Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » PNEU - Michelin vs. Pirelli

Paja_77 (Člen)
02.04.2007 19:52:00
Offline

PNEU - Michelin vs. Pirelli

O pneu už se toho napsalo dost, ale zajímali by mě Vaše obecné zkušenosti se značkami. Čeká mě zřejmě koupě přední pneu na moji Bandasku 600 N (1996), předpokládám, že rozměr 110/70 17 54H mám pro tento ročník správně, a zatím mám v hledáčku Michelin Pilot Active za 1.800 Kč, nebo Pirelli Sport Demon za 2.000 Kč. Co vy na to? Nechtěl bych nějak výrazně překročit 2.000 Kč. Navíc nejezdím nikterak ostře či sportovně. Jde spíš o pohodové víkendové ježdění. Jo a pro kompletnost uvádím, že vzadu mám Macadam, ta je v poho. Doufám, že výměnou přední pneu odstraním to kmitání řidítek, které jsem už tady řešil ;-) Při bližším ohledání mé stávající pneu jsem zjistil, že je opravdu špatně sjetá - místy hrbolatá.
Předem díky za Vaše názory.


Better safe than sorry!
osiris (Člen)
02.04.2007 19:57:39
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

...myslim, ze nemuzes chtit takhle hodnotit znacky, kazda ma sva pro a proti, ktera urcite stylem pohodove jizdy nebudou nikterak patrna, takze se v konecne fazi budes pravdepodobne rozhodovat podle esteticnosti, pripadne ceny


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Honzis (Člen)
02.04.2007 20:27:07
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Já bych na gumách nešetřil...., ale jestli jezdíš pohodovou jízdu tak držáky jsou Michelin Pilot Road, ale jsou trošku dražší bad

tomasNJ (Člen)
02.04.2007 20:58:34
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

k plátnu, jedině plátno... dráty nikolivěk... ale ty stejně "nejezdíš" tak bys to stejně nepoznal...

vlastně pokud "nejezdíš" je to dotaz o ničem...  ptáš se na sportovní gumy a přitom by ti stačila roadatacka


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Kelly01 (Člen)
02.04.2007 21:14:53
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Když ti sportovní guma co hovno vydrží zachrání byť jen jednou za sezonu hubu tak má pro mne význam..

To ovšem počtáři nedocení dokud nelehnou a nepomarodí...

Ale je to jen můj názor,nic pro šetřílky....

Ale já už párkrát ležel takže mám pro většinu místních neekonomické názorysmile2


God Save The Queen!
Paja_77 (Člen)
02.04.2007 21:15:20
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

tomasNJ psal:

k plátnu, jedině plátno... dráty nikolivěk... ale ty stejně "nejezdíš" tak bys to stejně nepoznal...

vlastně pokud "nejezdíš" je to dotaz o ničem...  ptáš se na sportovní gumy a přitom by ti stačila roadatacka

No pokud vím, tak uvedené pneu nejsou sportovní ale klasika sport-touring. Hlavně se mi jedna, aby drželi na suchu, protože, když je hnusně tak stejně nejezdím a aby měli dobrý kilometrový výkon. No a na Conti Roadattack jsem taky slyšel dobrý reference, ale je to cca.1.000 Kč výš. Nechci zbytečně šetřit, ale myslím, že pro moje potřeby nemusím mít super gumu ale nějaký "lepší" průměr. Proto mě zajímali obecné zkušenosti se značkami. Ale díky za všechny reakce.


Better safe than sorry!
Paja_77 (Člen)
02.04.2007 21:26:13
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Kelly01 psal:

Když ti sportovní guma co hovno vydrží zachrání byť jen jednou za sezonu hubu tak má pro mne význam..

To ovšem počtáři nedocení dokud nelehnou a nepomarodí...

Ale je to jen můj názor,nic pro šetřílky....

Ale já už párkrát ležel takže mám pro většinu místních neekonomické názorysmile2

Tak ti přeju ať se ti pády vyhýbají. Nic proti, ale neměl by si popřemýšlet jestli něco nezměnit na svém rozlétaném stylu? smile1 Nebo si jízdu na hraně nechat jen na okruh?


Better safe than sorry!
škardík (Člen)
02.04.2007 21:33:44
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Mišelinu jsem nejezdil, ale Daemona bych si tam už asi nedalbad Vydržela vzadu jen cca6000km a byla dost nevyzpitatelná. Třebas když jsem si pro radost dával kruháče, tak se chovala jako že jo,joo,jooo a najednou ne!bad 

Pro rejpaly: Avon je lepčí, páč vim rovnou že nebigsmile


viz avatar:)
tomasNJ (Člen)
02.04.2007 21:36:50
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

a kolik bys chtěl aby ti vzadu vydržela??? pirelli neni continental


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Kelly01 (Člen)
02.04.2007 21:38:41
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Paja_77
Jezdím pro zábavu a adrenalin zásadně v plném provozu..

Na okruh mne nikdo nedostane..

Je to moc nebezpečné a svádí to k závodění..

A jsou potíže s pojišťovnousmile2


God Save The Queen!
škardík (Člen)
02.04.2007 21:42:46
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Jo jenže daemon neni diablo corsa

tomasNJ psal:

a kolik bys chtěl aby ti vzadu vydržela??? pirelli neni continental


viz avatar:)
inkvizitorr (Administrator)
02.04.2007 21:44:50
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Kelly01 psal:

Na okruh mne nikdo nedostane..
Je to moc nebezpečné a svádí to k závodění...

nééébezpéééčnýbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile a svádět k závoděnísurprisedsurprisedsurprised ale děte pani, kdo by to byl řekbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


doba je temná...
Kelly01 (Člen)
02.04.2007 21:46:08
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

smile1


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
02.04.2007 22:03:06
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Na predek obouvám měký sportovní,většinou D 208 a na zadek obouvám D 205. Na D 208 vzadu nejeto 3500km a byla KO,ted na D205 najeto 10 000km a ještě tak 2-3 tisíce vydrží.Jezdím většinou ve dvou a celkem svižně.Další sada bude zase dunlopgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kelly01 (Člen)
02.04.2007 22:05:27
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Na čem to jezdítesurprised

I Macadam mám na plátně do 8500-9000kmidontknow


God Save The Queen!
inkvizitorr (Administrator)
02.04.2007 22:05:32
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Kelly01 psal:

smile1

eštěs mi ani neodpověděl jestli přijedeš zase letos sicksicksick do jedas surprised


doba je temná...
Kelly01 (Člen)
02.04.2007 22:09:00
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Inkviz

Čeće nevím..

Ti co mne zvládnou stárnou a umírajíbad

Tím pádem účinnost ochranky klesásmile2

A nepřátel je tak mnoho....

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/starec.jpg

God Save The Queen!
inkvizitorr (Administrator)
02.04.2007 22:16:00
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Kelly01 psal:

Inkviz
Čeće nevím..
Ti co mne zvládnou stárnou a umírajíbad
Tím pádem účinnost ochranky klesásmile2
A nepřátel je tak mnoho....

no vobrázek z jedas tam máš pěknejsurprised

ale nemělo by tam být na konci spíš "ublinknout" místo usednoutsurprisedsurprisedsurprised

ale rozvaž to dobře arnoštegoodgoodgood


doba je temná...
VikecB12 (Člen)
02.04.2007 22:21:44
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

je fakt ze ta D205 nesedí tak jak D208,ale ta životnost je fajn.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
duff (Člen)
02.04.2007 22:28:35
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

jedine Michelin, takze pokud unigumu tak Pilot Road, ten Activ je spis na lehci mensi motky


SP&JK = Fuck of HP
VikecB12 (Člen)
02.04.2007 22:44:38
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Kdyz sem koupil bandasku,tak tam byla ta pilot road a zrovna vodvařenej sem z ní nebyl,ale byla uz celkem volítana,tak možná proto.Nova muze byt fajn,ale micheliny sem nikdy nekupoval.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Paja_77 (Člen)
03.04.2007 11:23:37
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

duff psal:

jedine Michelin, takze pokud unigumu tak Pilot Road, ten Activ je spis na lehci mensi motky

Fakt ten Activ je na menší motky než B6? Nechápu, když splňuje předepsané rozměry a indexy pro B6.


Better safe than sorry!
duff (Člen)
03.04.2007 15:47:48
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Mich Active je na CB500 a podobne nizkoobjemove kolobrndy - jsem cetl onehdá na mich webu, na indexy jsem se nedival, vem pilota v roadu a basta fidly


SP&JK = Fuck of HP
Paja_77 (Člen)
03.04.2007 19:47:12
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Pánové jak to vidíte s kombinací diagonální pneu na předku a radiální na zadku. Může to dělat neplechu? Respektive jaký je mezi těmito typy konstrukce rozdíl. Předpokládám, že radiálka je lepší, ale přesně nevím proč. Zde avizovaná Michelin Pilot Activ (nástupce Macadamu), na kterou jsem měl zálusk, je prý diagonálka (ikdyž v testu na http://www.hamletovygumy.net/testy/supermoto_2005.pdf kde mimichodem vyhráli) píšou, že jde o radiální konstrukci). Na zadku mám Macadam ale nevím jestli je to radiálka - jak se to pozná?


Better safe than sorry!
Koldan (Člen)
04.04.2007 07:51:35
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

VikecB12 psal:

Kdyz sem koupil bandasku,tak tam byla ta pilot road a zrovna vodvařenej sem z ní nebyl,ale byla uz celkem volítana,tak možná proto.Nova muze byt fajn,ale micheliny sem nikdy nekupoval.

pokud máš na zadku D205, přijde mi D208 na předek mrháním financíidontknow


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
filas (Člen)
04.04.2007 08:10:45
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Koldan psal:
VikecB12 psal:

Kdyz sem koupil bandasku,tak tam byla ta pilot road a zrovna vodvařenej sem z ní nebyl,ale byla uz celkem volítana,tak možná proto.Nova muze byt fajn,ale micheliny sem nikdy nekupoval.

pokud máš na zadku D205, přijde mi D208 na předek mrháním financíidontknow

koldan: Vím, že jsi ve staré diskuzi psal, že když jsi měl B6 tak na zadek jsi obouval D 205 a pochvaloval sis to. Cos obouval na B6 na předek? (co je tak k tý 205 vzadu vhodný)?


máte štěstí že jdu náhodou kolem, říkají o mě že prý jsem odborník :surprised:
Filous (Člen)
04.04.2007 08:26:19
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

filas psal:
Koldan psal:
VikecB12 psal:

Kdyz sem koupil bandasku,tak tam byla ta pilot road a zrovna vodvařenej sem z ní nebyl,ale byla uz celkem volítana,tak možná proto.Nova muze byt fajn,ale micheliny sem nikdy nekupoval.

pokud máš na zadku D205, přijde mi D208 na předek mrháním financíidontknow

koldan: Vím, že jsi ve staré diskuzi psal, že když jsi měl B6 tak na zadek jsi obouval D 205 a pochvaloval sis to. Cos obouval na B6 na předek? (co je tak k tý 205 vzadu vhodný)?

...207 stačí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
04.04.2007 08:29:20
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

zkrátka mi přinde dát na zadek tvrdou turistiku a na předek nejměkčí gumu co se dává na supersporty tag nějak moc velkej rozdíl,tagže já bych to dával tak,že když budu jezdit víc turistiku,ale vobčas se budu chtít projet vostřejc a nebát se,že mi to ustřelí, zkrátka tzv. turistiku s jistotou (tzn.že zadek vydrží,předek podrží) na předek D207 na zadek D205, no a když budu chtít jezdit hlavně kolem komína,na voblíbený zatáčky,gde budu zkoušet jak sem šikovnej, nebo nejsem,tak D208 na předek D207 na zadek


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
04.04.2007 09:33:44
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

žádná přední nezmizí rychleji než D208smile1


God Save The Queen!
Fresh Man (Člen)
04.04.2007 10:20:53
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Mišelin piliot road....umí voboje a vydržígood testováno na B6         pozdější kombinace předek D208  ,  Qualifire            a k tomu zadek Miš pilot road goodgoodgood


Bandit pičo
škardík (Člen)
04.04.2007 10:52:11
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Kelly01 psal:

žádná přední nezmizí rychleji než D208smile1

Já na ní vodjezdil cca 4000a byla na plátnosick Sem si myslel že na předku vydrží dýl..


viz avatar:)
Tyresek (Člen)
28.04.2007 08:21:56
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Paja_77 psal:

O pneu už se toho napsalo dost, ale zajímali by mě Vaše obecné zkušenosti se značkami. Čeká mě zřejmě koupě přední pneu na moji Bandasku 600 N (1996), předpokládám, že rozměr 110/70 17 54H mám pro tento ročník správně, a zatím mám v hledáčku Michelin Pilot Active za 1.800 Kč, nebo Pirelli Sport Demon za 2.000 Kč. Co vy na to? Nechtěl bych nějak výrazně překročit 2.000 Kč. Navíc nejezdím nikterak ostře či sportovně. Jde spíš o pohodové víkendové ježdění. Jo a pro kompletnost uvádím, že vzadu mám Macadam, ta je v poho. Doufám, že výměnou přední pneu odstraním to kmitání řidítek, které jsem už tady řešil ;-) Při bližším ohledání mé stávající pneu jsem zjistil, že je opravdu špatně sjetá - místy hrbolatá.
Předem díky za Vaše názory.

Čau ...pokud už nové gumy máš...nech si prověřit tlumiče...pokud ti to dělá hrboly jak píšeš.je to s největší pravděpodobností jema..jsou na gumě jako by pilové zuby? Prověř a ušetříš..novou by jsi měl díky nim za chvilku zase jako tu starou a už se to nedá vrátit..jen další kačky za novou..

šmidaN (Člen)
29.04.2007 10:56:40
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

hodně lidi tu bralo od inkvize ty continentaly ?? ale nikdo je tu nejak neohodnotil ,,tak šup sem s nazorama!!!idontknow

ninjo (Člen)
29.04.2007 18:28:20
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Mam na zádi road atack asi měsíc zdáse mi to ok oproti michelinu kterej mi vzadu praskl po obvodu.


všude dobře tak co doma.Vždy na cestách.
Metalista (Nový člen)
03.05.2007 00:24:58
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

taky se akorat rozhoduju chci koupit sadu ale taky vaham mezi road attakama... mel jsem ji na zadni a spokojenost a nebo radsi zkusit ty novy pilot road 2...  uvidime asi podle ceny a nejaky slevy u michelinu...idontknow

osiris (Člen)
03.05.2007 00:32:00
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

...roady jsou ok, pilot2 maj tvrdej stred a mekky boky - michelini jsou v tom zkuseny


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
.maxim. (Člen)
03.05.2007 00:52:12
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli


++ světlu vstříc ++
Koldan (Člen)
03.05.2007 08:18:43
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

tak to já zkusím poprvý slika,jo Osi a je to ten Bridgestone racing,tag sem zvědavej,ale je to kurva vysokábigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Spidermila (Člen)
03.05.2007 08:48:25
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Jezdím RoadAtack na předku i zadku a jsou v pohodě. Ještě mě nepodklouzly, dají se rychle zahřát... pohoda. Nejezdím žádnou super pilu. Jen jsem si ten zadek trochu sjel dorovna několika výlety po dálnici a ježděním po městě smile2 To ale napravím v zatáčkách a na okruhu.
Pro normálního jezdce doporučuju. Raděj tam budu mít tohle a nevyužiju její potenciál na 100%, ale mám jistotu - jak říká Kelly.
Loni jsem měl vzadu Conti Force a párkrát to ustřelilo. Nevěřil jsem jí.
Road Atack je v pohodě. Pokud někdo jezdí dravěji, tak samozřejmě něco měkčího.

osiris (Člen)
03.05.2007 09:11:23
Offline

Re: PNEU - Michelin vs. Pirelli

Koldan psal:

tak to já zkusím poprvý slika,jo Osi a je to ten Bridgestone racing,tag sem zvědavej,ale je to kurva vysokábigsmile

...neboj, jak jsem řek smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr