Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

kovolit (Člen)
21.02.2011 20:31:12
Offline

Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Prosím o radu. Mam tenhle problém: Koupil jsem Bandita 400 rv 97 s tím, že se to původnímu majiteli dusilo a špatně to startovalo. Zkoušel měnit svíčky ale nepomohlo to takže mam 2 sady uplně novejch svíček. Rozdělal jsem karbecy a byly ucpaný a zaprasený až hamba tak jsem to vyčistil složil a mašina startovala perfektně, seřídil jsem volnoběh, všechno v pohodě plynulej chod paráda. Přišel jsem druhej den, mašina chytla na brnk, chípl jsem to. Mezitím jsem ještě vyndával baterku dal ji zpět. A asi za 4 hodiny jsem to zkoušel znova nakopnout a ani to neškytlo pak se to samozřejmě po pár pokusech přechlastalo tak jsem to nechal na druhej den že uschnou svíčky a třeba se to umoudří ale od té doby to ani neškytne. Benzín teče jiskru to taky hazí. Něják nevím od kud mám začít pátrat po závadě. Díky za každou radu.

Editoval osiris (21.02.2011 23:03:41)

Loser (Administrator)
21.02.2011 21:24:58
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

no a nebude teda jako neco s tou baterkou? idontknowidontknowidontknow


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Zdenek (Člen)
21.02.2011 21:28:42
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Zapni si ten červenej spínač na pravím heftu. Zdenek.good

kovolit (Člen)
21.02.2011 21:47:24
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Baterka je v pohodě dobitá startér točí jak divej, spínač jsem zkoušel v obou polohách a nic. A neměl ten spínač odpojovat baterku náhodou? Ale jiskru hazí startér točí.

kovolit (Člen)
21.02.2011 21:53:05
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

teda to sem se trochu upsal, něják jsem to nedočetl mam tam totiž spínač na baterku ale ten tam někdo dodělal ten ale samozřejmě neni na heftu.
Spínač na heftu jsem zkoušel samozřejmě v poloze on.
A psal jsem sice že děkuju za všechny rady ale rady typu zkus ten červenej čudlík na heftu jsou docela k .....

Loser (Administrator)
21.02.2011 22:24:56
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

kovolit psal:

teda to sem se trochu upsal, něják jsem to nedočetl mam tam totiž spínač na baterku ale ten tam někdo dodělal ten ale samozřejmě neni na heftu.
Spínač na heftu jsem zkoušel samozřejmě v poloze on.
A psal jsem sice že děkuju za všechny rady ale rady typu zkus ten červenej čudlík na heftu jsou docela k .....

no, ver, ze i takova rada je obcas k nezaplaceni. Proste nekdy zapomenes na prkotinu a pak kolem toho litas jako blbec a nevis si rady


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
mr.BSE (Člen)
21.02.2011 22:28:22
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Bud neni co zapalit, nebo cim zapalit.
To, ze to pali uz vime (alespon, ze to pali venku - snad i pod tlakem ve valci), takze bych se zameril na privod benzinu / smesi jako takove.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
midlas (Člen)
21.02.2011 22:29:25
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Loser psal:

no, ver, ze i takova rada je obcas k nezaplaceni. Proste nekdy zapomenes na prkotinu a pak kolem toho litas jako blbec a nevis si rady

třeba jako když po zimně zapomeneš že musíš při startování zmáčknout i spojku bigsmile

kojaksro (Člen)
21.02.2011 22:39:43
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

kovolit psal:

Prosím o radu. Mam tenhle problém: Koupil jsem Bandita 400 rv 97 s tím, že se to původnímu majiteli dusilo a špatně to startovalo. Zkoušel měnit svíčky ale nepomohlo to takže mam 2 sady uplně novejch svíček. Rozdělal jsem karbecy a byly ucpaný a zaprasený až hamba tak jsem to vyčistil složil a mašina startovala perfektně, seřídil jsem volnoběh, všechno v pohodě plynulej chod paráda. Přišel jsem druhej den, mašina chytla na brnk, chípl jsem to. Mezitím jsem ještě vyndával baterku dal ji zpět. A asi za 4 hodiny jsem to zkoušel znova nakopnout a ani to neškytlo pak se to samozřejmě po pár pokusech přechlastalo tak jsem to nechal na druhej den že uschnou svíčky a třeba se to umoudří ale od té doby to ani neškytne. Benzín teče jiskru to taky hazí. Něják nevím od kud mám začít pátrat po závadě. Díky za každou radu.

....co komprese, špatné nebo žádný vůle na ventilech.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
kovolit (Člen)
21.02.2011 22:40:11
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Loser psal:
kovolit psal:

teda to sem se trochu upsal, něják jsem to nedočetl mam tam totiž spínač na baterku ale ten tam někdo dodělal ten ale samozřejmě neni na heftu.
Spínač na heftu jsem zkoušel samozřejmě v poloze on.
A psal jsem sice že děkuju za všechny rady ale rady typu zkus ten červenej čudlík na heftu jsou docela k .....

no, ver, ze i takova rada je obcas k nezaplaceni. Proste nekdy zapomenes na prkotinu a pak kolem toho litas jako blbec a nevis si rady

jo máš pravdu že si člověk občas láme hlavu nad něčím a je to takováhle blbost ale na ten čudlík jsem si opravdu vzpomněl smile1 takže tady chyba nebude

kovolit (Člen)
21.02.2011 22:49:33
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

kojaksro psal:
kovolit psal:

Prosím o radu. Mam tenhle problém: Koupil jsem Bandita 400 rv 97 s tím, že se to původnímu majiteli dusilo a špatně to startovalo. Zkoušel měnit svíčky ale nepomohlo to takže mam 2 sady uplně novejch svíček. Rozdělal jsem karbecy a byly ucpaný a zaprasený až hamba tak jsem to vyčistil složil a mašina startovala perfektně, seřídil jsem volnoběh, všechno v pohodě plynulej chod paráda. Přišel jsem druhej den, mašina chytla na brnk, chípl jsem to. Mezitím jsem ještě vyndával baterku dal ji zpět. A asi za 4 hodiny jsem to zkoušel znova nakopnout a ani to neškytlo pak se to samozřejmě po pár pokusech přechlastalo tak jsem to nechal na druhej den že uschnou svíčky a třeba se to umoudří ale od té doby to ani neškytne. Benzín teče jiskru to taky hazí. Něják nevím od kud mám začít pátrat po závadě. Díky za každou radu.

....co komprese, špatné nebo žádný vůle na ventilech.

No kompresi se přiznám že jsem ještě nezkoušel a vůle taky ne. Kompresi každopádně vyzkouším protože chci vědět jak na tom motor je a vůle taky můžu zkontrolovat. Ale motor měl krásnej plynulej chod a že by to tak naráz nejelo ? Myslím že aji kdyby byly třeba podpálený ventily někde tak to bude m¨ít snahu chytnout třeba na 2- 3 válce. Až bude měřák každopádně zkontroluju.

XJelen (Člen)
22.02.2011 08:41:17
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

kojaksro psal:
kovolit psal:

Prosím o radu. Mam tenhle problém: Koupil jsem Bandita 400 rv 97 s tím, že se to původnímu majiteli dusilo a špatně to startovalo. Zkoušel měnit svíčky ale nepomohlo to takže mam 2 sady uplně novejch svíček. Rozdělal jsem karbecy a byly ucpaný a zaprasený až hamba tak jsem to vyčistil složil a mašina startovala perfektně, seřídil jsem volnoběh, všechno v pohodě plynulej chod paráda. Přišel jsem druhej den, mašina chytla na brnk, chípl jsem to. Mezitím jsem ještě vyndával baterku dal ji zpět. A asi za 4 hodiny jsem to zkoušel znova nakopnout a ani to neškytlo pak se to samozřejmě po pár pokusech přechlastalo tak jsem to nechal na druhej den že uschnou svíčky a třeba se to umoudří ale od té doby to ani neškytne. Benzín teče jiskru to taky hazí. Něják nevím od kud mám začít pátrat po závadě. Díky za každou radu.

....co komprese, špatné nebo žádný vůle na ventilech.

troufám si tvrdit, že by neběhala ani předtím...chybu bych hledal fakt v tom přívodu... ještě jestli se to ulilo tak by ty svíce mohli bejt znova mrtvý


Strýcfajtr !!!
hans (Člen)
22.02.2011 10:05:15
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

co jsem tak slyšel, tak se čtyřkilem jsou na tom všichni stejně....chce to osobní přístup ke každýmu kusu...ale řek bych, že je to celý v karburaci, takže nechat odborně seřídit a pak laborovat dál....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
K.a.s.y.m. (Člen)
22.02.2011 10:31:06
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

prvně bych zkusil vyměnit svíce a pak to natočit..pokud tohle nepomůže nech znovu a pořádně dobít baterku..občas se totiž stává,že motor sice točí, venku svíčka jiskru hází ,ale v momentě kdy dáš svíčky zpět tak nastalim většim odporem (tedy kompresí) si veme starter tolik proudu,že už nezbívá dost energie pro zapalování a svíčka ve válci hází jiskru hodně slabou a nebo žádno.zkus při startování změřit napětí na baterce..jestli klesne k 10 V tak je baterku třeba dobít a pak by to při dobrejch svíčkách mělo chytit.good


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
gerrik (Člen)
22.02.2011 10:37:46
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Přesně tak, zkus to propojit s autobaterkou, mně to pomohlo ji probrat ze zimního spánku good

kovolit (Člen)
22.02.2011 19:07:36
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Baterka byla dobitá když jsem to zkoušel. Teď už bude zase vyflákaná docela po tom točení. Takže dobiju znova vyhodím svíce očistím nahřeju a snad to chatné no. Ono taky když jsem to startoval tak v garáži nebylo zrovna teplo, možná zkondenzovala voda ve válcích jak to bylo zahřátý a vychladlo to za ty 4 hoďky a od té doby se ten benzín z toho asi dostatečně neodpařil jak to bylo přechlastaný. Tak to protočim bez svíček ještě.
Doufám že to bude tímhle. Karbecy bych seřizovat nedával když na tohle nastavení to šlapalo perfektně to až pak při zatížení (jízdě) kdyby to nedělalo dobrotu.
Díky za rady.

PFremer (Člen)
23.02.2011 07:42:14
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Tohle se mi stávalo u JAfky 350 za studena na první navrknutí, za tepla taky, ale jak jsem to nechal vorazit (2 hoďky), tak jsem mohl kopat jak jsem chtěl a nic.smile2

Čim to bylo netušim, vždy jsem to poslal z kopce good


Raději na dvou kolech jezdit, než se nechat tlačit...
snowflake600 (Člen)
23.02.2011 12:40:56
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

400, to je taky Bandit? :D ............................................................neee, for :)

gerrik (Člen)
23.02.2011 16:14:22
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

nabitou jsem měl taky a nechtěla bad

Filous (Člen)
23.02.2011 19:15:13
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

snowflake600 psal:

400, to je taky Bandit? :D ............................................................neee, for :)

...a co třeba dvjepade???surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pšán (Člen)
23.02.2011 19:44:45
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

snowflake600 psal:

400, to je taky Bandit? :D ............................................................neee, for :)

..asi bys i čučel..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
hans (Člen)
23.02.2011 19:57:42
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

PFremer psal:

Tohle se mi stávalo u JAfky 350 za studena na první navrknutí, za tepla taky, ale jak jsem to nechal vorazit (2 hoďky), tak jsem mohl kopat jak jsem chtěl a nic.smile2

Čim to bylo netušim, vždy jsem to poslal z kopce good

ve většině případů je svíčkama....mě to dělala dvěpade...ale taky to může být baterkou...a nebo kondíkem....a nebo dvaceti tisícema jinejch důvodů smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
kovolit (Člen)
27.02.2011 15:38:42
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Tak už jsem na to přišel. Byl utrženej drát od snímače otáček a kostřilo se to o dekl takže to jiskru házelo ale v jinej čas pak to přestalo házet úplně a díky tomu jsem na to došel. Takže vyřešeno už chytá zase na brnk. good

Kakac (Člen)
28.02.2011 10:50:19
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

kovolit psal:

Tak už jsem na to přišel. Byl utrženej drát od snímače otáček a kostřilo se to o dekl takže to jiskru házelo ale v jinej čas pak to přestalo házet úplně a díky tomu jsem na to došel. Takže vyřešeno už chytá zase na brnk. good

No tak chlapče ,jseš šikovnej goodgood


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
4Fun.cz (Člen)
28.02.2011 20:55:21
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Kakac psal:
kovolit psal:

Tak už jsem na to přišel. Byl utrženej drát od snímače otáček a kostřilo se to o dekl takže to jiskru házelo ale v jinej čas pak to přestalo házet úplně a díky tomu jsem na to došel. Takže vyřešeno už chytá zase na brnk. good

No tak chlapče ,jseš šikovnej goodgood

Ještě si vyplň profil a bude to good


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
VikecB12 (Člen)
28.02.2011 21:08:52
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

Kovolit v Modřicích?


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
kovolit (Člen)
03.03.2011 09:13:13
Offline

Re: Oprava bandit 400 prosím o radu (nestartuje?)

VikecB12 psal:

Kovolit v Modřicích?

Jo kovolit v Modřicích bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr