Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Tachomer - počítadlo kilometrů

xklas (Člen)
04.05.2007 10:24:05
Offline

Tachomer - počítadlo kilometrů

Zdravim, zajímalo by mě, jak je to s počitadlem kilometrů u B6 s elektronickym tachometrem. Kde je uložen celkový počet kilomtrů (ODO). Je to v nějaké EEPROM někde v budíku nebo je to v řídící jednotce. Jinými slovy: Když vyměnim budík budu mít na novém budíku stejný počet kilometrů jako na tom starém? Jak lze na elektronickém budíku "stočit" kilometry? Máte s tím někdo zkušenosti?

mr.BSE (Člen)
04.05.2007 10:47:56
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

tahni se stacenim do pussyfuckfuckfuck


Second Class Citizen
1130 Café Racer
xklas (Člen)
04.05.2007 11:06:33
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

Bohužel ... odpověď v takovém stylu jsem čekal. Pokud o tom nic nevíš, tak nepiš kraviny. Pokud tě zajímají odpovědi jiných, tak si to přečti.  Mě nejde o stáčení, jen o princip jak to funguje.

Pšán (Člen)
04.05.2007 11:09:05
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

mr.BSE psal:

tahni se stacenim do pussyfuckfuckfuck

Šaleny klííííídsmile1nevíš proč se na to ptá..
Podle dotazu mi příjde,že asi řeší podobný problém jako kámoš,který koupil moto ze švajcu..měla křaplé budíky..koupil druhé,ale jelikož věděl +-kolik má motorka najeto,tak chtěl ty nové budíky s tou motorkou sladit..toť odpověď i pro dotazovatele,že celková kilometráž je uložena v budících..
..tenhle důvod stočení shledávám nezávadným..
..za jakýkoliv jiný bych kopal do dupybad


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
xklas (Člen)
04.05.2007 11:15:21
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

Pšáne dík za odpověď. Stáčet kilometry opravdu nepotřebuju, protože jsem koupil mašinu po prvním majiteli se serviskou, fakturou z ČR atd.. Jen jsem předpokládal, že když jsem v technické poradně, tak se můžeme bavit trochu na "technické" úrovni. Neptal jsem, jestli je správné stáčet kilometry. Jen mě stále zajímá jestli to jde a jaký je to problém.

Pšán (Člen)
04.05.2007 11:17:54
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

xklas psal:

Bohužel ... odpověď v takovém stylu jsem čekal. Pokud o tom nic nevíš, tak nepiš kraviny. Pokud tě zajímají odpovědi jiných, tak si to přečti.  Mě nejde o stáčení, jen o princip jak to funguje.

..no já taky než něco napíšuidontknowsmile1
..takže problém nemáš,jen si zvědavý..
..a stočit se to dá..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Filous (Člen)
04.05.2007 11:43:23
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

...stáčet se samo dá a s výměnou budíků získáš i novej staf, f CDIčku se tedle údaj neuchovává a jiná jednotka tam nejni, teda krom toho švába v budikách, kerej tydle údaje eviduje...asi sem divnej, ale potřeboval bych na budikách krapítek přidat, ale neznam žádnýho "vopraváře" stavů surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honza (Člen)
04.05.2007 11:47:06
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

Filous psal:

...stáčet se samo dá a s výměnou budíků získáš i novej staf, f CDIčku se tedle údaj neuchovává a jiná jednotka tam nejni, teda krom toho švába v budikách, kerej tydle údaje eviduje...asi sem divnej, ale potřeboval bych na budikách krapítek přidat, ale neznam žádnýho "vopraváře" stavů surprised

zadna zkusenost, jen sem nasel na netu...smile1 http://www.tachometry.eu/tachometry.php


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
losmiros (Člen)
04.05.2007 11:49:34
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

tů Filous:
jako voe bych vzal majzl a kladivo a vytepal tam nějaký jedničky a nuly do toho švába a ať machr ukáže co jako umí ne??good


on the road
jmajor (Člen)
04.05.2007 16:04:03
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

Filous psal:

...stáčet se samo dá a s výměnou budíků získáš i novej staf, f CDIčku se tedle údaj neuchovává a jiná jednotka tam nejni, teda krom toho švába v budikách, kerej tydle údaje eviduje...asi sem divnej, ale potřeboval bych na budikách krapítek přidat, ale neznam žádnýho "vopraváře" stavů surprised

Kup si auto annonci tam je pár firem co to dělají. smile1

MaraKM (Člen)
02.10.2010 23:18:52
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

Omlouvám se, že oživuji staré vlákno, ALE tak trochu si myslím že to k tomu patří... Původně jsem se chtěl jen (možná "noobsky") zeptat:

svou B6 zakoupenou novou v ČR jsem škrábnul o asfalt a rostřelil si budíky (podobnou nehodu již měla mašina u druhého majitele v roce 2005) a sehnal "nové" z B6 z Anglie bouchlé docela zajímavě na předek, kdy ale budíky přežily bez škrábance... Původně jsem chtěl oživit elektroniku na "origo" budících a jen jim dát novej kabátek, nakonec na to asi kašlu (né že by to nešlo - mám průser jen v diodách + drobné oděrky na okrajích) a jen jsem předělal ciferník, abych tam měl jen velkým značení rychlosti v km/h .... no a teď konečně ta otázka redface  nepočítají náhodou ty budíky z Anglie ujetou vzdálenost v mílích, když i ciferník byl v mílích?!? (má tam malými číslicemi i km/h) Budíky jsem viděl v chodu - anglická padačka šla nastartovat, ale nějak jsem se nepodíval jaké jsou tam písmenka u těch cca 25000 najetého.

No a dodatek, který mne napadl po přečtení odpovědí výše... říkám si, že bych popř nechal budík trochu stáhnout, abych měl zhruba origo kiláky co má motor natočený (před první bouračkou cca 5600 a teď 12500)


Nic lidského mi není cizí
Frodo89 (Člen)
03.10.2010 10:38:16
Offline

Re: Tachomer - počítadlo kilometrů

xklas psal:

Bohužel ... odpověď v takovém stylu jsem čekal. Pokud o tom nic nevíš, tak nepiš kraviny. Pokud tě zajímají odpovědi jiných, tak si to přečti.  Mě nejde o stáčení, jen o princip jak to funguje.

kilometry  ODO jsou uložené přimo v budikach...
Ale se stáčením tahni pryč


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr