Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Oprava - rady

AndyCZE (Člen)
06.09.2011 19:33:35
Offline

Oprava - rady

Zdravim Bandiťáci,

minulej tejden se nějaké neidentifikovatelné lesní zvířátko v pravotočivé zatáčce rozhodlo, že mi ukončí sezonu o trochu dřív.

Motorka se svezla po pravym boku a skončila v příkopu. Následky: Přední maska KO (naštěstí světlo a budíky přežily good ), lešení na pár místech prasklé a zohybané, vidle ohnuté, ohlá řidítka (díky nim důlek v nádrži fuck ) a odřenej podsedlák. Motor bez škrábance díky rámům, a jinak všechno zdá se v poho (co jsem se tu dočetl o rámu tak by měl bejt v pohodě, zas taková rána to nebyla tak snad to vzaly jenom vidle - první to dám do pojízdnýho stavu a po projetí usoudim jak je na tom rám - nebudu dávat nekřesťanský prachy za měření).

Rozhodl jsem se to neprodávat, ale opravit si to good (a ANO, k radosti vás všech to bude znova eSko bigsmile ass ) a tak bych vás poprosil o pár rad help :

Nevim co s vidlema, zda to mám nechat dát srovnat a nebo koupit nové tyče. Brejle vypadaj OK, ale rozhodně bych je nechal zkontrolovat.

http://img405.imageshack.us/img405/773/sam4861.jpg


http://img685.imageshack.us/img685/8306/sam4849.jpg



Pak bych potřeboval vybrat nějaký řidítka, jelikož mi vyhovovaly originály tak bych bral nějaký se stejnou šířkou a podobnym tvarem a bez hrazdy. Jak jsou široký originály? Jezdí někdo tyhle? http://www.abmoto.cz/cz/e-shop/65477/c6 … -12mm.html

A poslední věc - kapoty. Má někdo zkušenost s timto? http://www.rdmoto.cz/eshop/detaily/13760 Na originál se mi to zdá nějak podezřele levný, a to že to nemá fotku tomu taky nepřidá, ale prakticky nic jinýho jsem nesehnal.

Díky moc za rady chlapy, snad to dám do jara do kupy (ale hovno tomu je bigsmile )

Jinak já jsem ok, jen jsem se svezl po asfaltu a nešel jsem do příkopu takže zlomeniny nejsou, jen byla naražená noha. Oblečení co jsem měl (to levnější co se na trhu nachází) se osvědčilo a nemám ani škrábanec good

Stiegl (Člen)
06.09.2011 19:52:09
Offline

Re: Oprava - rady

Tak hlavně, že ty jsi ok! ty zviřata jsou svinstvo... Co se řidítek týče, já jsem si na Nko dal Barracudy (přes kojaka) a nemohu je vynachvalit! Ovšem jsou trochu dražší... vyšlo to ňák kolem 2jky... Zas to ale nemá každejgood

K.a.s.y.m. (Člen)
06.09.2011 20:01:32
Offline

Re: Oprava - rady

vidle jdou srovnat nemáš je ohnutý tolik musí se dát ke kontrole jak obě trubky tak oboje brejle aby to šlo zúhlovat jako celek..lešení povařit porovnat to samí plasty pokud nejsou rozmydlený na trsátka pak nalakovat a jezdit smile1 řidítka si to chce zkusit do ruky nejlépe v šopu..třeba zjistíš ,že jiný ti sednou líp.
spotřební věci jako řidítka atd. ti prodá třeba Kojaksro
plasty nafoť a pošli foto místnímu barvičkáři Osiris a on ti k tomu řekne jestli jdou opravit a za kolik.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kojaksro (Člen)
06.09.2011 20:01:48
Offline

Re: Oprava - rady

...Lucasy mám na Béčku a pohoda, měkdo říká, že nejsou dost pevný atd.
Ten Skidermax co jsem řešil z Drašnarem z RD-MOTA tak prej velice kvalitní ABS materiál i lak(nebude si hanit něco co dováží), ale nemám osobní zkušenost.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
kojaksro (Člen)
09.09.2011 07:38:06
Offline

Re: Oprava - rady

...tak změna, plasty od Skidmarxu jsou jak pro supersporty i cesťáky z lamina v laku. Co má v nabídce z ABS tak jenom Delkeviče, ale to jsou jen supersporty.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Kelly01 (Člen)
09.09.2011 08:49:59
Offline

Re: Oprava - rady

pussy tomu je..
ale než znovu S tak se toho raději zbav a sežeň si starou jawu s velkým plexi,
budeš větší masér a nebude to tak blbě vypadatbigsmile


God Save The Queen!
Mour (Člen)
09.09.2011 09:15:32
Offline

Re: Oprava - rady

Kelly01 psal:

pussy tomu je..
ale než znovu S tak se toho raději zbav a sežeň si starou jawu s velkým plexi,
budeš větší masér a nebude to tak blbě vypadatbigsmile

...zapoměl si eště na ten červený plech před nohy se stříbrnýma ventilačníma mřížkama bigsmile

Kelly01 (Člen)
09.09.2011 10:30:08
Offline

Re: Oprava - rady

Ty neseženebigsmile


God Save The Queen!
bates (Člen)
10.09.2011 15:23:16
Offline

Re: Oprava - rady

jak se kontrolují brýleidontknow?

Banditatom (Člen)
10.09.2011 15:38:53
Offline

Re: Oprava - rady

bates psal:

jak se kontrolují brýleidontknow?

u optica bigsmilebigsmilebigsmile kontroluje se rovinnost...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
bates (Člen)
10.09.2011 15:49:05
Offline

Re: Oprava - rady

No jasně optikgood ale jakým zpusobem to změríidontknow

Banditatom (Člen)
10.09.2011 15:51:11
Offline

Re: Oprava - rady

bates psal:

No jasně optikgood ale jakým zpusobem to změríidontknow

lajcky řečeno položíš je na rovnou ocelovou desku...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
bates (Člen)
10.09.2011 16:07:10
Offline

Re: Oprava - rady

to bude trochu nepřesný, je to jen odlitek (žádná opracovana plocha). A co souosost brylí?

hide (Člen)
12.09.2011 13:28:06
Offline

Re: Oprava - rady

Nezachránily ti motor náhodou padáky Fehling?surprised

AndyCZE (Člen)
12.09.2011 22:05:30
Offline

Re: Oprava - rady

hide psal:

Nezachránily ti motor náhodou padáky Fehling?surprised

Jaja bigsmile

Jinak zatim díky za rady good

AndyCZE (Člen)
24.10.2011 18:55:17
Offline

Re: Oprava - rady

Tak si ještě jednou otevřu moje téma, snad mě za to neukamenujete smile1

Takže jen pro info, vidlice už srovnaný a včera jsem to projížděl a moto drží stopu takže rám naštěstí v pohodě  good a jede zas jako dřív smokin

A teď k věci:
Osi, prosim Tě, kouknul bys sem - http://andycze.rajce.idnes.cz/Crash_-_kapoty/ , prolít si fotky a řekl mi jestli bys to dokázal opravit + nalakovat? help
Pravá kapota by dle mě měla jít (i utrženej úchyt mám), ale s levou počítám že koupim jetou a dám ti to jen na lakování, ta už to dostala víc (ale dal jsem ti jí tam, kdyby náhodou). Pak podsedlák doufám že půjde, jen nemám jeden úchyt tak nevim jestli to nejni problém idontknow . No a pak to další je díl mezi světlem a plexi kterej je prasklej vejpůl a poslední díl je spodní díl kapotáže kterej je prasklej kolem úchytu ale jinak vpořádku.

Tak až někdy budeš mít čas tak jestli bys mi nedal vědět jestli je to v Tvých silách a kolik by to přibližně koštovalo surprised good

Díky moc beer

osiris (Člen)
24.10.2011 20:01:15
Offline

Re: Oprava - rady

...když z detailů prasklin a odřenin se to dost blbě počítá, nicméně jestli dobře chápu, že ta jedna rozevřená kapota (nechce se mi dokola pročítat text a identifikovat fotky) o který pravděpodobně píšeš že nepůjde opravit, je celá a nechybí v tom trojúhelníku část, ale ta odehnutá část jde přimáčknout k celku, tak jde opravit taky (jestli je tam ale větší chybějící kus a doplňovat svářením by se musela část ve třech prostorovejch rovinách a pak modelovat, tak leckdy výjde laciněji koupit jinou starší)
...asi jsi chtěl ale jinak napsat, že chceš posvářet a nalakovat masku a podsedlák, vypadá to, že tam bude dost sváření, tak napíšu 6000,- ??? nevím hele, víc ti podle tvejch fotek neřeknu, klidně to může bejt o 2 litry míň, nebo o litr víc


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
AndyCZE (Člen)
24.10.2011 20:08:34
Offline

Re: Oprava - rady

Právě ta rozevřená kapota je ta o který si myslim že půjde opravit, obě odehlý části jdou přidat k celku (jsou to jen dvě fotky) o tý levý (ostatní fotky) si myslim že bude lepší koupit jetou :) kdyžtak ke každý fotce je dole vlevo popisek o kterej díl se jedná, nevim jestli sis všim ;)
Jinak jestli koupim jetou v jiný barvě a pak to chtěl hodit do černý tak to by neměl bejt moc problém doufám? :)

osiris (Člen)
24.10.2011 20:58:59
Offline

Re: Oprava - rady

...ano, ano, máš pravdu, popisky jsem měl skrytý smile1
...v tom případě by šla opravit i ta druhá, tam ale asi chybí držák že? šlo by to taky, ale jestli můžeš mít starší kapotu za rozumnou cenu, tak to není problém (a je to i jednodušší) nastříkat ji na barvu na kterou chceš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
AndyCZE (Člen)
24.10.2011 21:28:02
Offline

Re: Oprava - rady

Jo, v tý levý chybí držák a je to docela dost komplikovaně polámaný. Myslim že bude lepší vzít tuhle za tisíc http://altmanmoto.cz/shop/bocnice-leva- … 08_161_171 good (doufám že jí ještě maj evil ). A pak bych ti teda nejspíš někdy přivez podsedlák (tam mi teda taky chybí ten úchyt http://andycze.rajce.idnes.cz/Crash_-_k … M_4956.jpg ale tak to snad nějak pude ne? Ještě se zejtra mrknu v garáži za světla ale co jsem hledal teď tak jsem ten kus nenašel bad ), ten kus mezi světlem a plexi, ten spodní díl a tu pravou kapotu na přelakování :)

osiris (Člen)
24.10.2011 22:57:51
Offline

Re: Oprava - rady

...ten úchyt na podsedláku půjde, rádo to tam ale po opravě praská, je to námahou dost zatěžovaný místo a přeci jen nový oko je nový, ale něco s tím vyvedem


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr