Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Slavekgsf (Nový člen)
11.01.2011 13:46:28
Offline

Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně bouračky ,dle mého názoru se mnou pojišťovna pořádně vyjebala. Skoušel sem vyhledávání ale nic sem nenašel, takže pokud se tu podobné téma už řešilo tak se omlouvám.

18.10 jsem měl na motorce nehodu,jelikož sme se s druhým účastníkem nehody nedohodli čí je to vina, tak sme zavolali policajty. Po půl hodině čekání dorazila asistenční služba a řekla ať policajty odvoláme, že je viník jasnej. Že já sem poškozený, a týpek v autě že je viník. Souhlasily sme, policajty odvolali, sepsali sme záznam o dopravní nehodě na kterém mi ten druhý řidič podepsal že uznává vinu na nehodě. Asistenční služba mi motorku odvezla do servisu a vše sem nahlásil pojišťovně.

Tím sem to pokládal za vyřešené a jenom sem si občas pro informaci zavolal na pojišťovnu nebo do servisu abych věděl jak likvidace probíhá. V servise mi řekli že kvůli poškození (zlomený vidlice, ohnutý kolo a kotouče, poškrábaný kapoty) to bude nejlepší řešit jako totálku. Z pojišťovny mi volal likvidátor že motorku musej převízt k Halbichovi na měření rámu a že ten servis ve kterém to mám není jejich smluvní partner nebo co.

Po zhruba měsíci a půl se mi ozval jiný likvidátor který mi v podstatě naznačil že nevěří že se nehoda stala. Začal se mě vyptávat kdo likvidoval olejovou skvrnu z mejch prasklejch vidlic, když sem mu řek že nikdo, tak mi dal sáhodlouhou přednášku o životním prostředí a zakončil to tím že olejovou skvrnu půjde na místo nehody hledat aby se ujistil že se nehoda opravdu stala. sick jelikož tam ta skvrna i po tý době byla jasně vidět tak sem byl pořád celkem klidnej.

Dneska mi přišel dopis z pojišťovny, Cituju : Vážený pane, na základě námi provedeného šetření průběhu a příčiny poškození Vašeho motocyklu ve výše uvedené škodní události Vám sdělujeme, že pojistné plnění odmítáme a škodní událost odkládáme bez náhrady. Způsob a rozsah celkového poškození motocyklu Suzuki Bandit RZ:3A6047 dle Vámi popisovaného vzniku a průběhu dopravní nehody,  je technicky nepřijatelný. Tímto dopisem považujeme za splněnou naší povinnost dle 9 odst. 3 písm. b) zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. fucksicksmile2

A můj dotaz zní jestli s tim něco můžu dělat? Dá se proti tomu nějak odvolat nebo žádat přezkoumání? Nehoda se stala, nic sem si nevymyslel. Kdyby šlo o nějakou malou škodu tak nad tim mávnu rukou ale motorka je na šrot. Navíc budu muset ještě zaplatit fakturu za odtah motorky a skoumání rozsahu poškození.
Budu vděčnej za jakejkoliv názor.
Díky Slávek.

Zdenda (Člen)
11.01.2011 13:53:45
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

V prvý řadě jsi píčus, že jsi benga nezavolal, to fakt nechápu, hlavně když si viděl, že to je celkem slušnej kreš. Policajty nevolám, když se škrábne nárazník a podobný banality ale tohleidontknow Teď už ti nezbývá než jít dle mě za právníkem, sehnat si svědky atd, více méně si ale myslím, že to je v prdeli. Držím ti palce ať ti to dopadne dobřegood


Chovejte se ke mě slušně, budu se k vám chovat ještě líp, chovejte se ke mě hnusně, budu se k vám chovat ještě hůř...
Slavekgsf (Nový člen)
11.01.2011 13:59:22
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

No já sem policajty volal ale když po půl hodině nepřijeli a potom co druhej účastník vzal vinu na sebe, tak sem je odvolal. Což chyba byla, ale s tim už nic nenadělám.

Banditatom (Člen)
11.01.2011 14:04:23
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

no bohužel si myslím, že je to v pejrubad, ale kdo se bojí sere v síni kontaktuj toho chlapa jestli ti to dosvědčí+tu asistenční službu. Dále bych se pokusil kontaktovat kancelář pojistitelů a s nima se o tom pobavit no a v nejhorším hold budeš to budeš muset dát k soudu což pri prohraným sporu...sick


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
11.01.2011 14:04:43
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

...vem si právníka, tady nejni moc prostor na ňáký vyčkávání a dohadování se přes dopisy a ouředníčky u přepášky...přeci i druhej oučastník nehody nejni imaginární figurka a dá se dohledat a vyslechnout...esi se to vopravdu stalo,tag bys s dobrym právníkem  neměl přijít zkrátka...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Slavekgsf (Nový člen)
11.01.2011 14:13:14
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Díky za rady, skusim kontaktovat druhýho účastníka jestli mi to bude ochotnej dosvědčit. Soudu se bojim, bratranec se soudil kvůli záležitosti u který by každej normální člověk souhlasil že je v právu, ale stejně prohrál a důsledky nejsou nic moc, takže ze soudů mám obavy.

inkvizitorr (Administrator)
11.01.2011 14:13:15
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

slávek: to je odpověď jako kdybys to měl pojištěný u českýsmokin vem telefon, zavolej týhle holce a všechno jí vodvykládej, určitě ti pomůžesmokin a nezapomeň slušně pozdravit "bandit pičo!" bigsmile

petra carvanová: 776 289 777

www.mgrmotorkarka.cz


doba je temná...
Slavekgsf (Nový člen)
11.01.2011 14:20:01
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

inkvizitorr: díky, skusim tam hned zavolat. Jinak viník nehody je u generali.

Koldan (Člen)
11.01.2011 15:10:42
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

já jen z hlediska selskýho rozumu, trošku mi uniká co rozporují? ty máš sepsaný záznam s viníkem, tam jsou napsaný jeho iniciály, tak tě přece nemůžou poslat jen tak do prdele, jen na základě nějakých fotek nebo úvahy nějakého snaživce. Bez toho, aby někdo vyslechl tebe, případně toho viníka. Buď musí rozporovat ten záznam, že se tak nestalo a tudíž se jedná o pojistný podvod a řešit to dál, nebo to musí prostě nějak prokázat. Ale je fakt, že selskej rozum je v těchto případech na piču. Takže bych to udělal jak píšou klucí, vzít právníka, napsat dopis, trvat na tom, že pojišťovna bude plnit a pokud nechce ať předloží nějaký soudní odhad či co, ty si pak zajistíš svědeckou výpověď, že k tomu došlo a šmitec
jo a nezapomeň sem napsat jak jsi pak dopadl


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Filous (Člen)
11.01.2011 15:43:51
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Koldan psal:

já jen z hlediska selskýho rozumu, trošku mi uniká co rozporují? ty máš sepsaný záznam s viníkem, tam jsou napsaný jeho iniciály, tak tě přece nemůžou poslat jen tak do prdele, jen na základě nějakých fotek nebo úvahy nějakého snaživce. Bez toho, aby někdo vyslechl tebe, případně toho viníka. Buď musí rozporovat ten záznam, že se tak nestalo a tudíž se jedná o pojistný podvod a řešit to dál, nebo to musí prostě nějak prokázat. Ale je fakt, že selskej rozum je v těchto případech na piču. Takže bych to udělal jak píšou klucí, vzít právníka, napsat dopis, trvat na tom, že pojišťovna bude plnit a pokud nechce ať předloží nějaký soudní odhad či co, ty si pak zajistíš svědeckou výpověď, že k tomu došlo a šmitec
jo a nezapomeň sem napsat jak jsi pak dopadl

...a navíc u toho byla oficijální vodtahofka, coš je další svjedekidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
11.01.2011 15:48:23
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Martine: věnuj se betónu, to Ti snad de :)))

Slávek: jedině právník, pokud Ti nehelpne ta pani, ozvi se mám kluka co nic jinýho než pojišťovny nedělá ...


ale di, Ty brepto ...
Slavekgsf (Nový člen)
11.01.2011 15:54:25
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Díky všem za rady. Volal sem paní Mgr. Petře Carvanové, byla velmi ochotná a nabídla mi že mi skusí pomoct, ve čtvrtek se s ní mám sejít. Pak dám vědět jak sem dopad.

jennys (Člen)
11.01.2011 15:59:10
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Hele, podle mojí dávné zkušenosti to zkouší, dělají to při každé druhé, třetí nehodě, (teda ČP to hlavně dělá), normálně zajdi na pojišťovnu, řekni, že trváš na plnění a že pokud nesplní svoji povinnost, půjdeš k soudu, svědky máš, asistenční služba už většinou taky dělá fotky, takže pokud je nemáš ty, tak týpek by je měl mít. Oni si už jó rozmyslí, jestli půjdou do soudních tahanic. No a příště měj pojištění DAS a nic takového se ti fakt nestane.

Banditatom (Člen)
11.01.2011 16:07:21
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

jennys psal:

Hele, podle mojí dávné zkušenosti to zkouší, dělají to při každé druhé, třetí nehodě, (teda ČP to hlavně dělá), normálně zajdi na pojišťovnu, řekni, že trváš na plnění a že pokud nesplní svoji povinnost, půjdeš k soudu, svědky máš, asistenční služba už většinou taky dělá fotky, takže pokud je nemáš ty, tak týpek by je měl mít. Oni si už jó rozmyslí, jestli půjdou do soudních tahanic. No a příště měj pojištění DAS a nic takového se ti fakt nestane.

prosím prosím o vysvětlení vo co jde?redfacehelp


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Fik-B6S (Člen)
11.01.2011 16:11:45
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Banditatom psal:
jennys psal:

Hele, podle mojí dávné zkušenosti to zkouší, dělají to při každé druhé, třetí nehodě, (teda ČP to hlavně dělá), normálně zajdi na pojišťovnu, řekni, že trváš na plnění a že pokud nesplní svoji povinnost, půjdeš k soudu, svědky máš, asistenční služba už většinou taky dělá fotky, takže pokud je nemáš ty, tak týpek by je měl mít. Oni si už jó rozmyslí, jestli půjdou do soudních tahanic. No a příště měj pojištění DAS a nic takového se ti fakt nestane.

prosím prosím o vysvětlení vo co jde?redfacehelp

Je to pojištění právní ochranygood
když pudeš do soudního sporu jakéhokoliv tak ti poskytnou právniky.goodgoodgood


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Póla (Člen)
11.01.2011 16:41:31
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

jj....právník...jinak to nevidím.

Cenný je odkaz co dal Inkviz.good

A nebo kdo má DASku, tak přes ně.
Ona se pojišťovna umoudří.

Jinak vždy policajty....good

Koldan (Člen)
11.01.2011 18:03:05
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

huskyb12 psal:

Martine: věnuj se betónu, to Ti snad de :)))

máš recht budu. a nejde mi to,ale hesky to umím maskovat. mimikry, to je moje, řek bys, že su v reále krásnej sendesátikilovej model? neřek. holt maskováníevil


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
jardagsf (Člen)
11.01.2011 18:34:00
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

rekl bych ze husky ma pravdu a jinak co se tyce DAS sickjsem byl pojisteny u DAS , stanovili mi pravnika , ten se domluvil s pravnikem protistrany , me vysvetlil ze pravnik protistrany je dobry a neprohrava a spokojene se na mne DASka vysrala a proti DASce se dovolas akorat do ass (jinak ten spor ma za sebou prvni kolo , ktere jsem bez pravnika vyhral good) , takze kdyz trebuju pravnika si zaplatim bo DASka jsou stejne kurvy jako ostatni pojistovny
jardagsf nekdy pravnik z donuceni , bo co si sam neudelas........bigsmilebigsmile
ps.timto diky za porady chacharovi bigsmilebigsmile


MOTO KOZZI GRISO
huskyb12 (Administrator)
11.01.2011 18:34:29
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Koldan psal:

...řek bys, že su v reále krásnej sendesátikilovej model? neřek. holt maskováníevil

na portrétu jo :)))


ale di, Ty brepto ...
jennys (Člen)
11.01.2011 21:36:06
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

jardagsf psal:

rekl bych ze husky ma pravdu a jinak co se tyce DAS sickjsem byl pojisteny u DAS , stanovili mi pravnika , ten se domluvil s pravnikem protistrany , me vysvetlil ze pravnik protistrany je dobry a neprohrava a spokojene se na mne DASka vysrala a proti DASce se dovolas akorat do ass (jinak ten spor ma za sebou prvni kolo , ktere jsem bez pravnika vyhral good) , takze kdyz trebuju pravnika si zaplatim bo DASka jsou stejne kurvy jako ostatni pojistovny
jardagsf nekdy pravnik z donuceni , bo co si sam neudelas........bigsmilebigsmile
ps.timto diky za porady chacharovi bigsmilebigsmile

tak svině jsou asi všude, že jo, no ale taky máš možnost najít si svého a DASka ti ho proplatí, když už, tak to nemusíš táhnout sám.
já za sebe musím říct, že mi vždy dost pomohli...

Paladin86 (Člen)
12.01.2011 21:34:55
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Filous psal:
Koldan psal:

já jen z hlediska selskýho rozumu, trošku mi uniká co rozporují? ty máš sepsaný záznam s viníkem, tam jsou napsaný jeho iniciály, tak tě přece nemůžou poslat jen tak do prdele, jen na základě nějakých fotek nebo úvahy nějakého snaživce. Bez toho, aby někdo vyslechl tebe, případně toho viníka. Buď musí rozporovat ten záznam, že se tak nestalo a tudíž se jedná o pojistný podvod a řešit to dál, nebo to musí prostě nějak prokázat. Ale je fakt, že selskej rozum je v těchto případech na piču. Takže bych to udělal jak píšou klucí, vzít právníka, napsat dopis, trvat na tom, že pojišťovna bude plnit a pokud nechce ať předloží nějaký soudní odhad či co, ty si pak zajistíš svědeckou výpověď, že k tomu došlo a šmitec
jo a nezapomeň sem napsat jak jsi pak dopadl

...a navíc u toho byla oficijální vodtahofka, coš je další svjedekidontknow

Oni jsi můžou dělat co chtěj! Jedině soud je může k něčemu přinutit! Nebo zkus televizi... Jestli nemaj o čem psát tak si na pojištovně rádi smlsnou! bigsmile

Slavekgsf (Nový člen)
14.01.2011 12:07:55
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Tak nakonec budu nehodu řešit soudně, velmi mi v tom pomohla paní Mgr. Petra Carvanová, pokud by ste měli někdy podobné problémy jako já, tak se na ní určitě obraťte.

Inkvizitorr: Díky žes mi dal na paní Carvanovou kontakt, moc si mi tim pomoh, takže pokud se potkáme tak u mě máš piv a panáků co vypiješ.

Díky i všem ostatním za rady a hodně kilometrů bez nehod.

K.a.s.y.m. (Člen)
14.01.2011 12:44:05
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Slavekgsf psal:

Tak nakonec budu nehodu řešit soudně, velmi mi v tom pomohla paní Mgr. Petra Carvanová, pokud by ste měli někdy podobné problémy jako já, tak se na ní určitě obraťte.

Inkvizitorr: Díky žes mi dal na paní Carvanovou kontakt, moc si mi tim pomoh, takže pokud se potkáme tak u mě máš piv a panáků co vypiješ.

Díky i všem ostatním za rady a hodně kilometrů bez nehod.

vem mu spíš bábovku se zelenou polevou bigsmile pak dej vědět jak ten soud dopadgood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Sandman (Člen)
18.01.2011 04:10:07
Offline

Re: Rada ohledně nehody - pojišťovna odmítá zaplatit

Na pojišťovně jsou to holt kurvy, co se dá dělat.
Je to hodně nahovno, ale každopádně bych volal právníka. Z té asistenční služby přece také musí mít nějaké záznamy a nějaké kopie bys měl mít nejspíš také. Žádat svědectví od toho týpka z asistenční služby nejspíš nepujde, jedině zkusit toho týpka, co ti rozšklebil tu moto. Pokud tam byli v tu dobu aj nějakí svědci, dali by se aj ti použít. Dobré by bylo, kdyby k té nehodě existovala aj nějaká fotodokumentace obou havarovaných motocyklů.
Pokud to ale byla škoda kolem 100.000 (což určitě byla, neboural jsi přece s pionýrem), měl jsi volat ty sympaťáky v modrém každopádně.


Motorkář je týpek tvrdej, na plechovky z výšky mrdej.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr