Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zničené svíčky

Hachlblaubachtr (Člen)
19.02.2008 22:37:37
Offline

Zničené svíčky

Zdravím,jen dotaz-proč se vlastně zničí svíčky když se párkrát ulejou při  startu se sytičem?Prý se má startovat nejprve bez sytiče a když neblafne tak jen opatrně sytič přidávat.Ty moje (nové)jsem tak párkrát ulil protože jsem dal sytič při startu  ve studené garáži, hází jiskru venku ale jak je namontuju tak to ani neškytne dám staré a pohoda,na první cvrk jde.A co se vlatně na svíčkách zničí?jde to nějak poznat měřákem?dík.

bobule (Člen)
19.02.2008 22:39:34
Offline

Re: Zničené svíčky

no já ti neporadim ale kdykoliv jsem startoval tak sytič na plnej a pak postupně ubíral a neměl sem s tim trablidontknow


to jebu
Ton@l (Člen)
19.02.2008 22:46:07
Offline

Re: Zničené svíčky

ja tez startuju s plnym syticem a nevidim proc by v tom mel byt problem, ale netahal bych pri startovani za heft bo to by se mohlo uchlastatgood


Vzdy muze byt hur :-)
PALOUS (Člen)
19.02.2008 22:46:40
Offline

Re: Zničené svíčky

Já ti nevím ale se sytičem mě to chytlo vždy je na půl páč naplno bych řek že to bylo jako moc ulitý a v létě jsem to více méně zkusil nejdřív bez a když nic tak zas napůl ale hned jsem ho stahovalgood


Jebat motorky :-)
VikecB12 (Člen)
19.02.2008 22:58:32
Offline

Re: Zničené svíčky

Taky dávám plnej sytič,jak chytne,tak to stáhnu tak aby si brumlal na 2000-2500otáček a postupně to přivírám. Nasadím helmu,rukavice,zavřu sytič uplně a jeducool
Ale když sem startoval letos bandita po 2 měsících,tak chytl jenom na 3 válce a né se chytnout ten štvrtej. Chytl se až za jízdy po pár stech metrech,chvilku fšelijak pocukával a pak sem ho protáhl do plnejch a po chvilce to bylo ok.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
19.02.2008 23:00:39
Offline

Re: Zničené svíčky

hachl......toj: záleží při jaký venkovní teplotě startuješ a hlavně jakou teplotu máš v motoru, trošku alchymie, každá chce svoje

ps: nejde to tvoje jméno zapamatovat smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pajk (Člen)
20.02.2008 00:05:52
Offline

Re: Zničené svíčky

Tak nějak jak píše osi. Já dávám osobně vždy plnej sytič na start a bez problému. Ale že by se svíčky takhle zničily a ještě nový? Po výměně svíček to zřejmě chytne protože když ty svíce vyndáš a zkoušíš jestli hází jiskru, tak jak se točí motorem bez svíček tím se upraví směs a odpaří část benzínu z válců kterej se tam natahal a nespálil, pak dáš jiný suchý svíce třeba starší a vono to chytne a myslíš že je to svíčkama. Chyba nebude ve svíčkách, ale někde jinde. Kdyby se tam pak vrátily ty nový a suchý, tak to podle mě chytne taky.

Radek-Ban (Člen)
20.02.2008 00:22:57
Offline

Re: Zničené svíčky

Startovat se sytičem pokud je motor studenejsmile1 a držet otačky mezi 2-3tis nenechávej sitič zbytečně dlouho stahni si třeba manuál a mrkni na to http://www.suzukibandit.cz/download.php?sekce=2 gooda stima svíčkama určitě je nezničíš pokud je uchčijessurprisedjsou doporučený specifikaceidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
mr.BSE (Člen)
20.02.2008 00:47:00
Offline

Re: Zničené svíčky

myslim, ze mu neslo o postup startovani, ale o to, co se stane se svicema pri uchlastani, resp. co se na nich posere pri uliti.

Me osobne by to taky zajimalogood


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Pajk (Člen)
20.02.2008 00:50:11
Offline

Re: Zničené svíčky

Nic se s nima nestane.

Radek-Ban (Člen)
20.02.2008 00:53:20
Offline

Re: Zničené svíčky

nic se nestane ty jsi nejezdil třeba na jawě uchlastání je tam na dením pořádkubad


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
frcus (Člen)
20.02.2008 07:10:52
Offline

Re: Zničené svíčky

Je to určitě svíčkama. Jestli jsi je vyndal a byly mokrý tak je zahoď. Měl jsem ten samej problém protože jsem dal polohu PRI a startoval jsem. Chytlo to ale pak už nic a svíce byly total mokrý. Stalo se mi to u prvního banďoura a od té doby si dávam majzla a v zimě pravidelně startuju.

K.a.s.y.m. (Člen)
20.02.2008 07:30:41
Offline

Re: Zničené svíčky

Někdo mi jednou říkal ,že se pří ulití zničí tím že se pro razí do izolantu,ale jestli je to pravda nevím.Je fakt ,že třeba na Jawce se tu ulejvalo pravidelně a nikdy nebyl problém.Jestli jsou tyhle svíčky nachylnější na ulití...těžko říct.
Mě se se svíčkama povedla jiná blbost díky mí neznalosti.Když jsem koupil Bandasku tak byla total neudržovaná...ucpanej vzducháč v prdeli řetěz a spousta dalších věcí(byl jsem blbej ,že jsem jí koupilsmile2 ) Vyndal jsem vzducháč a že to zkusím bez něj.Motor chytil supr akorát šla z vejfuku šíleně pára a to byl červen...říkám no nic jdu to projet.ujel jsem asi kilometr a motor začal blbnout.tak jsem zastavil motor zdechnul a už nenaskočilsmile2.Teprve pak jsem z manuálu zjistil,že se to bez filtru nesmí startovat.....nakonecj sem zjistil ,že jsou v prdeli svíce a to asi z důvodu,že nikdo nikdy neodkalil airbox a byl plnej takový tý vody s olejem a to prošlo asi motorem proto ta pára...Ještě když jsem ho odkaloval tak z něj  vytekla asi decka sraček..kdoví kolik motoremsmile2......řek bych ,že tahle sračka určitě poslala svíčky do ass


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Fulltank (Člen)
20.02.2008 11:03:05
Offline

Re: Zničené svíčky

K.a.s.y.m. psal:

Někdo mi jednou říkal ,že se pří ulití zničí tím že se pro razí do izolantu,ale jestli je to pravda nevím.Je fakt ,že třeba na Jawce se tu ulejvalo pravidelně a nikdy nebyl problém.Jestli jsou tyhle svíčky nachylnější na ulití...těžko říct.
Mě se se svíčkama povedla jiná blbost díky mí neznalosti.Když jsem koupil Bandasku tak byla total neudržovaná...ucpanej vzducháč v prdeli řetěz a spousta dalších věcí(byl jsem blbej ,že jsem jí koupilsmile2 ) Vyndal jsem vzducháč a že to zkusím bez něj.Motor chytil supr akorát šla z vejfuku šíleně pára a to byl červen...říkám no nic jdu to projet.ujel jsem asi kilometr a motor začal blbnout.tak jsem zastavil motor zdechnul a už nenaskočilsmile2.Teprve pak jsem z manuálu zjistil,že se to bez filtru nesmí startovat.....nakonecj sem zjistil ,že jsou v prdeli svíce a to asi z důvodu,že nikdo nikdy neodkalil airbox a byl plnej takový tý vody s olejem a to prošlo asi motorem proto ta pára...Ještě když jsem ho odkaloval tak z něj  vytekla asi decka sraček..kdoví kolik motoremsmile2......řek bych ,že tahle sračka určitě poslala svíčky do ass

taky to mam porad plny ty sracky, musim minimalne jednou tejdne otevrit ten vypustak  idontknow

Miras (Člen)
20.02.2008 11:50:37
Offline

Re: Zničené svíčky

no vida, tak to jsem ani nevedel ze neco muze být v airboxu. Na starý B12 jsem měnil vzducháč jednou a nic jsem tam neviděl, na nový mám 12tis, jeste jsem ho neoteviral....  No kouknu se a uvidím

K.a.s.y.m. (Člen)
20.02.2008 11:54:51
Offline

Re: Zničené svíčky

Miras psal:

no vida, tak to jsem ani nevedel ze neco muze být v airboxu. Na starý B12 jsem měnil vzducháč jednou a nic jsem tam neviděl, na nový mám 12tis, jeste jsem ho neoteviral....  No kouknu se a uvidím

dole u stojánku je zašpuntovaná hadička.tak ji odšpuntuj a uvidíš:)doporučuju pod ní dát aspoň hadr.teče z toho fakt bordel.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mr.BSE (Člen)
20.02.2008 12:41:00
Offline

Re: Zničené svíčky

Fechtl> Jawa90 > Jawa 350/640 > Simson....
verte mi, ze s uchlastanim svicek mam zkusenosti smile1smile1

nicmene uz se, to slysel od vicero lidi ze se uchlastanim znici...

ale muze to byt taky jen "jedna babka povidala" stejne jako kdyz se rika, ze auto po dedkovi je lenosny a je potreba mu dupat aby se "rozjelo" bigsmile

nebo kdyz nekdo zajizdi fechtla po vybrusu a da to na zajeti otcovi, bo je tezsi a zajede se to na jeho vahubigsmilebigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
maňas (Člen)
20.02.2008 12:47:33
Offline

Re: Zničené svíčky

to bych věřil,že je spíš uleješ tím jak to trápíš bez sitiče,protože pak máš tendenci přidat plyn,když to nechytá
stejně si myslím ,že na sitič bez plynu,pokud je to dobře poštelovaný ¨,by to mělo chytnout,ve finále je jedno jestli na půlku,nebo na celej,to je odvyklý od kusu stroje.


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
pepas (Člen)
08.05.2013 19:01:52
Offline

Re: Zničené svíčky

zdravím dneska jsem uchlastal nove svíce od brisku. Potřebuju radu pokud mě moto stojí víc jak 4dny tak se uchlastá. už si s tím nevím rady. mám seřízené hladiny synchro karbcú a bohatost podle návodu potřeboval bych vědět co vlastně se tím šroubkem seřizuje a co se děje přitahováním nebo povolováním šroubku bohatosti díky.
A mimochodem svíčky jsem měl vždy černé a střílí mí to když to dlouho stojí do výfuku.

VikecB12 (Člen)
08.05.2013 19:30:30
Offline

Re: Zničené svíčky

Tak to máš seřízený napiču. Nejde jenom vo seřízení synchro,ale vo komplet rozborku,vyčištění,nastavení hladin a pak seřízení za chodu. Takhle to nachávám dělat já a nemám problém. A pokud máš v pořádku jehlove ventilky na karbecách,membránu v kohoutu a nemáš spuchřelou podtlakovou hadičku na jeho otvírání,tak nemužeš mít trabls tím,jak dlouho je motorka vodstavená.good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
pepas (Člen)
09.05.2013 11:45:44
Offline

Re: Zničené svíčky

to vím taky že to je špatně seřízené karburátor je komplet vyčištěný. byl venku komplet rozborka vyčistěný,vyfoukáný. ale nevím jestli tam někdo přede mnou nedal jiné trysky.

VikecB12 (Člen)
09.05.2013 13:46:38
Offline

Re: Zničené svíčky

Já bych skouknul těsnost kohoutu,jestli při vypnutým motoru neteče náhodou benzín. Jinak předpokládám,že postup startování máš zmáknutej. Plnej sytič a bez plynu zastartovat. A taky by to mohla dělat končící baterka,motor sice točí,ale nezbejvá už dost šťávy na kloudnou jiskru a ulije se to.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr