Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Kotel na dřevo

Baltazar (Člen)
21.01.2013 09:32:59
Offline

Kotel na dřevo

Hele nemá někdo zkušenost s něčím jako na přitopení? Výkon tak 8-9 kilowat, a zadarmo drahý?
Mám dřevo zadarmo a tak bych ho chtěl zužitkovat


The father of the little princess of the dawn
Petr J. (Člen)
21.01.2013 10:09:22
Offline

Re: Kotel na dřevo

No nejjednodušší by jsi měl krb a venkovní komín.

Když jej dáš do garáže budeš muset mít napojení a redukci na stávající okruh vytápění, což není úplně easy. Už je to vyšší topenářská...

Meloun (Člen)
21.01.2013 10:10:45
Offline

Re: Kotel na dřevo

No máme dole ve sklepě jakejsi lichej teplovodní Dakon něco něco..musel bych zjistit..


PURE NAKED BIKE!
Ondráš (Člen)
21.01.2013 10:20:59
Offline

Re: Kotel na dřevo

Baltazar psal:

Hele nemá někdo zkušenost s něčím jako na přitopení? Výkon tak 8-9 kilowat, a zadarmo drahý?
Mám dřevo zadarmo a tak bych ho chtěl zužitkovat

Chceš to napojit na teplovodní topení, nebo jen samostatně stojící?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Mour (Člen)
21.01.2013 10:35:48
Offline

Re: Kotel na dřevo

Petr J. psal:

No nejjednodušší by jsi měl krb a venkovní komín.

Když jej dáš do garáže budeš muset mít napojení a redukci na stávající okruh vytápění, což není úplně easy. Už je to vyšší topenářská...

...také pokud by chtěl postavit vnitřní komín v garáži musí být na něho v základech stavby základ a každopádně stavební povolení, jelikož se jedná o změnu stavby v rozporu s kolaudačním rozhodnutím - změna schváleného způsobu vytápění

Petr J. (Člen)
21.01.2013 11:54:28
Offline

Re: Kotel na dřevo

Stavební povolení by měl mít tak jako tak, ale to mu asi netřeba říkat bigsmile a jak ten dům znám, tak vnitřní komín ani nepředpokládám.

PALOUS (Člen)
21.01.2013 12:19:52
Offline

Re: Kotel na dřevo

Petr J. psal:

Stavební povolení by měl mít tak jako tak, ale to mu asi netřeba říkat bigsmile a jak ten dům znám, tak vnitřní komín ani nepředpokládám.

good
uněj bych to viděl na nerez venkem ale pan je na pracáku,tak řešení by bylo to dříví prodávatsmile1


Jebat motorky :-)
Banditatom (Člen)
21.01.2013 12:43:54
Offline

Re: Kotel na dřevo

otevřené ohniště?smokin


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Mour (Člen)
21.01.2013 12:57:19
Offline

Re: Kotel na dřevo

PALOUS psal:
Petr J. psal:

Stavební povolení by měl mít tak jako tak, ale to mu asi netřeba říkat bigsmile a jak ten dům znám, tak vnitřní komín ani nepředpokládám.

good
uněj bych to viděl na nerez venkem ale pan je na pracáku,tak řešení by bylo to dříví prodávatsmile1

...souhlas, dříví nařezat, naštípat, prodat a za mrzký peníz koupit čerpadlo vzduch/voda nejlépe Altherma Daikin...na ten malý domek stačí 7 -8kW goodbigsmile

Kim (Člen)
21.01.2013 13:25:49
Offline

Re: Kotel na dřevo

na dřevo jedině tohle a spálíš v tom i mrtvolugoodbigsmile
http://www.kamna-bullerjan.cz/nabidka.html


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Billy (Člen)
21.01.2013 13:42:25
Offline

Re: Kotel na dřevo

Zalezi co od teho ocekavas, jestli to chces napojit na vodni topeni a udelal nejakou krbovou vlozku, nebo nechces mit v obyvaku nekde bordel a radsi kotel na drevo, jestli chces akumulacni nadobu k temu, pac tech 7-8 kW neni zas nejaka velka spotreba a u kotle kolem 20 kW bys to za chvilku prehral. Ja tohlensto primo delam, takze nejakej pozadavek dej co to ma delat, kolik to ma stat, jakej komfort pozadujes, jestli to pa vydrzet na dva dni tepla, nebo jenom zatopit a nechat vyhasnout pro prilezitostni vytapeni. Popripade zkus projet www.tzb-info.cz, moznosti je povice, ale vsechno je o cenne, a taky navratnosti.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
kdrk (Člen)
21.01.2013 14:38:48
Offline

Re: Kotel na dřevo

ja mam krbový kamna a barák 8x8m s podkrovím. V podvečer zatopim, pak pár polen tvrdýho a v 8 už nepřikládám. Vytopí to pěkně a vydrží příjemně až do druhýho dne. Nemam výměník....to je další investice a do menšího baráčku se to asi nevyplatí..

Baltazar (Člen)
21.01.2013 16:21:19
Offline

Re: Kotel na dřevo

Hoši vnitřní topení krbem se zamítá, jedná se o napojení na stávající teplovodní topení, komín nerez asi ne, postavím nový a fertig


The father of the little princess of the dawn
Kim (Člen)
21.01.2013 16:52:46
Offline

Re: Kotel na dřevo

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Banditatom (Člen)
21.01.2013 16:59:41
Offline

Re: Kotel na dřevo

Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood

ty krávo mi poser záda on se furt dělá?bigsmile máme ho na dílně 20járu good


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kim (Člen)
21.01.2013 17:07:31
Offline

Re: Kotel na dřevo

Banditatom psal:
Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood

ty krávo mi poser záda on se furt dělá?bigsmile máme ho na dílně 20járu good

doma mám předchudce viadrusu,tuším že je to emka....60 járugoodsmile1


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
huskyb12 (Administrator)
21.01.2013 17:24:18
Offline

Re: Kotel na dřevo

zeptej se Prasete, taky má v kulisách krbový kamna napojený na vokruh a trenýrkovou teplotu dá cobydup :)


ale di, Ty brepto ...
Baltazar (Člen)
21.01.2013 18:14:44
Offline

Re: Kotel na dřevo

umíš bez?

Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood


The father of the little princess of the dawn
Baltazar (Člen)
21.01.2013 18:25:00
Offline

Re: Kotel na dřevo

Jo a cíl je to zapálit a nechat vyhořet, bo mi to pak vydrží 24 hod, moc s tím neušetřím, protože jedu na elektriku a platím za rok 27000 elektriku, počítám úspora 10-12 ročně, ale v případě blekoutu jsem samostatnej-napájení čerpadla mám vyřešený


The father of the little princess of the dawn
Petr J. (Člen)
21.01.2013 18:48:13
Offline

Re: Kotel na dřevo

Baltazar psal:

....ale v případě blekoutu jsem samostatnej-napájení čerpadla mám vyřešený

...konec civilizací se blíží....bigsmile

Baltazar (Člen)
21.01.2013 18:52:17
Offline

Re: Kotel na dřevo

mílovými krokybigsmile

Petr J. psal:
Baltazar psal:

....ale v případě blekoutu jsem samostatnej-napájení čerpadla mám vyřešený

...konec civilizací se blíží....bigsmile


The father of the little princess of the dawn
VikecB12 (Člen)
21.01.2013 19:27:20
Offline

Re: Kotel na dřevo

Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood

Zato já mám doma plynovej viadrus,nějakej ten 42ECO nebo jak se tomu nadává,namontovanej asi přet 6 rokama a je to hrozná kurva. Normálně sem kvuli tomu krámu málem vilít do luftu,protože při studeným startu chytl malej hořák,nahřál ten termočlánek,nebo bimetal co pouští plyn do hlavního hořáku,plyn se pustil,ale hořák nechytl,jenomže to už ten kotel nepoznal,takže trvalo asi 30vteřin co šel plyn hlavním hořákem a po té době vychladl ten bimetal,zastavil plyn a začal opakovat proces startování a to co následovalo po zajiskření pieza vám nemusím líčitsick Byla to rana,jakou sem vživotě neslyšel,barák se votřásl v základech a vzbudilo to fšecky sousedy vokolo. Byl tady na to dvakrát servisák a nevěděl si s ním rady,tak trochu přihnul ten malej hořáček k tomu hlavnímu a vyměnil tu řídící jednotku. Kotel jede,ale má u mě výstrahu s podmínkou,jedinej problém a de do pičefuck Vždycky kdyš začíná topná sezona,tak ho pár dní chodím poslouchat jak chytá za studena,než se začne pořádně topit. Nevěřím mu ani pičusmile2 Lituju,že sem nenechal rači namontovat nějakýho toho BAXIka s turbem,má ho tata a jede uplně parádně,neví vo němgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Šedá eminence (Člen)
21.01.2013 20:06:09
Offline

Re: Kotel na dřevo

zdar, koukni na Ferroli SF L, dodáváme je na český trh, tak se kdyžtak ptej, já ti zkusím odpovídat mezi lyžovánímsmile1


Ten na nějž se zapomnělo:-)
Kim (Člen)
21.01.2013 20:39:51
Offline

Re: Kotel na dřevo

Baltazar psal:

umíš bez?

Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood

tady je to samej špekulantbigsmile....dneska už to nezjistim,vydrž do zejtrasmile1


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
CaFry (Člen)
21.01.2013 20:51:42
Offline

Re: Kotel na dřevo

Viadrus Herkules myslim že kolem 20 kw (asi 24) pětičlankovy dřevo, uhli aji koks snad snese a přimo to trubek přes čerpadlo a jak dojde elektrika otevře se ventil na vedlejši větvi ať de voda samotlakem. cena už nevim headshake


......bo Ostrava je regijon razovyty.......
Baltazar (Člen)
21.01.2013 20:56:43
Offline

Re: Kotel na dřevo

Klídek vymýšlím na léto, chci to připravit na novou topnou sezonusmile1

Kim psal:
Baltazar psal:

umíš bez?

Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood

tady je to samej špekulantbigsmile....dneska už to nezjistim,vydrž do zejtrasmile1


The father of the little princess of the dawn
Petr J. (Člen)
21.01.2013 21:25:19
Offline

Re: Kotel na dřevo

...jinými slovy, malý domeček a vedle bude stát domácí teplárna, domácí elektrárna, domácí bioplynka (auto bude na bioplyn) a satelit pro komunikaci s měsícem....bigsmile....a to vše poběží na dřevo z trautenberkova lesa....

Borák (Člen)
21.01.2013 21:43:17
Offline

Re: Kotel na dřevo

jak vode mě ??? fuck
pičo nedám ani polínko ass

bigsmile


...nikdo nevojebe Ježíše...
karlos100 (Člen)
22.01.2013 08:18:37
Offline

Re: Kotel na dřevo

Kim psal:
Baltazar psal:

umíš bez?

Kim psal:

pak jedině tenhle:
http://www.viadrus.cz/kotle-na-tuha-pal … 5-cz4.html
věř mi,dělám to víc jak 20 let a "pár" už jsem jich namontovalgood
super kotel,spálíš v něm všechno a přežije děti tvejch dětígood
klidně se ozvi kdybys potřeboval s něčím poraditgood

tady je to samej špekulantbigsmile....dneska už to nezjistim,vydrž do zejtrasmile1

dědku,ty si neumíš nechat proplatit fakturu bez dodání zboží??bigsmilebigsmilebigsmile
když to chce bez...


...a bude hůř!
Billy (Člen)
22.01.2013 08:27:27
Offline

Re: Kotel na dřevo

Baltazar psal:

Klídek vymýšlím na léto, chci to připravit na novou topnou sezonusmile1

Kim psal:
Baltazar psal:

umíš bez?

tady je to samej špekulantbigsmile....dneska už to nezjistim,vydrž do zejtrasmile1

Popravde bych ti taky rozmlouval nejaky krbovy vlozky, otec to ma doma na celkem druhem dome kde bydli, mu se to sice libi, ale me jakoze bordel z teho a je to tak na malovani co 3 roky, o prachu nemluvim ani.

Pokud na 8 kW barak pri -15°C jestli udavas takovej udaj, flaknes 20 kW kotel, proc ne ale doporucuju kazdopadne to resit pres akumulacku cca 2000 litru. Kotel kazdopadne opatrit smesovakem aby se ti vratka do kotle drzela na 60°C, jinak dochazi k nizkoteplotni korozi. Kotel by se mel provozovat vzdy na maximalni vykon, ne nejaky solichani Jestli mas moznost ze bys vyuzil i ohrev vody nevim co mas v baraku dal by se vyuzit neprimo ohrivanej ohrivac TV. Jinak topeni zdar bigsmile.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Petr J. (Člen)
22.01.2013 09:26:11
Offline

Re: Kotel na dřevo

to Billy: trošku jiný případ, ale na podobné téma...

- u RD máš kotel na pevný a kotel plynový
- na kotel na pevný napojíš akumulačku na topení - to má logiku (viz. Baltazarovo případ)
- na kotel na pevný napojíš nepřímotopný zásobník TUV

Tak a teď: jak by jsi řešil ohřev TUV přes léto a potom v době, kdy nejede kotel na pevný? Tušíš, jestli je výhodnější mít tam elektropatronu nebo to napojit na ten plynový kotel, aby se zapínal jen pro ohřev TUV? Nebo šlo by na léto použít solární kolektor a tím vyhřívat zásobník TUV? Ale asi by jej to nenatopilo v době, kdy nejede kotel na pevný v největších mrazech...idontknow

Billy (Člen)
22.01.2013 12:57:34
Offline

Re: Kotel na dřevo

Petr J. psal:

to Billy: trošku jiný případ, ale na podobné téma...

- u RD máš kotel na pevný a kotel plynový
- na kotel na pevný napojíš akumulačku na topení - to má logiku (viz. Baltazarovo případ)
- na kotel na pevný napojíš nepřímotopný zásobník TUV

Tak a teď: jak by jsi řešil ohřev TUV přes léto a potom v době, kdy nejede kotel na pevný? Tušíš, jestli je výhodnější mít tam elektropatronu nebo to napojit na ten plynový kotel, aby se zapínal jen pro ohřev TUV? Nebo šlo by na léto použít solární kolektor a tím vyhřívat zásobník TUV? Ale asi by jej to nenatopilo v době, kdy nejede kotel na pevný v největších mrazech...idontknow

pokud je k dispozici plynovej kotel a pevny paliva: resim to to dvouvymenikovym ohrivacem, idealne pomer cena vykon, drazice okc 300 ntrr/sol, horni vymenik plynovej kotel coz nam pokryje cca 120 litru TV, v pripade pouzivani pevnych paliv si s dolnim vymenikem ohrejem celejch 300 litru, ktery tak rychle nevycmrndas. Samoze vsechny tyto prvky maji narok na prostor, coz vetsinou moc nebyva. Ohrev TV plynem bude spinat horni NTC cidlo v jimce - vetsinou je u kotle i spinani v case a nebo na teplotu. V pripade ohrevu pevnych paliv se to da resit dvema zpusoby:

Bud na okruhu UT - napojit vymenik z privodu UT na vymenik - za vymenikem klasicky RTL smyckovej ventil s regulaci teploty kapaliny. Ohrejeme jen v pripade ale behu okruhu UT ( mene komfortni varianta)

Druhej pripad vypichnout klasickej okruh ohrevu TV- cerpadlo, uzavery, filtr.

Takze pokud uz by slo o toto, videl bych to na nejakou zakladni regulaci, napr. dost lidi pouziva takovy zakladni. KTR-ADEX

umi nam resit nabijeni a vybijeni akumulacni nadoby, spinani okrhu UT, spinani okruhu TV.
Jinak za kotlem bych to resil pro napojeni bud sadou od Oventropu, ( mene se me libi uz volba LADOMAT, z duvodu osazeni cerpadla v nejakym odlitku, cetl jsem castou poruchu cerpadla, sekani termostaticke patrony, ale mozna je to jen mizive procento lidi), Dle me Oventrop to ma lepe vyreseny.

Jinak kotel se me libil splynovaci, atmos je dle me docela nevymakanej s tim sekundarnim vzduchem, dost casto lidim to vytahuje zbytecne moc ohen do kominu, Nicmene zkusil bych popatrat po tomto kotliku:
http://kotle-attack.cz/attackdp.html
Neni na skodu vkladat do kotle pul metru dlouhe polena, takze vybrat typ take i podle tohoto at uz je to kterakoliv znacka.

Zakladem je suche drevo, meky/ tvdy 2/3 roky zalezi na jak velky kusy je to stipany, ale toto je zakladni zklad vseho, jednak proti zbytecnemu dehtovani a kruveni kotle, jednak i vykon je nekde jinde. To znamena met na pozemku na 2-3 roky plac na umisteni dreva. Jinak da se vsechno, ale zas spocitejte si co vas to bude stat, ja to mam u sebe taky trosku predchystany, Akumulacka se da za velmi solidni peniz splasit z akumulacni-nadrz.cz, maji mraky moznosti, velikosti atd. lepsi cenu nesezenete. Driv nez vznikla tato stranka tak nevedeli co by za to vyrobci chteli za kus svarene ocelove nadrze, ktera vas prezije v pohode, pac to proste nema proc vyrezavet, pokud je radne odvzdusnena a vyloucime pritomnost kysliku, casem voda proste vymre vlivem tepla.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Frodo89 (Člen)
22.01.2013 13:07:13
Offline

Re: Kotel na dřevo

Baltazar psal:

Hele nemá někdo zkušenost s něčím jako na přitopení? Výkon tak 8-9 kilowat, a zadarmo drahý?
Mám dřevo zadarmo a tak bych ho chtěl zužitkovat

Mám tu staro nové petry.
topené 1 sezonu po babičce... šamot zcela v pořadku
PRODAM LEVNĚ


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
Petr J. (Člen)
22.01.2013 13:22:18
Offline

Re: Kotel na dřevo

to Billy: jo, jo...díky...viděl bych to podobně...

Michal Dk (Člen)
22.01.2013 13:33:21
Offline

Re: Kotel na dřevo

Nedražší,nejpracnější,nejprostorovější a nejskurvenější je topení kotlem na dřevoplyn(ne na dřevo) i když máš dřevo zadarmo .A ten kdo tvrdí opak neví o čem mluví nebo má firmu na prodej těchto kotlů a na servis.Ten co nabízel Kim je nejlepší varianta mám ho napojíš ho a jede.Na dřevoplyn jsem měl a už nikdy víc.Ladomaty a různý podobný vymoženosti jsou dobrý zase pro prodražení a komplikaci kotelny.

Billy (Člen)
22.01.2013 13:57:09
Offline

Re: Kotel na dřevo

Michal Dk psal:

Nedražší,nejpracnější,nejprostorovější a nejskurvenější je topení kotlem na dřevoplyn(ne na dřevo) i když máš dřevo zadarmo .A ten kdo tvrdí opak neví o čem mluví nebo má firmu na prodej těchto kotlů a na servis.Ten co nabízel Kim je nejlepší varianta mám ho napojíš ho a jede.Na dřevoplyn jsem měl a už nikdy víc.Ladomaty a různý podobný vymoženosti jsou dobrý zase pro prodražení a komplikaci kotelny.

Jak rikas, je to o penezich, nekopu ani za jednu z firem, nybrz proste delam projekty. Je to ve vysledku porce penez, ale zase " nekdo si umi sehnat veci za ceny na ktery proste ostatni nedosahnout, takze je to o neco vyrazne lepsi" ale i tak to porad je dost penez, pocitej komplet material a prace cca 150-200 tis. Pro nekoho kdo nema plyn a ma drevo, je to ale dle me solidni volba. Pak uz pokud se nechce drit je tady tepelny cerpadlo vzduch/voda, na tzb-info.cz je solidni zase jeste nova kalkulacka i s amortizaci kotlu a servisni prace, naklady elektriky v ruznych tarifech atd, pro srovnani me vyslo na muj domek cca 6 kw + ohrev TV 3 lidi tim samym zdrojem, ze plyn kondenzak stredni tridy vs tepelny cerpadlo kolem 150 tis material + okruh UT ( to sem tam nepocital podlahovky v celoplosnym meritku domu, to by jsme asi byl uz hodne jinde) a pro obe stanovena spotreba elektriky cca 3500kwh za rok ( plyn + el. D02d ------ vs ---- elektrika TC v sazbe D56d ) pocitana je i pripojka plynu atd cca 20-25 tis, servisni prace kotel prohlidky, tepelny cerpadlo ma taky sve nedilne prohlidky, sem tam doplnovani ne zrvona levneho chladiva atd.


Samoze kdo ma velkou spotrebu el. energie zacnou se nam rozevirat nuzky ve prospech sazby D56d a tudiz i tepelneho cerpadla. Ale pak uz to je na kazdem co si zvoli a zase chte to hodit do kalkulacky.

http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-v … ke-energie

http://kalkulator.tzb-info.cz/


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Michal Dk (Člen)
22.01.2013 14:13:50
Offline

Re: Kotel na dřevo

Každej kotel by měl bejt uživatelsky nenáročnej a jednoduchej.Ale jestliže v kotli na dřevoplyn za 2 topný sezony popraskají šamotový tvarovky a nový stojí se servisem 5 tis  po 6až 8mi sezonách dojde k propálení vnitřní vložky a novej kotel stojí přes 30 tak takovej kotel je k hovnu a výrobce ať zdechne.Je mě jasný že všechno něco stojí ale prostě vše má svoje meze.Nemám možnost plynu ani el. takže topím dřevem.Litiňák bych nevyměnil za nic.

Billy (Člen)
22.01.2013 14:21:22
Offline

Re: Kotel na dřevo

A jakej kotel jsi mel ? Otec ma 7 let atmose DC25S - ptal sem se ho nedavno na trysku ktera je z techto tvarovek, rikal ze ji ma porad puvodni a nema s ni problem a neni nijak vynicena, problem muze byt spatnou varkou, i kdyz nevylucuju i lidi co se chovaj k vecem jak nemaj, hazet polena do komory je prasecina, proste polozit a neco nerozmlatit je taky dulezity, dvirka nezavirat pres vycnivajici poleno a tak dale, nepretapet kotel, proste aby se stihal odchlazovat. JInak vec jako ventrilator na sani vzduchu, proste casem odejdou loziska, v te mistnosti je prach, je dobry priokoupit druhej a mit ho a pak vymenit, druhej hodit na repas lozisek. Jinak nektery drive vyrobeny atmosy meli trabl s tim ze zamerne pouzivali tenky plechy, bohuzel to si koupou samotni vyroboci hrob, jinak tedkon se temto vyrobcum zase priviraj vratka, prijdou zasrany lambda sondy jako povina vec, jinak to nejde ani splnit tyto emisni pozadavky.

Jinak litina je vecna, ale ucinost nebude mit zdaleka takovou jako zplynovak.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Kim (Člen)
22.01.2013 15:28:26
Offline

Re: Kotel na dřevo

Michal Dk psal:

Každej kotel by měl bejt uživatelsky nenáročnej a jednoduchej.Ale jestliže v kotli na dřevoplyn za 2 topný sezony popraskají šamotový tvarovky a nový stojí se servisem 5 tis  po 6až 8mi sezonách dojde k propálení vnitřní vložky a novej kotel stojí přes 30 tak takovej kotel je k hovnu a výrobce ať zdechne.Je mě jasný že všechno něco stojí ale prostě vše má svoje meze.Nemám možnost plynu ani el. takže topím dřevem.Litiňák bych nevyměnil za nic.

neni co dodatgoodgood


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Michal Dk (Člen)
22.01.2013 16:06:45
Offline

Re: Kotel na dřevo

Billy psal:

A jakej kotel jsi mel ? Otec ma 7 let atmose DC25S - ptal sem se ho nedavno na trysku ktera je z techto tvarovek, rikal ze ji ma porad puvodni a nema s ni problem a neni nijak vynicena, problem muze byt spatnou varkou, i kdyz nevylucuju i lidi co se chovaj k vecem jak nemaj, hazet polena do komory je prasecina, proste polozit a neco nerozmlatit je taky dulezity, dvirka nezavirat pres vycnivajici poleno a tak dale, nepretapet kotel, proste aby se stihal odchlazovat. JInak vec jako ventrilator na sani vzduchu, proste casem odejdou loziska, v te mistnosti je prach, je dobry priokoupit druhej a mit ho a pak vymenit, druhej hodit na repas lozisek. Jinak nektery drive vyrobeny atmosy meli trabl s tim ze zamerne pouzivali tenky plechy, bohuzel to si koupou samotni vyroboci hrob, jinak tedkon se temto vyrobcum zase priviraj vratka, prijdou zasrany lambda sondy jako povina vec, jinak to nejde ani splnit tyto emisni pozadavky.

Jinak litina je vecna, ale ucinost nebude mit zdaleka takovou jako zplynovak.

Měl jsem Vernera 45 nevím jestli ten kotel znáš ale ty šamotový věci krom trysky nemůžeš zničit přikládáním ani kdyby si chtěl jsou dole v dohořívacím prostoru a fouká do nich tryska takže přikládáním se tam nedostaneša tudíš  nic nepoškodíš.Vyndat je při čistění kotle no paráda goodAť otec šetří na novej kotel: dávám mu rok maximálně dva.bigsmile Učinnost rád oželím ta je zanedbatelná proti pořízení 6ti až 7mi kotlů na dřevoplyn proti životnosti litinovýho kotle nepoužití akumulačních nádob ladomatů,ventilátorů a podobných důležitých věcí.V dnešní době každej nebo skoro každej prodává štípaný dřevo.Takže už to taky není to co to bylo.Dřevo v sur.kmenech se prodává čím dál míň na něm můžeš trochu zlevnit vlastní prací.

Baltazar (Člen)
22.01.2013 16:36:35
Offline

Re: Kotel na dřevo

Kim díky za zprávugood


The father of the little princess of the dawn
Billy (Člen)
22.01.2013 17:50:54
Offline

Re: Kotel na dřevo

Michal Dk psal:
Billy psal:

A jakej kotel jsi mel ? Otec ma 7 let atmose DC25S - ptal sem se ho nedavno na trysku ktera je z techto tvarovek, rikal ze ji ma porad puvodni a nema s ni problem a neni nijak vynicena, problem muze byt spatnou varkou, i kdyz nevylucuju i lidi co se chovaj k vecem jak nemaj, hazet polena do komory je prasecina, proste polozit a neco nerozmlatit je taky dulezity, dvirka nezavirat pres vycnivajici poleno a tak dale, nepretapet kotel, proste aby se stihal odchlazovat. JInak vec jako ventrilator na sani vzduchu, proste casem odejdou loziska, v te mistnosti je prach, je dobry priokoupit druhej a mit ho a pak vymenit, druhej hodit na repas lozisek. Jinak nektery drive vyrobeny atmosy meli trabl s tim ze zamerne pouzivali tenky plechy, bohuzel to si koupou samotni vyroboci hrob, jinak tedkon se temto vyrobcum zase priviraj vratka, prijdou zasrany lambda sondy jako povina vec, jinak to nejde ani splnit tyto emisni pozadavky.

Jinak litina je vecna, ale ucinost nebude mit zdaleka takovou jako zplynovak.

Měl jsem Vernera 45 nevím jestli ten kotel znáš ale ty šamotový věci krom trysky nemůžeš zničit přikládáním ani kdyby si chtěl jsou dole v dohořívacím prostoru a fouká do nich tryska takže přikládáním se tam nedostaneša tudíš  nic nepoškodíš.Vyndat je při čistění kotle no paráda goodAť otec šetří na novej kotel: dávám mu rok maximálně dva.bigsmile Učinnost rád oželím ta je zanedbatelná proti pořízení 6ti až 7mi kotlů na dřevoplyn proti životnosti litinovýho kotle nepoužití akumulačních nádob ladomatů,ventilátorů a podobných důležitých věcí.V dnešní době každej nebo skoro každej prodává štípaný dřevo.Takže už to taky není to co to bylo.Dřevo v sur.kmenech se prodává čím dál míň na něm můžeš trochu zlevnit vlastní prací.

Verner obecne je predrazenej kram, neco jako Viessmann at uz je to plyn a ty jejich prapredchudci nizkoteplotni plynovy kotle stacionar v litine, sef to nazval takhle, je to drzak o tom zadnej pochyb, ale to jako kdyz si koupis Skodu 120 v nerezu bigsmile. Proste vydrzi, ale ten kotel je proste za zenitem svyma parametrama oproti konkurenci.

Jinak ti budu pritakavat, litina je nepremozitelna na vydrz, jinak tu akumulacku u nizkych ztrat domu pod 10 kW je opodstatnena pri kotli kterej ma nominal 20kW, ma to proste svoje vyhody proc ANO. Vsechno ma sva pro a proti a proto se v projektech sije vse na miru tak jak je pripad od pripadu. Tobe vyhovuje tvoje reseni, nekomu nemusi vyhovovat.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
osiris (Člen)
22.01.2013 18:36:58
Offline

Re: Kotel na dřevo

...tak na todle vám pánové seru bigsmile, to číst nebudu, i kdyby jste tady mezi řádky vedli protistátní řeči a hanobili rasu headshakebigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
22.01.2013 19:44:14
Offline

Re: Kotel na dřevo

osiris psal:

...tak na todle vám pánové seru bigsmile, to číst nebudu, i kdyby jste tady mezi řádky vedli protistátní řeči a hanobili rasu headshakebigsmile

Jen nekecej,hanobení černé rasy je nejvíccoolbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Petr J. (Člen)
22.01.2013 19:59:15
Offline

Re: Kotel na dřevo

VikecB12 psal:
osiris psal:

...tak na todle vám pánové seru bigsmile, to číst nebudu, i kdyby jste tady mezi řádky vedli protistátní řeči a hanobili rasu headshakebigsmile

Jen nekecej,hanobení černé rasy je nejvíccoolbigsmile

...myslíš ty černý, co jezdí pro sociální dávky ve starejch passátech nebo mercéédesech? bigsmilebigsmile

VikecB12 (Člen)
22.01.2013 20:13:38
Offline

Re: Kotel na dřevo

Petr J. psal:
VikecB12 psal:
osiris psal:

...tak na todle vám pánové seru bigsmile, to číst nebudu, i kdyby jste tady mezi řádky vedli protistátní řeči a hanobili rasu headshakebigsmile

Jen nekecej,hanobení černé rasy je nejvíccoolbigsmile

...myslíš ty černý, co jezdí pro sociální dávky ve starejch passátech nebo mercéédesech? bigsmilebigsmile

Jo,hlavně ty mrdky v pasatechsickbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Harba (Člen)
22.01.2013 20:39:07
Offline

Re: Kotel na dřevo

Čim víc protopíte plynu,tim dřív budu mít nového passatabigsmile

Ondráš (Člen)
22.01.2013 21:47:02
Offline

Re: Kotel na dřevo

Billy psal:

A jakej kotel jsi mel ? Otec ma 7 let atmose DC25S ...

My měli Atmos... Už nevím jak to bylo označené... Ale byla to tehdy novinka. Kombinace uhlí a dřevo.
Výhodou bylo asi jen to, že se přikládalo 2x za den, zatápělo jednou za 14 dní a popela bylo cca stejně jako od obyč. Slokovu.
Jinak:
2x se nám spekl rošt a to takovým způsobem, že s ním nešlo hnout a proroštovat (výměna)
1x jsme měnily šamoty, protože praskly (práce na půl dne, protože orzebrat to a zase složit byl porod)
Propálilo se tělo kotle na takovém místě, že to nešlo zavařit.
Čištění kotle byla tragédie (úzký přístupový otvor).
Dřevo muselo být fakt suché, jinak to dehtovalo a nechtělo hořet, což pro náš relativně vlhký sklep nebylo nic moc.
Cena tehdy asi 40 tis. (cca 10 let nazpět). Vydržel 5 sezón.

Moc dobrý dojem to na mě neudělalo, ale je fakt že tehdy to byla jejich novinka, takže už třeba tyhle nedostatky vychytali.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Honzik8719 (Člen)
22.01.2013 23:50:41
Offline

Re: Kotel na dřevo

Ondráš psal:
Billy psal:

A jakej kotel jsi mel ? Otec ma 7 let atmose DC25S ...

My měli Atmos... Už nevím jak to bylo označené... Ale byla to tehdy novinka. Kombinace uhlí a dřevo.
Výhodou bylo asi jen to, že se přikládalo 2x za den, zatápělo jednou za 14 dní a popela bylo cca stejně jako od obyč. Slokovu.
Jinak:
2x se nám spekl rošt a to takovým způsobem, že s ním nešlo hnout a proroštovat (výměna)
1x jsme měnily šamoty, protože praskly (práce na půl dne, protože orzebrat to a zase složit byl porod)
Propálilo se tělo kotle na takovém místě, že to nešlo zavařit.
Čištění kotle byla tragédie (úzký přístupový otvor).
Dřevo muselo být fakt suché, jinak to dehtovalo a nechtělo hořet, což pro náš relativně vlhký sklep nebylo nic moc.
Cena tehdy asi 40 tis. (cca 10 let nazpět). Vydržel 5 sezón.

Moc dobrý dojem to na mě neudělalo, ale je fakt že tehdy to byla jejich novinka, takže už třeba tyhle nedostatky vychytali.

taky sme měli u dědy Atmose ale tohle se nám stalo po asi 8 letech, zavařit to šlo a ještě se v tom chvíli topilo...holt je to plechový, pak sme měli pár sezon Viadrus litinovej a na ten děda v jednom kuse nadával že to je nejhorší co kdy měl a ted má zase Atmose nějakýho s elektronikou- má u teho nějakou ovládací krabičku velkou jako ŘJ u auta, na kotli hafo knoflíkůch a je z teho vyplesknutej, jo a samo topí normálně dřevo a uhlí a snad na ten kotel jde přidělat i nějakej zásobník na otop...hovno se v tom vyznám a asi je i trochu hamba že se o to nezajímám, jsem už holt zvyklej na věčně nefunkční topení plynem...


...relativní kochač...
čočkin (Člen)
23.01.2013 01:20:45
Offline

Re: Kotel na dřevo

My máme kotel Vesničan 2  na metrový polena bigsmile od nějakýho místního výrobce, jede bez problému už 15 let, žádná litina, elektronika, ventilátory, čerpadla... good 

jen musíš mít svuj les, traktor,naftu, valník, motorovku,benzin, štípačku, čas a lidi na práci bad idontknow ...  ale topíš zadarmosurprised


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Billy (Člen)
23.01.2013 07:45:02
Offline

Re: Kotel na dřevo

Zakladem je fakt suchy drevou, vyrobce predepisuje tusim 12-20%, jinak s tim atmosem na uhli/drevo nemam zadny zkusenosti. Kotle na uhli je zas specificka vec.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Petr J. (Člen)
23.01.2013 11:28:35
Offline

Re: Kotel na dřevo

Ono je to taky tak trochu zaklínadlo: jo pane, to jste topil mokrým dřevem, proto Vám to odešlo...bigsmile

Billy (Člen)
23.01.2013 11:49:55
Offline

Re: Kotel na dřevo

Petr J. psal:

Ono je to taky tak trochu zaklínadlo: jo pane, to jste topil mokrým dřevem, proto Vám to odešlo...bigsmile

proste zaruka nula bigsmile good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Luk (Člen)
23.01.2013 12:15:57
Offline

Re: Kotel na dřevo

Billy psal:

Zakladem je fakt suchy drevou, vyrobce predepisuje tusim 12-20%, jinak s tim atmosem na uhli/drevo nemam zadny zkusenosti. Kotle na uhli je zas specificka vec.

my jedem atmos uhli/drevo 7 sezonu a zatim bez problemu, tuktukgood


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
hans (Člen)
03.06.2013 12:58:00
Offline

Re: Kotel na dřevo

tak tohle bude asi dotaz na billyho helphelp

dokončuju RD:
6 kW TZ (teoreticky dle projektu)
126 m zast. plochy, bungalov
podlahovka ve 12 okruzích
v projektu je navržený H418 (19 kW) + 500 l akumulačka

a teď řeším kotel - mám tam dát H418 podle projektu? Někde jsem vyčetl že už to není co bývalo, že je to dost sračka. Ale nahrávají mu rozměry, mám malou kotelnu.
Nebo jsem uvažoval Dakon DOR F (20 kW) nebo Viadrus Hercules U26 (4 článek).

Jak to tu čtu, tak ten Hercules by byl dobrej, ale je strašně velkej a navíc mě někdo strašil tím, že Viadrus jde do prdele kvůli nějakým emisním normám idontknow

Chci topit hlavně dřevem, doplňkově uhlím. Zplyňovákům nefandím...

P.S. akumulačku tam natlačím max 650 l, větší se mi tam nevejde.

díky za radu smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
nicola.foxx (Člen)
03.06.2013 13:33:56
Offline

Re: Kotel na dřevo

Hele zplynovací je ouplně f poho. Mám ho 7 let a má menší spotřebu než klasickým spalováním. Chodím k němu dvakrát denně a mám Atmos C20 bez akumulačky.
Časem chci pořídit konečně regulaci a 3 kubíkovou akumulačku (pak už nebudu mít f obejváku 25 stupňů.


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
Billy (Člen)
03.06.2013 13:59:42
Offline

Re: Kotel na dřevo

hans psal:

tak tohle bude asi dotaz na billyho helphelp

dokončuju RD:
6 kW TZ (teoreticky dle projektu)
126 m zast. plochy, bungalov
podlahovka ve 12 okruzích
v projektu je navržený H418 (19 kW) + 500 l akumulačka

a teď řeším kotel - mám tam dát H418 podle projektu? Někde jsem vyčetl že už to není co bývalo, že je to dost sračka. Ale nahrávají mu rozměry, mám malou kotelnu.
Nebo jsem uvažoval Dakon DOR F (20 kW) nebo Viadrus Hercules U26 (4 článek).

Jak to tu čtu, tak ten Hercules by byl dobrej, ale je strašně velkej a navíc mě někdo strašil tím, že Viadrus jde do prdele kvůli nějakým emisním normám idontknow

Chci topit hlavně dřevem, doplňkově uhlím. Zplyňovákům nefandím...

P.S. akumulačku tam natlačím max 650 l, větší se mi tam nevejde.

díky za radu smile1

Ahoj, ten vykon je docela velkej tech kotlu, co si vyberes je na tobe, s ekologii to tedkon nastane, od pristiho roku pokud to chces legalne nejak hlasit co mas doma, bude problem s emisema, defakto  neco automatickyho na prikladani neni moc v uvahu provozovat, samoze kdyz si to nejak zaopatris ze nebudes se s tim chlubit ze topis cvickama a soused te neuda, tak bys nemel mit trabl.
Jinak Akumulaci bych si predstavoval vetsi, 2m3 by byly fajn, ale kdyz muzes jenom tu malou 650 max tak ji tam dej.
Predpokladam provoz jenom podlahovky o telesech nebyla zminka, prepokladam ze mas podlahovej rozdelovac pouze jenom ciste bez nejakyho michani vody.
Cili pokud to ma byt rizeny za tasku hrusek, tak bych doporucil KTR-ADEX
http://www.ktr-adex.cz/comf12/Web%20C12_01.htm
ADEX 12
http://www.ktr-adex.cz/comf12/Web%20C12 … age007.jpg

zapojeni je uplne dole vlevo, i s ohrevem vody, napojeni akumulacni nadoby na T-kus !  funguje to tak ze topis drevakem na plnej vykon - topna voda jde jak k systemu podlahovky ( 3-cest si pousti jenom teplotu dle nastaveni na regulatoru to je cca 40/32 °C pro podlahovku privod/vrat. Umi ji regulovat ekvitermou. Prebytek tepla coz je 2/3 z tech pomyslnych 20kW se samovolne boucha do akumulace.

TV ma sve obehove cerpadlo a je spinano dle pozadavku na cidle TTUV  v zasobniku.

ke kotli mas dve varianty pro udrzeni 60°C na spatecce:
1) ridit solo regulatorem ADEX s 3-cest + servo
2) spinat napr. plnici  jednotku ESBE LTC 141 60°C nejakym bud spalinovym termostatem priprsklym na kourovym hrdle na kotli.

pohledej schemata treba ti bude vyhovovat neco jinyho.
----------------------

cerpadla :
Na vytapeni podlahovkou si dej klido cerpadlo ALPHA 2 je usporny a fakt za ty leta usporis, realne za 5-6 let je na elektrice doma oproti klasice 3-rychlostnim cerpadla.
na TV dej jestli jeste sezenej UPS 25-40

ke kotli at uz je to prvni varianta UPS 25-40 + 3cesty esbe + servo 24V - 3bod rizerni

nebo LTC plnici jednotka je dana viz vejs.

---------

nezapomen na vetsi expanzku pocitej 80-100 litru


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Mour (Člen)
03.06.2013 14:15:06
Offline

Re: Kotel na dřevo

Já mám spočteno (až vodejde plynový kotel do věčných lovišť) na stejnej barák, bungalov 130 m2, tepelné čerpadlo vzduch/voda 9kW, pořizovačka tak kolem 80-ti tis.,+ náklady na elektřinu za vytápění ročně cca za vosmičku goodbigsmile

Billy (Člen)
03.06.2013 14:42:38
Offline

Re: Kotel na dřevo

Mour psal:

Já mám spočteno (až vodejde plynový kotel do věčných lovišť) na stejnej barák, bungalov 130 m2, tepelné čerpadlo vzduch/voda 9kW, pořizovačka tak kolem 80-ti tis.,+ náklady na elektřinu za vytápění ročně cca za vosmičku goodbigsmile

Ono zalezi jak to mas pripraveny, jestli mas otopnou soustavu nachystanou jako nizkoteplotni to je pro spad ideal alespon 55/40°C pri vypoctove teplote ( dle mesta ale cca -15°C), jestli je to vejs tak takovy COP s teho cerpadla nedostanes. Dalsi vec jaky cerpadlo to je jestli klasika s jednim expanznim ventilem a nebo dneska hodne pouzivane drazsi varianty treba napr, Mitsubishi, nebo Brilon a dalsi pouzivaji dvojitej vstrik chladiva a ty cerpadla davaj i v -20°C venkovni teploty. Prodavaj se ruzny skladacky atd, ale to chce mit asi jako konicka, a ja temu prote nerozumim, abych si navrhl ke kompresoru vyparnik, expanzni ventil atd. Da se to poskladat za takovou cenovku jak rikas. Ale kazdej na to neni. Jinak kdo nema plyn je vzduch/voda nej volba  v pomeru ceny s ostatnima cerpadlama a navratnosti. Jinak slusnej kondenzak neni marnej, ale zase nemas sazbu v elektro. Ale pokud mas uz pripojku atd. je na zvazenou jestli nedat zrovna zase kondenzak. Musis pocita vsechny naklady, provoz, udrzba, relativni vydrz kompresoru rekneme  let a vykon je jinde nez novej + vyhoda nizke sazby elektriky dopocitat za celej rok. V porovnani s kondenzakem + pripojka plynu atd atd + D02d sazba popripade jina a rocni spotreba elektrikny. Ohrev TV atd atd pro kazdou variantu.

Pekna kalkulacka je tady:
http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-v … i-tzb-info


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
hans (Člen)
03.06.2013 15:18:27
Offline

Re: Kotel na dřevo

ta aku bude fakt malá - ale v projektu je jen 500, protože větší se tam nevejde.
650 je rozměrově stejná, tak tam dám aspoň tu.
Předpokládám, že toho moc nenaakumuluje, že bude sloužit spíš proto, abych nemusel škrtit kotel.

Jak to bude propojený, to nechám na topenářovi, ať to udělá podle projektu (bude tam ještě ohřev TUV).
Jde mi spíš o ten kotel, jaký typ byste kdo doporučil - a to hlavně na dříví.

Tep. čerpadlo je fajn, doteď bydlím v baráku, ve kterým to je (zemní vrty) - ale ta investice je pořád moc velká.
Mám kotelnu +- připravenou na budoucí instlaci TČ nebo soláru, ale to je hudba budoucnosti smile1


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Mour (Člen)
03.06.2013 15:22:58
Offline

Re: Kotel na dřevo

Billy: Já to mám navržený do obyč radiátorů a TČ od Daikinu evil , možná že s LG bychom se dostali s cenou o něco níž.

Billy (Člen)
04.06.2013 08:06:20
Offline

Re: Kotel na dřevo

hans psal:

ta aku bude fakt malá - ale v projektu je jen 500, protože větší se tam nevejde.
650 je rozměrově stejná, tak tam dám aspoň tu.
Předpokládám, že toho moc nenaakumuluje, že bude sloužit spíš proto, abych nemusel škrtit kotel.

Jak to bude propojený, to nechám na topenářovi, ať to udělá podle projektu (bude tam ještě ohřev TUV).
Jde mi spíš o ten kotel, jaký typ byste kdo doporučil - a to hlavně na dříví.

Tep. čerpadlo je fajn, doteď bydlím v baráku, ve kterým to je (zemní vrty) - ale ta investice je pořád moc velká.
Mám kotelnu +- připravenou na budoucí instlaci TČ nebo soláru, ale to je hudba budoucnosti smile1

Pokud drevo tak bych sel cestou splynovaku ATTACK a nebo ATMOS DC22S kvuliva pulmetrovejm klackum do kotle.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Billy (Člen)
04.06.2013 08:28:04
Offline

Re: Kotel na dřevo

Mour psal:

Billy: Já to mám navržený do obyč radiátorů a TČ od Daikinu evil , možná že s LG bychom se dostali s cenou o něco níž.

Do obyc radiatoru to jako neni problem, jde o to jak velky ty radiatory jsou, abych to rekl po lopate, kdyz mas klasika starej plynak kotel a nekdo radiatory dal na spad 70/55 °C a ty tam frknes TČ to sic muzes ale melo by se overit zdali daji vykon co potrebujes do kazde mistnosti pri teplote topne vody 55/40 °C, kapisto ? smile1. Pokud to vyhovi vykovnove a pokryjes pri tak nizkym spadu tak tam flakni TČ kdyz se te to lepsi rentuje.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
ABik (Člen)
04.06.2013 09:50:06
Offline

Re: Kotel na dřevo

Billy psal:
Mour psal:

Billy: Já to mám navržený do obyč radiátorů a TČ od Daikinu evil , možná že s LG bychom se dostali s cenou o něco níž.

Do obyc radiatoru to jako neni problem, jde o to jak velky ty radiatory jsou, abych to rekl po lopate, kdyz mas klasika starej plynak kotel a nekdo radiatory dal na spad 70/55 °C a ty tam frknes TČ to sic muzes ale melo by se overit zdali daji vykon co potrebujes do kazde mistnosti pri teplote topne vody 55/40 °C, kapisto ? smile1. Pokud to vyhovi vykovnove a pokryjes pri tak nizkym spadu tak tam flakni TČ kdyz se te to lepsi rentuje.

Mour ještě neprozradil jestli je jeho navržené čerpadlo Altherma HT nebo LT. V případě HT jsou tvoje úvahy liché. Stran poklesu účinnosti v extrémních teplotách se domnívám, že jsou u Moura započteny, protože nejbližší TČ ve výkonové řadě je 11kW.

Moure, kdybys to chtěl koupit bez a neměl možnost, tak se ozvi evilgood

Billy (Člen)
04.06.2013 10:36:38
Offline

Re: Kotel na dřevo

ABik psal:
Billy psal:
Mour psal:

Billy: Já to mám navržený do obyč radiátorů a TČ od Daikinu evil , možná že s LG bychom se dostali s cenou o něco níž.

Do obyc radiatoru to jako neni problem, jde o to jak velky ty radiatory jsou, abych to rekl po lopate, kdyz mas klasika starej plynak kotel a nekdo radiatory dal na spad 70/55 °C a ty tam frknes TČ to sic muzes ale melo by se overit zdali daji vykon co potrebujes do kazde mistnosti pri teplote topne vody 55/40 °C, kapisto ? smile1. Pokud to vyhovi vykovnove a pokryjes pri tak nizkym spadu tak tam flakni TČ kdyz se te to lepsi rentuje.

Mour ještě neprozradil jestli je jeho navržené čerpadlo Altherma HT nebo LT. V případě HT jsou tvoje úvahy liché. Stran poklesu účinnosti v extrémních teplotách se domnívám, že jsou u Moura započteny, protože nejbližší TČ ve výkonové řadě je 11kW.

Moure, kdybys to chtěl koupit bez a neměl možnost, tak se ozvi evilgood

To nevim zalezi co ma co mysli a co mu spocitali.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Mour (Člen)
04.06.2013 10:49:47
Offline

Re: Kotel na dřevo

Billy psal:
ABik psal:
Billy psal:


Do obyc radiatoru to jako neni problem, jde o to jak velky ty radiatory jsou, abych to rekl po lopate, kdyz mas klasika starej plynak kotel a nekdo radiatory dal na spad 70/55 °C a ty tam frknes TČ to sic muzes ale melo by se overit zdali daji vykon co potrebujes do kazde mistnosti pri teplote topne vody 55/40 °C, kapisto ? smile1. Pokud to vyhovi vykovnove a pokryjes pri tak nizkym spadu tak tam flakni TČ kdyz se te to lepsi rentuje.

Mour ještě neprozradil jestli je jeho navržené čerpadlo Altherma HT nebo LT. V případě HT jsou tvoje úvahy liché. Stran poklesu účinnosti v extrémních teplotách se domnívám, že jsou u Moura započteny, protože nejbližší TČ ve výkonové řadě je 11kW.

Moure, kdybys to chtěl koupit bez a neměl možnost, tak se ozvi evilgood

To nevim zalezi co ma co mysli a co mu spocitali.

...no spočitali mi to chlapi v robotě, tak to snad bude dobré, jinak co to konkrétně je opravdu nevím, jelikož ten plyňák zatím drží bigsmile

Abíku: Díky za nabídku goodbigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr