Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » přepis čísla+typu motoru v tp

Banditatom (Člen)
11.06.2008 13:51:32
Offline

přepis čísla+typu motoru v tp

tak novej motor náhradou za ten starej umřelej smile2je domagood, ale má to opět jeden háčekidontknow. Starej motor r.v 95 typu 712 nahradil novej moturek r.v 02 typu 721. Jdou tyhle motory papírově zaměnit nebo oficiálně zapsat do tp??? jsem s toho celkem nervozní. poraďte plosímhelphelphelp nebo jestli někdo máte přímo skušenost.


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
mr.BSE (Člen)
11.06.2008 14:04:14
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

oficialne - vyjadreni suzuki.
Ja bych to udelal tak, ze bych ho tam dal a hotovo. V OTP stejne nemas cislo motoru a pochybuju, ze na STK pozna od sebe dva typy "stejnyho" motorugood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Banditatom (Člen)
11.06.2008 14:07:22
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

ty motory jsou stejný až na lak a odfuk klikové skříně (pro rejpaly evili karburace je jinná, ale mě zůstala ta původní). V tp to číslo i typ mám bohuželsmile2


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Fik-B6S (Člen)
11.06.2008 14:14:19
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Banditatom psal:

ty motory jsou stejný až na lak a odfuk klikové skříně (pro rejpaly evili karburace je jinná, ale mě zůstala ta původní). V tp to číslo i typ mám bohuželsmile2

zajdi normálně na uřad na techniky s tím že ti odešel motor a co potřebuješ k tomu aby se dal v TP změnit za jiný...
myslím že jim bude stačit Smlouva o koupi motoru. pokud budou rejpalisti tak asi budou chtít konstatování od Suzuki že je záměna možná...
i když ve škodárnách se taky měnily motory za Faťany a byla to povolená uprava...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
čočkin (Člen)
11.06.2008 14:41:44
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Ja bych dosel na urad, tam si za 50 korun nechas vymazat z technicaku cislo motoru, das tam jinej a muzes litat.smile1cool Ja to delal takhle u auta.


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Filous (Člen)
11.06.2008 14:43:24
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

...Čočkin má rechtgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Billy (Člen)
11.06.2008 14:55:47
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

taky sme to tak udelal u stare skodarny, dneska uz to neni problemos ale driv se to chovala jako karoserie tedka, tkaze musels mit neco napsany v TP, dneska nemusis mit napsane nic, vymaz motoru a fertig jak rikaj chlapy vyse good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Zdenousek (Člen)
11.06.2008 15:00:03
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

motor je výměnný díl, to je pravda, ale si myslim, že můžeš měnit motor pouze stejného typu...takže možná nějaký to prohlášení vod suzuki budeš potřebovat, pokud už ho třeba veřejně nevydali, podobně jako škoda-auto mladá boleslav. mimochodem se tam píše, že motor z fáva do škodárny nesmí, pokud nemá čtyřpístový brzdy a vlečnou zadní nápravu...


My letci máme ocelové ptáky...
Filous (Člen)
11.06.2008 15:04:05
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Zdenousek psal:

motor je výměnný díl, to je pravda, ale si myslim, že můžeš měnit motor pouze stejného typu...takže možná nějaký to prohlášení vod suzuki budeš potřebovat, pokud už ho třeba veřejně nevydali, podobně jako škoda-auto mladá boleslav. mimochodem se tam píše, že motor z fáva do škodárny nesmí, pokud nemá čtyřpístový brzdy a vlečnou zadní nápravu...

...a jag zjistí technik na stk, že ten motor je modelovje jinej??? ...nezjistí...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdenousek (Člen)
11.06.2008 15:07:28
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Filous psal:
Zdenousek psal:

motor je výměnný díl, to je pravda, ale si myslim, že můžeš měnit motor pouze stejného typu...takže možná nějaký to prohlášení vod suzuki budeš potřebovat, pokud už ho třeba veřejně nevydali, podobně jako škoda-auto mladá boleslav. mimochodem se tam píše, že motor z fáva do škodárny nesmí, pokud nemá čtyřpístový brzdy a vlečnou zadní nápravu...

...a jag zjistí technik na stk, že ten motor je modelovje jinej??? ...nezjistí...

jo tak to já nevim smile1 zkušenost je pouze se škodovkama a tam je to vyražený za číslem motoru...


My letci máme ocelové ptáky...
Zdenousek (Člen)
11.06.2008 15:08:10
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

a jesi to nezjistí, tak je to v cajku a neni co řešit good


My letci máme ocelové ptáky...
osiris (Člen)
11.06.2008 16:39:29
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

...hlavně to neměň za dýzla, to by moh poznat ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
11.06.2008 19:56:22
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

no tak ve velkým tp je jak typ motoru tak číslo ( i kdybych udělal výmaz čísla motoru typ zůstávásmile2). Takže zřejmě to budu muset řešit přes suzuki.

Stačí kterej koliv dovozce nebo suzukiidontknowhelp


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
MiKu (Člen)
11.06.2008 20:04:40
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Výmaz č. motoru a na twechnický výmluva, že asi na ůřadě přehodili čísla 721 712, vždyť je to skoro stejný good

Banditatom (Člen)
11.06.2008 20:10:29
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

nějakej lepšejší nápad by nebyl??? já tu motorku budu chtít někdy v budoucnu i prodat tak chci mi vše ok super tip topbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Miras (Člen)
11.06.2008 20:17:13
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

jedině zavolat do suzuki. číslo motoru i když je ještě v TP je každému fuk. Na STK se kontroluje typ a určitě na to nezapomenou a i kdyby tak při eventuálním prodeji neprojde nový majitel evidenčkou. Máš tři možnosti - suzuki napíše dokument o možné záměně, nebo přebrousíš typ motoru a vyrazíš nový a nebo si necháš udělat razítko a dokument si vytvoříš sám (už jsem to jednou viděl a prošlo to) ale pšššt...

Miras (Člen)
11.06.2008 20:18:58
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

nebo dej do servisu komplet přeházet věci aby ti zůstal starý karter

VikecB12 (Člen)
11.06.2008 21:44:52
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Jo,čísla už se neuvádí,ale typ jo. Asi bych ho tam dal na stk udělal pěkný voči a tvrdil že to na uřadě asi špatně zapsali. Samo že udělat výmaz a nechat tam jenom ten typ.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
KOVAL (Člen)
11.06.2008 22:17:14
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

číslo sice můžeš nechat vymazat,to neni problém,ale ten typ ti musí sedět,tuhle záměnu ti na ůřadě nesežerou bez toho že doneseš potvrzení ze Suzuki že záměna je možná..
podle toho jakej zmrd sedí na tvým příslušným ůřadě po tobě bude chtít to potvrzení třeba až od oficiálního importéra Suzuki pro Čr,pokud tam je laxní zmrd spokojí se s potvrzením které vystaví jakýkoliv dealer Suzuki že ta operace je možná..
ale teda nespoléhal bych na to že technik na Stk je uplnej idiot a že ti zbaští že ti ten typ na ůřadě špatně zapsali,tak to už snad je lepší rovnou jezdit na Stk kde někoho znám a ten to neřeší a nemusim z něj dělat blbce..
eventuální problém tě čeká až při prodeji toho biku,páč týpek  s tím pojede na evidenčku někde a vyhoděj ho že ten typ nesouhlasí..
pokud to fuck chceš zlegalizovat tak bych zvolil variantu u nějakýho svolnýho dealera Suzuki vyškemrat za mírnej poplatek potvrzení že ta záměna je možná a jít na ůřad  a dělat blbýho že jako ti je jasný že potřebuješ nějaký povolení ten motor vymněnit a že sis ho teda sehnal od té Suzuki a dělat ještě blbějšího že nevíš že jako dovozce a dealer je něco jinýho a jestli by to jako nestačilo abla bla bla,u nás to takhle funguje...smile1
pak máš ještě možnost se na to vysrat a neřešit to..jako já..smile1

ross (Člen)
11.06.2008 23:34:30
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Banditatom psal:

tak novej motor náhradou za ten starej umřelej smile2je domagood, ale má to opět jeden háčekidontknow. Starej motor r.v 95 typu 712 nahradil novej moturek r.v 02 typu 721. Jdou tyhle motory papírově zaměnit nebo oficiálně zapsat do tp??? jsem s toho celkem nervozní. poraďte plosímhelphelphelp nebo jestli někdo máte přímo skušenost.

sice to není k tématu ale

sháním volnoběžku ke startéru ale nevím, jestli by tam mohla pasovat.
co ty na to?


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
tomB12 (Člen)
12.06.2008 08:01:16
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

VikecB12 psal:

Jo,čísla už se neuvádí,ale typ jo. Asi bych ho tam dal na stk udělal pěkný voči a tvrdil že to na uřadě asi špatně zapsali. Samo že udělat výmaz a nechat tam jenom ten typ.

Toto jsem zažil a pán na STK mi napsal že vozidlo z hlediska evidenční kontroly nevyhovuje. Koukám na něho, že jako proč a vono číslo motoru který bylo vybité na motoru bylo trošku v jiném formátu než v techničáku. Tak se ho ptám dyť mi to nepřihlásí a on: "Evidenční kontrola je proto aby na úřadě opravili chybné informace" Tak jsem šel na úřad s malou dušičkou a paní se mě ptá, vy jste měnil motor? Já že ne, že to špatně napsali do techničáku. Ona na mě, že to je jedno že se motory už neevidujou, ještě jsem ji musel ukecávat ať mi to dopíše do dalších záznamů ať s tím nejsou zase problémy při dalším prodeji. Asi jsem měl štěstí. idontknow

Vidle (Člen)
12.06.2008 08:26:31
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Už pár let se motor bere jako náhradní díl, který se neeviduje, Tudíž pro tebe nejjednodušší cesta je ..nechat vymazat číslo v TP za mírnej poplatek a pak tam hodit motor jinej.  Měl by typově sedět, ale pokud neměníš 600 za 1200 , tak v tom nikdo vědu hledat nebude ...good  Pokud nenatrefíš na solo voslíka, kterej by šel do morku kosti , aby ti něco na bandasce našel ...Jak tady někdo uvedl  je dobré mít pro ten případ kupní smlouvu na ten novej motor, ale není to podmínkou, protože smlouva může bejt i ústní ...  zákon to nevylučuje.... Wogo spravuj a zařizuj ať dorazíš na sraz ....goodbigsmile

Banditatom (Člen)
12.06.2008 13:27:31
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

no pujdem nějakou oficialní cestičkou neznáte někdo hodnýho dealera suzuki??? pač u mě je pouze H3 moto a ti hodní nejsoubad


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
qwerty (Člen)
12.06.2008 14:08:59
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Banditatom psal:

no pujdem nějakou oficialní cestičkou neznáte někdo hodnýho dealera suzuki??? pač u mě je pouze H3 moto a ti hodní nejsoubad

jj H3 je pekna pussy , myslim ze v senove je jeste dealer suzuki idontknow..... skus google smile1


WD club member.
qwerty (Člen)
12.06.2008 14:12:26
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

je to oficialni prodejce Suzuki :

AUTO TONY MORAVA
Těšínská 712
Šenov u Ostravy
739 34
Tel.: 596 887 556, 596 887 452
Fax: 596 887 556p. Piekarz
www.autotonymorava.cz
antonin.piekarz@seznam.czPo-Pá 7:30 - 17:00


WD club member.
Fik-B6S (Člen)
12.06.2008 15:05:07
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

qwerty psal:

je to oficialni prodejce Suzuki :

AUTO TONY MORAVA
Těšínská 712
Šenov u Ostravy
739 34
Tel.: 596 887 556, 596 887 452
Fax: 596 887 556p. Piekarz
www.autotonymorava.cz
antonin.piekarz@seznam.czPo-Pá 7:30 - 17:00

Bacha na ně tam jsou ještě větší kurvy než v H3...
chtěl jsem od nich koupit BAndasku rok starou tvrdili že není padlá že je super ale přitom to na ni bylo vidět a i na jízdě znát a taky každý ze zaměstnanců tvrdil něco jiného... a to takovým stylem že by jim nevěřil ani největší blb...
ti experti si asi neviděl do huby...
jeden tvrdil že byla padlá druhý že nebyla třetí měl historku o pádu ze stojánku no prostě humussicksicksicksick už k nim nejdu...
H3 je sice kurevsky drahé ale jinak nemám nejmenší námitky...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Fik-B6S (Člen)
12.06.2008 15:12:15
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Banditatom psal:

no pujdem nějakou oficialní cestičkou neznáte někdo hodnýho dealera suzuki??? pač u mě je pouze H3 moto a ti hodní nejsoubad

Zkoušel jsi za nima jít? jsou docela na prachy a myslím že za pětikilo udělaj kotrmelecbigsmile
ale jinak bych se obrátil přímo na suzuki motors a to nějak ve smyslu že by jsi měl zájem o nový motor pro výměnu za ten stavající pro jistotu bych napsal blok motoru tam je vytažené číslo a zda je to možné přepsat v TP a jestli pro to něco potřebuješ....


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
qwerty (Člen)
12.06.2008 15:21:08
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Fik-B6S psal:
qwerty psal:

je to oficialni prodejce Suzuki :

AUTO TONY MORAVA
Těšínská 712
Šenov u Ostravy
739 34
Tel.: 596 887 556, 596 887 452
Fax: 596 887 556p. Piekarz
www.autotonymorava.cz
antonin.piekarz@seznam.czPo-Pá 7:30 - 17:00

Bacha na ně tam jsou ještě větší kurvy než v H3...
chtěl jsem od nich koupit BAndasku rok starou tvrdili že není padlá že je super ale přitom to na ni bylo vidět a i na jízdě znát a taky každý ze zaměstnanců tvrdil něco jiného... a to takovým stylem že by jim nevěřil ani největší blb...
ti experti si asi neviděl do huby...
jeden tvrdil že byla padlá druhý že nebyla třetí měl historku o pádu ze stojánku no prostě humussicksicksicksick už k nim nejdu...
H3 je sice kurevsky drahé ale jinak nemám nejmenší námitky...

no ja nevim .... v H3 mi pripada totalne neochotnej pomoct sick ..... ale moc si vybirat nemuze bigsmile bud kurvy v H3 a nebo kurvy v AUTO TONY MORAVA bigsmile


WD club member.
Ton@l (Člen)
12.06.2008 15:29:48
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

qwerty psal:
Fik-B6S psal:
qwerty psal:

je to oficialni prodejce Suzuki :

AUTO TONY MORAVA
Těšínská 712
Šenov u Ostravy
739 34
Tel.: 596 887 556, 596 887 452
Fax: 596 887 556p. Piekarz
www.autotonymorava.cz
antonin.piekarz@seznam.czPo-Pá 7:30 - 17:00

Bacha na ně tam jsou ještě větší kurvy než v H3...
chtěl jsem od nich koupit BAndasku rok starou tvrdili že není padlá že je super ale přitom to na ni bylo vidět a i na jízdě znát a taky každý ze zaměstnanců tvrdil něco jiného... a to takovým stylem že by jim nevěřil ani největší blb...
ti experti si asi neviděl do huby...
jeden tvrdil že byla padlá druhý že nebyla třetí měl historku o pádu ze stojánku no prostě humussicksicksicksick už k nim nejdu...
H3 je sice kurevsky drahé ale jinak nemám nejmenší námitky...

no ja nevim .... v H3 mi pripada totalne neochotnej pomoct sick ..... ale moc si vybirat nemuze bigsmile bud kurvy v H3 a nebo kurvy v AUTO TONY MORAVA bigsmile

jeste muzes do prerova do asters...ale tyk zadna slavaheadshake


Vzdy muze byt hur :-)
Banditatom (Člen)
12.06.2008 20:14:56
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

no nic skusíme ten šenov jestli je dealer suzuki tak je to fajn pač tam prodává kámoškaevil a to by se nějak už zařídilosmokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Banditatom (Člen)
12.06.2008 21:05:40
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

ještě jeden dotaz tak nějak mimo soutěž.

U toho novýho motoru 721 je před každým válcem s klikové skříně vyvedena hadička!!!
Může mi někdo říct k čemu tam sakra jeidontknowidontknow??? A jestli ji můžu zaslepit??? Teda jako podle mého géniabigsmilegood je to pouze odfuk,ale nevím???


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Vidle (Člen)
13.06.2008 06:40:47
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Já mám se " Šenovem" jen samý špatný zkušenosti.....   Ale možná se změnili surprisedheadshake

Miras (Člen)
13.06.2008 06:54:04
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

zaslepit to můžeš

tomB12 (Člen)
13.06.2008 07:41:57
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Vidle psal:

Já mám se " Šenovem" jen samý špatný zkušenosti.....   Ale možná se změnili surprisedheadshake

Mám podobné. Když jsem byl na servisce, tak jsem tam musel stát nad mechanikem a diktovat mu co všechno chi udělat. Když jsem chtěl seřídit podtlaky, tak to bylo jako bych ho tlačil do hovna. Že se musí sundat nádrž, a že tam je blbý přístup ke karburátorům a že to není třeba dělat a všemožně se vykrucoval. Celkový pocit mám takový, že nechat tam motorku, tak maximálně vymění olej, ale na zbytek ani nešáhnou. sick

shokins (Nový člen)
12.02.2012 12:10:14
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Zdravim,prosím Vás, jak je to kdys mam sehnany uplně motor z bourany moto a chtěl bych si ho dát do své mašiny.Jak s čislama?Protože kdyš jsem byl na technicky tak chtěl čislo VIN i motoru a někde neco štrachal v pc.Diky

Filous (Člen)
12.02.2012 12:33:09
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

shokins psal:

Zdravim,prosím Vás, jak je to kdys mam sehnany uplně motor z bourany moto a chtěl bych si ho dát do své mašiny.Jak s čislama?Protože kdyš jsem byl na technicky tak chtěl čislo VIN i motoru a někde neco štrachal v pc.Diky

...dojdi na magistrát, nech si vymazat číslo motoru z TP a pag si tam namontuj motor novej, páč motor je branej jako díl a můžeš ho měnit...jediný co ti musí sedět je typ motoru...tzn., že sice řady GSX, GSX-R a GSF maj prakticky schodný motory, ale pot jinejma typovejma číslama a tudíš nejsou legislativně vzájemně zaměnitelný i dyš prakticky je tam namorduješ uplně bes problému...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
12.02.2012 12:33:34
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

shokins psal:

Zdravim,prosím Vás, jak je to kdys mam sehnany uplně motor z bourany moto a chtěl bych si ho dát do své mašiny.Jak s čislama?Protože kdyš jsem byl na technicky tak chtěl čislo VIN i motoru a někde neco štrachal v pc.Diky

motor musí být  tipově stejnýgood jinač to nepřepíšešbad


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
hans (Člen)
12.02.2012 13:02:55
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

typ lze zaměnit po vyjádření ofic. zastoupení Suzuki za cca 600,-
napíšou ti to jako výměnu bloku motoru s tím, že parametry jsou stejné a tudíž je možno motor normálně provozovat....
ale to už je myslím napsáno vejš....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
shokins (Nový člen)
12.02.2012 13:55:19
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Diky za rady

VikecB12 (Člen)
12.02.2012 22:31:34
Offline

Re: přepis čísla+typu motoru v tp

Vono je to tak nějak fšecko napsaný vejš,ale co by se někdo votravoval to číst,mu to určitě nějakej trouba rát napíše znovasmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr