Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » demontáž centrálního tlumiče

TomKondor (Nový člen)
15.10.2010 12:06:43
Offline

demontáž centrálního tlumiče

Zdar,
potřebuju z motky sundat centrální tlumič, mám rok 98 a je už hotovej,takže ho budu posílat na repas. Nemyslím,že bych byl nemehlo co se týká demontáže,spíš bych uvítal radu na co si při tom sundavání dát pozor, jestli mě nečeká nějaká jobovka. Dík

VikecB12 (Člen)
15.10.2010 12:20:20
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

No k vrchnímu šroubu je přístup jak k penězům,jinak je to v kliducool


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
15.10.2010 12:21:19
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

sundáš plastovou krytku na levý straně rámu..sundáš nebo jen sklopíš celej levej držák stupačky a pak už jen vyndáš těch 5 šroubů co drží přákování a tlumič toť vše.klíče jsou tam tušim 12;14;17 jo a je dobrý mít Golu s dlouhym nástavcem...je libo další radu bigsmile mě to čeká někdy v neděli spíš pondělí.smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
15.10.2010 13:10:59
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

není tam jobovka žádná, když na to koukneš trkne tě to do očí. Sundat chránítka stupaček, pak už jen povolit šrouby a šmitec. jo a repasovat starej nestavitelnej tlumič za lováče je blbost, když se dá do dvou litrů sehnat plně stavitelnej z GSXR a je to o 100% někde jinde


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
hlemejzd999 (Člen)
15.10.2010 15:11:14
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

já na to seru ...pořád něco vopravovat a repasovat a vyměňovat bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
TomKondor (Nový člen)
15.10.2010 18:16:08
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Koldan psal:

není tam jobovka žádná, když na to koukneš trkne tě to do očí. Sundat chránítka stupaček, pak už jen povolit šrouby a šmitec. jo a repasovat starej nestavitelnej tlumič za lováče je blbost, když se dá do dvou litrů sehnat plně stavitelnej z GSXR a je to o 100% někde jinde

Zjišťoval jsem,jestli by tam nepasoval jinej a stavitelnej,ale z GSXR je prý o kousek delší a nepasuje, pokud víš z kterýho ročníku tam pasuje,tak bych do toho šel.

Jinak díky všem za radugood

Filous (Člen)
15.10.2010 18:19:30
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

TomKondor psal:
Koldan psal:

není tam jobovka žádná, když na to koukneš trkne tě to do očí. Sundat chránítka stupaček, pak už jen povolit šrouby a šmitec. jo a repasovat starej nestavitelnej tlumič za lováče je blbost, když se dá do dvou litrů sehnat plně stavitelnej z GSXR a je to o 100% někde jinde

Zjišťoval jsem,jestli by tam nepasoval jinej a stavitelnej,ale z GSXR je prý o kousek delší a nepasuje, pokud víš z kterýho ročníku tam pasuje,tak bych do toho šel.

Jinak díky všem za radugood

...žádnej gixrovej nejni stejně dlouhej...esi chceš zachovat stávající vejšku prdele, musíš to dohnat delšíma kostma...pokuť necháš originály, nakopneš prdel, změníš geometriji a docílíš lepčí zatáčivosti na úkor lechce zvýšený nestability f přímym směru...třeba já mam nakopnuto vo 3,5 cm a sem spokojenej parchant...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
TomKondor (Nový člen)
15.10.2010 19:02:04
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Filous psal:
TomKondor psal:
Koldan psal:

není tam jobovka žádná, když na to koukneš trkne tě to do očí. Sundat chránítka stupaček, pak už jen povolit šrouby a šmitec. jo a repasovat starej nestavitelnej tlumič za lováče je blbost, když se dá do dvou litrů sehnat plně stavitelnej z GSXR a je to o 100% někde jinde

Zjišťoval jsem,jestli by tam nepasoval jinej a stavitelnej,ale z GSXR je prý o kousek delší a nepasuje, pokud víš z kterýho ročníku tam pasuje,tak bych do toho šel.

Jinak díky všem za radugood

...žádnej gixrovej nejni stejně dlouhej...esi chceš zachovat stávající vejšku prdele, musíš to dohnat delšíma kostma...pokuť necháš originály, nakopneš prdel, změníš geometriji a docílíš lepčí zatáčivosti na úkor lechce zvýšený nestability f přímym směru...třeba já mam nakopnuto vo 3,5 cm a sem spokojenej parchant...

pokud se to zvedne o ty 3cm tak vůbec nevadí, akorát jsem projel hodně debat na tohle téma a jsem z toho celkem vedleidontknow
mám B6 rok 98,z jakýho gixera tam teda pasuje, abych nemusel nic měnit a vyměnil pouze kus za kus?

vOjTaB6 (Člen)
15.10.2010 19:39:55
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

TomKondor psal:
Filous psal:
TomKondor psal:


Zjišťoval jsem,jestli by tam nepasoval jinej a stavitelnej,ale z GSXR je prý o kousek delší a nepasuje, pokud víš z kterýho ročníku tam pasuje,tak bych do toho šel.

Jinak díky všem za radugood

...žádnej gixrovej nejni stejně dlouhej...esi chceš zachovat stávající vejšku prdele, musíš to dohnat delšíma kostma...pokuť necháš originály, nakopneš prdel, změníš geometriji a docílíš lepčí zatáčivosti na úkor lechce zvýšený nestability f přímym směru...třeba já mam nakopnuto vo 3,5 cm a sem spokojenej parchant...

pokud se to zvedne o ty 3cm tak vůbec nevadí, akorát jsem projel hodně debat na tohle téma a jsem z toho celkem vedleidontknow
mám B6 rok 98,z jakýho gixera tam teda pasuje, abych nemusel nic měnit a vyměnil pouze kus za kus?

No esli si projížděl debaty na Motorkářích, tak tam ti určitě poradí...headshake
Pokud chceš vyloženě rozpočtofku, tag si sežeň centrál z GSX-R 750 RW, s originál kostma ti to zvedne cca vo 4 čísla


Bandit rulezz!!!
Koldan (Člen)
15.10.2010 19:59:27
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Filous psal:
TomKondor psal:
Koldan psal:

není tam jobovka žádná, když na to koukneš trkne tě to do očí. Sundat chránítka stupaček, pak už jen povolit šrouby a šmitec. jo a repasovat starej nestavitelnej tlumič za lováče je blbost, když se dá do dvou litrů sehnat plně stavitelnej z GSXR a je to o 100% někde jinde

Zjišťoval jsem,jestli by tam nepasoval jinej a stavitelnej,ale z GSXR je prý o kousek delší a nepasuje, pokud víš z kterýho ročníku tam pasuje,tak bych do toho šel.

Jinak díky všem za radugood

...žádnej gixrovej nejni stejně dlouhej...esi chceš zachovat stávající vejšku prdele, musíš to dohnat delšíma kostma...pokuť necháš originály, nakopneš prdel, změníš geometriji a docílíš lepčí zatáčivosti na úkor lechce zvýšený nestability f přímym směru...třeba já mam nakopnuto vo 3,5 cm a sem spokojenej parchant...

nevím jak je to u B6 a starýho typu, ale já měl centrály dva, jeden mám namontovaný, druhej má Kasym a u obou se musely kosti zkracovat, von je oproti originálu vo cca tři čtyři milimetry kratší.
Jináč těch tvých 3,5 je tak akorát pro pohodu, já měl 5 a to je taky fajn, ale ne pro spolujezdce, začne na tebe sjíždět, dal jsem 3, když jsem jezdil  s Alčou a pochvalovala si to a já byl taky spokojenej. Teď to mám díky kratšímu cenrálu vo 7 mm a sem taky spokojenej parchantgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
fhert (Nový člen)
16.10.2010 12:20:55
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Zdravím. Hele já dával do 12ctky z gsxr 1100 tušim 93 r.v. stavitelnej s bandaskou na hadici. Bandasku pod sedlo a dobrý. Origo byl jak guma. Kosti jsem nechal origo. Motorka se zvedla o pár čísel. Jinak při montáži tohohle tlumiče ještě musíš odbrousit pilníkem hliníkovou shranu na spodním oku. Jinak zi kolíbaka od kosti bude narážet do uchycení tlumiče. A druhá věc dát ho obráceně . Vím že mi to tady někdo radil z kluků. Sehnal jsem tlumič a za dvě hodinky v garáži byl tam. good

K.a.s.y.m. (Člen)
17.10.2010 11:40:12
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Hmm tak do B12 r.v. 97 tlumič GSXR 1000 K8 nejde..nevejde se dole do toho banánu co drží v rámu pak tlumič a pak kosti.. tlumič má dole větší průměr asi o 14 mm a opírá se o ten banan...a zrovna tohle je kus kterej zeslabovat nebudu..takže Koldane dík za půjčení a v pondělí ho posílám rekomando zpět na adresu co byla krabici..až se potkáme máš u mě beerbeer za ochotugood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Koldan (Člen)
17.10.2010 12:44:02
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

tak to je škoda, no nic, budeš muset najít něco jinýho.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Meloun (Člen)
17.10.2010 15:40:05
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Kasym: Jde tam z gsxr 1000 K2 tušim? zkrátka rv. 2001-2002 - s červenou pružinou..


PURE NAKED BIKE!
hans (Člen)
17.10.2010 21:39:11
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

fhert psal:

Zdravím. Hele já dával do 12ctky z gsxr 1100 tušim 93 r.v. stavitelnej s bandaskou na hadici. Bandasku pod sedlo a dobrý. Origo byl jak guma. Kosti jsem nechal origo. Motorka se zvedla o pár čísel. Jinak při montáži tohohle tlumiče ještě musíš odbrousit pilníkem hliníkovou shranu na spodním oku. Jinak zi kolíbaka od kosti bude narážet do uchycení tlumiče. A druhá věc dát ho obráceně . Vím že mi to tady někdo radil z kluků. Sehnal jsem tlumič a za dvě hodinky v garáži byl tam. good

úplně stejně jsem to dělal já....
někde to tu je v diskuzi i s fotkama....
obráceně to nejde, protože pak by se ti opíral průtočák o rám a nevim, jestli by ho to neutrhlo....
a votočit ten vršek o 180 nevim jestli jde, ale mně to nešlo...headshake


Sapere Aude
www.gunlex.cz
qwerty (Člen)
18.10.2010 09:53:29
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

ja sem na svou 6tku 98cku dal central z 12ctky (nevim rokbigsmile)
Pasnul bez uprav , a jde to poznat good


WD club member.
TomKondor (Nový člen)
18.10.2010 16:15:11
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

koukám,že se toho tady sešlo víc, každopádně dík všem za radugood

Banditatom (Člen)
18.10.2010 19:41:02
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

qwerty psal:

ja sem na svou 6tku 98cku dal central z 12ctky (nevim rokbigsmile)
Pasnul bez uprav , a jde to poznat good

Ty raděj mlč ty máš komplet originálbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
qwerty (Člen)
19.10.2010 10:46:17
Offline

Re: demontáž centrálního tlumiče

Banditatom psal:
qwerty psal:

ja sem na svou 6tku 98cku dal central z 12ctky (nevim rokbigsmile)
Pasnul bez uprav , a jde to poznat good

Ty raděj mlč ty máš komplet originálbigsmile

si pis , jak to vyjelo z fabriky tak s tim jezdim do dnes bigsmilecoolsmokin


WD club member.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr