Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » výměna tlumičového oleje

Pavlusha (Člen)
13.02.2010 18:43:01
Offline

výměna tlumičového oleje

Zdarec chlapi.Přemýšlím,že současně při výměně brzdovky a případně brzdových desek, taky vyměním olej v předních vidlích.Dal bych tam 15w,ale nevím zda se to vůbec má měnit.V tom servisním plánu kontrol a výěn vůbec tato výměna není.Myslíte si,že ten novej typ (vodník) to má bez případných výměn?Jestli se má měnit tak jak často (doba a počet km.) by se to mělo provádět?Olej 15w jsem nějak od castrolu nenašel.Je od Castrolu takto hustý,nebo tam případně nalejt od jiného výrobce?
Nejde o tu práci,ale nechce se mi zbytečně kupovat olej.Za to už můžu mít zase nějaký ten doplněk (s doplatkem).
Díky za případnou radu.
(jedná se o Bandasku 650 vodník)


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
kojaksro (Člen)
13.02.2010 19:30:07
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Pavlusha psal:

Zdarec chlapi.Přemýšlím,že současně při výměně brzdovky a případně brzdových desek, taky vyměním olej v předních vidlích.Dal bych tam 15w,ale nevím zda se to vůbec má měnit.V tom servisním plánu kontrol a výěn vůbec tato výměna není.Myslíte si,že ten novej typ (vodník) to má bez případných výměn?Jestli se má měnit tak jak často (doba a počet km.) by se to mělo provádět?Olej 15w jsem nějak od castrolu nenašel.Je od Castrolu takto hustý,nebo tam případně nalejt od jiného výrobce?
Nejde o tu práci,ale nechce se mi zbytečně kupovat olej.Za to už můžu mít zase nějaký ten doplněk (s doplatkem).
Díky za případnou radu.
(jedná se o Bandasku 650 vodník)

..pokud nemáš nějaký problém s předkem ( teče, vyměklo to oproti normálu )....sral bych na to. A desky už má sjetý jo? kolik máš najeto? co za rok? Ne že by to bylo nereálný


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Pavlusha (Člen)
13.02.2010 20:20:14
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Desky to ještě sjetý nemá.Budu měnit akorát tu brzdovku a desky někdy v létě.Chtěl jsem si koupit tlumičový olej dopředu,ale radši se zeptám než aby mě potom ležel ve sklepě.Bandaska má 16500km a r.v2007 Je to docela nový.V tabulce výměn se o tom nepíše.Výrobci olejů tvrdí,že by to mělo být každý rok.Myslím,že chtěj vydělat.Podle mě jestli se má někdy měnit tak podle najetých km.Jde tam akorát o kovoné části z opotřebení v oleji.Tady ve vidlích snad olej narozdíl od motoru nestárne.
Jesli se má někdy měnit,tak snad jen z důvodu,aby jednou nezačaly týct.Je prvda,že tady nejsou vidle namáhaný jako třeba u endura,ale opotřebení a vznik kovových částic v oleji bude taky.Tak nevím


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
KOVAL (Člen)
13.02.2010 20:36:06
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

hele jako von ten olej opravdu degraduje stejně jako v motoru,to uvidíš až to rozděláš a zjistíš že smrdí jak bolavá noha,čili jako vymněnit bys ho mněl  když tam je dejme tomu tři roky a kolik to má najeto je tak nějak jedno..
vono jako nejenom výrobci olejů ale i ladiči podvozků jako třeba mistr halbich ti řekne že bys ten olej mněl mněnit každej rok aby to pérování pracovalo správně..
druhá věc je že většina lidí na to sere,maj tam ten olej třeba deset let nebo dokud nechčijou gufera,některý se pak divěj že ta motorka má podvozek na pussy a že se tomu kroutí jakože prej rámbigsmile
já na to taky dycky sral a neměnil,ale za mně .když je ta motorka celkem zánovní a má tři roky tak vymněnit,ty 3 kila za olej tě nepoloží a je uplně jedno jakej tam dáš,zrovna jako v tlumičovým oleji bych žádnou vědu nehledal a nemusí to bejt castrol,do vidlí dávám co kde zrovna koupim,jo a tu 15ku tam klidně dej místo 10ky..

Pavlusha (Člen)
13.02.2010 21:22:04
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

OK.Tak já ho vyměním.Tu 15ku jsem měl namyšlenou,aby to bylo trošku tvrdší.Ta výměna vyjde asi na 700Kč.V každé je 05l. oleje a myslím si,že tím nic nepokazím.Guferům ten starý určitě míň prospívá jak ten nový.Když už tam budu měnit vše co se má při 18000km v tabulkách,tak udělám i tohle a bude to v cajku.
S tím stárnutím ve vidlích mě to překvapilo.Myslel jsem,že olej v motoru stárne jenom tím,že se dostává do styku s látkama,které vznikaj v motoru při chodu atd.Ve vidlích k ničemu takovímu nedochází,akorát ke tření.No ty motorky jsou záludná věc a stávají se stále záludnější.
Naši dědové by nás asi poslali někam.Ti jezdili dokud to jelo a nějaký rozhozený podvozek je nes... .


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Inženýrek (Člen)
13.02.2010 22:01:05
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Pavlusha psal:

OK.Tak já ho vyměním.Tu 15ku jsem měl namyšlenou,aby to bylo trošku tvrdší.Ta výměna vyjde asi na 700Kč.V každé je 05l. oleje a myslím si,že tím nic nepokazím.Guferům ten starý určitě míň prospívá jak ten nový.Když už tam budu měnit vše co se má při 18000km v tabulkách,tak udělám i tohle a bude to v cajku.
S tím stárnutím ve vidlích mě to překvapilo.Myslel jsem,že olej v motoru stárne jenom tím,že se dostává do styku s látkama,které vznikaj v motoru při chodu atd.Ve vidlích k ničemu takovímu nedochází,akorát ke tření.No ty motorky jsou záludná věc a stávají se stále záludnější.
Naši dědové by nás asi poslali někam.Ti jezdili dokud to jelo a nějaký rozhozený podvozek je nes... .

700??? surprisedsurprised
Já jsem nedávno taky měnil a stáli mně dva litry necelý 200. Castrol 15W


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
killerrebel (Člen)
13.02.2010 22:45:55
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

ja mam 05 bandoura najeto cca 21tis a měnim jen olej s filtrama, plus co 12 tis symchronizace karbců a vůle ventilu zatim jsem na brzdovku ani olej v tlumičích nesahal... je to špatně??

kojaksro (Člen)
13.02.2010 22:48:29
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

killerrebel psal:

ja mam 05 bandoura najeto cca 21tis a měnim jen olej s filtrama, plus co 12 tis symchronizace karbců a vůle ventilu zatim jsem na brzdovku ani olej v tlumičích nesahal... je to špatně??

....no každopádně ta brzdovka, tu vyměn určo.


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Pavlusha (Člen)
14.02.2010 19:21:04
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Dneska jsem se díval na desky přední brzdy a ty ještě něco vydrží.Brzdovku budu měnit určitě - dot4 (to nebude v peněžence moc znát).Jsou to jen 4deci.Vyhodím ven přední kolo a ten olej vyměním.Určitě tím nic nepokazím,jen vybrat nějakej dobrej.Myslím,že v dnešní době jsou značkové oleje docela všechny na stejno.Přemýšlím na Shell áckým 15w. Litr by mě vyšel na 300Kč a myslím,že kvalita to bude dobrá.Jak bude trošku teplo tak se projedu a začnu chystat moto na sezónu.
(motorák s filtrem,brzdovka,tlumič.olej,možná i nemrzka,která by měla být taky každé dva roky kvůli vizkozitě a tím i mazání čerpadla).Potom by to mělo být v cajku.No,už jen to teplo ......


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
XJelen (Člen)
14.02.2010 20:23:17
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

kojaksro psal:

..pokud nemáš nějaký problém s předkem ( teče, vyměklo to oproti normálu )....sral bych na to. ...

tos myslel vážně? help


Strýcfajtr !!!
kojaksro (Člen)
14.02.2010 20:40:18
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

XJelen psal:
kojaksro psal:

..pokud nemáš nějaký problém s předkem ( teče, vyměklo to oproti normálu )....sral bych na to. ...

tos myslel vážně? help

...jo ( viz skype )bigsmile


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
XJelen (Člen)
14.02.2010 20:58:36
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

kojaksro psal:
XJelen psal:
kojaksro psal:

..pokud nemáš nějaký problém s předkem ( teče, vyměklo to oproti normálu )....sral bych na to. ...

tos myslel vážně? help

...jo ( viz skype )bigsmile

goodbigsmile


Strýcfajtr !!!
Pavlusha (Člen)
09.04.2010 10:22:53
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Brzdovka je vyměněna jak ve spojce,tak brzdách. Zatím je nachystaný olej Motul 10w.Koupil jsem ho,proto v 10wčku,protože jsem četl někde na netu,že s 15w měl někdo ve vidlích problémy - vracení.Mám přední kolo na dojetí,tak s výměnou pneu přijde i olej ve vidlícch.
Pokud máte někdo toho novějšího bandita,tak jak utahujete přední předpětí pružin (drážky) na našich krásných silnicích v pro jednoho na motu? Popř. něco mezi,když sem tam vezete druhého - to nyd n¨moc vliv nemá na předek?


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Billy (Člen)
09.04.2010 10:43:47
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Kdyz povezes druheho tak nahodis dalsi kg na motku a ta to musi nejak odpruzit, ja nevim nejak to mam nastaveny jenom na sebe podle sebe bo sem chcipak a kdyz jede se mnou spolujezdec tak to urcite nijak neprestelovavam, proste jedem kochacku


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
09.04.2010 11:01:55
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Pavlusha psal:

Brzdovka je vyměněna jak ve spojce,tak brzdách. Zatím je nachystaný olej Motul 10w.Koupil jsem ho,proto v 10wčku,protože jsem četl někde na netu,že s 15w měl někdo ve vidlích problémy - vracení.Mám přední kolo na dojetí,tak s výměnou pneu přijde i olej ve vidlícch.
Pokud máte někdo toho novějšího bandita,tak jak utahujete přední předpětí pružin (drážky) na našich krásných silnicích v pro jednoho na motu? Popř. něco mezi,když sem tam vezete druhého - to nyd n¨moc vliv nemá na předek?

...aš budeš dělat ty teleskopy, tag je koukej rozebrat a vyčistit celý, jen votevřít zátku a vylejt je zbytečná práce, páč fšechen sajrajt ti zvostane f samotnym tlumiči a na dně spodku...a netušim, proč by měl bejt s 15W problém, navopag bych řek, že to třeba Bandasce prospjeje, tipuju že ta informace pochází vot ňákýho hustokrutostřelce, co dává Most na erjednici za 2:40 a svádí to na podvozek a nebo vot internetovýho mechanika teoretikabigsmile...každopádně pokuť je ta vidle po mechanixcký stránce f cajku, tag s 15W nemůže bejt trabl...ale zas na druhou stranu, každýmu vyhovuje něco jinčího...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Datel (Člen)
09.04.2010 14:51:16
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

se ví, že bandit je na předek měkký jak sfiňa a centrál taky stojí za prd. Tákže doporučení je vyměnit vepředu za progresivní pružiny a klidně tam lej 15W.
Já je teprve letos šupnul do trubek, tak budu teprve s nastavením laborovat. Začínám na třech ryskách nahóru a případně budu přitahovat, ale musím to sladit ještě s centrálem co jsem si letos dopřál z GSXRagood

Pavlusha (Člen)
09.04.2010 19:57:44
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

No to už nebudu řešit s tou vizkozitou oleje.mám doma motul 10w.někdo myslím na Motorkářích řešil na Banditovi,že se mu vracely vidle hůř na 15w a docházelo k sekání.Možná technická závada,čert ví.Já už mám olej doma.Původně jsem chtěl tu 15ku,ale opravil jsem objednávku.Informace nedostávám co se týče vidlí z mých známých od nikoho.Oni ten olej nemění.Nemění a jsou to daleko horší střelci než já.Já jezdím brbli,brbli a hledím hlavně na svoji bezpečnost než za jak dlouho přejedu most.
Měnit to budu zároveń s pneu.To bude tak za dva měsíce.Když tam zůstává sajrajt dole,tak jak s ním ven na jedno rozebrání.Dá se to propláchnout něčím co tam potom nezůstane někde a potom dojde do styku s novým olejem (zbytečné zředění)?Musí se to nějak vyplachovat,nebo co s tím?


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
osiris (Člen)
09.04.2010 20:51:17
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

...vypláchni to benzínem, jestli technickým, nebo normálním, případně nitro ředidlem je fuk, zkrátka kapalinou která se rychle odpaří, abys nemusel čekat nebo zdlouhavě vytírat zevnitř


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pavlusha (Člen)
10.04.2010 11:02:52
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

OK.Vypláchnu je benzínem.


Jezdím tak,abych se vždy v pohodě vrátil.
Zdenousek (Člen)
10.04.2010 11:06:37
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

nejsou tam nějaký gumový manžety? abys je tím benzínem nezkurvil... idontknow


My letci máme ocelové ptáky...
Janekgsf (Člen)
10.04.2010 11:53:55
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Zdenousek psal:

nejsou tam nějaký gumový manžety? abys je tím benzínem nezkurvil... idontknow

Když to tím benzínem jen vypláchneš tak nic nepokazíš. Je to jen chvilkagood


...nemusíme přece všechno pochopit, stačí to přijmout ne?
Filous (Člen)
10.04.2010 14:32:22
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Zdenousek psal:

nejsou tam nějaký gumový manžety? abys je tím benzínem nezkurvil... idontknow

...žádná guma tam nejni, fšecko je kovový...vypláchnout, votřít "špinavej" film hadrem, složit, nalejt, zavřít, fertig...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Janekgsf (Člen)
10.04.2010 17:25:25
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Filous psal:
Zdenousek psal:

nejsou tam nějaký gumový manžety? abys je tím benzínem nezkurvil... idontknow

...žádná guma tam nejni, fšecko je kovový...vypláchnout, votřít "špinavej" film hadrem, složit, nalejt, zavřít, fertig...

Von asi myslel gufera a prachovky.


...nemusíme přece všechno pochopit, stačí to přijmout ne?
Filous (Člen)
11.04.2010 12:05:14
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Janekgsf psal:
Filous psal:
Zdenousek psal:

nejsou tam nějaký gumový manžety? abys je tím benzínem nezkurvil... idontknow

...žádná guma tam nejni, fšecko je kovový...vypláchnout, votřít "špinavej" film hadrem, složit, nalejt, zavřít, fertig...

Von asi myslel gufera a prachovky.

...ale ty sou zdemontovaný, dyš to rozebereš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
11.04.2010 12:13:15
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Filous psal:
Janekgsf psal:
Filous psal:


...žádná guma tam nejni, fšecko je kovový...vypláchnout, votřít "špinavej" film hadrem, složit, nalejt, zavřít, fertig...

Von asi myslel gufera a prachovky.

...ale ty sou zdemontovaný, dyš to rozebereš...

...a kdyby nějakou záhadou nebyly, tak jim těch dvacet vteřin v čemkoliv neublíží ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
11.04.2010 12:23:57
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

osiris psal:
Filous psal:
Janekgsf psal:


Von asi myslel gufera a prachovky.

...ale ty sou zdemontovaný, dyš to rozebereš...

...a kdyby nějakou záhadou nebyly, tak jim těch dvacet vteřin v čemkoliv neublíží ;)

...maj rechtgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
qwerty (Člen)
11.04.2010 15:52:38
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

ja sem daval do predku 15W od Motula a jde to kurewsky poznat good  asi sem tam mnel hooodne dlouho ten olej , bo to co vyteklo se neda ani popsat, a gufera uz to tez chtelo nove bigsmile

jen dodam ze mam na vidlich stelovani a gufera sem kupoval s rozemerem na Hondu CBF 600 S 04 smokin asi tam mam tydle vidle jinac nevim smokin

P.S. vzadu tlumic z 12ctky a vepredu totok a je to jak zmrzlina coolbigsmile


WD club member.
John (Člen)
29.12.2011 19:19:51
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Chlapí , jak to jako mám udělat když prodávaj olej po 1l a já potřebuju 1.3 l dá se to nějak naředit třeba mot. nebo tak ?help
A je nutnost měnit prachovky a gufera?
Dík

osiris (Člen)
29.12.2011 19:36:19
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

...kup si ty litry dva, nebo udělej trošku prasečinku, že necháš starej olej odstát a sleješ z vrchu to čistější z něj a tím doplníš chybějící novej, věz ale že u starejch hodně použitejch olejů je tohle nesmysl a neproveditelný
...prachovky jestli nevykazujou patrný poškození (zářezy, praskliny) nech klidně starý, simerinky když dáš nový, budeš mít jistotu (pokud při montáži nestrhneš břit) že nepotečou až to poskládáš; jestli seš ale od narození lakota, tak těm starejm alespoň zkrať o pár závitů péra


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
morganzd (Člen)
29.12.2011 19:39:10
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Kupoval jsem u kožaka něco 15W a bylo to po 500ml.


GSF 600 S '99
John (Člen)
29.12.2011 19:57:23
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

osiris psal:

...kup si ty litry dva, nebo udělej trošku prasečinku, že necháš starej olej odstát a sleješ z vrchu to čistější z něj a tím doplníš chybějící novej, věz ale že u starejch hodně použitejch olejů je tohle nesmysl a neproveditelný
...prachovky jestli nevykazujou patrný poškození (zářezy, praskliny) nech klidně starý, simerinky když dáš nový, budeš mít jistotu (pokud při montáži nestrhneš břit) že nepotečou až to poskládáš; jestli seš ale od narození lakota, tak těm starejm alespoň zkrať o pár závitů péra

Jako lakota sem, vo tom žádná bigsmile, ale koupím aspoń ty simerinky,
Dík

John (Člen)
29.12.2011 19:58:28
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

morganzd psal:

Kupoval jsem u kožaka něco 15W a bylo to po 500ml.

Na stránkách má jenom 5 w ale cinknu mu.
Dík

Libor nx (Člen)
29.12.2011 21:09:24
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

John psal:

Chlapí , jak to jako mám udělat když prodávaj olej po 1l a já potřebuju 1.3 l dá se to nějak naředit třeba mot. nebo tak ?help
A je nutnost měnit prachovky a gufera?
Dík

Nebo zajdi do nějakého dobrého servisu,kup 1L a zbytek ti voni vodlejou.Tak to dělám jágood

VikecB12 (Člen)
29.12.2011 21:13:51
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Teď sem dělal volej na mojí K6,gufera netknutý,prachovky lehounce popraskaný,tak sem je vyměnil. Vidle sem ani netrhal vod sebe,jenom sem je vyplácho technickým benzínem,nechal dva dny na radiátoru vyprchat,nalil novej volej,napumpoval,poskládal a snad mám na chvílu pokoj. Kupodivu volej po 4 letech a 35 000km nijak nesmrděl,ani to nebyla žádná břečka,takže další výměna bude až začnou týct gufera,do té doby budu vidle ignorovatcool


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
John (Člen)
29.12.2011 21:17:00
Offline

Re: výměna tlumičového oleje

Libor nx psal:
John psal:

Chlapí , jak to jako mám udělat když prodávaj olej po 1l a já potřebuju 1.3 l dá se to nějak naředit třeba mot. nebo tak ?help
A je nutnost měnit prachovky a gufera?
Dík

Nebo zajdi do nějakého dobrého servisu,kup 1L a zbytek ti voni vodlejou.Tak to dělám jágood

Jo už jsem domluvenej s Kožakem, v po. nesu vidle na Barrandov a klucí mi to vyměněj good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr