Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » KO rozvoďák ?

LiborB12 (Člen)
01.12.2012 19:51:52
Offline

KO rozvoďák ?

Ahoj chlapi,

už u nás zamrzlo, tak jsem se vrhnul na zimní údržbu bandasky. Shodil jsem ventilový víko, abych mohl opravit závity v domečkách vaček a udělat ventily a čekalo mě překvapení v podobě na můj v kus docela dost vytahanýho rozvoďáku. Tady je video, na kterým je to dobře vidět:
http://www.youtube.com/watch?v=mdQnrLi7-4o
Teď otázka, je to moc v pussy nebo ještě v normě a mám jezdit a neřešit?

Pokud v pussy, tak co dál? Napínák jsem ještě nevytahoval. Když ho vytáhnu, jak poznám, že je ok nebo že je unavená pružina?

Velociraptor (Člen)
01.12.2012 21:11:05
Offline

Re: KO rozvoďák ?

napinak ma takovy zarezy, kdyz ho vytahnes a  musi mit minimalne 3 zarezy od oknce. Pokud je na konci a nemá se kam dal posunout, je retez vytahany.  Pozna se i to  pokud nastartujes motor za studena a klepe ti tam neco , je to pravdepodobne retez.. Pokud se pletu nebo jsem neco nedodal, tak zkusenejsi poradigoodhelp


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
VikecB12 (Člen)
02.12.2012 10:40:51
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Hlavně když se vymontovává ten napínák,tak je potřeba napřed oddělat to víčko co na něm zezadu je,pod ním je pružinka,která by ti při vytahování napínáku vysunula ten čep,kterej tlačí na řetěz na maximum a poznal bys hovno na kterým zubu ten napínák byl pži provozu. Jo a nevím jak bandit,ale kawa měla ve ventil. víku vodítko,který ten řetěz drží prohnutej dolů mezi kolama na vačkách,takže ikdyš je řetěz "navomak" vytahanej a volnej,tak po namontování víka se došponuje.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
02.12.2012 13:11:11
Offline

Re: KO rozvoďák ?

VikecB12 psal:

Hlavně když se vymontovává ten napínák,tak je potřeba napřed oddělat to víčko co na něm zezadu je,pod ním je pružinka,která by ti při vytahování napínáku vysunula ten čep,kterej tlačí na řetěz na maximum a poznal bys hovno na kterým zubu ten napínák byl pži provozu. Jo a nevím jak bandit,ale kawa měla ve ventil. víku vodítko,který ten řetěz drží prohnutej dolů mezi kolama na vačkách,takže ikdyš je řetěz "navomak" vytahanej a volnej,tak po namontování víka se došponuje.

Bandit to nemá
jinak doporučuju napínák nepředepínat...mohli by jste taky dopadnout takhle bigsmile

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/760_rozvodak02.jpg

:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
LiborB12 (Člen)
05.12.2012 21:15:36
Offline

Re: KO rozvoďák ?

chlapy díky za rady, dostanu se k tomu zase asi až v sobotu, dřív není kvůli práci moc času a večery věnuju radši dcerce.

Jen se chci ujistit. Když jsem na to jen rychle kouknul, tak mi přijde, že musí karbeci dolů, abych mohl ten napínák dostat. Je moje domněnka správná nebo je na to nějakej fígl, kterej mě nenapadl?

Filous (Člen)
05.12.2012 21:40:04
Online

Re: KO rozvoďák ?

LiborB12 psal:

chlapy díky za rady, dostanu se k tomu zase asi až v sobotu, dřív není kvůli práci moc času a večery věnuju radši dcerce.

Jen se chci ujistit. Když jsem na to jen rychle kouknul, tak mi přijde, že musí karbeci dolů, abych mohl ten napínák dostat. Je moje domněnka správná nebo je na to nějakej fígl, kterej mě nenapadl?

...karbce nech tam gde sou a vraš tam ruku...třeba já si pomáham tym, že si povolim volejovou hadici dole na karteru...ale i bes toho to de...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
LiborB12 (Člen)
05.12.2012 21:52:48
Offline

Re: KO rozvoďák ?

což o to, ruku jsem tam dostal, ale velkou golu ne. Když jsem to zkusil plochým klíčem, tak jsem tu středovou matici nebyl schopnej povolit, drží to fest.

Doufám, že to zase není pozdrav od bývalýho servisáka. Měl ve zvyku všechno dotáhnout jak pussy

Filous (Člen)
06.12.2012 14:44:56
Online

Re: KO rozvoďák ?

LiborB12 psal:

což o to, ruku jsem tam dostal, ale velkou golu ne. Když jsem to zkusil plochým klíčem, tak jsem tu středovou matici nebyl schopnej povolit, drží to fest.

Doufám, že to zase není pozdrav od bývalýho servisáka. Měl ve zvyku všechno dotáhnout jak pussy

...nenapad tě vočkoplochej klíč???headshake ...stranovym to akorát žvejkneš a golu tam fakt nedostaneš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
06.12.2012 15:05:30
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Filous psal:
LiborB12 psal:

což o to, ruku jsem tam dostal, ale velkou golu ne. Když jsem to zkusil plochým klíčem, tak jsem tu středovou matici nebyl schopnej povolit, drží to fest.

Doufám, že to zase není pozdrav od bývalýho servisáka. Měl ve zvyku všechno dotáhnout jak pussy

...nenapad tě vočkoplochej klíč???headshake ...stranovym to akorát žvejkneš a golu tam fakt nedostaneš...

...je to marný, je to marný bigsmile

ps: když i todle se v tý škole automechanici učej smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
06.12.2012 15:52:33
Online

Re: KO rozvoďák ?

osiris psal:
Filous psal:
LiborB12 psal:

což o to, ruku jsem tam dostal, ale velkou golu ne. Když jsem to zkusil plochým klíčem, tak jsem tu středovou matici nebyl schopnej povolit, drží to fest.

Doufám, že to zase není pozdrav od bývalýho servisáka. Měl ve zvyku všechno dotáhnout jak pussy

...nenapad tě vočkoplochej klíč???headshake ...stranovym to akorát žvejkneš a golu tam fakt nedostaneš...

...je to marný, je to marný bigsmile

ps: když i todle se v tý škole automechanici učej smile1

...no jo, no...nenaděláš nicbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
LiborB12 (Člen)
06.12.2012 17:29:23
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Filous psal:
LiborB12 psal:

což o to, ruku jsem tam dostal, ale velkou golu ne. Když jsem to zkusil plochým klíčem, tak jsem tu středovou matici nebyl schopnej povolit, drží to fest.

Doufám, že to zase není pozdrav od bývalýho servisáka. Měl ve zvyku všechno dotáhnout jak pussy

...nenapad tě vočkoplochej klíč???headshake ...stranovym to akorát žvejkneš a golu tam fakt nedostaneš...

nemáme, přikupíme, vyzkoušíme, poreferujemeredface

SleiP (Člen)
07.12.2012 09:23:56
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Ja to delam stredni racnou a v pohode s tam dostanu. Hlavne davej bacha az bude vyndavat ten napinak at moc neposkodis tesneni jinak to budes muset podmaznout nebo koupit novy tesneni.


nemusí kapat, stačí když prší
Filous (Člen)
07.12.2012 15:59:55
Online

Re: KO rozvoďák ?

SleiP psal:

Ja to delam stredni racnou a v pohode s tam dostanu. Hlavne davej bacha az bude vyndavat ten napinak at moc neposkodis tesneni jinak to budes muset podmaznout nebo koupit novy tesneni.

...Honzo, myslíš 3/8novou??? ...výras "střední ráčna" si pochytil vot Progýra, co???bigsmile ...už držim hububigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Progear 650 (Člen)
07.12.2012 18:00:09
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Filous psal:
SleiP psal:

Ja to delam stredni racnou a v pohode s tam dostanu. Hlavne davej bacha az bude vyndavat ten napinak at moc neposkodis tesneni jinak to budes muset podmaznout nebo koupit novy tesneni.

...Honzo, myslíš 3/8novou??? ...výras "střední ráčna" si pochytil vot Progýra, co???bigsmile ...už držim hububigsmilebigsmilebigsmile

jo woe, myslí střední.. nebo jí ještě můžem říkat prostřední... bigsmile


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Filous (Člen)
07.12.2012 22:12:00
Online

Re: KO rozvoďák ?

Progear 650 psal:
Filous psal:
SleiP psal:

Ja to delam stredni racnou a v pohode s tam dostanu. Hlavne davej bacha az bude vyndavat ten napinak at moc neposkodis tesneni jinak to budes muset podmaznout nebo koupit novy tesneni.

...Honzo, myslíš 3/8novou??? ...výras "střední ráčna" si pochytil vot Progýra, co???bigsmile ...už držim hububigsmilebigsmilebigsmile

jo woe, myslí střední.. nebo jí ještě můžem říkat prostřední... bigsmile

...prostřední je nejvícgoodbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
07.12.2012 22:49:33
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Progear 650 psal:
Filous psal:
SleiP psal:

Ja to delam stredni racnou a v pohode s tam dostanu. Hlavne davej bacha az bude vyndavat ten napinak at moc neposkodis tesneni jinak to budes muset podmaznout nebo koupit novy tesneni.

...Honzo, myslíš 3/8novou??? ...výras "střední ráčna" si pochytil vot Progýra, co???bigsmile ...už držim hububigsmilebigsmilebigsmile

jo woe, myslí střední.. nebo jí ještě můžem říkat prostřední... bigsmile

jako technik bys měl řikat třivosminu :)


ale di, Ty brepto ...
WenzelB6 (Člen)
07.12.2012 23:06:05
Offline

Re: KO rozvoďák ?

huskyb12 psal:
Progear 650 psal:
Filous psal:


...Honzo, myslíš 3/8novou??? ...výras "střední ráčna" si pochytil vot Progýra, co???bigsmile ...už držim hububigsmilebigsmilebigsmile

jo woe, myslí střední.. nebo jí ještě můžem říkat prostřední... bigsmile

jako technik bys měl řikat třivosminu :)

jj technici s komplet basou Stenlycoolsmokin

XJelen (Člen)
08.12.2012 08:59:15
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Progear 650 psal:
Filous psal:
SleiP psal:

Ja to delam stredni racnou a v pohode s tam dostanu. Hlavne davej bacha az bude vyndavat ten napinak at moc neposkodis tesneni jinak to budes muset podmaznout nebo koupit novy tesneni.

...Honzo, myslíš 3/8novou??? ...výras "střední ráčna" si pochytil vot Progýra, co???bigsmile ...už držim hububigsmilebigsmilebigsmile

jo woe, myslí střední.. nebo jí ještě můžem říkat prostřední... bigsmile

... a 1" co sem tahal štyry roky v brašně je přeskrajní goodgoodgoodbigsmile


Strýcfajtr !!!
LiborB12 (Člen)
08.12.2012 14:46:05
Offline

Re: KO rozvoďák ?

chlapi, tak jsem to vytáhnul a do úplnýho vysunutí zbývá 5 cvaknutí. Podle toho, co jsem se tady dočet, tak by to snad ještě sezonu (3-5tis. km) mohlo vydržet, co vy na to?

Jinak už na to asi někdo koukal předemnou, protože tam nebylo žádný těsnění a byl jen na silikonu.

Filous (Člen)
08.12.2012 18:32:01
Online

Re: KO rozvoďák ?

...štyry zuby je smrt...já bych to uďál, ale esi máš f plánu tři tisíce, tag to dá...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
08.12.2012 18:43:10
Online

Re: KO rozvoďák ?

...asi uš je hlučnej, co?


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
vorel (Člen)
09.12.2012 11:23:30
Offline

Re: KO rozvoďák ?

WenzelB6 psal:
huskyb12 psal:
Progear 650 psal:


jo woe, myslí střední.. nebo jí ještě můžem říkat prostřední... bigsmile

jako technik bys měl řikat třivosminu :)

jj technici s komplet basou Stenlycoolsmokin

Přesně, mám tam nápis Stenly a nuter velká, měnčí a nejmenčígood


řikám si hurikán
LiborB12 (Člen)
09.12.2012 16:56:53
Offline

Re: KO rozvoďák ?

Filous psal:

...asi uš je hlučnej, co?

čoveče, právě že dokud jsem to nerozdělal a neviděl ten průvěs mezi vačkama, tak by mě nenapadlo, že může bejt v háji.

Když jsem musel měnit rozvoďák na GS500, tak ten byl před výměnou slyšet, ale tenhle vůbec. Nevím jestli to může bejt tím, že ten GS dvouvál víc kope a čtyřvál za to tahá plynule nebo něčím jiným, ale je mi to divný......

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr