Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Cross videa

Zdeněk (Člen)
08.11.2013 20:05:13
Offline

Cross videa

Ahojte po dlouhé době.
Chci vás poprosit o tip na nějaké naučné video (videa) nejlépe v CZ dabingu nebo aspon s titulema. Syn krosil po polu s fichtlem a nyní přesedlal na dirtbajka 125ccm. Malá kroska s mini zadním kolem.  Ptá se mě na všelijaké fígly krosařů- např:
-- jak vyjet prudký kopec,
-- co dělat, když to v kopcu zdechne
-- atd atd.
Mě krosky nigdá nebraly a nevidím v tom nic moc zajímavýho. sickidontknow A proto nemám pro syna vhodné a hlavně v praxi použitelné odpovědi.
Nejjednodušší mě napadlo nějaké poučné video, něco třeba jako jsou ty auto-moto pětiminutofky od Besipu.  Youtube má prolezlý, ale máloco je v cz.
Nevíte o něčem? Klidně i třeba knihu v PDF nebo něco, z čeho by aspon trochu pochopil a hlavně dostal do podvědomí fígle a rady pro milovníky bláta v ksichtě.

A ano, mám o něj strach, bo tam kde frčel s fichtlem na jedničku cca 20km/h, tak na tom prdometu fičí nějakých 40-50km/h. Po rovném polu i k 70, a to už je kurva bolestivý pád za krtinec. Ani to manželce raději neříkám.headshake

PS: má něco takového, ale z větším př kolem. To jen at máte představu. http://www.motoinzerce.cz/motorky/ostat … -dirt.html


sou různí lidé mezi námi
VikecB12 (Člen)
08.11.2013 21:16:02
Offline

Re: Cross videa

Jezdit,jezdit,jezdit,nic jinýho mu nepomuže a fígle se naučí sám. S každým pádem bude chytřejší. Takhle sem to praktikoval já jako děcko na fšelijakejch těch ludrách lesníchgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
StanKr (Člen)
08.11.2013 22:23:37
Offline

Re: Cross videa

Ahoj,
pro začátečníy je docela dobrý tohle: http://www.youtube.com/watch?v=405Yhgxs6HI

Petr J. (Člen)
09.11.2013 10:49:50
Offline

Re: Cross videa

to Zdeněk: koukám že jsi Moravskoslezský kraj...tak až budeme v Opavě, tak se s mladým můžete zastavit u nás na trati, třeba naše malá vytáhne svůj stroj a budou moci pozávodit a poradíme

Zdeněk (Člen)
09.11.2013 11:48:24
Offline

Re: Cross videa

Petr J. psal:

to Zdeněk: koukám že jsi Moravskoslezský kraj...tak až budeme v Opavě, tak se s mladým můžete zastavit u nás na trati, třeba naše malá vytáhne svůj stroj a budou moci pozávodit a poradíme

Příjmám tvou nabídku, určitě ji využijem. Stačí písnout sms 739 858 228. A my tam ve stanovený čas stavíme. Kde to je stačí GPS souřadnice.

Ps: Děkuji všem za odpověďi.


sou různí lidé mezi námi
Petr J. (Člen)
09.11.2013 12:33:04
Offline

Re: Cross videa

Zdeněk psal:

Příjmám tvou nabídku...

...teď se v Praze stěhujeme, až ten blázinec kolem pomine a budeme na Prajzske, tak dám vědět...já budu na trati určitě i na Štědrý den bigsmile

Náš vozový park:

http://www.bmwgs.cz/forum/attachments/2013/04/endura.jpg



cool

Petr J. (Člen)
09.11.2013 23:24:40
Offline

Re: Cross videa

... teď jsem narazil na tohle video, také není špatné ...

http://www.youtube.com/watch?v=HbU43cQiqA0

Kožak (Člen)
10.11.2013 12:08:24
Offline

Re: Cross videa

kouká se na to hezky ...škoda že ale z toho bolej ruce jak kráva bigsmile


MRDAT!!!
gore (Člen)
10.11.2013 18:14:40
Offline

Re: Cross videa

...z vlastní zkušenosti bych řek jag píše Vikec tagže prostě jezdit jezdit jezdit...pag náka ta rada vod zkušenej každopádně na místě,ale f prvý řadě pořádná motorka páč tydle fšelijaký ....bajky se chovaj upe upe jinak(rozumnej dřeváckybigsmile) nez vopravdicky nenar používám ten výraz ale"značkový" motorky
...surprised kua to je románbigsmilebigsmilebigsmile


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
Zdeněk (Člen)
11.11.2013 06:24:05
Offline

Re: Cross videa

pag náka ta rada vod zkušenej každopádně na místě-----
proto se tady ptám

ale f prvý řadě pořádná motorka----
kua v únoru mu bude 15 let, má pincka s TP, Babetu 207 a nyní ještě ditrbajka. Doprdele já v jeho věku měl jen libertu s trojkolečkem vzadu s funkční jen jednou brzdou.idontknow

páč tydle fšelijaký ....bajky se chovaj upe upe jinak----
ale základ by měl být stejný, né? Najít těžiště, naučit se ovládat, a co já vím co ještě?

Jak jsem psal-- jste tu blátomilci, tak se ptám na správném místě.

PS: bych se mohl optat ještě na motorkářích.cz headshakeheadshakeevilfuckbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


sou různí lidé mezi námi
gore (Člen)
11.11.2013 08:10:20
Offline

Re: Cross videa

...mno vono právě ty mrdka bajky maj to těžiště upe jinde jinak pérujou jinak tluměj jinak brzděj a prostě se chovaj upe jinak mno a pag je to upe jiny svezení tim nekci říct že to člověk hnedkonc pozná ale pozná to f okamžiku gdy se právě sveze na něčom jinym ale to už je pag na vás klucibigsmile
..ale samo že je na zvážení jestli ma f jeho letech smysl do toho něco cpát páč klučina si pag čuchne ke kundě a je to doslova fšecko fpussy bigsmile...ale zase zbyde dobra hračka pro tebegood


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
Zdeněk (Člen)
11.11.2013 11:10:09
Offline

Re: Cross videa

gore psal:

......ale zase zbyde dobra hračka pro tebegood

si už upad z krosky, žejo?bigsmile pro mě? Woe já na tom jel jen jednou po zahradě a dal jsem za 1, za 2 a už  jsem brzdil, bo jsem byl na druhý straně zahrady. Bych  se vyprd na něco takého. Futr se převlíkat ze zablacenýhoheadshakeheadshakeheadshake


sou různí lidé mezi námi
VikecB12 (Člen)
11.11.2013 14:00:33
Offline

Re: Cross videa

V patnácti už ho nemusíš nic učit,to musí poznat sám a pokud né,tak u toho nezustane,protože mu to nepude a tím pádem ho to bavit nebude. No a v těch patnácti bych tě s dirtbajkem poslal k šípku a chtěl bych samozřejmě klasickou velkou krosku,stopětadvácu. Já měl v tomhle věku ČZ 125 516,strčenou v podvozku aprilia RX80 a to byla pěkná raketagoodgood
No a kdyš už je tady tohle téma,nevíte někdo o nějaké 2T 250-300ccm vostré hračce za tašku hrušek? Zjišťuju,že bez toho nemužu byt a jak už pár let nejezdím na endurech po lesách,tak su jak dřevo aji na silnici a musím s tim něco udělat. Takže asi pořídím nějakou ludru,kerou si dám dokupygood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Zdeněk (Člen)
11.11.2013 14:31:32
Offline

Re: Cross videa

VikecB12 psal:

No a v těch patnácti bych tě s dirtbajkem poslal k šípku a chtěl bych samozřejmě klasickou velkou krosku

No Na všechny své prcomety si synek naškudlil sám. I na teho 4takta dirta. Prostě párkrát prohodil, že asi něco dotlačí a asi před 3 týdny to dotlačil. Půl dne jsme na tom dělaly a už to jezdilo. Motorově je to vpohodě, rámově je to dojebaný, ale pevný a nikde nesvařovaný.

Sis fakt myslel, že sem mu to pořídíl já??  Pcheevil
Před 6 lety furt básnil o pincku, já mu řekl, že až bude mít 1500, tak at mi řekne a já mu ho seženu, a zbytek zainvestuju já. Jediná podmínka byla: s TP a SPZ. Na dvoukoláku jsem udělal STKredface pššt, nahodili jsem barvu, pojistku, prostě origo stav a jelikož auto nebylo, tak jsem ho využíval na cestování do roboty a zpět. Pujčoval jsem si ho asi rok cca 2x do týdne a vše bylo bez závad. Pak jsem mu ho předal (rozuměj- dovolil lítat po polu a lesu bez dozoru)  a přesedlal na XJčko. Do druhého dne byl fichtl plechově odstrojen, vzadu drapák, změnil si převody, no a do týdne z toho začly odpadávat šroubky, zbytky plechů, téct olej, vynechával motor a další krávoviny.
Furt si myslíš, že bych mu pořídil cokoliv na zhuntování ve škarpě? Asi ne.

Jo kdyby sa potatil, tak už dělá autoškolu, v garáži by měl skůtříka s kufírkem na školní aktofku.goodbigsmilebigsmilebigsmile


sou různí lidé mezi námi
Petr J. (Člen)
11.11.2013 19:12:19
Offline

Re: Cross videa

VikecB12 psal:

....No a v těch patnácti bych tě s dirtbajkem poslal k šípku a chtěl bych samozřejmě klasickou velkou krosku,stopětadvácu. Já měl v tomhle věku ČZ 125 516,strčenou v podvozku aprilia RX80 a to byla pěkná raketa

...rozmazlenec...

VikecB12 psal:

...nevíte někdo o nějaké 2T 250-300ccm vostré hračce za tašku hrušek?  Takže asi pořídím nějakou ludru,kerou si dám dokupy

...připomínám kočárek, žádná motorka, KOČÁREK....bigsmile

Zdeněk (Člen)
11.11.2013 19:39:44
Offline

Re: Cross videa

Petr J. psal:

...připomínám kočárek, žádná motorka, KOČÁREK....bigsmile

co kočárek, to už by snad mělo být pomalu chodítko,......teda se mi zdá, že by už mohlo

http://www.mall.cz/choditka/chicco-chod … aram1=BLUE


sou různí lidé mezi námi
VikecB12 (Člen)
11.11.2013 19:44:02
Offline

Re: Cross videa

Petr J. psal:
VikecB12 psal:

....No a v těch patnácti bych tě s dirtbajkem poslal k šípku a chtěl bych samozřejmě klasickou velkou krosku,stopětadvácu. Já měl v tomhle věku ČZ 125 516,strčenou v podvozku aprilia RX80 a to byla pěkná raketa

...rozmazlenec...

VikecB12 psal:

...nevíte někdo o nějaké 2T 250-300ccm vostré hračce za tašku hrušek?  Takže asi pořídím nějakou ludru,kerou si dám dokupy

...připomínám kočárek, žádná motorka, KOČÁREK....bigsmile

Jo jo,rozmazlenecgood Vyhrabal sem doma ve sklepě stadiona s11,toho sem vobrousil,nachystal na lak,votchytl si taty kdyš byl v dobrým rozmaru-ten to šplíchl,poskládal sem to,povozil se nachalupě a prodal. Koupil pionýra,to stejný zase dokola a prodal,koupil 250 kejvačku v krabicách,dal dokupy a prodal atd. a pak nastala ta krásná doba,kdy sem si plánoval pořídit legální 350ku a počkat si na řidičák,ale nějak sem to přehodnotil a rači koupil tu apriliu za stejný love. Za měsíc bylo po motoru,tak sem ho šoupl pod ponk a do toho rámu nacpal mx 125,koupil tenkrát v mototechně za 300kč origo jelito na 516ku a už se vesele lítalogoodTa aprilka stála tenkrát 8000kč a motor ČZ sem koupil za dvojku i s motoplatem a fungl karbecemgood Vostatní pacoši si za ty love pořizovali simsonyidontknow
Nicméně ve šmelině s mašinama sem vesele pokračoval a v den mejch 17tejch narozenin,kdy mě začínal platit řidičák sem už měl XT600 a dodnes si pamatuju,jak sem nemohl dospat rána,abych mohl vyrazit. Mašinu sem už měl v garáži napakovanou a tradá na čundrgood
Kurva chcu tuhle dobu nazpěthelpsmile2smile2smile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Petr J. (Člen)
11.11.2013 19:45:40
Offline

Re: Cross videa

Zdeněk psal:

http://www.mall.cz/choditka/chicco-choditko-band01?param1=BLUE

...ježkovy voči....tohle máš náš malej...tuhle v neděli poránu do toho bušil, jak to hraje, myslel jsem, že ho zabim....až jsem musel vsát a ukrást mu baterky, šílený vehikl...

Ale Víkecovi bych jej přál...bigsmilebigsmile...a aby baterky nešly vyndat bigsmile

VikecB12 (Člen)
11.11.2013 19:51:22
Offline

Re: Cross videa

Zdeněk psal:
Petr J. psal:

...připomínám kočárek, žádná motorka, KOČÁREK....bigsmile

co kočárek, to už by snad mělo být pomalu chodítko,......teda se mi zdá, že by už mohlo

http://www.mall.cz/choditka/chicco-chod … aram1=BLUE

Chodítko má v malíku,co nevidět bude férově chodit,čítám do vánoc to dágood
Kočáru se snad taky brzo zbavíme a pak už abych pomalu začal hledat nějakou tu malou malaguttibigsmile No a přece nebude jezdit sám,tak se vobětuju a budu jezdit s ním no,co se dá dělatbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
11.11.2013 19:57:40
Offline

Re: Cross videa

Petr J. psal:
Zdeněk psal:

http://www.mall.cz/choditka/chicco-choditko-band01?param1=BLUE

...ježkovy voči....tohle máš náš malej...tuhle v neděli poránu do toho bušil, jak to hraje, myslel jsem, že ho zabim....až jsem musel vsát a ukrást mu baterky, šílený vehikl...

Ale Víkecovi bych jej přál...bigsmilebigsmile...a aby baterky nešly vyndat bigsmile

Máme doma ten samej krámhelpbigsmile A ježišek mu prej naježí malej klavírpussyhelpbigsmile Doufám že to sežere baterky za dvě hodinybigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Petr J. (Člen)
11.11.2013 20:01:34
Offline

Re: Cross videa

VikecB12 psal:

.....abych pomalu začal hledat nějakou tu malou malagutti

...naš malá má totok:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/17_100420113996.jpg
Petr J. (Člen)
11.11.2013 20:02:23
Offline

Re: Cross videa

VikecB12 psal:

A ježišek mu prej naježí malej klavírpussyhelpbigsmile Doufám že to sežere baterky za dvě hodiny

...jsem pro, abychom se složili Víkecovi na dárek.....karton baterek pro malého bigsmilebigsmilebigsmile

VikecB12 (Člen)
11.11.2013 20:33:46
Offline

Re: Cross videa

Prej kamarádismile2 Hovno,kurvy stebigsmilebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Zdeněk (Člen)
12.11.2013 06:27:24
Offline

Re: Cross videa

VikecB12 psal:

Prej kamarádismile2 Hovno,kurvy stebigsmilebigsmile

jj přesně si nás odhadl.
Woe kup si skleněnů kůlu a dej se na jůtůb a možeš tam dělat věštírnu-- volejte věštce, tak jak je v TV. A všem nám můžeš říct:
ty---prosím o datum a rok narození.
my-- ..,..,19.. v 10:45hodin
ty: kurvy jste všeci

smile1bigsmilebigsmilebigsmile


sou různí lidé mezi námi
Zdeněk (Člen)
12.11.2013 18:20:15
Offline

Re: Cross videa

Tady je synek :

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3796_65623_174751326064229_1510417729_n.jpg

  goodgoodgood

a JEHO STROJ :

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3796_935664_652056408154765_187021637_n.jpg




Petr J. psal:
VikecB12 psal:

.....abych pomalu začal hledat nějakou tu malou malagutti

...naš malá má totok:

http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … 113996.jpg


sou různí lidé mezi námi
VikecB12 (Člen)
12.11.2013 19:52:08
Offline

Re: Cross videa

Vono ve finále je jedno,na čem ty děcka lítají,pokud je to baví. Vždycky je to lepší,než kdyš se nevěnujou ničemu a sedí naprdeli u fejsbuku a jedinej vodvaz je hra s kůl placatým tydlifonem.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Tomas600N (Člen)
13.11.2013 10:58:34
Offline

Re: Cross videa

Z mojich zkušenosti vím,že nejlíp se člověk naučí jezdit, když jezdí s někym lepším!!! Ja třeba na ostrych endurech jezdim asi 5 let, ale většinu času jsem jezdil sám,prtože jsem tu v okolí nikoho neměl. Ale občas jsem se sjel s kamošem co sem tam vyhraje nějaky hoby závod a to je potom jinágood To si potom člověk víc věří když vidí že to někomu jde uplně samo a tak nějak ukáže jak na to, může si víc dovolit když ví že nejezdi sám a že tu motorku nebude muset tahat sám z nějakého nepovedeného výjezdu. Já jsem si třeba sám trénoval různé přejezdy klád,šutrů a takových věcí na rovnováhu a když občas jedu s někým tak zkoušíme prudké výjezdy a sjezdy. A kvalitní motorka je kapitola sama o sobě, o tom žádnágood měl jsem starou husku,no ten podvozek prostě nefungoval,teď mam KTM exc 250 2008 a je to kurva znát,tam to prostě funguje uplně jinakgood

Petr J. (Člen)
13.11.2013 18:17:12
Offline

Re: Cross videa

to Tomas: pravdu máš crossový krajane...bigsmile....jezdit sám je v terénu šíleně o hubu, znám příběh člověka, co na enduru upadl za kopcem od svého domu, jel sám, zapadl mu jazyk a našli jej za tři dny...

Takže záasada č.1: do terénu minimálně ve dvou...sám vím, co je to ležet v rokli pod motorkou a nemít kolem sebe nikoho...smile2

A když je ještě od koho se učit, je to vždy jednodušší...good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr