Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » ohlý pedál zadní brzdy

holeczech (Člen)
09.07.2012 14:18:13
Offline

ohlý pedál zadní brzdy

Zdar pardi,tak se mi to povedlo položit a mimo jiné ohnout tu hliníkovou páčku zadní brzdy-funguje,brzdí,jen se blbě hledá smile1.Bojim se to narovnat,že prdne,zkoušeli jste to na tvrdo,nebo nějak nahřát,nebo nezbývá než výměna?jak je pak nejjednodužší to sundat,s celou ploutví?Díky a nemachrujte,že se vám to nikomu nikdy nestalo smile1smile1

Zdeněk (Člen)
09.07.2012 14:39:14
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

No podle mě------
bych to normálně zkusil narovnat. Přece, když to padlo, tak váha na páčku v jeden okamžik byla nějakých 200kg (plus ??kg-síla pádu) a páčka se ohla. Kdyby byla křehká, tak by rupla. Samozřejmě, že čím častěji ji budeš ohýbat a zpět rovnat, tak ztrácí na pevnosti. Bych to zkusil srovnat asi co možná největší silou najednou. Tím myslím jako 1-2 větší rány kladivem, než 50 ran kladívkem.

Ale asi by bylo dobré, kdybys tu hodil fotku. By ti mohly machři poradit třeba nějaký přípraveček na to rovnání.goodgood


sou různí lidé mezi námi
Kelly01 (Člen)
09.07.2012 14:44:17
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

nahřát..


God Save The Queen!
XJelen (Člen)
09.07.2012 14:56:51
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

bez nahřátí, do svěráku přes kůži a velkým herkulíkem... taky jsem se bál ale šlo to jedna báseň.


Strýcfajtr !!!
corimec (Člen)
09.07.2012 14:57:40
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

Nahřej to horkovzdušnou pistolí a musí to jítgoodrovnal jsem takhle páčku

Lihy (Člen)
09.07.2012 15:26:55
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

Osobně bych se na to vysral a koupil novou. Jednou sem narovnával páčku přední brzdy....šlo to parádně nikde žádný viditelný praskliny. No jezdil sem s tim ani už nevim jak dlouho, ale jednou sem leštil přední kolo a když sem se zvedal drnknul sem ramenem do páčky (žádná pecka) a milá páčka padla na zem krásně čistě ulomená....takže z prdele klika, že se to stalo v garáži při mytí a né někde na cestě.

holeczech (Člen)
09.07.2012 15:40:28
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

Jak jí co nejsnadněji dostanu teda dolů?Nechce se mi za to rvát na mašině,abych ještě nezkurvil něco v tom uložení,nebo píst smile1.Jinak dík za rady,jakmile budu vědět jak s ní dolů,abych nemusel sundavat celou pravou stranu,tak to raději zahřátý narovnám ve svěráku smile1

K.a.s.y.m. (Člen)
10.07.2012 06:26:44
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

ja ji rovnal trubkou na motorce ale ja ji mel jen lehce prihlou z dromu. taky to jde ale pokud chces bejt pintlich tak sundat celej drzak stupacky vysroubovat stupacku(drzi dost fest bo je na lepidle)odpojit zavlackou od brzdy a je dole.jinej zpusob neexistuje


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
10.07.2012 08:10:40
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

k tomu nahřejvání hliníku ... horkovzduška je k prdu = za studena idontknow pokavaď nevíš teplotu, je ti celý nahřejvání k ničemu, respektive někdy i na škodu. Jestli z ní nemáš houslovej klíč rovnej to za studena, samosebou lepší ve svěráku, takže demontovat good


Strýcfajtr !!!
VikecB12 (Člen)
10.07.2012 08:31:49
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

Nevím ja ka banditu brzda,ale na motokrosech se řadičky rovnají kladivem a neprasknou. Kdyš se rovnají ve svěráku a třeba nasazenou trubkou,takže tahem,tak prasknou. Je to divný,ale je to taksmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kelly01 (Člen)
10.07.2012 08:53:15
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

XJelen psal:

k tomu nahřejvání hliníku ... horkovzduška je k prdu = za studena idontknow pokavaď nevíš teplotu, je ti celý nahřejvání k ničemu, respektive někdy i na škodu. Jestli z ní nemáš houslovej klíč rovnej to za studena, samosebou lepší ve svěráku, takže demontovat good

Teplotu poznáš, když mi začly TAGy týct bylo to akorát, jezdím s nima dalších 6 letsmokin


God Save The Queen!
Filous (Člen)
21.07.2012 21:38:13
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

VikecB12 psal:

Nevím ja ka banditu brzda,ale na motokrosech se řadičky rovnají kladivem a neprasknou. Kdyš se rovnají ve svěráku a třeba nasazenou trubkou,takže tahem,tak prasknou. Je to divný,ale je to taksmile1

...taky rovnam kladivem na dřevjenym špalku přes dřevjenej špalek...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Marián (Člen)
22.07.2012 11:36:21
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

ja nasadil trubku a srovnal, drzi dodnes, je to jarku tak 3-4 roky takze neco okolo 30-40tisic.


...sam mezi jebkarema...
Kelly01 (Člen)
22.07.2012 12:05:39
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/30_stupaeky.jpg

God Save The Queen!
osiris (Člen)
22.07.2012 13:49:48
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

Marián psal:

ja nasadil trubku a srovnal, drzi dodnes, je to jarku tak 3-4 roky takze neco okolo 30-40tisic.

...good jakýpak s tím sraní viď


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
holeczech (Člen)
26.07.2012 20:27:28
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

Díky za rady...dojezdím sezonu s ohlou...už si tak nějak i zvykám smile1 a po sezoně nasadím k akci trubku smile1...pak se uvidí

bigbit (Nový člen)
28.07.2012 09:56:53
Offline

Re: ohlý pedál zadní brzdy

...taky jsem po pádu rovnal stupačku a v poho. Na stupačku sem vzal asi metrovou rouru,mezi motor a stupačku jsem vložil dřevěnej klínek a poté pomalu rovnal.Je jako nová smokin

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr