Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Beery (Člen)
21.04.2012 22:43:20
Offline

Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Zdravím všechny, zkoušel jsem hledat můj problém, ale na obdobnou věc jsem nenarazil. Mám problém se špatně sjetou zadní gumou a kmitáním B12 při cca 170 km/hod na tacho a výš. Po nehodě a následné opravě jsem letos ujel cca 1000 km (nehoda - předek KO: nový trubky do vidlí, osa řízení, ložiska krku řízení ...). Motorka se ochotně naklání doprava, ale doleva jde hůř. Sjela se mi levá půlka zadní gumy a udělali se v ní jakoby důlky.
Při nehodě jsem se potkal se zadkem auta  - levá vidle víc ohnutá, než pravá, mašina po nárazu spadla na levou stranu a já se prolít, nehoda tak při cca 60 km/hod. Předek opravený, rám nikdo nekontroloval!
Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Předem díky!


Nevim, viď, takhle z hlavy!
corimec (Člen)
22.04.2012 08:22:33
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Když pustíš řidítka,jede motorka rovně?Nebo táhne někam ke straně?Jestli tě to potáhne ke straně,bude pravděpodobně bouchlej rám.

K.a.s.y.m. (Člen)
22.04.2012 08:51:46
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

zacal bych rovnobeznosti predniho a zadniho kola.tam i poznas jestli je na tom ram spatne


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Beery (Člen)
22.04.2012 09:17:02
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Díky za odpovědi! Ok, zkusím překontrolovat, jestli náhodou nemám mašinu dvoustopou. Nejvíc se to projevilo při jízdě ve 2. Po projížďce cca 250 km ve 2 se mi povedlo sjet gumu ke straně. Už jsem chtěl přezouvat, ale nechci dávat nový obutí, než dořeším tohle. Je fakt, že při opravě jsem řešil jenom předek. Byla ohnutá i osa brejlí, která prochází krkem řízení. Doufám, že to vyřeší jen seřízení zadního kola, kdyby byl hnutej i rám, tak bych byl hodně na... Protože už takhle jsem do toho nasypal docela raketu a půl roku...
Ještě nápad, nemohli by to bejt i třebas ložiska v zadním kole...?


Nevim, viď, takhle z hlavy!
Beery (Člen)
22.04.2012 09:18:33
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

corimec psal:

Když pustíš řidítka,jede motorka rovně?Nebo táhne někam ke straně?Jestli tě to potáhne ke straně,bude pravděpodobně bouchlej rám.

To jsem nezkoušel, vyzkouším to, ale mám strach, že jemně potáhne doleva.


Nevim, viď, takhle z hlavy!
pavlikbary (Člen)
22.04.2012 11:48:53
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Beery psal:
corimec psal:

Když pustíš řidítka,jede motorka rovně?Nebo táhne někam ke straně?Jestli tě to potáhne ke straně,bude pravděpodobně bouchlej rám.

To jsem nezkoušel, vyzkouším to, ale mám strach, že jemně potáhne doleva.

Pokud máš lízlí gumy tak to potáhne ke straně vždycky, to má smysl zkoušet u novejch nebo alespoň zdravejch bačkorbigsmilesmokin

hlemejzd999 (Člen)
22.04.2012 11:53:48
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

pavlikbary psal:
Beery psal:
corimec psal:

Když pustíš řidítka,jede motorka rovně?Nebo táhne někam ke straně?Jestli tě to potáhne ke straně,bude pravděpodobně bouchlej rám.

To jsem nezkoušel, vyzkouším to, ale mám strach, že jemně potáhne doleva.

Pokud máš lízlí gumy tak to potáhne ke straně vždycky, to má smysl zkoušet u novejch nebo alespoň zdravejch bačkorbigsmilesmokin

good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Filous (Člen)
22.04.2012 21:10:48
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

...budeš mít hnutýho eště něco...esi máš seřízený kolo do roviny ve šponovákách, tag můžeš mít hnutou i kyfku...určitě změř souosost kol...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Beery (Člen)
22.04.2012 21:59:14
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Filous psal:

...budeš mít hnutýho eště něco...esi máš seřízený kolo do roviny ve šponovákách, tag můžeš mít hnutou i kyfku...určitě změř souosost kol...

Díky za rady, samý lepší zprávy idontknow
Neni tady někdo od Klatov či Plzně, kterej by kdyžtak helfnul, když se nebude dařit.


Nevim, viď, takhle z hlavy!
XJelen (Člen)
23.04.2012 09:37:25
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Já jí kupoval taky po ráně, není úplně stoprocentní a lehký nepřesnosti tam mám taky, nic s čím by se nedalo žít, ba i na autodromu to šlo docela fofrem. To zadní kolo nedělej podle šponováků, doporučuju srovnat stopu do latě a ne podle rysek. Seru na měření přesnosti, vyladím jí vždcky tak, aby se srovnala "po svým" bez ohledu na to jak to sedí na ryskách a je pokoj.
Bouchlá geometrie ještě neznamená konec.


Strýcfajtr !!!
MaraKM (Člen)
23.04.2012 10:13:13
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

rysky zrovna na zadku řeším taky... ať dělám co dělám, tak mi to furt nesedí, zadní kolo se mi zdá pořád "nějaký divný", když pustím řidítka, tak mi to má tendenci táhnou na pravou stranu.... To vše jsem začal pozorovat nějak v půly srpna v době kdy jsem najel spokojených cca 5000km (po opravě na začátku loňský sezóny se zdálo vše být ok).
Jedinný co mě osobně tehdy napadlo, že za to mohl jeden "kanál" tuším ve Šternberku (jel jsem v koloně a neviděl, nakonec jsem byl rád, že jsem to ustál).
Z další výplaty kupuji novou gumu a budu řešil podobně jako XJelensmile1


Nic lidského mi není cizí
Beery (Člen)
23.04.2012 11:09:41
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

XJelen psal:

Já jí kupoval taky po ráně, není úplně stoprocentní a lehký nepřesnosti tam mám taky, nic s čím by se nedalo žít, ba i na autodromu to šlo docela fofrem. To zadní kolo nedělej podle šponováků, doporučuju srovnat stopu do latě a ne podle rysek. Seru na měření přesnosti, vyladím jí vždcky tak, aby se srovnala "po svým" bez ohledu na to jak to sedí na ryskách a je pokoj.
Bouchlá geometrie ještě neznamená konec.

good
Dík, hned se mi zvedla nálada, když jsem zjistil, že nemám sám obdobný problémy. Při opravě jsem zjistil, že už jednou ránu mašina asi dostala. Těžko se asi hledá nebouraný moto (leda tak nová).
Taky to vidím na nové obutí a pokusim si ještě pohrát se seřízením zadního kola. Teď jen počkat na vejplatu a může se pokračovat v krasojízdě  cool


Nevim, viď, takhle z hlavy!
Filous (Člen)
23.04.2012 12:03:58
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

...mě by teda sralo, dybych měl šmatlavou mašinu a rači bych měřil a rovnal, neš dával hyčmo šponováky...ale každej sme jinej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
23.04.2012 12:44:09
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Filous psal:

...mě by teda sralo, dybych měl šmatlavou mašinu a rači bych měřil a rovnal, neš dával hyčmo šponováky...ale každej sme jinej...

vono de samosebou vo kolik by to mělo bejt "hyčmo" esli to má bejt rozdíl jednoho dílku pak nezbejvá než rovnat smile1 a za druhý nakolik seš schopnej nějakou rovnost vůbec docenit (teď nemyslim tebe jako filousa), mě to trvalo cca jeden a půl sezony, než jsem si něčeho fšiml redfacebigsmile


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
23.04.2012 13:03:11
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

XJelen psal:
Filous psal:

...mě by teda sralo, dybych měl šmatlavou mašinu a rači bych měřil a rovnal, neš dával hyčmo šponováky...ale každej sme jinej...

vono de samosebou vo kolik by to mělo bejt "hyčmo" esli to má bejt rozdíl jednoho dílku pak nezbejvá než rovnat smile1 a za druhý nakolik seš schopnej nějakou rovnost vůbec docenit (teď nemyslim tebe jako filousa), mě to trvalo cca jeden a půl sezony, než jsem si něčeho fšiml redfacebigsmile

...to že je něco špatně poznáš, ta mašina prostě táhne, pag je potřeba to řešit, si myslim...a to pozná každej hnet, Filous Nefilous...dyš netáhne, nic neřešíš...ale chuj s tymcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
23.04.2012 13:43:56
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Filous psal:
XJelen psal:
Filous psal:

...mě by teda sralo, dybych měl šmatlavou mašinu a rači bych měřil a rovnal, neš dával hyčmo šponováky...ale každej sme jinej...

vono de samosebou vo kolik by to mělo bejt "hyčmo" esli to má bejt rozdíl jednoho dílku pak nezbejvá než rovnat smile1 a za druhý nakolik seš schopnej nějakou rovnost vůbec docenit (teď nemyslim tebe jako filousa), mě to trvalo cca jeden a půl sezony, než jsem si něčeho fšiml redfacebigsmile

...to že je něco špatně poznáš, ta mašina prostě táhne, pag je potřeba to řešit, si myslim...a to pozná každej hnet, Filous Nefilous...dyš netáhne, nic neřešíš...ale chuj s tymcool

teda někdy na ní táhne dost jako.....kolikrát mam zmrzlý ruce ....ale  neřešim to smokin


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
karlos100 (Člen)
23.04.2012 14:26:39
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

hlemejzd999 psal:
Filous psal:
XJelen psal:


vono de samosebou vo kolik by to mělo bejt "hyčmo" esli to má bejt rozdíl jednoho dílku pak nezbejvá než rovnat smile1 a za druhý nakolik seš schopnej nějakou rovnost vůbec docenit (teď nemyslim tebe jako filousa), mě to trvalo cca jeden a půl sezony, než jsem si něčeho fšiml redfacebigsmile

...to že je něco špatně poznáš, ta mašina prostě táhne, pag je potřeba to řešit, si myslim...a to pozná každej hnet, Filous Nefilous...dyš netáhne, nic neřešíš...ale chuj s tymcool

teda někdy na ní táhne dost jako.....kolikrát mam zmrzlý ruce ....ale  neřešim to smokin

já měl dneska poránu zmrzlý hlavně koule,táhlo mi na ně kurefskybigsmile
a k tématu,vo co de,prostě na jednu stranu líp zatáčíbigsmile
u Jelena to je naštěstí doprava,a to se mu to pak v Mostě jezdilobigsmilebigsmilebigsmile


...a bude hůř!
XJelen (Člen)
23.04.2012 14:40:19
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

karlos100 psal:

...u Jelena to je naštěstí doprava,a to se mu to pak v Mostě jezdilobigsmilebigsmilebigsmile

no vidíš a víc vorvanou stupačku prodřenej klín mám na levý straně a pak se v tom vyznej bigsmile


Strýcfajtr !!!
Beery (Člen)
23.04.2012 18:15:00
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

No taky mi sere, že to není 100 %. Jenže jsem stavař a my jedem skoro na centimetry a ne na desetiny milimetru, takže tady je zakopanej pes...bad


Nevim, viď, takhle z hlavy!
MaraKM (Člen)
23.04.2012 20:09:09
Offline

Re: Špatně sjetá zadní guma + kroucení

Tak já vyrovnal zadní kolo a je to ok (tedy tak na 98,79% bigsmile) ještě tam trochu něco je, ale to může být i blbým ojetím, páč jsme s tímto najel tak lehce přes ticku redface
Dnes 50km kolem komína a paráda good


Nic lidského mi není cizí

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr