Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr (Člen)
06.12.2013 20:23:52
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdeňku,
máš pravdu, pojištovák ti fakt v tomto nepomůže good
hypotéky dělám taky a právě proto se nezajímám jen o nejlepší sazbu a podmínky - to je přeci standard, ne ?
říká ti neco jména jako Kořený,Fichtner, Syrový, ...?
Zajisté si člověk co se dovzdělávává v oboru a už sis tuhle českou špičku v oblasti investic minimálně poslechl. Pokud ne, rád si s tebou nad problematikou investování sednu aby si mohl svým klientům nabídnout víc, než jen hypotéku
Petr

ps. jen abych si ujasnil co je vám trnem v oku, sou to výnosy nebo myšlenka delší hypotéky?evil


tož tak..
Zdenák (Člen)
07.12.2013 08:00:56
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

No....

KFP neznám a Fichtner taky ne...
Tři největší jsem vyjmenoval a předpoklad můj je , že jde o to stejný...

1) Vadí mi princip kdy za každou změnu má pojišťovák zaplaceno, účet, pojištění auta, domácnosti, atd. Moc dobře znám princip odměňování, bylo mi nabídnuto i zemské ředitelství, ale já hypotéky beru jako službu a vyhýbám se i 2 násobné provizi za životní pojištění. (za příklad řeknu třeba pojištění pro ztrátu zaměstnaní.... to by si asi dal každej ale , je tam malým písmem , že se to týká pouze pro nadbytečnost a tu nidko nedostane. :o))

2) Všeobeně mají tito lidé špatnou pověst právě díky tomu, že kšeftů je málo a tak nasolej lidem co se dá a ty pak to stejně zrušej a tím pádem zase pojišťovák peníze vrací. Navíc nemám rád lidi který mě přesvědčují , že se vyznají v 800 produktech , já mám svýych 12 bank a mám co dělat to sledovat, ano , možná sem hloupej to je taky varianta.

3) ano můžou být i slušní, ale je jich málo.
(třeba Póla, ale to je jiný druh společnosti i člověka, tam jde opravdu o solidnost a pokud vím pouze pojištění a ne komplexní řešení finančních rizik :o)


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
VikecB12 (Člen)
07.12.2013 09:48:48
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

A teďka moje selský počtybigsmile
Vyseru se na hypotéku a prokrmování finančních institucí,budu si 14let škudlit těch vašich 12000kč měsíčně,což mě hodí ty 2000000kč,zbývajících 16let si je teda podle vás budu dávat bokem a budu mít po těch 30letech naškudlený 2304000kč a to se teda může jít každá lichva bodnoutgoodbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
07.12.2013 10:52:32
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

hezky pocty.problem je v tom ze musis mit kde bydlet a platit jen naklady na bydleni pokud k tomu platis jeste najem tak si tyhle prachy malo kdo muze dovolit dat bokem.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hlemejzd999 (Člen)
07.12.2013 11:19:35
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K.a.s.y.m. psal:

hezky pocty.problem je v tom ze musis mit kde bydlet a platit jen naklady na bydleni pokud k tomu platis jeste najem tak si tyhle prachy malo kdo muze dovolit dat bokem.

good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Koldan (Člen)
07.12.2013 12:11:55
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

K.a.s.y.m. psal:

hezky pocty.problem je v tom ze musis mit kde bydlet a platit jen naklady na bydleni pokud k tomu platis jeste najem tak si tyhle prachy malo kdo muze dovolit dat bokem.

notabene spořit takové love začne normální člověk až se v práci někde hne, těžko to bude od prvního nástupu do práce, takže dejme tomu od 25, takže ve 40 to má naspořené a začne teprve řešit rodinu, vlastní bydlení atd.? a během té doby bude bydlet u rodičů? to je prostě nesmysl. jak jsem psal výše, je potřeba to rozumně zvážit a holt si pučit, to riziko tam holt prostě musí být. Je samo druhá věc, že když nejsem ředitelem firmy, nebudu nakupovat na stavbu jen to nej nej, abys sousedi čuměli, ale prostě budu volit rozumně. je to jako s autem, když na to nemám, tak si auto za mega nekůpím, že jo


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
07.12.2013 13:39:27
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zas začít ve 40 bez dluhů, s projetým světem, bez dětí, bez rozjetý almary co ti 20 let ničí život taky není vod věcibigsmile

Je z čeho vybírat, majetky už to taky má, a když se drží ve 40 tak je naděje že ti ještě "vydrží" goodbigsmile


God Save The Queen!
Banditatom (Člen)
07.12.2013 15:56:30
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

jako soráč pítr ale mě to tě těřce připomíná ZFP a další tyhle letadla bigsmile a být si jistej že za 30 let !!! budeš mět výdělek to je taky pěkné scifibigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr J. (Člen)
07.12.2013 16:54:15
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly01 psal:

Zas začít ve 40 bez dluhů, s projetým světem, bez dětí, bez rozjetý almary co ti 20 let ničí život taky není vod věcibigsmile

Je z čeho vybírat, majetky už to taky má, a když se drží ve 40 tak je naděje že ti ještě "vydrží" goodbigsmile

...maj pravdu, dědku...bigsmile

Ondráš (Člen)
07.12.2013 17:14:57
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly01 psal:

Ondráš vám dá správná číslagood

Vogo, kdybych tohle uměl (jako kolik bude hodnota podílových listů investičních fondů za 30 let), tak myslím nechám padnout i Rothschild bank. smile1

Banditatom psal:

jako soráč pítr ale mě to tě těřce připomíná ZFP a další tyhle letadla bigsmile a být si jistej že za 30 let !!! budeš mět výdělek to je taky pěkné scifibigsmile

ZFP je tragédie... Jak jejich způsob nakládání s penězi, tak lidi který to dělaj.help

Ale to co říká Petr není úplně mimo... Ten úrok (8-12%) mi přijde trošičku nadsazený pro většinu lidí co se tu vyskytují. Jasně, že i tyhle fondy jsou, ale co slibuje nad 10% je už podle mě dost rizikovej fond. Samozřejmě se může stát, že těch 10 a více % vydělá, ale taky je vyšší riziko, že těch 10 a více procent můžeš prodělat. Lidi tady by určitě radši víc jistoty než rizika.

Důležitej je princip. Samozřejmě nikdo neví jaká bude hodnota těch peněz za 30 let, ale ty nejstarší fondy dokázaly přežít krizi ve 30. letech minulého století, obě války + tu studenou, všechny ropný, hypotéční a já nevím jaký krize až dodneška a stále jsou ziskové. (Samozřejmě minulý vývoj nezaručuje vývoj budoucí)

Ono to není úplně jednoduchý to shrnout do pár vět a pokud není dotyčný obeznámen s principama těhle fondů (nákup podílových listů, pravidelná a hlavně dlouhodobá investice!), jakým způsobem se pracuje s penězma v průběhu investování (stabilní portfolio, měnící se portfolio...), že sice investování je osvobozeno od daní, ale jsou tam vstupní poplatky (jednotky procent z vložené částky, jakým způsobem zaplatit - jednorázově se slevou nebo ve splátkách - ty rozdíly jsou pak klidně i destíky tisíc) a nějaké další věci, tak je trochu složitější se o tom bavit. Navíc to není nutně jen kontext hypotéky a tohodle, ale celkově volných prostředků, rezerv a dalších věcí.

Ale já jsem jen obyč ajťák. Znám nějaký principy, ale orientace na trhu je mimo moje možnosti. Fondů je 3 prdele a vyznat se v tom je práce na 1,5 úvazku. Dnes si ještě dost lidí myslí, že ukládat peníze do štrozoku (polštář, almara i běžný účet jsou v tomhle nastejno) je to nejlepší co s nima udělat. Investovat se dneska dá od nějakých 500,-/měsíčně.

Je to ale každýho věc.good Neobracejte se na mě s dotazama, protože já o tom vím prd a přehled o trhu už vůbec nemám.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Petr (Člen)
07.12.2013 17:30:39
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Zdenáku
Věřím že si v hypotékách dobrý, sám je dělám a vím podle toho cos tu psal že si v obraze a víš o čem mluvíš.
Taky do hypotéky nepletu žádné pojištění (krom majetku – vinkulace) natož životní (např cardif – Unicredit) a ano přesně proto co říkáš ty (navíc je tam napsáno, že i pokud tě vyhodí pro nadbytečnost tak stejně první tři měsíce ti prachy nepošlou protože máš nárok na odchodné..)
Za každou změnu v pojistce peníze nejsou, jen pokud je jiná smlouva a nebo navýšení. Proč ti vadí, že pokud má s tvojí smlouvou někdo práci, že tu práci chce mít někdo zaplacenou?? Ty děláš zadara ???
Nezlob se, ale neznám člověka kdo myslí váženě „dávali mi víc peněz a já chci pracovat za suchý chleba“ přijde mi to jako slušný alibismus.. (pokud se pletu, máš moji hlubokou omluvu a uctu;)
Navíc hypotéky sou taky, zajimavě oceňovány ale to je asi jiné téma, že ?:)
Závěrem:
Nikoho sem tu nechtěl přesvědčovat, pouze vám dat možnost rozšířit si obzory. Za vším co sem tu řekl si plně stojím. Místní reakci sem tak trochu čekal. Hold ve školách nás všechny učili jen počítat psát a číst. Finanční gramotnost už školství neřeší proto součást mé práce je i výuka finanční gramotnosti jak lidí tak studentů na školách.
Zaráží mě ale že tu nikdo neřeší pojmy jako inflace, hodnota peněz v závislosti na čase, reálné a nominální zhodnocení, ůrok vs výnos..
Hold stavebko (příp. PÚ.) a penzijko vládne českým trhem…


tož tak..
Petr (Člen)
07.12.2013 17:38:43
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Banditatom psal:

jako soráč pítr ale mě to tě těřce připomíná ZFP a další tyhle letadla bigsmile a být si jistej že za 30 let !!! budeš mět výdělek to je taky pěkné scifibigsmile

jj kvuli ZFP, KAPITOL a spol sem v oboru, sralo mě že mě každý houpe a dělá si ze mě pussy

znáš prosím tě podnik kde zaměstnanec dělá jenom na sebe a jeho šéf -charakter a charita z něj nemá žádný profit a rád mu platí zázemí a marketing?  prosím o jediný příklad, děkuju evil

hele asi tak, sem si jistý, že pokud svoje těžce vydělané prachy si necháš pod strožochem tak ti je 100pro sežere inflace redface(jen min. rok přes 3%) jen si vzpomen jak si se před 10 lety nadřel na 100 000Kč a kolik si za to v porovnání s tou dobou koupíš dnes..


tož tak..
Petr (Člen)
07.12.2013 17:51:09
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

to Ondráš
vidím, že si v obraze good
všimni si prosím s jakými čísly (úroky/výnosy)sem kalkuloval v příkladu

Nechtěl sem se tu bavit konkrétně, protože každému šiju finanční plán na míru a pokud to někdo jen zkopíruje, může se i poškodit!!
nevytahoval sem tu věci jako povaha investice, zaměření, koncová realokace.. šlo mi o nastínění myšlenky.
dokážu si představit, že budu kamenovaný i za to že bych řekl "umím za určitých podmínek z penzijka vymlátit přes 9% GARANTOVANÝCH"evil


tož tak..
Banditatom (Člen)
07.12.2013 17:51:57
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:
Banditatom psal:

jako soráč pítr ale mě to tě těřce připomíná ZFP a další tyhle letadla bigsmile a být si jistej že za 30 let !!! budeš mět výdělek to je taky pěkné scifibigsmile

jj kvuli ZFP, KAPITOL a spol sem v oboru, sralo mě že mě každý houpe a dělá si ze mě pussy

znáš prosím tě podnik kde zaměstnanec dělá jenom na sebe a jeho šéf -charakter a charita z něj nemá žádný profit a rád mu platí zázemí a marketing?  prosím o jediný příklad, děkuju evil

hele asi tak, sem si jistý, že pokud svoje těžce vydělané prachy si necháš pod strožochem tak ti je 100pro sežere inflace redface(jen min. rok přes 3%) jen si vzpomen jak si se před 10 lety nadřel na 100 000Kč a kolik si za to v porovnání s tou dobou koupíš dnes..

před deseti lety jsem studyroval bigsmile to mě bylo nějakých 100tis u prdele bigsmile a nevěřím tomu, že jsi schopný alespoň s 50% určit co bude za 30let!!!


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr (Člen)
07.12.2013 18:15:13
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

to Banditatom
přemýšlím, jestli se tu sáhodlouze rozepisovat ale nejak mám pocit, že můžu napsat cokoli, ale stejně by to bylo jedno cool
Lidi sou zvyklí se dívat na NOVU a ta přeci říká jen průůser"krize! trhy šly dolů" krach!!!
Hele, investování je jako jízda na motorce, možná někdy na štěrku uklouzneš, ale svezeš se a dojedeš kam potřebuješ a chceš. Všiml sis že ti co nemají motorku jak moc se jí bojí?? (a navíc do svého cíle musí jít pěšky)


tož tak..
Ondráš (Člen)
07.12.2013 19:06:08
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr psal:

to Banditatom
přemýšlím, jestli se tu sáhodlouze rozepisovat ale nejak mám pocit, že můžu napsat cokoli, ale stejně by to bylo jedno cool

Nic nepiš... Slovo investiční fond tu vůbec nezmiňuj, protože první co každého napadne je Kuponová privatizace a Kožený. smile1
Byl bys ještě za většího exota. smile1

To cos psal ve výpočtu nezpochybňuji (mimo jiné i proto, že se mi to nechce počítat. smile1). Taky jsem nepsal že to není možné. Jen že situace většiny lidí tady není taková aby si mohli dovolit svoje peníze investovat do takto rizikových podniků, tak proč je "mystifikovat", že by to mohli mít.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Ondráš (Člen)
07.12.2013 19:08:35
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

"podniků"


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Banditatom (Člen)
07.12.2013 19:11:15
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Ondráš psal:
Petr psal:

to Banditatom
přemýšlím, jestli se tu sáhodlouze rozepisovat ale nejak mám pocit, že můžu napsat cokoli, ale stejně by to bylo jedno cool

Nic nepiš... Slovo investiční fond tu vůbec nezmiňuj, protože první co každého napadne je Kuponová privatizace a Kožený. smile1
Byl bys ještě za většího exota. smile1

To cos psal ve výpočtu nezpochybňuji (mimo jiné i proto, že se mi to nechce počítat. smile1). Taky jsem nepsal že to není možné. Jen že situace většiny lidí tady není taková aby si mohli dovolit svoje peníze investovat do takto rizikových podniků, tak proč je "mystifikovat", že by to mohli mít.

good


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Petr (Člen)
07.12.2013 19:15:49
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Ondráš psal:

"podniků"

"rizikové" je i nedělat to, protože to pak na 100% o své peníze pomalu ale jistě přichází. Ale máš pravdu, nechejme to být smile1


tož tak..
Ondráš (Člen)
07.12.2013 19:46:23
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Banditatom psal:

good

2 Petr: Vidíš. smile1

Já osobně si myslím, že pro lidi tady by byl vhodný fond s očekávaným výnosem do těch 6% cos psal Ty v tom výpočtu. Pro konzervy a nevěřící Tomáše kolem cca 4%.
Jsem ovšem jen ajťák...

Tady myslím není úrodná půda. Hlavně se těžko vysvětluje, že i když teď jsi v mínusu, tak je to na jednu stranu taky dobře, protože nakupuješ za levno, což se ale projeví až v budoucnu. Já jsem zažil -8%, ale třeba teď co intervenovala ČNB na Euro, tak zase +13%. No neni to prdel se v tom vyznat...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kelly01 (Člen)
07.12.2013 20:04:57
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Že se do toho seru..

Jen selskej rozum nás dědků..

Pokud se pohybuji v částkách do cca 300000kč, troufnu si tvrdit že strožok a jednoduchej nákup/prodej movitých věcí(stačí 1-2 obchody ročně) ve sféře šedé ekonomiky mi těch 10% udělá každej rok se 110% jistotou a každému poradci je vhodné se vyhnout obloukemsmokin

Pokud jedu v x mega musím do nemovitostí nebo valut s informacemi z ČNB a to už je mimo mnebigsmile

Ovšem pokud mám k dispozici pouze jeden mega cash musel bych být úplnej blb abych na něm těch 100 litrů ročně neudělal a potřeboval poraditass

Nic proti vaším kšeftům, ale my ze staré školy nejsme vaše cílová skupinaredfacebigsmile


God Save The Queen!
Petr (Člen)
07.12.2013 20:30:32
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Ondro,
tak vidím, že máš za sebou "první investiční krizi" .Ta moje klienty taky vyděsí i když je na to připravuju. Ti starší (po první krizi) už volají, sem v propadu, o kolik víc mohu zainvestovat :D


tož tak..
Petr (Člen)
07.12.2013 20:36:18
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly
já mluvím o investici
to co ty popisuješ je čirá spekulace a krapet černota, ne :) ..
A po pravdě neznám nikoho soudného kdo by si tu "radu" vzal na triko a poradil by ti to z pozice investice..to musíš ty sám ;)


tož tak..
Zdenák (Člen)
07.12.2013 20:46:27
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

To Petr:

Myslel jsem , jako za každou smlouvu kdy se to převede do jiného podniku.
Za to pak je provize.
Ano , odmítl jsem možnost rozšířit své zkušenosti o další produkty finančního trhu.
Moje provize za hypotéky je v podstatě na nejvyšší úrovni co jde , dělám pro firmu , která dělá pouze hypotéky.
Prostě přes to, že kdybych nabídl klientovi životní pojistku měl bych za to 2 x více než z hypotéky, ale pro mě je to nepřiatelné pokud, to klient vysloveně nemusí mít (což u hypotéky nemusí) a já mu to naúkor svého zisku nacpu. Což prostě nedělám a tak přicházím o to býti z toho segmentu ve vatě. bigsmile
Za to provize s pojistek za auta a baráky a pod je tak málo, že tam člověk ani za to nedojede... smile1
Pokud patříš mezi ty slušné , které to dělají tak, aby byl zákazník spokojen a nebyl strašen něčím z čeho máš jen peníze tak respekt. Ale takovejch prostě moc není.


*** Co mi není rovno, po tom je mi ho*no ***
Kelly01 (Člen)
07.12.2013 21:04:28
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Petr

investice, spekulace obchod - vše je za účelem zisku..

jaký je rozdíl mezi mými získanými % a těmi přes vássurprised

10% ročně doma je pořád stejných, akorát si myslím že při mém investování mám menší riziko a taky mi stačí získat těch 10% a ne 10% + provize pro poradce či jak si říkáte..

Ale já jsem vyjímka, většina si nechá "radit" bo je to módní a v 99% se jedná o lidi co mají pravidelný dlouhodobý pravidelný příjem a žijí podle jejich vysněného "úsečkového diagramu" který 60% z nich posere rozvodbigsmile


God Save The Queen!
Kelly01 (Člen)
07.12.2013 21:05:42
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Jo, a detail, já nechci radit, já dnes hlídám psy tak z nudy prudímbigsmile


God Save The Queen!
Petr (Člen)
07.12.2013 21:26:38
Offline

Re: Hypotéka aneb můžu jednou bydlet ve svým...

Kelly,
Radit sem ti nechtěl ;) Jen sem chtěl říct, že se dá na délku hypotéky dívat i jinak nic víc.Je fajn mít splacenou hypo a je fajn mít ve stejný okamžik i nejakou tu korunu už bokem ;)
Někdo je šikovný jako ty a umí si peníze zhodnotit sám, někdo třeba na to jen nemá čas a odvahu dát vše na jednu kartu..
Každopádně, funguje ti to, tak to neměň, jen tak dál ;)
Téma riziko… nu to je na dlouho a myslím, že i zbytečné rozepisovat bigsmile


tož tak..

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr