Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Bandit nestartuje :-(

Ivosh (Nový člen)
18.12.2006 22:54:06
Offline

Bandit nestartuje :-(

Zdravím všechny majitele této krásné motorky.
Koupil jsem si jí teprve před pár týdny. Je to GSF600S, rok 98. Je to super motorka, ale má jednu malou závadu. Zkoušel jsem jí dnes nastartovat a ono nic. Klíček je v zapalování, svítí kontrolka N, držim spojku, policajt je nahoře, ale když chci startovat, tak se vůbec nic neděje, žádný protočení startéru.
Pojistky jsem kontroloval a jsou OK. Baterka by taky měla být v pohodě, před asi 14 dny jsem jí startoval a chytla hned.

Budu moc rád, když poradíte čim by to mohlo být. Předem dík.help

osiris (Člen)
18.12.2006 23:04:28
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...nepohasinaj ti kontrolky nebo necvaka starter kdyz startujes? - jestli jo, tak jdi po baterce, pokud je ok jak pises, tak zkontroluj zoxidovany kontakty na baterce a pripojeni na kostre
...podivej se na mikrospinac na spojkovy pacce a na spinac u bocniho stojanku - vycistit, prip. promazat (volnej pohyb)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
CZ_Iceman (Člen)
18.12.2006 23:05:35
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Ja bych overil tu baterku , ze je skutecne nabita a v poradku. Presne tohle delalo kolegovi na kawasaki, ze starter ani netukl a pritom vse vypadlo OKI. Po dobiti baterky startovala okamzite.

MartysN6 (Člen)
18.12.2006 23:23:39
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Já si zas pamatuju ,jak mě vyškolilo hned po koupi tlačítko na chcípaní motoru...

jsem snad 10 minut zmatkoval než mi to DOCVAKLOidontknowsmile1

Ale jestli tam máš ještě orig.baterku tak začni u nísurprised

Ivosh (Nový člen)
18.12.2006 23:38:07
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Díky moc všem za bleskurychlé odpovědi. Zítra se na to mrknu a dám vědět jak jsem dopadnul. Ta motorka je jinak nádherná a v super stavu, takže mě to její dnešní trucování docela zkazilo náladu.
Je možný, že to bude baterkou...co jsem na ní koukal, tak vypadá jako původní...je na ní i vyražený nějaký číslo s 98, což bude asi rok.

Filous (Člen)
19.12.2006 08:33:11
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...příště napiš aspoň jag se chovaj kontrolky po zmáčknutí stratéru...esi zhasnou, je vytlučená baterka a nebo je po smrti ouplně...dobít, koupit novou nebo to nakvrdlat přes kabely s auta...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Šurda (Člen)
19.12.2006 17:10:29
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Pro jistotu zkus spojit káblíky spínače spojky ten blbne často. Teda pokud nemáš po smrti baterku- viz výše.

Marián (Člen)
19.12.2006 17:58:57
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

jo to cerveny tlacitko to je sfine,jednou se mi to povedlo vypnout i za jizdy a pak se cumel jak pukavecsurprisedbigsmile


...sam mezi jebkarema...
Ivosh (Nový člen)
20.12.2006 11:31:59
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Takže včera jsem zkusil propojit ty 2 káble co jdou ke spojce a pořád nic. Jinak kontrolky, teda spíš jenom N svítí, klidně rozsvítim potkávačku a svítí normálně a při pokusu o start se úroveň svitu vůbec nemění. Kdyby se aspoň jednou protočil startérsmile2
Jo taky mě napadlo, jestli jsem něco nemoh odkurvit, když jsem jí minule chcípnul otočenim klíčku do polohy off. Jak zhasínáte motor? Tym červenym chcípátkem napravo?

osiris (Člen)
20.12.2006 11:48:31
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...je jedno, jestli to chcípneš klíčkem nebo chcípákem, jinak tohle už asi budeš muset pořešit s elektrikářem - možná je po smrti startér

...napiš sem potom co to bylo za závadu, ať se z toho můžou ostatní ponaučit - což by se mohlo ostatně stát dobrým zvykem (po požádání o radu napsat nakonec rozřešení)good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Koldan (Člen)
20.12.2006 12:01:23
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

já nevím, ale spíš bych řekl, že to bude nějaká pussy není možné,že máš třeba zaseklej snímač na bočáku? nebo se ti třeba uvolnily kontakty pod tím chcípákemidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Eremi (Člen)
20.12.2006 12:42:43
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

koldane a co má bočák společnýho se startováním? Nastartuješ, jen tě to nenechá rozjet vogoidontknowbigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Koldan (Člen)
20.12.2006 12:53:05
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

jo to je fakt, na druhů stranu taky se mi už stalo,že sem s  vymáčklů spojků startoval a divil se proč nechytá, bo tam byla rychlost a stojan byl vytasenej.prostě jen říkám,že si myslím,že to bude jen nějaká chujovina,ale je to dohad. a netlem se furtbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Eremi (Člen)
20.12.2006 12:55:38
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

to by mu zase nesvítilo na budíkách N medvídku vogoidontknowbigsmile


S úsměvem jde všechno líp :o)
Loser (Administrator)
20.12.2006 13:36:52
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

tak to zkus roztlacit a natvrdo nahodit pustenim spojkybigsmile pak to zhasni a zkus to pres starter - treba uz zapomela, k cemu tam to startovaci tlacitko magood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Pšán (Člen)
20.12.2006 13:40:18
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

..v tomhletom stádiu bych změřeřil,jestli mi jde do startéru štrum..
..pokud jó,tak bych různé tlačítka,mačkátka a policajta zvláště už vůbec neřešil..
..to už se pak je zapotřebí zeptat startéru,co mu je..
..předesílám,že su laik jak cyp..


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Póla (Člen)
20.12.2006 15:27:41
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Nám to taky nestartuje...už to ani neumím....všechno jsem zapomněla, asi půjdu znovu do autoškoly lebo rozmlátím další motorku....a budu marodit já....jé já si odpočinu.... a všichni mi můžou vlést .....

VESELÉ VÁNOCE.....

Lihy (Člen)
20.12.2006 15:42:14
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Ahoj, párkrát se mi stalo uplně to samý co popisuješ (naposled letos při odjezdu z okruho na S-day). Asi tě zklamu, ale zatim sem nepřišel na to co to způsobuje. Prostě mačkáš tlačítko startétu a je to uplně mrtvísurprised Mě pomohlo buť zmáčknout to tlačítko silněji :) nebo že sem prostě sundal sedlo, po jedný vyndaval a očistil pojistky a zas je dal zpět + očištění kontaktů na těch káblících co jdou od spojky. Pak sem to prostě zkusil znovu a zatim to vždycky nakonec naskočilo. Kdyby byla slabá baterka, tak ti ten startér aspoň cvaká.....
Snad ti to pomůže.

Datel (Člen)
20.12.2006 16:04:55
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Pšán psal:

..v tomhletom stádiu bych změřeřil,jestli mi jde do startéru štrum..
..pokud jó,tak bych různé tlačítka,mačkátka a policajta zvláště už vůbec neřešil..
..to už se pak je zapotřebí zeptat startéru,co mu je..
..předesílám,že su laik jak cyp..

Mám chaos! Cyp se píše s měkým či s tvrdým?
Zcela záměrně nepíšu jestli JE s měkým či s tvrdým bigsmile

Georges (Člen)
20.12.2006 16:15:13
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

No teť si nemůžu přesně vybavit jak to tam ti japončíci mají, ale zkusil bych poslechnout jestli ti vůbec spíná relátko od startéru. Když zmáčkneš čudl tak by mělo cvakvout (sepnout) relátko, který pouští proud do startéru. Jestli né, tak bych šel po druhým relátku co spíná přívod k startovacímu čudlu. Je ovládaný od spínače na spojce, bočáku a kontrolkou na neutrál. Když už ani tohle nesepne, tak jen proměřit kabely k již zmiňovaným spínačům...

Ještě je mě divný že ti nesvítí mazání, ale jen neutrál. Možná to má taky nějakou spojitost, ale to bych se musel podívat do ele. schématu...

Kelly01 (Člen)
20.12.2006 16:27:40
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

To nemůžu čístsick

Propoj to u startéru natvrdo..
Zastartuje li, propoj natvrdo kontakty pod čudlem,u spojky a na policajtovi.
A u toho všeho poslouchej jestli cvakne relé...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
20.12.2006 16:32:02
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Kelly01 psal:

To nemůžu čístsick

Propoj to u startéru natvrdo..
Zastartuje li, propoj natvrdo kontakty pod čudlem,u spojky a na policajtovi.
A u toho všeho poslouchej jestli cvakne relé...

..takle sem startoval Trambusa, dyš stáfkoval...stranovym klíčem 24/27 bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
20.12.2006 16:34:02
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Osvědčenej postupsmile1

Dostatečně silnej šroubovák a nastartuje všechno....


God Save The Queen!
osiris (Člen)
20.12.2006 16:34:16
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...kurva to byla svářečka bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
20.12.2006 18:29:55
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Tož abych vyloučil baterku v pussy bych to zkusil káblama z autové baterky. Ale bacha na +/-smile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Rebel (Člen)
20.12.2006 18:53:41
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Každej osobak dyš si postavi relatko hlavu tak klič 13/17 a hyjjééé.Jak radi Kelly a Filous!goodPokud to naskoči hledej trabl po cestě od baterky.


Na začatku bylo slovo boži a par svařenejch trubek.
Pšán (Člen)
20.12.2006 19:03:01
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Datlíku:
..no to je jasne,že s tvrdým...pokaždébigsmile


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Rescuer (Člen)
20.12.2006 19:30:46
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

No nevím, jak je to u Bandita, páč u něj jsem to ještě neřešil. Ale u mýho starýho Dominátora, nechť ho další majitel opatruje, jsem měl podobnej problém. Už jsem málem kupoval startovací relé za 3500,-surprised.Naštěstí se mi na to koukl tchán elektrikář a ejhle voni mě vysely uhlíky ve startéru. Výměna za pár kaček vyřešila vše...


Firefighter with the medical education and B12N:-)
Kim (Člen)
20.12.2006 21:23:47
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Kelly01 psal:

Osvědčenej postupsmile1

Dostatečně silnej šroubovák a nastartuje všechno....

Kellyho rázná a přímá metodasmile1
Filous:že ty musíš zkusit každou kravinu,že josmile1
Ivosh:já bych zkusil baterku,propojil ty dva spínače jak píšou kucí.No když to nebude fachčit tak nějakej elektrikaro.
Muj nazor teda.


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Filous (Člen)
20.12.2006 21:36:29
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Kim:
...jáááág kravinu? ...furt lepčí neš čekat tři hodiny f pískovně pot bagrem neš přijede mechál, kerej udělá to samý idontknowbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kim (Člen)
20.12.2006 21:46:10
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Filous:dělám si srandu,jasně že to fungujesmile1
jako rychlovka a na dojetí
ale zkoušet funkci starteru takhleidontknowsmile1


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Filous (Člen)
20.12.2006 22:00:40
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...jasný, tag trochen to zlechčujem bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
20.12.2006 22:52:39
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

filousovi: dve dobre mireny kladivem, kdyz to nebylo v elektrice; nebo vojebanej venec na setrvaku kdyz zastavis na rovine - pamatujes taky? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
21.12.2006 07:56:45
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

osiris psal:

filousovi: dve dobre mireny kladivem, kdyz to nebylo v elektrice; nebo vojebanej venec na setrvaku kdyz zastavis na rovine - pamatujes taky? bigsmile

...no né asi...ten dostal ran bigsmile ...startéry sem měnil za pochodu...jag začal zlobit, vzal sem jeden z regálu, šoup ho pro sichr do kasliku a na pangejtě
přehodil dyš nebylo zbytí...ale jag řikáš, f první řadě bojoval Dr.Kladivo, páč to je lékař bigsmile ...a vojebanej vjenec? ...vopčas sem musel dát kvalt, Honem nebo bagrem do mě trochen drcnul a pag teprf start bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ivosh (Nový člen)
22.12.2006 15:59:15
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

takže mám několik novinek..baterkou to bohužel nenismile2 půjčil jsem si 12V od kámoše a dělá to to samý. jinak relátko od startéru si ani necvakne, cvakne jedině něco nalevo pod plasty při otočení klíčkem na ON. Ale je mi divný, že vůbec nesvítí kontrolka mazání. Teda koukal jsem,že oleje tam už moc neni...tak na rysku Low, když stojí na hlavnim stojanu.
Že by tam byla nějaké ochrana, když je v motorce málo oleje?

Georges (Člen)
22.12.2006 17:13:04
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Tak se zkus podívat jestli ti neodešla žárovka u kontrolky mazání. To cvaknutí pod levím plastem při otočení klíče je normální, připojí se okruh k baterce.
Až todle uděláš zkus na to relátko od startéru poklepat, možná se jen kouslo, jinak bych pak skusil přivíst + na startér přímo od baterky, aby jsi věděl jestli je to startérem. Pak už jen hledat chybu v elektrice...

Kelly01 (Člen)
22.12.2006 17:19:54
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

A to sme mu psali už dávno..
Házení hrachu na zeď...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
22.12.2006 19:16:18
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...f tomdle sem zajedno se slepym starcem Kellym...nešel bych na to šroubovákem nebo stranovym klíčem, ale skusil bych natvrdo propojit startér...esi se to začne motat, víš, že je startér ok a hledáš chybu ve vochranejch mechanizmech nebo na přívodu šťávy...a to myslim bes prdele surprised ...no a nebo sofistikovanější metoda provjeřování proudu vot baterky ke startéru, krok po kroku...stejně bych nejdřif hrábnul po kusu autokabelu surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
22.12.2006 19:17:37
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

...sem zapoměl dodat poučku jednoho pána, co taky vopčas nakoukne a dělá krávu, žejo Kovale bigsmile ...prostě čim víc se s hovnem mažeš, tym víc smrdíš surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
ninjo (Člen)
28.12.2006 16:50:34
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

já měl ten samej problém a odstranil jsem ho odpojením a zkratováním spínače na bočáku byl v pussy


všude dobře tak co doma.Vždy na cestách.
Ivosh (Nový člen)
17.04.2007 18:48:55
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Problém vyřešensmile1 nakonec jsem přišel na to, že problém byl v ochranném mechanismu u spojky. Když jsem jí vymáčknul úplně, tak motorka nestartovala, ale čistě náhodou jsem přišel na to, že když je vymáčklá tak do 3/4, motorka startujesmile1
Jinak díky všem zúčastněným za rady. good a bandaskám zdar!!!

MaraKM (Člen)
08.04.2011 19:46:52
Offline

Re: Bandit nestartuje :-(

Omlouvám se, že pussy -vím další vlákna, ale ass mě to... zde jsem našel další zajímavé rady... bohužel už nějaký pátek bydlím jinde než mám garáž a tak to nemohu prověřit hned... snad zítra dopoledne nebo navečer idontknow

Sakra a já chtěl jet po obědě na restart do Zléna smile2


Nic lidského mi není cizí

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr