Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » hadičky z nádrže

Lachtan 600 (Člen)
30.07.2013 11:09:21
Offline

hadičky z nádrže

zdravím, potřeboval bych rychlou radu;-) sundal sem nádrž a nevím co je ta hadička nalevo od palivové hadičky s filtrem..je to podtlak?

http://www.suzukibandit.cz/openforum/img/avatars/photo3848.jpg



mám asi nějakou usazeninu nebo jinej bordel v nádrži či kohoutu, protože když mi palivoměr ukazuje 2 čárky motorka začne kuckat a občas si zdechne a de nahodit jenom na sytič a až po čase chytne i bez něj..a jede zas normálně dál..jezdím celou dobu s kohoutkem na RES...teče benzín jinudy i při plné nádrži, nebo až když klesne pod určitou hladinu začne téct rezervou?


díky;-)

Lachtan 600 (Člen)
30.07.2013 11:09:51
Offline

Re: hadičky z nádrže

jo je to B6 2003;-) Nko samoždřejmněcool

Lachtan (Člen)
30.07.2013 11:51:46
Offline

Re: hadičky z nádrže

jako první bych dal určitě do háje ten malej palivovej filtr, na kohoutu nádrže je stejně sejtko a mockrát sem se setkal že filtr tam byl spíš na škodu.

jako další si vyndej kohout a koukni jak na tom to sejtko je, zasraný/nezasraný

můžeš jezdit rovnou na RES, nebo na ON a dyž to zaškube tak přepneš na RES a máš šanci že dojedeš k pumpě

a hadička na fotce vadle tý palivový je gumová, černá, zahnutá, na jednom konci nezapojená a na druhej konec nevidim

myslim si, že jestli vede někam na sání, tak je to podtlakový ovládáni pal. kohout, při nastartovanym motoru otevře kohout...


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan 600 (Člen)
30.07.2013 11:57:49
Offline

Re: hadičky z nádrže

hadička vede k pravymu karbecu a napojuje se na spojku mezi karbecem a motorem. Palivovej kohout mam vyndanej, rozdelanej a promytej benzinem...
těď ještě nějak vypláchnu nádřž a zkusím tosmile1
s tím papírovým filtrem problém nebude,paradoxně to vždy zdechá v nízkejch otáčkách, nahoře to jede krásně takže bych něřekl že ním protéká málo benzínu..ale i to je možné a třeba časem půjde taky na zkoušku doháje:D

Lachtan (Člen)
30.07.2013 11:59:55
Offline

Re: hadičky z nádrže

a než si vyndal nádrž, byla zapojená na kohout?
jestli ne, tak by to nemělo jet


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan (Člen)
30.07.2013 12:00:50
Offline

Re: hadičky z nádrže

hele dyžtak zavolej


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan 600 (Člen)
30.07.2013 12:46:48
Offline

Re: hadičky z nádrže

jj byla zapojená na kohout, jde mi o to jesli ju mám taky měnit nebo nesmile1
zatím to mám všechno rozložený v garáži a čekám až dorazí nějaká pomocná ruka abych nádrž pořádně proplách a nechal vyschnout ( vyplachovat hodlám benzínem)..

volat budu kdyžtak až to budu dávat dohromady a nepojede tobigsmile ale dík za nabídkugood

on teda zásadní problém se kterým jsem se nechtěl moc chlubit že asi měsíc a půl zpátky jsme do motorek s taťkou nabrali naftuidontknow v servisu rozebrali karbece a všechno vyčistili, ale nevím co dělali s nádrží, každopádně od té doby sem najel asi 2tis km bez problémů, když jsem nenechal palivoměr spadnout na 2 čárky..cca 50km po zmizení třetí čárky motorka začala blbnout..ovšem po cca 10min postupného startování chytla a dojela k pumpě..z toho jsem usoudil že by mohl být problém s nějakou usazeninou v kohoutu a zkouším čistit všebigsmile

Loser (Administrator)
30.07.2013 13:03:25
Offline

Re: hadičky z nádrže

nevim, jak u bandita, ale mne se tohle stavalo u simsona SR51 a problem byl v zajebanym situ v nadrzi.
Tak bych rek, ze lachtan bude mit asi pravdu


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Lachtan (Člen)
30.07.2013 13:05:21
Offline

Re: hadičky z nádrže

po naftě asi kouknout na svíčky, pořádně vypláchnout nádrž, nevim co udělá nafta se fšelijakejma gumičkama, jak v kohoutu, tak v karbcích a dyž vyčistii karbece, tak jestli je taky pořádně seštelovali... po tomhle všem by to mělo makat a dyž né tak je to rozbitý


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan 600 (Člen)
30.07.2013 14:57:51
Offline

Re: hadičky z nádrže

daj se ty sítka nějak vydělat? když fouknu do toho delšího (asi pro polohu on) cítím jak mi na ruku z kohout fouká, ale když fouknu do toho menšího, nižšího tak je tam cítít odpor a nic neprofoukne..

Lachtan (Člen)
30.07.2013 16:58:36
Offline

Re: hadičky z nádrže

a když foukáš do toho menšího, máš to přepnutý na RES?


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Filous (Člen)
30.07.2013 17:35:34
Offline

Re: hadičky z nádrže

...koukam Lachtanckej pokecbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lachtan (Člen)
30.07.2013 18:01:35
Offline

Re: hadičky z nádrže

bigsmile


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan 600 (Člen)
01.08.2013 12:53:11
Offline

Re: hadičky z nádrže

mel sem to na RESgood ted už je to všechno namontovany zpatky a v nádrži jenom 2l benzinu a motorka chytla krásně, tak snad to bude okgood
teda kdybych nestrh šroub při dotahování nádžebad

Lachtan 600 (Člen)
01.08.2013 17:23:47
Offline

Re: hadičky z nádrže

jak sem namontoval kohout, zjistil sem ze k tem sroubum patří nějaký těsnění, k těm co šroubujou kohout k nádrži..nevíte jestli tam patří podložka, perková podložka, "vroubkovaná" podložka a nebo nějaký gumový těsnění? Na partsdepot je napsano pouze gasket..což je všeobecně těsnení idontknow

Filous (Člen)
01.08.2013 21:13:45
Offline

Re: hadičky z nádrže

Lachtan 600 psal:

jak sem namontoval kohout, zjistil sem ze k tem sroubum patří nějaký těsnění, k těm co šroubujou kohout k nádrži..nevíte jestli tam patří podložka, perková podložka, "vroubkovaná" podložka a nebo nějaký gumový těsnění? Na partsdepot je napsano pouze gasket..což je všeobecně těsnení idontknow

...dej tam klidně vobyč lisovanou, nic tam nedotěsňuje...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lachtan 600 (Člen)
01.08.2013 23:15:47
Offline

Re: hadičky z nádrže

Filous psal:
Lachtan 600 psal:

jak sem namontoval kohout, zjistil sem ze k tem sroubum patří nějaký těsnění, k těm co šroubujou kohout k nádrži..nevíte jestli tam patří podložka, perková podložka, "vroubkovaná" podložka a nebo nějaký gumový těsnění? Na partsdepot je napsano pouze gasket..což je všeobecně těsnení idontknow

...dej tam klidně vobyč lisovanou, nic tam nedotěsňuje...

no, me tam prave sakne benzin kolem tech sroubu dolu...nevim jak je to mozny, ale po hodce se na sroubu objevi takova kapka benzinu:(

osiris (Člen)
02.08.2013 00:40:05
Offline

Re: hadičky z nádrže

...protože je závit v nádrži průchozí


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lachtan 600 (Člen)
02.08.2013 07:52:29
Offline

Re: hadičky z nádrže

osiris psal:

...protože je závit v nádrži průchozí

takže mám dat nad lisovanou podložku nějaký gumový těsnění? nebo je ještě nejakej způsob utěsnění?

osiris (Člen)
02.08.2013 08:19:32
Offline

Re: hadičky z nádrže

...podívej se jestli ti to teče opravdu okolo šroubu, když je dotaženej, tak závitem benzín neprolínává; spíš si myslím, že ti netěsní okroužek okolo vrtule kohoutu (tím co otáčíš) a nebo máš poškozený těsnění mezi kohoutem a nádrží, kde ti to může podtýkat ke šroubu z tý středový části která je těsněná zvlášť tím gumovým "ooo" těsněním


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lachtan 600 (Člen)
02.08.2013 15:07:34
Offline

Re: hadičky z nádrže

osiris psal:

...podívej se jestli ti to teče opravdu okolo šroubu, když je dotaženej, tak závitem benzín neprolínává; spíš si myslím, že ti netěsní okroužek okolo vrtule kohoutu (tím co otáčíš) a nebo máš poškozený těsnění mezi kohoutem a nádrží, kde ti to může podtýkat ke šroubu z tý středový části která je těsněná zvlášť tím gumovým "ooo" těsněním

na to všechno sem se díval:( těsnění vypadají dobře a tenkej povlak a pak miniaturni kapička se vytvoří vždycky na hlavičče šroubu:( toho předního..

osiris (Člen)
02.08.2013 15:21:23
Offline

Re: hadičky z nádrže

...tak dej jinej šroub, nebo ještě podmázni tu inkriminovanou těsnící třetinu těsnícím tmelem (srát to přímo do závitu bych byl opatrnej, hlavně záleží na tom jakej materiál, protože tak bys to sice utěsnil nejlíp, ale s rizikem, že až to buď ty nebo někdo jinej po tobě bude chtít rozebrat, tak tě prokleje; když těsnění do závitu tak něco rozumnýho, ne s velkou pevností)
...a ještě se radši přesvědč jestli to nestéká z dělící roviny kohoutu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lachtan 600 (Člen)
02.08.2013 16:57:13
Offline

Re: hadičky z nádrže

osiris psal:

...tak dej jinej šroub, nebo ještě podmázni tu inkriminovanou těsnící třetinu těsnícím tmelem (srát to přímo do závitu bych byl opatrnej, hlavně záleží na tom jakej materiál, protože tak bys to sice utěsnil nejlíp, ale s rizikem, že až to buď ty nebo někdo jinej po tobě bude chtít rozebrat, tak tě prokleje; když těsnění do závitu tak něco rozumnýho, ne s velkou pevností)
...a ještě se radši přesvědč jestli to nestéká z dělící roviny kohoutu

zkusim tam dat novej sroub s podlozkou a tesnenim:)

Lachtan (Člen)
02.08.2013 23:57:34
Offline

Re: hadičky z nádrže


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
osiris (Člen)
03.08.2013 09:08:35
Offline

Re: hadičky z nádrže

...good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lachtan 600 (Člen)
03.08.2013 19:41:15
Offline

Re: hadičky z nádrže

tak benal z podkouhoutu zatim netece:D
ale musim uznat, že ten filtr je tam na pussy ...všechno sem to smontoval, nahodil motorku a nechal ju běžet..po cca 2min zdechla..pak chytla jenom na sytič..a pak postupně už vůbec..vždycky při přidání zdechla...no koukam že v tom filtru neni benal..tak dam PRI a nic..tak to zas cely sundam..a koukam že na PRI benal teče jaksvina good ale jakmile se da prazdnej filtr..ani kapka!..potom co se filtr profoukne a vyprskne z něj trocha benzínu si zas teče..je to vlastnost těch filtrů, a mám se radovat že jeho odděláním případně vyměněním to vyřeším a nebo je pes zakopanej eště nekdě jinde a moje problémy budou pokračovat i po výměně? bigsmile

SO 545 (Člen)
04.08.2013 08:43:06
Offline

Re: hadičky z nádrže

vyhod ho a mas po probleme.

tiez som namontoval tento filter a riesil som to co ty.

Motorka fungovala od plnej nadrze asi po poslednu stvrtinu potom zdochla.

Lachtan (Člen)
04.08.2013 10:46:47
Offline

Re: hadičky z nádrže

já ti řikal hned ze začátku, dej ten filtr do pussy


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Lachtan 600 (Člen)
04.08.2013 14:05:53
Offline

Re: hadičky z nádrže

dneska sem dal novej filtr a motorka zas šlape v pohodě..i na 2 čárky žádnej problém..každopádně nehodlám riskovat a chci se zeptat, čím máte nahrazenej ten filtr? nějakou trubičkou nebo ste měnili celou palivovou hadici?

a díky moc všem za radygood

Lachtan (Člen)
04.08.2013 14:33:03
Offline

Re: hadičky z nádrže

většinou mi vyšla hadice rovnou na kohout, dyž ne, asi bych ji vyměnil, čím míň spojů, tím míň problémů.


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr