Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » nabíjecí napětí agm baterie!

Banditatom (Člen)
05.12.2012 18:05:47
Offline

nabíjecí napětí agm baterie!

Kucí elektrikářští mám dotaz. Jelikož mi umřela stará modelářská nabíječkasmile2 tak jsem koupil novou kde sice jde nastavit nabíjecí proud, ale né napětí! V návodu je psáno, že se nabíječka hodí pro nabíjení gelových baterií, ale je tam poměrně vysoké nabíjecí napětí (14.7V proud je plně nastavitelný a to od 0.1-6A) Tak tedy otázka zní můžu s tímhle napětím nabíjet Agm "bezudržbovou baterii"? aniž bych jí nafoukl jak žabu!help


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Velociraptor (Člen)
05.12.2012 20:00:12
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

urcite, predpokladam, ze je automaticka, takze nevidim problem..


To,co děláme v životě se ozývá do věčnosti
Banditatom (Člen)
05.12.2012 20:34:28
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

To sice je ale napeti ma stale!proud si hlida ale kdyz jsem ji zkousel na autobaterce tak baterka vrela coz by plynotesna baterka asi nedala!


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
corimec (Člen)
05.12.2012 20:41:11
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

připoj tam do serie žárovku,já takhle nabíjel baterku nabíječkou do auta a žádnej problém

Banditatom (Člen)
07.12.2012 11:19:18
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

ale mě nejde o nabíjení motorkybigsmile ta je napíchlá na udržovačkugood mě jde o plechovkusmile1


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Pajk (Člen)
07.12.2012 13:14:09
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

Banditatom psal:

To sice je ale napeti ma stale!proud si hlida ale kdyz jsem ji zkousel na autobaterce tak baterka vrela coz by plynotesna baterka asi nedala!

Tam je to spíš bych řek právě vo tom kolik tam pustíš proudu, čím míň tím líp pro akumulátor, ale za delší dobu dobití. Přidáš ampéry a může zplynovat. Obecně se to nabíjí podle kapacity akumulátoru a to max. desetinou kapacity aku, ale to asi každý ví smile1. Napětí jestli 14,4 V, nebo 14,8 v tom bych problém neviděl pokud to nejni třeba 18 V.

banda1250 (Člen)
10.12.2012 11:36:47
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

jasně,lídlonabíječka má taky ten poslední režim *14,7V,normálně autobaterky tím posledním nabíjimgood

morganzd (Člen)
13.12.2012 09:29:00
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

Pajk psal:

Napětí jestli 14,4 V, nebo 14,8 v tom bych problém neviděl pokud to nejni třeba 18 V.

V tom bych problém možná viděl. Pokud to je opravdu gelovka, nesmí dosažené napětí překročit právě 14,4V. 14,8V je cufíl. Přebíjení jí zabíjí.


GSF 600 S '99
luboss (Člen)
13.12.2012 09:33:59
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

gelofka to v autě asi nebude, bo by stála víc než to auto ... bude to bezudrzbova baterka, která si neumí odfouknotu a když, tak zboří garáž bigsmile


enduro-team.cz | ... a B12 trochu z nostalgie, ale hlavně pro radost! KTM rulezz :-))
Pajk (Člen)
13.12.2012 23:23:54
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

morganzd psal:
Pajk psal:

Napětí jestli 14,4 V, nebo 14,8 v tom bych problém neviděl pokud to nejni třeba 18 V.

V tom bych problém možná viděl. Pokud to je opravdu gelovka, nesmí dosažené napětí překročit právě 14,4V. 14,8V je cufíl. Přebíjení jí zabíjí.

U akumulátorů AGM je povoleno trochu vyšší napětí než u gelových u kterých je max. 14.4 V. Doporučený napětí u AGM je údajně 14.6 V a u některých až 14.8 V podle výrobce, takže 14.7 Volt bych problém neviděl.

gerrik (Člen)
21.12.2012 22:18:59
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

Chlapi, potřebuji radu, baterku mám půl roku starou, dám ji na inteligentní nabíječku, pár sekund nabíjí, pak to vypne že je to dobitý idontknow Je to OK?

Peter19 (Člen)
22.12.2012 07:54:24
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

Mam baterku DElo ktora bude mať 8 rokov a po pripojeni na inteligentnu nabijačku po minute prepne do režimu fertik.
Je to uplne OK

Filous (Člen)
22.12.2012 15:18:24
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

gerrik psal:

Chlapi, potřebuji radu, baterku mám půl roku starou, dám ji na inteligentní nabíječku, pár sekund nabíjí, pak to vypne že je to dobitý idontknow Je to OK?

...Gerriku sorry, ale to je dotas jako:"...a uvezu to pane Lórenc???surprised "

bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzah (Člen)
01.01.2013 18:30:07
Offline

Re: nabíjecí napětí agm baterie!

To Banditatom:
nabíječka je zdrojem proudu. Jaký proud nastavíš, takový to bude cpát do baterky. Napětí na baterce bude při tom záležet na stavu nabití a nastaveném proudu. Když dojde k plnému nabití, dosáhne napětí caa 14,00 - 14,40 V. Pokud nesnížíš proud, poroste napětí dál a baterka začne plynovat ("vařit"). Pokud má nabíječ automatickou ochranu baterie, měla by na tomto napětí snížit proud tak, aby napětí dále nerostlo. Jinak můžeš  nabíjení ukončit sám, nebo snížit proud na udržovací hodnotu (cca 1% kapacity baterie) tak, aby napětí na baterii bylo menší než 14 V.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr