Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Melizoy (Člen)
11.04.2007 22:46:04
Offline

Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Zdárec lidi, pořád řeším problém s tím, že při lehkém brždění se mi rozeskáče předek, klepe to do řídítek a je to dost nepříjemné. Myslel jsem si, že mám křivé kotouče, ale možná je problém jinde. Oba kotouče se vůbec nehýbou v nýtech, nebo jen když se s nimi snažím značnou silou pohnout. Přitom jsou originální, žádná druhovýroba. Mají volně "chodit" do stran? Může pomoci uvolnění tím, že bych je otočil o 180° ? Řešili jste někdo stejný problém, jak je uvolnit? Jinak řízení má nové uložení a je dotažené, přední pneu není oskákaná, zkusím ještě vyměnit olej v šavlích, ale už mi docházejí nápady a měnit kotouče vidim jako poslední (protože nejdražší) řešení.. Díkyidontknow

KOVAL (Člen)
11.04.2007 23:37:24
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

To že se ti nehejbou v nejtech,ale jedině když je vezmeš velkou silou,tak to je v pořádku.
Špatně by bylo kdyby se hejbaly moc a byly by v nejtech volný,jako na brždění by to vliv nemělo,ale rachotily by ti při jízdě jak u Dukny spojka.
Já bych teda sázel na to že ty kotouče nejsou rovný.
Volej ve vidlích nemá vliv.
Ještě bych prověřil přední gumu,jednou sem řešil divný brždění a pak sem přišel na to že byla nepravidelně voskákaná guma,při jízdě normálně to nic nedělalo,ale při břždění to bylo na pussy,po montáži nový pryže ok.

Filous (Člen)
12.04.2007 07:58:56
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

...uš je to hodně dávno, co muj mechoš todle řešil u uplně novýho bajku...dokonce sem mu tenkrát pučoval i svý kolo, aby sme vyloučili kotouče a gumu...i s mym kolem to ďálo furt...ta mašina měla fšechno naprosto nový a ok...nakonec pomohla výměna origo kuželíkovejch ložisek f krku za kuličkový...taková rada tenkrát přišla z Japoncka a pomohla...nicméně nejdřif bych vyloučil ty kotouče a gumu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
12.04.2007 15:16:51
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Mam kotouče taky nafest a rekl bych ze je to OK,ale taky se me to při silnym brždení chvělo,tak sem dal novou gumu a good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
KOVAL (Člen)
12.04.2007 20:54:28
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Stejnou věc jak píše Filous zažívám u svýho autobusu,kterej je nebouranej,hovno najeto,gumy nový a stejně mně to malinko klepe do řidítek. Už sem todle s těma ložiskama jednou taky slyšel,ale jaksi sem je ještě nevymněnil.

Melizoy (Člen)
14.04.2007 10:01:56
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Díky za rady chlapi. No co se dá dělat. Rozhodim předek, kolik oleje mam po minulem majiteli v savlich nevim, tak ho vymenim a dam origo jak ma byt, dam nove brzdove desky a lehce dotáhnu rizeni ktere jsem nedavno menil. Vysledek budu znat pocitam zitra. Pak uz muzu jen cekat jestli si to vyrikame behem sezony s novou pneuskou, nebo ne, anebo zmerit nekde v soustruhu hazivost kotoucu.

DODY (Člen)
14.04.2007 19:04:57
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Řešil jsem to samé u nové motorky po 10.000 km a nakonec byl jeden kotouč  f pussy         Jinak tady předělávají plovoucí kotouče na puvodní střed za cca 2 tis. www.vyfukytenax.cz


NEJHEZČÍ JE NAHATÁÁÁ!!!!
Kelly01 (Člen)
14.04.2007 19:14:52
Offline

Re: Vůle v nýtech na uložení plovoucích kotoučů?

Troufnu si říct že na 99% je moje řešení(dát tam nové i s unašeči) jediné správné..

1/2 roku laborování,přenýtovávání,broušení na magnetce..

Efekt vždy jen na pár tisíc..

Fůra vyhozených peněz a času oknem..

Až se mi to stane znovu budu(poučen) postupovat opět stejně..


God Save The Queen!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr