Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:21:11
Offline

Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Důvod: Když nejsme pár týdnů na chajdě kde vypínáme proud, tak se rozdrbou satelity a musíme je vždy nechat znovu naladit - varianta "na tom nic není" nepřipadá v úvahu, otec to nezvládne, varianta nech jeden jistič zaplej - nepřipadá v úvahu, má svůj názor na šetřeníbigsmile

Zadání: Jak dlouho bude udržovat autobaterie 60Ah v ve Stand by mode 2 přístroje(satelity):

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/30_dsc05249.jpg


budou li zapojeny přes(válí se mi doma ale klidně poraďte jiné řešení):
http://www.mall.cz/notebooky-adaptery/b … -?v=461463

případně k čemu tam slouží ten konektor 12V 50mA, na ten to nemůžu napojit?


God Save The Queen!
Filous (Člen)
18.03.2012 21:29:53
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

...rát bych ti poradil, ale dyš já nejsem henten elechtrikářsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
MaraKM (Člen)
18.03.2012 21:34:01
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Pokud máš dvě krabičky se spotřebou v klidu okolo toho wattu, tak na první dobrou mi to vychází cca na 250 dní smile1 takže si můžeš orazit mezi "dovolenýma" na chajdě bigsmile


Nic lidského mi není cizí
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:35:07
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Žesurprised zadání pussyvina, ale když jsem se zamyslel tak jsem zjistil že to nedokážu vyřešitsurprised

Pokud je k tomu ještě třeba jiných hodnot, tak tipuji že pokud to je něčí parketa tak už si je odhadne, baterku není problém jednou za čas dobít, ovšem musí ten čas dělat co mábigsmile

A pokud se tu najde "fajnšmekr", může mi zdělit i pokles výdrže ve dnech v zimních měsícíchsmile1

Opakuji: výsledek ve dnech, jiné údaje nepoberu a jsou pro mne irelevantníbigsmile


God Save The Queen!
WenzelB6 (Člen)
18.03.2012 21:39:00
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

trojčlenkou 12V * 50mA = 0,6W to nevypadá na uživení té kysny.
To spíš vypadá na výstup napájení pro příslušenství ( HF přepínač či co ).
Sem bych externí baterku zapojit nezkoušel.
Vodměř napětí na cinch konektoru, co tam vrazíš.

Honza (Člen)
18.03.2012 21:44:01
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

No mě to vychází podobně optimisticky jak Marovi, cca 270 dní... Klidovej odběr 1W při napětí 220V - 4,5mA... Když bude i nějaká ztráta na konvertoru, tak těch 250bigsmile Ale taky třeba melu pičoviny, počkáme třeba na BSEho, ten má elektriku i v genechsmile1


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:44:29
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

WenzelB6 psal:

trojčlenkou 12V * 50mA = 0,6W to nevypadá na uživení té kysny.
To spíš vypadá na výstup napájení pro příslušenství ( HF přepínač či co ).
Sem bych externí baterku zapojit nezkoušel.
Vodměř napětí na cinch konektoru, co tam vrazíš.

Sorry, nejsem tvá "cílová skupina", rozuměl jsem slovu trojčlenka, a k tomu si přiřadím leda:
5 rohlíků stojí 15 korun, kolik budou stát 2 rohlíkyredfacebigsmile


God Save The Queen!
WenzelB6 (Člen)
18.03.2012 21:46:45
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

ten Belkin 140W účinnost 90procent takže si sám pápne 14W + 12W kysna,
26W / 12V = cca 2A z baterky a cca 1A když bude kysna vypnutá.

Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:47:55
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Honza psal:

No mě to vychází podobně optimisticky jak Marovi, cca 270 dní... Klidovej odběr 1W při napětí 220V - 4,5mA... Když bude i nějaká ztráta na konvertoru, tak těch 250bigsmile Ale taky třeba melu pičoviny, počkáme třeba na BSEho, ten má elektriku i v genechsmile1

Cokoli nad měsíc je dobré info, teď ještě zohlednit stáří baterie a její účinnost v zimě podobné letošní, pro BSE dodávám další údaj: teplota v místnosti byla dlouhodobě -8°Csmile1

Ale moc vás to neví, cobigsmile


God Save The Queen!
MaraKM (Člen)
18.03.2012 21:48:12
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 psal:

Opakuji: výsledek ve dnech, jiné údaje nepoberu a jsou pro mne irelevantníbigsmile

Dyť ti to říkám, né bigsmile

Na fotce nám ukazuješ kouzelnou krabičku se spotřebou v režimu "Stand by" 1W (píšeš, že máš dvě krabičky = 2W)
výkon(P) = napětí(U) * proud(I) ; tedy 2 = 230 * x ; x = 0,0087 (tedy ty pixle mají spotřebu cca 8,7 mA) k tomu máš měničku ze 12V na 230V, která má účinost 90%, tedy aby ti z ní lezlo 8,7 mA potřebuješ to živit asi 9,7 mA z toho nám vyplývá, že baterka mající kapacitu 60Ah dokáže živit tento stroj po dobu(t) = 60 / 0,0097 -> pro zjednodušení 60/0,01 = 6000 hodin

no a 6000 hodin / 24 = 250 dní

Takže ti to vydrží napájet přibližně 250 dní bigsmile
reálný čas bude jistě trochu jiný, ale nějaký ten měsíc to jistě vydrží evil


Nic lidského mi není cizí
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:51:15
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

WenzelB6 psal:

ten Belkin 140W účinnost 90procent takže si sám pápne 14W + 12W kysna,
26W / 12V = cca 2A z baterky a cca 1A když bude kysna vypnutá.

Prosím, psal jsem "ve dnech" helpsurprised


God Save The Queen!
WenzelB6 (Člen)
18.03.2012 21:53:26
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

voprava kysna si sebere 12W + Belkin ztráta 1,2W = 13,2W a sme na proudu cca 1A.
To už vypadá líp.redfacesmile1

Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:53:40
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

MaraKM

dny jsem pobral, rozumět tomu ostatnímu tak privatizuji ČEZbigsmile

V tom Belkinovi se ale furt něco točí, a vím že když jsem přestal vypínat stolní komp tak mi zvedli elektřinu o 6 kilosurprised


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:55:14
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

WenzelB6 psal:

voprava kysna si sebere 12W + Belkin ztráta 1,2W = 13,2W a sme na proudu cca 1A.
To už vypadá líp.redfacesmile1

Opět vynechals mou jednotku, a tou je "1 den"ass


God Save The Queen!
MaraKM (Člen)
18.03.2012 21:56:26
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

WenzelB6 psal:

voprava kysna si sebere 12W + Belkin ztráta 1,2W = 13,2W a sme na proudu cca 1A.
To už vypadá líp.redfacesmile1

Předpokládám, že to má po dobu své nepřítomnosti vypnuté a chce jen udržet nastavení mašinkoj v paměťoj....

Nebo, že by si Kelly myšičky tak hýčkal? idontknow


Nic lidského mi není cizí
WenzelB6 (Člen)
18.03.2012 21:57:47
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

aha ve dnechredface  no do týdne bude 60Ah mrtvá. Tam je hlavní spotřeba v tom Belkinovi . 1W standby kysny je putna.

Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:58:20
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Mara, jo, o to se jedná, vyplej barák, otec přijede, zatopí, matka se nasere že jí to nejde, otec se nasere že se na to může vysrat a jedou domůbigsmile


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 21:59:24
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Hoši, rozptyl týden až 250 dnů se mi zdá přílišsurprised


God Save The Queen!
Filous (Člen)
18.03.2012 22:02:11
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 psal:

Mara, jo, o to se jedná, vyplej barák, otec přijede, zatopí, matka se nasere že jí to nejde, otec se nasere že se na to může vysrat a jedou domůbigsmile

...a ty nemáš volnej kvartýr, kam by sis tahal holky, co???bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 22:06:24
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Filous
slovo "tahal" už je v mém věku myšleno doslovněsmile1

Ale kam se nám poděly výpočtysurprised


God Save The Queen!
MaraKM (Člen)
18.03.2012 22:10:03
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

WenzelB6 psal:

aha ve dnechredface  no do týdne bude 60Ah mrtvá. Tam je hlavní spotřeba v tom Belkinovi . 1W standby kysny je putna.

Dyť ten Belmondo ti žere jednu desetinu toho, co z toho "taháš" na druhým konci drátu, ne? Nevalí to furt na příkon 140W .... kam by se to ztrácelo?!?surprised

Má příkon 140W a pokud se Kellyho výpočetní středisko spokojí s nějakýma <5W tak ti ten Belmondo bude žrát nějakých <0,5W smile1

Nebo ni? Rád uznám, že se pletuidontknow, ale zatím si myslím, že ne smile1


Nic lidského mi není cizí
Honza (Člen)
18.03.2012 22:12:36
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Myslím si to samý, to že je psaný "Výstupní výkon: stálý 140 W" beru tak, že to není "peak výkon"... Ale taky čekám, jak to celý dopadne, pokud se dřív nepřistoupí k empíriibigsmile


__________________________________________
Jsem velmi nudny spolecnik, vsak seru na to
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 22:15:15
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

"peak power" jsem taky pobralbigsmile

Tak jsem zvědav jak souboj "generací" dopadnesurprised


God Save The Queen!
MaraKM (Člen)
18.03.2012 22:17:46
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Honza psal:

čekám, jak to celý dopadne, pokud se dřív nepřistoupí k empíriibigsmile

No hele už přemýšlím, že zajdu do garáže pro půl roku starou 55Ah baterku (momentálně nevyužívanou), hodím na ni ledky, aby daly zátěž 5W a bduu čekat a čekat a čekat...

a nebo pověřím spolubydlu doktoranta, aby to zadal jako nějaké téma k bakalářce evil


Nic lidského mi není cizí
Kelly01 (Člen)
18.03.2012 22:23:47
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Jdu naproti na plzeň a ferneta a doufám že se do týdne dohodnetebigsmile

A furt doufám že mi třeba nějakej mezikus mezi Silicon Valley a baterku spájítebigsmile


God Save The Queen!
MaraKM (Člen)
18.03.2012 22:27:02
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

3 měsíce ti to musí vydržet jak nic good pokud by to jelo na plný koule co Belmondo nebo kdo dovolí, tak to vydrží asi 3,5 dne smile1


Nic lidského mi není cizí
WenzelB6 (Člen)
18.03.2012 22:35:10
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

bigsmile no asi dojde na empíríji. Souhls s MaraKM.
Dvě kysny si pápnou celkem 2W.
Belmondo naprázdno nebude mít učinnost 10procent ale horší.
Celkově to muže bejt teda 3W ale taky 5W. Z toho vychází 10dní anebo taky jenom 6.

WenzelB6 (Člen)
18.03.2012 22:38:39
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly :  a na baterku strč solár, vždyť se toho válí po loukách mraky. 1MW jim neubydesmile1

osiris (Člen)
18.03.2012 22:50:36
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 psal:

............otec přijede, zatopí, matka se nasere že jí to nejde, otec se nasere že se na to může vysrat a jedou domůbigsmile

...to sedí s tím jabkem bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Baltazar (Člen)
18.03.2012 22:51:21
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..


The father of the little princess of the dawn
osiris (Člen)
18.03.2012 22:52:26
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

...píchni to pičo přímo na sloup, neplatíš nic cool


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
deny1234 (Člen)
19.03.2012 00:04:34
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Tak jenom trochu praxe , pominuli samovybijeni baterie cca 1 % / den , coz je celkem zanedbatelny , proste po dvou mesicich bude mit jeste 30 % puvodni kapacity , tak nejvetsim problemem je odber toho menice na "prazdno " coz je treba v mem pripade , u menice se stejnou ucinosti , s mensim vykonem 0.340 A bez jakeholiv zatizeni , overeno empericky [pripojenim pres ampermetr ] smile2 Co z toho vyplyva , po cca dvou tydnech po pripojeni toho menice , bude ta baterie uplne na slupky , a nic jineho k tomu ani byt pripojeneho nemusi idontknow Jedina moznost je tam mit , bud kurevsky vykonou baterii , kolem 180 AH , nebo solarni clanek na streše , co bude pres den tu baterii dobijet , tim ovsem nemyslim solar z hobby obchodu , za 1200 kc , ale poradnej f cene kolem 4- 6 litru . A proc to vim , protoze to mam v karavanu ,na zahrade kde neni elektrika , a ano protoze jsem nahodou i elektrikar . Toliko trocha praxe.evil

bolek009 (Člen)
19.03.2012 06:25:47
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Taky to tak vidím.
K baterii - autobaterie není dělaná na dlouhodobé vybíjení do mrtě, ale na prudké vybíjení při startu a následné dobití na 100% kapacity.
Pro tento provoz doporučuju trakční baterii - pozvolné vybíjení a mnoho nabíjecích cyklů.
Cintát z první stránky:Trakční baterie
Široký sortiment trakčních baterií. Různé velikosti, kapacity a provedení. Trakční baterie vyniká oproti konvenčním autobateriím vysokou odolností při cyklickém (opakovaném) hlubokém vybíjení. Technologicky je konstrukce baterie upravena tak, že vnitřní olověné desky (elektrody) jsou zesílené aby odolávaly opakované zátěži při vybíjení až na 0% kapacity baterie. Tenká mřížka, kterou jsou vybaveny běžné startovací baterie, lépe odolává vysokému krátkodobému odběru proud u, ale je více citlivá na hluboké vybíjení a při častém opakování tohoto procesu se brzy začne drolit a rozpadat. Proto doporučujeme, pro cyklický režim zásobování elektrickou energií, vždy volte raději kvalitní trakční baterie.


GSF1250SA K7
Filous (Člen)
19.03.2012 08:35:00
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

...ukradni něgde baterku z vysokozdvižnýho vozejku a je to...naši ji používaj na chalupje jako záložní zdroj pro čerpadlo vot kotle, dyš sních strhne drátycool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jardagsf (Člen)
19.03.2012 08:53:04
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

kazda takova sracka ma vnitrni baterku na udrzeni nastaveni - vymenit - dat vetsi , pokud ma kondenzator tak se to da taky prekopat - jenom ho najit bigsmile - totok je tvoje cesta - das tam nabijeci baterky a mas na rok pokoj (pro tebe 365 dni bigsmile) urcite....

tvoje teorie s baterkou a exter napajenim je na houno bo tata dojede - mama pusti satelit - ten hodinu pujde az vymlati baterku a uz tam jedes nastavit satelit - odvest a nabit baterku a az budou odjizdet tak cca hodinovy telefon co a jak zapojit z5 - jedinou cestou timto smerem je nekde si vypujcit UPS a vyzkouset
viz alza.cz - zalozni zdroje
jardagsf elektrikar jak svin.....bigsmile


MOTO KOZZI GRISO
Mour (Člen)
19.03.2012 08:58:55
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

jardagsf psal:

kazda takova sracka ma vnitrni baterku na udrzeni nastaveni - vymenit - dat vetsi , pokud ma kondenzator tak se to da taky prekopat - jenom ho najit bigsmile - totok je tvoje cesta - das tam nabijeci baterky a mas na rok pokoj (pro tebe 365 dni bigsmile) urcite....

tvoje teorie s baterkou a exter napajenim je na houno bo tata dojede - mama pusti satelit - ten hodinu pujde az vymlati baterku a uz tam jedes nastavit satelit - odvest a nabit baterku a az budou odjizdet tak cca hodinovy telefon co a jak zapojit z5 - jedinou cestou timto smerem je nekde si vypujcit UPS a vyzkouset
viz alza.cz - zalozni zdroje
jardagsf elektrikar jak svin.....bigsmile

Jardaelektrikarjaksviň má pravdu good ....hledej Kelly rezervy ve vnitřním napájení good

Kelly01 (Člen)
19.03.2012 09:02:54
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Ne, přijedou a pouští elektriku, tady problém není, problém je v tom že po 14dnech když to nemá šťávu tak se vymaže vnitřní paměť či co a nejede jim to a musí to odvézt do servisu znovu nastavit.

Tam tvrdí že to neustále přijímá nějaké aktualizace a když je to nepřijlme tak to holt neběží a následuje ono inkriminované přenastavení..

Fakt neexistuje způsob jak to zapojit a udržet pomocí autobaterie ve funkčním stavu cca měsíc a vícsurprised

Pro elektrikáře Jardu: slovo "kondenzátor" nepatří do mého slovníku, znám jenom kondenzované mléko "Piknik" a tím má asociace s tímto výrazem končíass


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
19.03.2012 09:15:07
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Jarda a Mour, dyk jsem psal že problém není vnitřní nastavení(to bych uložil i na flešku) ale v tom že jak furt píšu, že to cosi přijímá(nerozumím satelitům ani za mák) a po přijmutí snad vznikne nějaké nové nastavení, tzn. když přijedem a zapnem tak to neběží bo díky neaktuálnímu stavu to nespolupracuje s nějakou pussyvinou co přichází z jihubigsmile


God Save The Queen!
luboss (Člen)
19.03.2012 09:17:28
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

já to teda celý nečet, ale ten konektor na fotce bude spíš výstup na subwoofer než in na proud na lodi nebo v bydlíku bigsmile


enduro-team.cz | ... a B12 trochu z nostalgie, ale hlavně pro radost! KTM rulezz :-))
luboss (Člen)
19.03.2012 09:18:54
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

já to teda celý nečet, ale ten konektor na fotce bude spíš výstup na subwoofer než in na proud na lodi nebo v bydlíku bigsmile

do by tam pak nějakej hňup mohl zkoušet na cinch zapojit něco jiného, přijde mi málo pravděpodobné, že by byl proud přes cinch konektor ... ale v Číně je možný všechno bigsmile


enduro-team.cz | ... a B12 trochu z nostalgie, ale hlavně pro radost! KTM rulezz :-))
jardagsf (Člen)
19.03.2012 09:25:53
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

aktualizace by meli jit vypnout.......
jinak je to picovina...........
dej to opravit tam kde tomu rozumi......
v prerove je 1800 radioamateru - jednoho zkorumpuj a at to vyresi (mam tu jednoho - dela mi to nez navaze spojeni a ma rad fernet - moooooc bigsmile .-D )

musi to byt absolut blbuvzdorne a macknout max 1 tlacitko....bigsmile

u toho belkina si aspon precti komentar - hned se mu nastartoval ventilator a ma to 140w staly vykon - do reci tveho kmene - je to pro tebe na hovno
tata prijde - odpoji belkina - da baterku na nabijecku - zapoji sit do vsech pristroju a totez ale opacne pri odjezdu......uuuuz to vidim a hlavne slysim - co si to na nas ten zmetek nachystal???fuck
jardagsf dobra rada nad zlatobigsmilebigsmile
ps. neco podobneho casto resim u sveho tchana - mam praxi woe bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


MOTO KOZZI GRISO
jardagsf (Člen)
19.03.2012 09:58:16
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

pokud se tedy jedna o aktualizaci firmwaru - vypnout fce OTA - respektive zakazat fce a zakazat aktualizaci firmwaru
anebo
aktualizaci rizene proved a potom to zakaz (vysral bych se na to)
vice tady
http://www.videotech.cz/clanky/aktualiz … e-firmwaru
mozna jeste vic popsat co to vlastne dela......kdyz je odpojeny od elektriky a udrzi si nastaveni by nemel nic jineho delat - nez po zapnuti zacit hrabat pres OTA na aktualizaci a protoze se nikam nedohrabe je sekly (nebo mo to dlouho trva) a opravari ti to seknou do tovarniho nastaveni (reset) a daji ti to z5


MOTO KOZZI GRISO
Kelly01 (Člen)
19.03.2012 10:07:54
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Ne, po dlouhé době když to je odpojený tak to chytne tak 2-3 kanály jinak nic, po jejich přenastavení dostane vždycky sprda že to nemá vypínat od proudu, jinak že tam bude jezdit pořád, že tam takových mají víc atd., je zvláštní že po týdnu je to OK, po dvou už nesurprised

Zítra nafotím co to je za přístroje..

Ale myslím, že vzhledem k tomu že to dělají zdarma( v Praze to slovo neznaj), tak kdyby to šlo vypnout tak to snad udělaj a ušetří si prácisurprised


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
19.03.2012 10:49:47
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

v tomto pripade je spotreba prijimacu ve STB rezimu nepodstatna. Daleko dulezitejsi je spotreba toho menice. Tu sem vsak nevycetl. Ucinnost 90% se mne nekak nezda...


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
19.03.2012 12:13:20
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

BSE - jsi odborník, jak bys to napojil, případně čím z autobaterie s minimálními náklady aby to aspoň měsíc nebo 2 vydrželo?


God Save The Queen!
MaraKM (Člen)
19.03.2012 12:50:08
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

a vůbec co máš na chatě mít za pussy jako je TV ?! fuck tam se máš rekreovat a užívat si svěžího vánku a cvrlikání ptáčků a né čumět zalezlej na bednu bigsmileredface


Nic lidského mi není cizí
Kelly01 (Člen)
19.03.2012 13:48:41
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Tenhle argument na rodiče po sedumdesátce co ještě šmejdí nefunguje, jo až je budu vytláčet v křeslech to bude jiné prosazování právabigsmile


God Save The Queen!
karlos100 (Člen)
19.03.2012 13:49:35
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

MaraKM psal:

a vůbec co máš na chatě mít za pussy jako je TV ?! fuck tam se máš rekreovat a užívat si svěžího vánku a cvrlikání ptáčků a né čumět zalezlej na bednu bigsmileredface

má makat,vopravovat, a né se váletsurprised
co mu to doporučuješidontknowbigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
WenzelB6 (Člen)
19.03.2012 14:33:17
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 psal:

Tenhle argument na rodiče po sedumdesátce co ještě šmejdí nefunguje, jo až je budu vytláčet v křeslech to bude jiné prosazování právabigsmile

já včera vobjednával pro rodiče totokbigsmile
http://www.satelitni-komplety-shop.cz/a … 20082.html

Paladin86 (Člen)
19.03.2012 16:57:11
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Z vlastní zkušenosti.... zapojenej měnic na 240V (nevim parametry) mi za měsíc úplně vybil 100 Ah autobaterii. Takže nějaký výpočty s účiností co tu vidim jsou naprd. Hlavní bude kolik bude žrát měnic. idontknow

MaraKM (Člen)
19.03.2012 17:29:09
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Jsem psal hned, že rád uznám, že se mejlím bigsmile
s měničem mám prd zkušenosti a výpočty vycházely z dostupných údajů bigsmile


Nic lidského mi není cizí
Kelly01 (Člen)
19.03.2012 18:05:12
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Tak jinak, existuje nějakej "maloodběrovejsmile1" měnič jen tak na 10W, nebo jde to něčím nahraditsurprised

Neříkejte že v době vynálezů a sraček jako Android nikdo nic pro tyhle účely nevymyslelsurprised


God Save The Queen!
signum (Člen)
19.03.2012 23:37:41
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Podle mě má ten měnič stejný odběr pod zatížením i naprázdno.Ale snad tento by mohl chvíli vydržet.
http://www.elektroo.cz/product/12w-meni … jecka-231/

mr.BSE (Člen)
20.03.2012 08:21:27
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

jediny poradny reseni je napajet to rovnou z baterky. Tzn. rozdelat sataky a napojit baterku pres pojistku a vypinac (pripadne 5V stabilizator pokud elektronika neni 12V) primo na desku. Pak by vydrz baterie byla v podstate rovna rychlosti jejiho samovybijeni.


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
20.03.2012 08:38:59
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

BSE - to co jsi napsal je hezký, ale nerozuměl jsem ani slovo, je to těžkýsurprised

Ne že bych to dělal, ale dal bych je do batůžku a přijelbigsmile

Představa: bude to zapojený furt(nějaký vyvedený konektor na 12V) a když dědoušci přijedou a pustí proud tak jim to bude fachčit a když ho vypnou tak se to bude v klidu udržovat bez nějakých manipulací s čímkoliv, s tím že jak pojedu jednou za měsíc okolo tak bych baterku dobilsurprised


God Save The Queen!
Ondráš (Člen)
20.03.2012 08:41:57
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 psal:

s tím že jak pojedu jednou za měsíc okolo tak bych baterku dobilsurprised

Jí nech rovnou na nabíječce, ne? Až starouškové nahodí jističe začne se dobíjet.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kelly01 (Člen)
20.03.2012 08:44:10
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Vlastně jo, mám tady dobíjecí zdroj na autobaterie z radiocentrálygood

akorát to zapojeníredfacesurprised


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
20.03.2012 09:30:25
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Kelly01 psal:

BSE - to co jsi napsal je hezký, ale nerozuměl jsem ani slovo, je to těžkýsurprised

Ne že bych to dělal, ale dal bych je do batůžku a přijelbigsmile

jo takhle... Tak to nic,je to hrozne tezky bigsmile
ne,vazne netusim jak na tom budu s casem,ted bidne. To tam nemate nakyho bastlire?


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Kelly01 (Člen)
20.03.2012 16:31:15
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Všichni bydlí v Brněbigsmile

Ale nespěchá, akutní to bude tak v zářísmokin


God Save The Queen!
Filous (Člen)
21.03.2012 08:24:42
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

...eště jeden nápatsurprised...co nechávat nahozený jističe a starcům sebrat klíče vot rozvodný skříně??? ...nebo tě stařec eště furt přepere???bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Mour (Člen)
21.03.2012 08:48:47
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Filous psal:

...eště jeden nápatsurprised...co nechávat nahozený jističe a starcům sebrat klíče vot rozvodný skříně??? ...nebo tě stařec eště furt přepere???bigsmile

...a pak při výpadku pojistek Kellyho dědoušci budou několik dní sedět o petrolejce, než si výrostek velký Kelly vzpomene je navšívit aby podal ruku k dílu či nachystal případnou krmi a při té příležitosti jim nahodil jističe bigsmile

Kelly01 (Člen)
21.03.2012 08:58:47
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Včera jsem je donutil zapsat elektroměr, nechat nahozený 2 jističe(obývák, či co to je + podkroví), vrazil si měřiče mezi zásuvky a přístroj(ukazuje to v klidu odběr 0), v sobotu si to opíše a může počítat spotřebubigsmile

Mně tam neuvidí bo mne včera strhalifuck


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
21.03.2012 09:01:18
Offline

Re: Jsem debil a potřebuji radu od elektrikáře..

Filous psal:

...eště jeden nápatsurprised...co nechávat nahozený jističe a starcům sebrat klíče vot rozvodný skříně??? ...nebo tě stařec eště furt přepere???bigsmile

Při pohybu bych 125kg kinetické energie asi neustál..

Výhodou ovšem je, že průměrně rychlou chůzí jim dokáži utéct a zmizet v dálbigsmile


God Save The Queen!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr