Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » motorový olej

morou (Člen)
09.11.2010 19:11:30
Offline

motorový olej

zdar.prosím o radu.nalil jsem shell plno sint. mám čekat prokluz spojky?help


Suzuki bandit????Nikdy!!!!!Nebo navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
osiris (Člen)
09.11.2010 19:29:28
Offline

Re: motorový olej

...motocyklovej ?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
morou (Člen)
09.11.2010 19:35:05
Offline

Re: motorový olej

jasně 10W40smokinsmokin


Suzuki bandit????Nikdy!!!!!Nebo navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
osiris (Člen)
09.11.2010 19:51:50
Offline

Re: motorový olej

...tak se možná ani nedočkáš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
10.11.2010 09:50:51
Offline

Re: motorový olej

10W 40?  plná synt ? headshake...kde jste to sehnali ? ...co vám to nalhali ?bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
10.11.2010 09:51:38
Offline

Re: motorový olej

osiris psal:

...tak se možná ani nedočkáš

já bych si zapálil a čekal ...


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
10.11.2010 10:15:13
Offline

Re: motorový olej

a hele ? region vysočina ....tak to jsme asi bráchové pane !

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_03.jpeg

Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
morou (Člen)
10.11.2010 16:59:22
Offline

Re: motorový olej

jasně bráchové vysočina jedna krev.tak co stím olejem brácho máš to odskoušený nebo liješ jen polo sint. a plno sint. si nikdy neměl?bigsmile


Suzuki bandit????Nikdy!!!!!Nebo navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Banditatom (Člen)
10.11.2010 17:00:52
Offline

Re: motorový olej

morou psal:

jasně bráchové vysočina jedna krev.tak co stím olejem brácho máš to odskoušený nebo liješ jen polo sint. a plno sint. si nikdy neměl?bigsmile

surprisedplná 10w40 polo 5w40?idontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
morou (Člen)
10.11.2010 17:09:00
Offline

Re: motorový olej

kurde na flaši je 10w40 a napsano plno sintet.vidím čtu píšu.
smokin


Suzuki bandit????Nikdy!!!!!Nebo navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fik-B6S (Člen)
10.11.2010 17:12:04
Offline

Re: motorový olej

Banditatom psal:
morou psal:

jasně bráchové vysočina jedna krev.tak co stím olejem brácho máš to odskoušený nebo liješ jen polo sint. a plno sint. si nikdy neměl?bigsmile

surprisedplná 10w40 polo 5w40?idontknow

Tomíku už by jsi to mohl vědět že číslo označuje viskozitu za tepelných podmínek a ne složení....


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
morou (Člen)
10.11.2010 17:32:07
Offline

Re: motorový olej

přesnej název Shell Advance Ultra 4 10W-40 a tet  co vi na to.cool


Suzuki bandit????Nikdy!!!!!Nebo navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
morou (Člen)
10.11.2010 19:32:05
Offline

Re: motorový olej

žádnej odborník  na tento olej ?surprisedheadshake


Suzuki bandit????Nikdy!!!!!Nebo navždy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Filous (Člen)
10.11.2010 19:52:57
Offline

Re: motorový olej

morou psal:

žádnej odborník  na tento olej ?surprisedheadshake

...přesnej názef si sice dal, ale pro ňáký hodnocení kvality by byla potřeba spíš technická specifikace...takle ti nigdo nic neřekne...a esi je ten volej motorkovej, tzn. určenej pro mokrý spojky, tag si ho tam klidně nalej, dyš uš mocí mermo nechceš dát na doporučení výropce...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
10.11.2010 20:00:10
Offline

Re: motorový olej

Filous psal:
morou psal:

žádnej odborník  na tento olej ?surprisedheadshake

...přesnej názef si sice dal, ale pro ňáký hodnocení kvality by byla potřeba spíš technická specifikace...takle ti nigdo nic neřekne...a esi je ten volej motorkovej, tzn. určenej pro mokrý spojky, tag si ho tam klidně nalej, dyš uš mocí mermo nechceš dát na doporučení výropce...

dle prvního příspěvku bych řek že už nalil a teď se potřebuje ujistit, že to neposral smile1


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
10.11.2010 20:21:45
Offline

Re: motorový olej

XJelen psal:
Filous psal:
morou psal:

žádnej odborník  na tento olej ?surprisedheadshake

...přesnej názef si sice dal, ale pro ňáký hodnocení kvality by byla potřeba spíš technická specifikace...takle ti nigdo nic neřekne...a esi je ten volej motorkovej, tzn. určenej pro mokrý spojky, tag si ho tam klidně nalej, dyš uš mocí mermo nechceš dát na doporučení výropce...

dle prvního příspěvku bych řek že už nalil a teď se potřebuje ujistit, že to neposral smile1

...tag sem si vo tom voleji něco našel a zjistil sem, že je to podle API normální, celkem vobyčejnej plněsyntetickej volej do motorek za malinko vyšší cenu...no...já bych ho tam ale nedal, bo se držim vosvječenýho, dle API vo řádku horšího polosyntetickýho Kastrólu za nižší cenu...ale cena nejni rozhodující, rozhodující je to, že mam f Bandasce konstrukčně dvacet let starej motor, tagže mu dám to na co je vyskoušenej a naučenejgood ...eksperimenty f tomdle směru neuznávamheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
zzzmrzlinar (Člen)
11.11.2010 10:28:28
Offline

Re: motorový olej

Filous - zní rozumně, mě v servisu kokoti nalili do motoru mého důchodcovského poloveterána Škoda Rapid 130, moderní Shell Helix Ultra. Já si toho samozřejmě nevšim a chudák motor přežil tudle moderní kůru asi 25 kilometrů bad

K.a.s.y.m. (Člen)
11.11.2010 10:34:46
Offline

Re: motorový olej

zzzmrzlinar psal:

Filous - zní rozumně, mě v servisu kokoti nalili do motoru mého důchodcovského poloveterána Škoda Rapid 130, moderní Shell Helix Ultra. Já si toho samozřejmě nevšim a chudák motor přežil tudle moderní kůru asi 25 kilometrů bad

no do takhle starejch motorů je to ultra blbost bigsmile ,ale všim sis jak byl ten motor zevnitř pak krásně čistej bigsmile blbý je ,že ta brusná pasta pak vylágruje úplně všechno s čim přijde do styku.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
zzzmrzlinar (Člen)
11.11.2010 13:51:15
Offline

Re: motorový olej

K.a.s.y.m. psal:
zzzmrzlinar psal:

Filous - zní rozumně, mě v servisu kokoti nalili do motoru mého důchodcovského poloveterána Škoda Rapid 130, moderní Shell Helix Ultra. Já si toho samozřejmě nevšim a chudák motor přežil tudle moderní kůru asi 25 kilometrů bad

no do takhle starejch motorů je to ultra blbost bigsmile ,ale všim sis jak byl ten motor zevnitř pak krásně čistej bigsmile blbý je ,že ta brusná pasta pak vylágruje úplně všechno s čim přijde do styku.

přesně tak, ultrahyperhelixhájtech rozpustil komplet všechen bordel z minerálů co se tam za 25 let nashromáždil, ten totálně zacpal sítko, tím nic neproteklo a všechno v píči. To nemluvím vo tom, že by se asik zadrelo stejně, bo by se to prej tímdle krásným volejíčkem nedomazalo.

Takže mám teď problém, ne že by novej 136 motor nejel líp, ale chtěl jsem Rapida dát brzo na veteránský čísla, ale to teď ten origo musím nechat náročně vopravit. Kurvadrát, pověsit takovýdle mechoše za gule do průvanu, nebo rovnou jim narvat prdel do mraveniště. sick

K.a.s.y.m. (Člen)
11.11.2010 14:05:16
Offline

Re: motorový olej

zzzmrzlinar psal:
K.a.s.y.m. psal:
zzzmrzlinar psal:

Filous - zní rozumně, mě v servisu kokoti nalili do motoru mého důchodcovského poloveterána Škoda Rapid 130, moderní Shell Helix Ultra. Já si toho samozřejmě nevšim a chudák motor přežil tudle moderní kůru asi 25 kilometrů bad

no do takhle starejch motorů je to ultra blbost bigsmile ,ale všim sis jak byl ten motor zevnitř pak krásně čistej bigsmile blbý je ,že ta brusná pasta pak vylágruje úplně všechno s čim přijde do styku.

přesně tak, ultrahyperhelixhájtech rozpustil komplet všechen bordel z minerálů co se tam za 25 let nashromáždil, ten totálně zacpal sítko, tím nic neproteklo a všechno v píči. To nemluvím vo tom, že by se asik zadrelo stejně, bo by se to prej tímdle krásným volejíčkem nedomazalo.

Takže mám teď problém, ne že by novej 136 motor nejel líp, ale chtěl jsem Rapida dát brzo na veteránský čísla, ale to teď ten origo musím nechat náročně vopravit. Kurvadrát, pověsit takovýdle mechoše za gule do průvanu, nebo rovnou jim narvat prdel do mraveniště. sick

tohle bych nasypal finančně na hlavu toho servisu,ale asi to bude na dlouhy lokte..jinak tě to desítku bude stát určitě.bad


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
zzzmrzlinar (Člen)
11.11.2010 14:52:01
Offline

Re: motorový olej

Kasym - jo zkoušel jsem to, ale vypadá to, že jediná možnost je se s nima soudit. Takže na dlouhé lokte a vzhledem jednak ke stáří motoru a povaze různejch pravnickéch sráčů výsledek nejistý. Prachy už snad ani neřeším, spíš kdybych to uděla tak jen abych je tím potrestal. A nebo vymyslet ňákej jinej trest.

VikecB12 (Člen)
11.11.2010 15:34:46
Offline

Re: motorový olej

No,pokud bys ale vzal starej škodováckej motor,kerej by byl po GO a hlavně čistej,tak si myslím že by mu lepší volej neuškodil,né tada tam nalit nějakej ten 0w něco,ale kloudnou 10w40. Závoďáky taky nebudou jezdit na nějakej stoletej volej,ale na něco lepšíhoidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
zzzmrzlinar (Člen)
11.11.2010 16:13:30
Offline

Re: motorový olej

tož zaprvně muj motor nebyl ani po generálce, ani čistej, navíc prý by se to zadrelo i čistý, bo prý starej motor (a škodomrdka specielně) je dělanej s většíma vůlema a moderní syntetikou se "nedomaže" což mi možná někdo vyvrátí, ale prostě do morálně štyrycet let starýho motoru to nepatří.

Staří škodovkári poloveteránisti mi poradili Mogul Felicia, prý je to nejlepčí na tydle motory

Filous (Člen)
11.11.2010 17:24:01
Offline

Re: motorový olej

zzzmrzlinar psal:

tož zaprvně muj motor nebyl ani po generálce, ani čistej, navíc prý by se to zadrelo i čistý, bo prý starej motor (a škodomrdka specielně) je dělanej s většíma vůlema a moderní syntetikou se "nedomaže" což mi možná někdo vyvrátí, ale prostě do morálně štyrycet let starýho motoru to nepatří.

Staří škodovkári poloveteránisti mi poradili Mogul Felicia, prý je to nejlepčí na tydle motory

...škodofkáři poloveteránisti maj recht, taky to leju do Ferdy a jag si chrochtágood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
11.11.2010 17:54:29
Offline

Re: motorový olej

zzzmrzlinar psal:

tož zaprvně muj motor nebyl ani po generálce, ani čistej, navíc prý by se to zadrelo i čistý, bo prý starej motor (a škodomrdka specielně) je dělanej s většíma vůlema a moderní syntetikou se "nedomaže" což mi možná někdo vyvrátí, ale prostě do morálně štyrycet let starýho motoru to nepatří.

Staří škodovkári poloveteránisti mi poradili Mogul Felicia, prý je to nejlepčí na tydle motory

to přidej..a hodně bigsmile jinak ten olejgood lepšíma věcma tomu nepomůžeš.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
zzzmrzlinar (Člen)
11.11.2010 22:40:52
Offline

Re: motorový olej

Kasym - první aplikace tohodle typu motoru byla prý tisícovka embéro, což je tuším druhá půlka šedesáetejch let, poslední pak Fóbie 1,4 MPi z úsvitu třetího tisíciletí. Celkem dlouho to vydrželo bych řekl a to eště  na to že ani v těch šedesátejch to nebylo nic moc. Nejlepší evoluce bych řekl byla ve Felicii, po všech stránkách nejlepčí motor z možných srágor.

Filous - co je Ferda? jsem neznalý tvé garáže.

K.a.s.y.m. (Člen)
12.11.2010 07:24:34
Offline

Re: motorový olej

no v principu pravdu máš tak jak ten motor vypadá ještě ve fábii tak je z 1000MB(ještě jí mámevil ) ale i ve starejch octavkách ten motor vypadá uplně stejně jen má trochen robustnější blok ale konstrukce je uplně stejná připočti si k tomu 5-6 let vyvoje bigsmile prostě ten motor byl nadčasovejbigsmilebigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr