Jako kužel světla, rozptyl ...

Díky předem za reakce.


Nko, Nko, Nko, Nko, Nko, Nko, Nko!
gerrik (Člen)
05.09.2010 19:29:22
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

Ze 105? myslíš z užovky? Nemáš náhodou na mysli parabolu z 1000?

Filous (Člen)
05.09.2010 19:31:07
Online

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

gerrik psal:

Ze 105? myslíš z užovky? Nemáš náhodou na mysli parabolu z 1000?

...105tky měli taky kulatý svjetla...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
gerrik (Člen)
05.09.2010 19:32:55
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

jedině užovky, široký už měli hranatý idontknow

Filous (Člen)
05.09.2010 19:37:06
Online

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

gerrik psal:

jedině užovky, široký už měli hranatý idontknow

...no jasně...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pajk (Člen)
05.09.2010 19:55:13
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

wasek psal:

Suzuki Bandit GSF 600N

Ahoj všem, prosím o odbornou radu. Urvalo se mi stínítko v reflektoru. Rozhodl jsem se to opravit, ale při rozdělávání paraboly mi prasklo sklo. Ten bazmek tam je přilepenej nějakým tmelem a moc jsem zabral.

Tak nyní řeším, co s tím. Jsou 3 varianty:
- origo nový světlo za 3900Kč - nepřipadá v úvahu
- univerzální moto-světlo 20cm http://eshop.motoservis-travnicek.cz/sv … 12818.html
- nechat stávající světlo a jen vyměnit parabolu - 200Kč

Protože finanční rozdíl je velký, chtěl bych vyzkoušet nejprve 3. možnost. Objevil jsem příjemnou vlastnost, parabola ze Škody 105 má stejné rozměry jako původní parabola z Bandasky. Jen by se musely navařit potřebné 2 úchyty - je to plech, neměl by být problem). Parabola vyjde na cca 200Kč.

Jde mi o to, zda automobilový světlo (resp parabola/sklo) nebude činit nějakou zásadní vlastnost-překážku. Jako kužel světla, rozptyl ...

Díky předem za reakce.

největší problém s tim můžou mít na technickej, že tam neni origobad. Navařit na parabolu úchyty nemusí bejt taky jednoduchý abys nevypálil vnitřek.

hans (Člen)
05.09.2010 20:07:46
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

Pajk psal:
wasek psal:

Suzuki Bandit GSF 600N

Ahoj všem, prosím o odbornou radu. Urvalo se mi stínítko v reflektoru. Rozhodl jsem se to opravit, ale při rozdělávání paraboly mi prasklo sklo. Ten bazmek tam je přilepenej nějakým tmelem a moc jsem zabral.

Tak nyní řeším, co s tím. Jsou 3 varianty:
- origo nový světlo za 3900Kč - nepřipadá v úvahu
- univerzální moto-světlo 20cm http://eshop.motoservis-travnicek.cz/sv … 12818.html
- nechat stávající světlo a jen vyměnit parabolu - 200Kč

Protože finanční rozdíl je velký, chtěl bych vyzkoušet nejprve 3. možnost. Objevil jsem příjemnou vlastnost, parabola ze Škody 105 má stejné rozměry jako původní parabola z Bandasky. Jen by se musely navařit potřebné 2 úchyty - je to plech, neměl by být problem). Parabola vyjde na cca 200Kč.

Jde mi o to, zda automobilový světlo (resp parabola/sklo) nebude činit nějakou zásadní vlastnost-překážku. Jako kužel světla, rozptyl ...

Díky předem za reakce.

největší problém s tim můžou mít na technickej, že tam neni origobad. Navařit na parabolu úchyty nemusí bejt taky jednoduchý abys nevypálil vnitřek.

já bych řek že na technický problém nebude....homologaci to má, takže by to ani nemuseli poznat....
mám tam univerzál a s homologací to nikdo neřeší....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
VikecB12 (Člen)
05.09.2010 20:38:47
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

Já bych na to natáhnul igelitovej sáček,přece nebudu do motorky vrážet peníze,to bych musel být asi vadnejidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
tomasNJ (Člen)
05.09.2010 22:15:19
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

vyloupni z te škodovacke to sklo a nalep ho do te suzukacke...
tedka už budeš určitě opatrnější...bigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
corimec (Člen)
06.09.2010 17:57:13
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

VikecB12 psal:

Já bych na to natáhnul igelitovej sáček,přece nebudu do motorky vrážet peníze,to bych musel být asi vadnejidontknow

No jasně a přidělat to gumou vod tepláků,nebo vod zavařovačkybigsmilegood

wasek (Člen)
07.09.2010 20:40:28
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

Tak dílo jeste dokonáno smile1) Cena paraboly ze 105 cca 280 Kč. Následovalo odříznutí a očištění třech úchytů. Vařit jsme se báli, aby se parabola neoloupala, tak zafungovalo lepidlo loctite 401. Není to sice přímo na kov, ale drží to jak čert.... když to časem upadne, tak to přilepim lepidlem na kov (investice dalších 180 Kč) ... zlatý český ručičky .. ať si nový světlo za 3,900 Japonci nechají. bigsmile

Výsledek je k nerozeznání od původní paraboly .. je takřka totožná. Svítí to taky docela dobře, ikdyž je tok světla víc "autově" useknutý. beer


Nko, Nko, Nko, Nko, Nko, Nko, Nko!
Banditatom (Člen)
07.09.2010 20:43:18
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

pošli fotku jsem zvědavý ma ten výtvor


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
wasek (Člen)
07.09.2010 20:45:18
Offline

Re: Přední svetlo - GSF 600- parabola z Škody 105

fotky mám z výroby .. až je budu mít v pc, dám odkaz smile1


Nko, Nko, Nko, Nko, Nko, Nko, Nko!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr