Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » reklamace a poplatek za diagnostiku

Koldan (Člen)
26.08.2013 20:17:35
Offline

reklamace a poplatek za diagnostiku

může prodávající požadovat po kupujícím poplatek za diagnostiku závady (reklamace podána v zákonné lhůtě, řádně)


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Paladin86 (Člen)
26.08.2013 20:20:30
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

Nemá na to právo... naopak kupující má nárok na proplacení všech nákladů s reklamacích spojených (cestovné, poštovné...).

Koldan (Člen)
26.08.2013 20:22:16
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

Paladin86 psal:

Nemá na to právo... naopak kupující má nárok na proplacení všech nákladů s reklamacích spojených (cestovné, poštovné...).

i pokud byla reklamace zamítnuta? (dle mého názoru neoprávněně)?


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Fik-B6S (Člen)
26.08.2013 20:47:16
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

Přibliž o co se jedná...
My to snad děláme tak že pokud se jedná třeba o PC tak pokud si poskládal člověk sám přinesl že mu to nejde a zjistí se že jeho chybou tak se mu to naúčtuje, pokud se objeví vadný díl tak se mu to samozřejmě neúčtuje...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Fik-B6S (Člen)
26.08.2013 20:51:06
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

samozřejmě pokud se jedná o reklamaci třeba jednoho dílu nebo celku tak i při zamítnuté reklamaci se nic neúčtuje...good


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Koldan (Člen)
26.08.2013 21:04:18
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

no je to to moje slavné vrtulníkaření (Palous, Baditatom: mlčte, nebo vás lísknubigsmile)
z ničeho nic odešla baterka, prostě po vložení do ovladače, ze kterýho se měla dobíjet se nic nedělo. tak jsem šel za prodejcem se zeptat zda mi to nemůže nějak přeměřit, nebo zkrátka, jestli mi neřekne, co s tím je. čučel na to, pak tam strčil druhou baterku a zjistil, že vše v pořádku, takže usoudil, že je něco s baterkou. Koukal na kontakty, pak koukal i na to, že je nějaká nestandartně barevná už z výroby, tak prej, pošleme to na reklamaci. Blbec jsem mu to dal i s vrtulníkem a teď mi přeposlal zprávu od servisu Pelikan, že baterka byla podvybita a vrtulník poškozen (stopro nebyl). nabízí dvě varianty, koupit si baterku a opravu vrtulníku za 190 (vadu nespecifikovali), nebo mi ho vrátí, ale za diagnostiku chcou 100 Kč. Není to žádná darda, ale nasral mě celkový přístup, princip. Kdyby mi řekl: máte posranou baterku, zkurvil jste to, tak se sice bude mračit, ale asi bych s tím nic nenadělal a koupil novou. A to si žádné své chyby vědom nejsem, baterku jsem zkoušel dobít, nešlo to, tak jsem ji zasnesl na reklamaci a po dalších 14 dnech mi řeknou, že je podvybitá, no bodejť by nebyla, když nešla nabít


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
mr.BSE (Člen)
26.08.2013 21:42:16
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

vím, že jde o princip a seš nejspíš v právu good
ale už kvůli času a starostem bych se vykašlal nějak to řešit.
Došel bych tam, zapičoval na jejich konto něco o jejich přístupu a nezapomněl se zmínit o reklamě, kterou jim udělám.
Zaplatil bych 190kaček a šel lítat good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
VikecB12 (Člen)
27.08.2013 07:09:35
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

A já bych taky zapičoval,krám mu vytrhl z ruky,rošlapal a tuhle životní kapitolu uzavřel a šel se věnovat motorcebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Koldan (Člen)
27.08.2013 07:28:42
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

mr.BSE psal:

vím, že jde o princip a seš nejspíš v právu good
ale už kvůli času a starostem bych se vykašlal nějak to řešit.
Došel bych tam, zapičoval na jejich konto něco o jejich přístupu a nezapomněl se zmínit o reklamě, kterou jim udělám.
Zaplatil bych 190kaček a šel lítat good

no ono je to 239 Kč za baterku a 190 Kč za opravu, kterou mi vůbec nespecifikovali. Prostě mě sere ten přístup. Reklamace akumulátoru je normální věc a říct si o 190 Kč za opravu něčeho, co nebylo poškozeno, aspoň ne, když jsem to předával, to mě točí. No nic, napsal jsem jim slušně, že takhle ne, tak uvidíme jak se k tomu postaví:o) Další varianta je ta co nabídl Vikecbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
PALOUS (Člen)
27.08.2013 07:45:44
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

bigsmile bigsmile bigsmile jantaaaar


Jebat motorky :-)
Koldan (Člen)
27.08.2013 07:47:19
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

PALOUS psal:

bigsmile bigsmile bigsmile jantaaaar

mazej odsud šmejde sa chlámat někemu inémufuckbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Billy (Člen)
27.08.2013 08:17:17
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

Koldan psal:
PALOUS psal:

bigsmile bigsmile bigsmile jantaaaar

mazej odsud šmejde sa chlámat někemu inémufuckbigsmile

Az budes met zbytek v domichavacu, tak jim to vytoc pred vchod do kramu bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
osiris (Člen)
27.08.2013 10:45:21
Offline

Re: reklamace a poplatek za diagnostiku

koldanovi: asi by bylo vhodný nejdřív vůbec zjistit o co se konkrétně při opravě jednalo, může to bejt nakonec tak, že ti vyměnili něco, co bylo už opotřebovaný, ale ještě to drželo (jako za pět minut dvanáct bigsmile)
...to by sis měl ale taky vyříkat s prodejcem kterej to tam poslal, co jim k tomu řek, jestli k tomu uved jen "je to rozbitý", tak oni hledali a něco našli smile1
...obě strany maj jistě předávací protokol, tak si to spolu vyříkaj


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr