Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

mxmartinn (Nový člen)
20.06.2012 14:42:57
Offline

Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Ahoj pořídil jsem si bandita 600s a mám takový problém..Když jsem to vezl domů od kupce tak když jsem skoro v jakékoliv rychlosti pustil řídítka tak se pomaličku rozvrtěly ze strany na stranu až mě to málem schodilo,musel jsem je zase chytit jinak bych ležel..Byla tam špatná přední guma tak jsem gumu vyměnil nechal vyvážit a dělá to stále..Co by tam mohlo být za závadu????Na vyvažovačce se kolo jevilo jako rovné a při brždění to nic nedělá..Poradíte mě prosím??? Díky moc

Inženýrek (Člen)
20.06.2012 15:33:15
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

mxmartinn psal:

Ahoj pořídil jsem si bandita 600s a mám takový problém..Když jsem to vezl domů od kupce tak když jsem skoro v jakékoliv rychlosti pustil řídítka tak se pomaličku rozvrtěly ze strany na stranu až mě to málem schodilo,musel jsem je zase chytit jinak bych ležel..Byla tam špatná přední guma tak jsem gumu vyměnil nechal vyvážit a dělá to stále..Co by tam mohlo být za závadu????Na vyvažovačce se kolo jevilo jako rovné a při brždění to nic nedělá..Poradíte mě prosím??? Díky moc

Křivý brejle? Rám?


* Je těžké býti kokotem, konkurence je veliká. *
* Žíj abys jezdil, jezdi abys žil! *
mxmartinn (Nový člen)
20.06.2012 15:45:05
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Inženýrek psal:
mxmartinn psal:

Ahoj pořídil jsem si bandita 600s a mám takový problém..Když jsem to vezl domů od kupce tak když jsem skoro v jakékoliv rychlosti pustil řídítka tak se pomaličku rozvrtěly ze strany na stranu až mě to málem schodilo,musel jsem je zase chytit jinak bych ležel..Byla tam špatná přední guma tak jsem gumu vyměnil nechal vyvážit a dělá to stále..Co by tam mohlo být za závadu????Na vyvažovačce se kolo jevilo jako rovné a při brždění to nic nedělá..Poradíte mě prosím??? Díky moc

Křivý brejle? Rám?

Po všem jsem koukal a vypadá to všechno v pohodě..A jeden člověk co má Hondu CBF 600 a kupoval jí úplně novou tak ten mě říkal,že mu to dělá taky a ptal se na to v servise a prý je normální u těhlech motorek ale to se mě zdá jako blbost...S novou pneumatikou se to trochu zlepšilo ale dělá to stejně pořád..Jen v určité rychlosti to nedělá tak nevím no

vendous (Člen)
20.06.2012 16:10:06
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

A co povrch silnice?


Smrt je ze všeho to poslední.
mxmartinn (Nový člen)
20.06.2012 16:16:08
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

vendous psal:

A co povrch silnice?

Na povrchu silnice zas tak ani nezáleží

kojaksro (Člen)
20.06.2012 16:43:26
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

.....co vyblitý tlumiče, stará náplň, vydřený pouzdra......může toho být více. Zajeď někam kde tomu rozumísmokin ......hlavně bych to teda asík nekupovalidontknow


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
mxmartinn (Nový člen)
20.06.2012 16:48:44
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

kojaksro psal:

.....co vyblitý tlumiče, stará náplň, vydřený pouzdra......může toho být více. Zajeď někam kde tomu rozumísmokin ......hlavně bych to teda asík nekupovalidontknow

No bohužel jsem to zjistil skoro až u baráku..No teď je to už ale jedno..Zas na druhou stranu je tohle jediná vada co na bandíkovi je..A byl za slušnej peníz s málo km a nebyli stáčené..Taky jsem nad tím přemýšlel jestly není potřeba vyměnit olej v tlumičích..No když se toho držím tak je to v pohodě tak to nic nedělá ani při rychlé jízdě a v zatáčkách celkem sedí a drží stopu...

kojaksro (Člen)
20.06.2012 17:25:30
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

...pak by to mohla být ložiska v krku....je toho vícero, ale jak říkáš, koupil jsi ho dobře, tak může být hnutá předek, brejle, vidle...


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
mxmartinn (Nový člen)
20.06.2012 17:42:31
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

kojaksro psal:

...pak by to mohla být ložiska v krku....je toho vícero, ale jak říkáš, koupil jsi ho dobře, tak může být hnutá předek, brejle, vidle...

Po tím jsme koukaly a nebylo vidět,že by něco bylo viditelně hnuté..

K.a.s.y.m. (Člen)
20.06.2012 18:33:04
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

kojaksro psal:

...pak by to mohla být ložiska v krku....je toho vícero, ale jak říkáš, koupil jsi ho dobře, tak může být hnutá předek, brejle, vidle...

bejt hnutý vidle nebo rám tak potáhne na nějakou stranu..tohle vrtění může bejt opravdu od gumy po ložiska v kole pak v krku tak starej olej ve vydlích a vyběhaný vidle...je toho prostě víc.
začal bych nejjednodušším..ložiska v kole pak rozhodit krk a nakonec olej ve vidlích a nakonec futra..je to laborace bigsmile
každopádně investice do podvozku se vrátí na svezení víc jak cpát prachy do ladění motoru.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
sonyk (Člen)
20.06.2012 19:18:22
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

mam(mel) to same, dal sem ted novou gumu tak sem zvedavej(chcije u nas projedu to asik zejtra). riditka za jizdy nepoustim tak me nejaky kvrdlani netrapibigsmile. jen ted uz ta guma byla hranata tak to nad 100km/h trosku vibrovalo bigsmile


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Velociraptor (Člen)
20.06.2012 19:35:42
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

mxmartinn psal:

Ahoj pořídil jsem si bandita 600s a mám takový problém..Když jsem to vezl domů od kupce tak když jsem skoro v jakékoliv rychlosti pustil řídítka tak se pomaličku rozvrtěly ze strany na stranu až mě to málem schodilo,musel jsem je zase chytit jinak bych ležel..Byla tam špatná přední guma tak jsem gumu vyměnil nechal vyvážit a dělá to stále..Co by tam mohlo být za závadu????Na vyvažovačce se kolo jevilo jako rovné a při brždění to nic nedělá..Poradíte mě prosím??? Díky moc

Měl jsem stejný problém.. Příčina- ztráta závaží na kole.. nechal jsem to znovu vyvážit a byl pokoj good


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
Kedar (Člen)
20.06.2012 19:51:03
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Dělalo mě to taky a stačilo lechce dotáhnout ložiska v krku.Postav to na hlavní stojan sedni si nato až se zvedne přední kolo tak řídítka by měla jít točit lechce ale měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš.A co profil takhle nevíme jestli tam nemáš náhodou kolo z žebřiňáku.bigsmile


Jinej už nebudu
morganzd (Člen)
20.06.2012 20:43:41
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Kedar psal:

... měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš

Za tim si stojíš? To se mi moc nezdá teda...


GSF 600 S '99
Foglik (Člen)
20.06.2012 21:48:59
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

me se stavalo to ze mi predni kolo vibrovalo nekde od 80km/h az do maximalky... koupil sem od Kojaka novy pruziny a vsechno v pohode... pritom sem vymenil i vsechny loziska a olej v tlumicich...

sonyk (Člen)
20.06.2012 22:45:34
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

morganzd psal:
Kedar psal:

... měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš

Za tim si stojíš? To se mi moc nezdá teda...

taky se me to nezda. pokud je nemam uprostred tak se stocej sami na stranu kam sou naklonenyidontknow


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Kedar (Člen)
21.06.2012 14:41:47
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

morganzd psal:
Kedar psal:

... měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš

Za tim si stojíš? To se mi moc nezdá teda...

Měnil jsem v loni řetězovku před dovolenou dost narychlo tak mě ten maník co to dělal nechal na dílně sme nějak kecali a došla řeč i na tenhle problém.A právě že dal řídítka na prostředek lechce do nich strčil a oni se otočili až k nádrži.Tak povídal že tohle může být ten problém.Chvilku si stím hrál a když jsem odjížděl problém fuč.Počítám že výměnou řetězovky to nebylo.idontknow


Jinej už nebudu
morganzd (Člen)
21.06.2012 17:20:33
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

No já se jen ptám smile1
Já bezdrža nejezdím, takže možná by se to se mnou kolíb alo taky surprisedsmile1
Jen se mi nezdá, že když je ten krk pod úhlem a v krku není celá ta sestava kolo-vidle-řídítka v těžišti (a to bych teda řekl že není), tak by se s tím mělo otáčet tak lehce, že to nemůže držet v každý poloze samo. Neřikám aby to mělo nějakou vůli, ale zas dotažený na krev to asi nemá bejt.
No snad se k tomu vyňádří třeba Filous apod...


GSF 600 S '99
Filous (Člen)
21.06.2012 23:11:32
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Kedar psal:

Dělalo mě to taky a stačilo lechce dotáhnout ložiska v krku.Postav to na hlavní stojan sedni si nato až se zvedne přední kolo tak řídítka by měla jít točit lechce ale měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš.A co profil takhle nevíme jestli tam nemáš náhodou kolo z žebřiňáku.bigsmile

...nesouhlasim s tebou...utahuju řízení na moment, tzn. spodní matici na 45 Nm a štvrt otáčky povolit a horní na 65 Nm a řidítka mi určitě v každý poloze nestojej...a to tímhle spůsobem je řízení festovjejší, mam to tag rači, výropce udává zpětný povolení spodní matice aš půl votáčky a to mi pag příde řízení moc lechký...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kedar (Člen)
22.06.2012 20:39:06
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Filous psal:
Kedar psal:

Dělalo mě to taky a stačilo lechce dotáhnout ložiska v krku.Postav to na hlavní stojan sedni si nato až se zvedne přední kolo tak řídítka by měla jít točit lechce ale měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš.A co profil takhle nevíme jestli tam nemáš náhodou kolo z žebřiňáku.bigsmile

...nesouhlasim s tebou...utahuju řízení na moment, tzn. spodní matici na 45 Nm a štvrt otáčky povolit a horní na 65 Nm a řidítka mi určitě v každý poloze nestojej...a to tímhle spůsobem je řízení festovjejší, mam to tag rači, výropce udává zpětný povolení spodní matice aš půl votáčky a to mi pag příde řízení moc lechký...

Já to chápu souhlasit nemusíš a dodáš k tomu své argumenty a od toho si myslím toto forum a diskuse jegoodAle jak sám píšeš nepostupuješ též presně podle pokynů výrobce.Jestli někdo pochopil že to bylo utažený na krev a otáčet se stím dalo pouze silou přes trubku tak to ne.Prostě řídítka na střed jedním prstem na závážíčko a řídítka se lechce otáčeli jakmile tlak prstu přestal řídítka se zastavily. Vše bez drhnutí a zvukového doprovodu.S tímto seřízením najeto cca7200km a nemám nač bych si ztěžoval.


Jinej už nebudu
Filous (Člen)
23.06.2012 11:40:42
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Kedar psal:
Filous psal:
Kedar psal:

Dělalo mě to taky a stačilo lechce dotáhnout ložiska v krku.Postav to na hlavní stojan sedni si nato až se zvedne přední kolo tak řídítka by měla jít točit lechce ale měli by zůstat stát v jakékoliv poloze je pustíš.A co profil takhle nevíme jestli tam nemáš náhodou kolo z žebřiňáku.bigsmile

...nesouhlasim s tebou...utahuju řízení na moment, tzn. spodní matici na 45 Nm a štvrt otáčky povolit a horní na 65 Nm a řidítka mi určitě v každý poloze nestojej...a to tímhle spůsobem je řízení festovjejší, mam to tag rači, výropce udává zpětný povolení spodní matice aš půl votáčky a to mi pag příde řízení moc lechký...

Já to chápu souhlasit nemusíš a dodáš k tomu své argumenty a od toho si myslím toto forum a diskuse jegoodAle jak sám píšeš nepostupuješ též presně podle pokynů výrobce.Jestli někdo pochopil že to bylo utažený na krev a otáčet se stím dalo pouze silou přes trubku tak to ne.Prostě řídítka na střed jedním prstem na závážíčko a řídítka se lechce otáčeli jakmile tlak prstu přestal řídítka se zastavily. Vše bez drhnutí a zvukového doprovodu.S tímto seřízením najeto cca7200km a nemám nač bych si ztěžoval.

...dyk jo...a enem pro info, postupuju přesně podle pokynů výropce, ten totiš udává spjetný povolení po dotažení na moment štvrt aš půl votáčky, dle libosti každýho soudruha a já to dělám na to festovjejší dotaženícool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kedar (Člen)
23.06.2012 20:18:10
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Filous psal:
Kedar psal:
Filous psal:


...nesouhlasim s tebou...utahuju řízení na moment, tzn. spodní matici na 45 Nm a štvrt otáčky povolit a horní na 65 Nm a řidítka mi určitě v každý poloze nestojej...a to tímhle spůsobem je řízení festovjejší, mam to tag rači, výropce udává zpětný povolení spodní matice aš půl votáčky a to mi pag příde řízení moc lechký...

Já to chápu souhlasit nemusíš a dodáš k tomu své argumenty a od toho si myslím toto forum a diskuse jegoodAle jak sám píšeš nepostupuješ též presně podle pokynů výrobce.Jestli někdo pochopil že to bylo utažený na krev a otáčet se stím dalo pouze silou přes trubku tak to ne.Prostě řídítka na střed jedním prstem na závážíčko a řídítka se lechce otáčeli jakmile tlak prstu přestal řídítka se zastavily. Vše bez drhnutí a zvukového doprovodu.S tímto seřízením najeto cca7200km a nemám nač bych si ztěžoval.

...dyk jo...a enem pro info, postupuju přesně podle pokynů výropce, ten totiš udává spjetný povolení po dotažení na moment štvrt aš půl votáčky, dle libosti každýho soudruha a já to dělám na to festovjejší dotaženícool

Teď mě teda docela vážně začíná zajímat na kolik to mám teda dotažený já.Tobě to při tom tvrdším utažení sprostředka padne na doraz? Chtěl jsem to dneska schválně vzít momenťákem Jenže když vono to funguje po tý době jak to ten dědula udělaltakže jsem se na to víš coass


Jinej už nebudu
Filous (Člen)
23.06.2012 21:14:41
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Kedar psal:
Filous psal:
Kedar psal:


Já to chápu souhlasit nemusíš a dodáš k tomu své argumenty a od toho si myslím toto forum a diskuse jegoodAle jak sám píšeš nepostupuješ též presně podle pokynů výrobce.Jestli někdo pochopil že to bylo utažený na krev a otáčet se stím dalo pouze silou přes trubku tak to ne.Prostě řídítka na střed jedním prstem na závážíčko a řídítka se lechce otáčeli jakmile tlak prstu přestal řídítka se zastavily. Vše bez drhnutí a zvukového doprovodu.S tímto seřízením najeto cca7200km a nemám nač bych si ztěžoval.

...dyk jo...a enem pro info, postupuju přesně podle pokynů výropce, ten totiš udává spjetný povolení po dotažení na moment štvrt aš půl votáčky, dle libosti každýho soudruha a já to dělám na to festovjejší dotaženícool

Teď mě teda docela vážně začíná zajímat na kolik to mám teda dotažený já.Tobě to při tom tvrdším utažení sprostředka padne na doraz? Chtěl jsem to dneska schválně vzít momenťákem Jenže když vono to funguje po tý době jak to ten dědula udělaltakže jsem se na to víš coass

...jo...a na to utahování momeňťákem potřebuješ přípravek, bo je tam matice se štyrma zářezama, ale to asi víš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mxmartinn (Nový člen)
27.06.2012 07:16:58
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

Tak jsem přitáhnul ložiska v krku a už to nedělá ale stejně ložiska vyměním a olej ve vydlích taky..Děkuji za radygood

Kožak (Člen)
27.06.2012 20:58:56
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

mně tohle kmitání taky štve...dělá mi to kolem 2voustovky nad 220 je zas klid...tak nevim to asi ložiska nebudouidontknowtak jedu buď míň nebo víc smile1


MRDAT!!!
kratas (Člen)
28.06.2012 19:28:47
Offline

Re: Kývání říditek Bandit 600s r.v. 2001

..stejný problém s kmitáním řidítek ....

Začalo to po montáži držáků kůfrů (střed + boky), s kufry ((střed + boky) to dělá maxikmity smile1 ...držet řidítka a nepouštět smile1


Jinak jsem vyměnil závažíčka z origo za Barracuda (jsou tak trošku lehčí) a je tak trošku pokoj... smile1 ..bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr