Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Doplňování oleje do předních tlumičů

adoid (Člen)
16.03.2011 11:20:33
Offline

Doplňování oleje do předních tlumičů

Zdravím,
   mám takový dotaz, loni jsem zjistil, že mi netěsní jeden tlumič, tak jsem si nechal v servisu vyměnit gufera a olej v tlumičích, po několika set kilometrech jsem zjistil, že olej opět teče (ze stejného tlumiče), tak jsem to reklamoval a vyměnili prej ještě dříky, či co, ale teď to zase teče.
   Můj názor je ten, že zřejmě byla přede mnou motorka bouraná a jedna šavle je hnutá, nebo tak něco a proto netěsní ani nová gufera a tudíž pomůže jen výměna šavle, nebo tak něčeho, což opravdu nechci dělat.
   Chci se proto zeptat, jestli by bylo řešení, že bych pravidelně po několika tisících Km dolil olej do tlumičů a jestli se ten olej dá dolejvat tím, že pouze odšroubuji tu horní matku u řídítek, nebo jestli musím tlumiče rozebrat při každém dolití oleje.
díky za rady
(mám 600 N 1996)

kojaksro (Člen)
16.03.2011 11:33:01
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

.....novou trubku cca.3000, nebo srovnat tu stávájící a vyměnit.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Filous (Člen)
16.03.2011 11:55:48
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

...dolejvat je pičovina...esi je to dobře poskládaný, tag jediná varijanta je, že trupka bude oválná, páč ani mírný vohnutí roury nemá za následek unik voleje přes gufera...a ovalita se blbje rovná, tagže za přetpokladu výše uvedenýho je jediná inteligentní voprava výměna trupky za náhraškovou f ceně cca 3000 Kč jag píše Kasym...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
16.03.2011 12:04:08
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

já to sice nepsal,ale jak říkáš..trubka je dost oválná a a nebo je někde provalená dovnitř,ale to se dá opravit..nebo koupit náhražku za 3000,-


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
adoid (Člen)
16.03.2011 12:46:05
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

aha, já čekal, že to bude dražší. A něčím jiným, než tou trubkou to být nemůže? Že je vyběhané třeba to "futro" do kterého se trubka zasouvá? Ptám se proto, že jestli když si nechám vyměnit tu trubku, jestli už budu mít jistotu, že to nebude něčím jiným.
Jinak ta trubka je na omak a na pohled v pořádku, čili jestli tam je nějaká ovalita, tak není viditelná.

K.a.s.y.m. (Člen)
16.03.2011 12:48:52
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

gufero a potom i prachovka jsou jediný těsnící prvky vidlice to že trubka vypadá dobře neznamená ,že je dobrá to zjistíš jedině když na ní dáš ocelový pravítko a nebo změříš na hodinkách(úchylkoměr)


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hans (Člen)
16.03.2011 16:12:35
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

koukni jestli tu trubku nemáš někde škráblou, nebo na ní není nějaká šponka atd....i mikroškráblinka může vydírat gufero...


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Kakac (Člen)
16.03.2011 19:44:35
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

adoid psal:

aha, já čekal, že to bude dražší. A něčím jiným, než tou trubkou to být nemůže? Že je vyběhané třeba to "futro" do kterého se trubka zasouvá? Ptám se proto, že jestli když si nechám vyměnit tu trubku, jestli už budu mít jistotu, že to nebude něčím jiným.
Jinak ta trubka je na omak a na pohled v pořádku, čili jestli tam je nějaká ovalita, tak není viditelná.

Chlapče to toho bandita začínaš ladit dost pozděevil
asik budeš muset jezdit s MZ tou bigsmilebigsmile
Jinak jak to že nejedeš na Orlovou lumpe ???fuck
Zas bych dovezl dobrý vínko pro Renču bigsmilebigsmilebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
adoid (Člen)
17.03.2011 09:54:47
Offline

Re: Doplňování oleje do předních tlumičů

No já na něm už jezdím a právě proto jsem si všiml, že zase netěsní tlumič. A na Orlovou nepojedu proto, že s Renatou jedeme pracovat do USA.
Na ten tlumič se podívám a případně to zas odvezu do nějakého servisu,
díky za rady.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr