Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Porovnáni pneu

CaFry (Člen)
09.07.2013 21:09:36
Offline

Porovnáni pneu

Zdarec všeci, mam otazečku ohledně pneumatik help. Nechcu porovnavat třista značek ale jenom dvě. Jezdim Conti Road Attack 2 a jedine co bych jim vytknul tak vydrž, aji na moji šestce vydrži něco kolem 8 tis. což se mi zda na cestovně sportovni gumu docela malo, no a chtěl bych ju porovnat s Metzelerem Roadtec Z6 Interact. A bo nesem milijonař nechcu kupit gumu ujet sto kilaku a pak nasrany ju vyhazovat a kupovat inu. Tak se tážu esi nemá náhodou někdo osobni zkušenost s obuma gumama. Rozdíly ve vydrži, chovani za mokra, na brzdach, v naklonu ( Contik na koleno v naproste pohodě ) atd.
Jezdim převažně ve dvojko, někdy naloženy baglama a vyjměčně ale nerad aji dalnice.A i když po dlouhych rovinkach dělam oblouky abych jakože ušetřil prostředek pryže je mi to asi prd platne idontknow
Dikes za info good


......bo Ostrava je regijon razovyty.......
VikecB12 (Člen)
09.07.2013 21:24:28
Offline

Re: Porovnáni pneu

Já ti nevím,mě se zdá,že snad téměř fšecky gumy sou lepší než kontíky,kdykoliv sem je měl na mašině,stály za hovno,teda krom doby,kdy je prodával Inkviz za tašku hrušek,tam to vomlouvala cena,jinak nic. Ale já su vodkojenej dunlopama,tak su asi trochu zaujatej,ale ty mě vždycky vydrželi víc a mám na nich věčí pocit sucha a bezpečíbigsmile No a nejvíc sem chtěl zkusit mišelíny pilot road3,ale už sem se k tomu nedostal....


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
09.07.2013 21:42:49
Offline

Re: Porovnáni pneu

já ti čoveče nevim,ale pokud chceš gumu co vydrží víc jak 8 tis. tak asi rovnou zapomen na cestovně sportovní a koukej jen po cestovních tedy tvrdech gumách..jinak se s tou vydrží smiř..já na šestce zkusil spoustu gum a pokud drželi v zatáčkách byli kolem 6 tis v prdeli a pokud vydržela 14 tis tak stala za hovno v zatáčkách takže si vyber co chceš..na B12 my jdou gumy kolem 4 tis do kopru a na  B6 to bylo vesměs kolem 6 ale zase jsem se svez bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
kojaksro (Člen)
09.07.2013 21:57:41
Offline

Re: Porovnáni pneu

....tak na kolena dáš v uvozovkách skoro každou sportovně cestovní pneu. Jezdil jsem na Béčku, Micheln Pilot Road 1, Dunlop Roadsmart 1, Conti RoadAttack 2, těd mám nasazeno Michelin Pilot Road3.
Neměl jsem problém ani s jednou, ale Conti 2 má neskutečně rychlej konec, ploška a za chvíli dráty.
Za mě nejlepší pneu s dlouhou výdrží jednoznačně MPR3. Cena Ti vykompenzije opradu solidní nájezd na B12 kolem 8-12tis. km, voda a grip naprosto v pohodě. Hodně také přezouváme Dunlop Roadsmart 2 a taky spokojenost.

A ty Z6 jsou taky dobré km nájezdem dal bych si je raději než CRA2.smokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
moltom (Člen)
10.07.2013 00:15:07
Offline

Re: Porovnáni pneu

Spociatku som obuval RoadAttacky 1, potom som presiel na Metzeler Roadtec Z6 Interact a odvtedy kupujem len tie Metzelery. Predosla sada vydrzala cez 16K, z toho dva cele dni na Slovakiaringu. Zadna nema v strede vzorku, takze sa zda, ze vydrzi dlhsie. Na mokre sa vsak smykala aj pri rychlom podradovani (dolu kopcom pri brzdeni do serpentin).

Na cestovanie fasa, na okruhu ziadny problem (jeden cely den som jazdil koncom oktobra ked mal asfalt okolo 15 C a vzduch este o nieco menej).

Berem ich aj najblizsie good

A dakujem Erinovi, ktory mi ich poradil este na mojom prvom picozraze...

Lachtan (Člen)
10.07.2013 11:01:59
Offline

Re: Porovnáni pneu

michelin pilot road 3
jezdim jí na 12ce, většinou ve dvou, naloženej a super guma, jak výdrž tak grip... a že 12 umí žrát gumy...


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Marián (Člen)
10.07.2013 11:53:38
Offline

Re: Porovnáni pneu

metzelery 6 sem mel a urcite nebrat, hovno vydrzejsick

pilot roud 3 dobra guma, najel sem na ni 6 tisic.

ale, ted mam roudsmart 2, 6tisic a furt ji mam, takze za me jasna volba, pokud ti jde o vydrz, pac me standardni guma 6 tisic neprezije...


...sam mezi jebkarema...
Borák (Člen)
10.07.2013 12:44:18
Offline

Re: Porovnáni pneu

michelin pilot road 3 good


...nikdo nevojebe Ježíše...
CaFry (Člen)
10.07.2013 21:11:05
Offline

Re: Porovnáni pneu

Oukej synci moc dikes good, mrknu aji na ty ostatni doporučovane. Chtěl sem porovnani s Metzlerkama bo mam ( snad eště ) možnost mit je za docela fajnou cenu cool


......bo Ostrava je regijon razovyty.......
richie (Člen)
11.07.2013 02:19:16
Offline

Re: Porovnáni pneu

Sice ne recenze na tebku navrhovane gumy, ale ted jsem prezouval Diablo Rosso 2 a na litru najela 8tis. (za me taky dobry)


Gruene Hoelle und volle Beschleunigung :-)
Banditatom (Člen)
12.07.2013 16:31:23
Offline

Re: Porovnáni pneu

jezdí tu někdo pirelli angel st???


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
andre.marek (Člen)
12.07.2013 17:17:21
Offline

Re: Porovnáni pneu

Já jsem ji měl na Banditovi - než jsem ho prodal, najel jsem na ni 4000 km a vypadala pořád hodně slušně - na to že nejsem zrovna "brousící" typ, tak ani nějaká ploška nebyla zřetelná.

Luk (Člen)
12.07.2013 23:10:10
Offline

Re: Porovnáni pneu

Banditatom psal:

jezdí tu někdo pirelli angel st???

ja je mel, 10tis. na B12...


Bandit je sen, symbol, životní styl...
Bandit je sen, možná zrovna tvůj cíl...
nevo7 (Člen)
29.08.2013 15:38:57
Offline

Re: Porovnáni pneu

Tak ja už som niečo odjazdil.
Určite nechcem Angel ST, či Roadattack 2, sú to jednozmesovky, čiže na turistiku nie.
Na Roadattackoch som dal len 12000 km. Teraz dávam tretiu sadu Metzeler Roadtec Z6, sú najlacnejšie a 15000 km vydržia. Tak nie je o čom. Na vode tiež luxus.

Na Michelin Pilot Road 2 som dal 17000 km a to aj zvládli 4 kola na Nurburgringu, a okruhy čo to žerú z gumy. Počul som, že na PR3 dávajú v kľude 20-25000 km, verím, asi to bude najväčšia výdrž, čo sa týka sport-turist gúm /len keby tak stáli 150eur za sadu idontknow/.

PS jazdím turisticky, do 6000 otáčok a 100 km/h.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
VikecB12 (Člen)
29.08.2013 17:13:08
Offline

Re: Porovnáni pneu

To bych rači jezdil autembigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
jaryn (Člen)
29.08.2013 19:01:29
Offline

Re: Porovnáni pneu

v nějakým časáku byl nedávno test asi šesti pneumatik. Co se opotřebení týká,myslím,že byla nejlepší Bridgestone Battlax 023...


God Gave me Everything I want
Honzik8719 (Člen)
29.08.2013 19:08:18
Offline

Re: Porovnáni pneu

jaryn psal:

v nějakým časáku byl nedávno test asi šesti pneumatik. Co se opotřebení týká,myslím,že byla nejlepší Bridgestone Battlax 023...

a co se gripu v zatáčce týká taky super, na suchu podhrabovala trošku a na trošku mokrym asfaltu jsem za motorkou po highsideru vlál jak supermanidontknow


...relativní kochač...
Lachtan (Člen)
29.08.2013 19:17:45
Offline

Re: Porovnáni pneu

Honzik8719 psal:
jaryn psal:

v nějakým časáku byl nedávno test asi šesti pneumatik. Co se opotřebení týká,myslím,že byla nejlepší Bridgestone Battlax 023...

a co se gripu v zatáčce týká taky super, na suchu podhrabovala trošku a na trošku mokrym asfaltu jsem za motorkou po highsideru vlál jak supermanidontknow

...páč seš jitrnicebigsmile


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Filous (Člen)
29.08.2013 19:45:48
Offline

Re: Porovnáni pneu

...fčera sem se vrátil z Alp, gde sem jezdil štyry dny na vodě a sem uplně vodvařenej z gripu Danlopy D212 GP...vůbec to nechápu, ale ta guma je naprosto super i na vodě, čitelná, žádný ustřelování, žádná nejistota přetku, v cca 18 st.C a na vodě vohřátá tag, že je na dotek ruky lepivá, nedá se po ní přejet rukou bes zadrhávání, prostě paráda...ofšem pro lidi, kerý sou zvyklý na nájezd 10-20 t. km k ničemu, já na ní dal za ty štyry dny 1500 a maks za dalších 1500 jí vyhodim...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nevo7 (Člen)
29.08.2013 19:59:25
Offline

Re: Porovnáni pneu

Áno, vždy je to o spotrebiteľovi. Môžno Filous najazdíš 3000 km ročne, čiže nejake športovky ti stačia. Meníš raz za rok a si spokojný. Ja dám v priemere 16000 km ročne, a som rád, že mením raz za rok. Jedine po Conti RA2 som musel v júni meniť /čiže 2x za rok/, čo nie je pre turistu ako ja /ani to neumývam, načo, radšej jazdím a pršať bude zas, takže špináva je do týždňa bigsmile/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Kožak (Člen)
29.08.2013 20:02:19
Offline

Re: Porovnáni pneu

Filous psal:

...fčera sem se vrátil z Alp, gde sem jezdil štyry dny na vodě a sem uplně vodvařenej z gripu Danlopy D212 GP...vůbec to nechápu, ale ta guma je naprosto super i na vodě, čitelná, žádný ustřelování, žádná nejistota přetku, v cca 18 st.C a na vodě vohřátá tag, že je na dotek ruky lepivá, nedá se po ní přejet rukou bes zadrhávání, prostě paráda...ofšem pro lidi, kerý sou zvyklý na nájezd 10-20 t. km k ničemu, já na ní dal za ty štyry dny 1500 a maks za dalších 1500 jí vyhodim...

nojoidontknow 3táci najedu za měsíc...bych byl furt u gumaře ,tedy mnět sponzorabigsmile


MRDAT!!!
Filous (Člen)
29.08.2013 20:02:40
Offline

Re: Porovnáni pneu

nevo7 psal:

Áno, vždy je to o spotrebiteľovi. Môžno Filous najazdíš 3000 km ročne, čiže nejake športovky ti stačia. Meníš raz za rok a si spokojný. Ja dám v priemere 16000 km ročne, a som rád, že mením raz za rok. Jedine po Conti RA2 som musel v júni meniť /čiže 2x za rok/, čo nie je pre turistu ako ja /ani to neumývam, načo, radšej jazdím a pršať bude zas, takže špináva je do týždňa bigsmile/.

...přezouvam 2-3x do roka a meju po každý vyjížďce, dneska sem jí po vejletu myl 3,5 hodiny a mam to tag ňák nahrubo, eště to bude chtít doladitcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jaryn (Člen)
29.08.2013 20:02:59
Offline

Re: Porovnáni pneu

Honzik8719 psal:
jaryn psal:

v nějakým časáku byl nedávno test asi šesti pneumatik. Co se opotřebení týká,myslím,že byla nejlepší Bridgestone Battlax 023...

a co se gripu v zatáčce týká taky super, na suchu podhrabovala trošku a na trošku mokrym asfaltu jsem za motorkou po highsideru vlál jak supermanidontknow

já jí mám a nestěžuju si. Na předku 13 tisíc,na zadku 11,5 tisíc.Určo ještě 4-5 tisíc dají. Ale je pravda,že jsem všech mrdalů král,než já vodřu stupačku,tak to bude mít Progear fousatý vnoučata...smile1


God Gave me Everything I want
Frodo89 (Člen)
29.08.2013 21:06:10
Offline

Re: Porovnáni pneu

Ja nevim asi jsem nejaka mutace mrdala a strelce. a na Roadattacku 2 jsem dal lechce přes 10tisic. ale az na drat... 
jen u tech attaku hodne zalezi kudy se jezdi... a vzhledem k velký snaze tvorbě plochy "ne plošky" tak ji hlavni tahy a dalnice moc nehovi... i přes mou kombinaci RoadAttack 1 a SportAttack1 v jedné sadě, tak jsem na ni dával okolo 11-12tisic "na dráty" a jízdní vlastnosti bez problémů. 

Premyslim co obuji na Xjrko a i přes mou spokojenost s Kontiky u B6 to Continetalky nebudou...


Mankind works in mysterious ways!!! Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko... Piano XJR 1300 SP
SO 545 (Člen)
29.08.2013 21:33:42
Offline

Re: Porovnáni pneu

Mam obute dvozmesovky dunlop sportmax qualifier 2 .

Zatial max spokojnost. Sice bandit nieje pretekar ale ja mu to nepoviem.

Ani auto neobuvam do lacnej bizuterie a moto ma len 2kolesa.

Lachtan (Člen)
29.08.2013 22:29:49
Offline

Re: Porovnáni pneu

Filous psal:
nevo7 psal:

Áno, vždy je to o spotrebiteľovi. Môžno Filous najazdíš 3000 km ročne, čiže nejake športovky ti stačia. Meníš raz za rok a si spokojný. Ja dám v priemere 16000 km ročne, a som rád, že mením raz za rok. Jedine po Conti RA2 som musel v júni meniť /čiže 2x za rok/, čo nie je pre turistu ako ja /ani to neumývam, načo, radšej jazdím a pršať bude zas, takže špináva je do týždňa bigsmile/.

...přezouvam 2-3x do roka a meju po každý vyjížďce, dneska sem jí po vejletu myl 3,5 hodiny a mam to tag ňák nahrubo, eště to bude chtít doladitcool

měl ses radši vožrat jaks řikal, 3,5hodiny jenom kulivá tomu, že každej to meje houbou, jenom ty uchošťourama a blbě přístupný místa zubní nití...


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Filous (Člen)
29.08.2013 22:33:26
Offline

Re: Porovnáni pneu

Lachtan psal:
Filous psal:
nevo7 psal:

Áno, vždy je to o spotrebiteľovi. Môžno Filous najazdíš 3000 km ročne, čiže nejake športovky ti stačia. Meníš raz za rok a si spokojný. Ja dám v priemere 16000 km ročne, a som rád, že mením raz za rok. Jedine po Conti RA2 som musel v júni meniť /čiže 2x za rok/, čo nie je pre turistu ako ja /ani to neumývam, načo, radšej jazdím a pršať bude zas, takže špináva je do týždňa bigsmile/.

...přezouvam 2-3x do roka a meju po každý vyjížďce, dneska sem jí po vejletu myl 3,5 hodiny a mam to tag ňák nahrubo, eště to bude chtít doladitcool

měl ses radši vožrat jaks řikal, 3,5hodiny jenom kulivá tomu, že každej to meje houbou, jenom ty uchošťourama a blbě přístupný místa zubní nití...

...nemudruj, mam na ni akurát zubní kartáčkybigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lachtan (Člen)
29.08.2013 22:38:28
Offline

Re: Porovnáni pneu

Filous psal:
Lachtan psal:
Filous psal:


...přezouvam 2-3x do roka a meju po každý vyjížďce, dneska sem jí po vejletu myl 3,5 hodiny a mam to tag ňák nahrubo, eště to bude chtít doladitcool

měl ses radši vožrat jaks řikal, 3,5hodiny jenom kulivá tomu, že každej to meje houbou, jenom ty uchošťourama a blbě přístupný místa zubní nití...

...nemudruj, mam na ni akurát zubní kartáčkybigsmile

když ji miluješ...smile1


Lepší první v pekle, než druhej v nebi...
Filous (Člen)
29.08.2013 22:46:25
Offline

Re: Porovnáni pneu

Lachtan psal:
Filous psal:
Lachtan psal:


měl ses radši vožrat jaks řikal, 3,5hodiny jenom kulivá tomu, že každej to meje houbou, jenom ty uchošťourama a blbě přístupný místa zubní nití...

...nemudruj, mam na ni akurát zubní kartáčkybigsmile

když ji miluješ...smile1

...cool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
06.12.2013 20:36:44
Offline

Re: Porovnáni pneu

Banditatom psal:

jezdí tu někdo pirelli angel st???

jo ...
a tady sem našel  test  , prekvapil me vysledek a tolik vámi nekterymi vychvalovane mišelíny
http://www.motocykl-online.cz/img/Image00002_1366.jpg


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
06.12.2013 20:43:11
Offline

Re: Porovnáni pneu

tady je teda celej test ... mišelíny na mokru dobrýgood,  ale jinak vítězí jiné značky
http://www.motocykl-online.cz/testy/pro … i_pneu2013


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
jimacu (Člen)
11.12.2013 22:27:31
Offline

Re: Porovnáni pneu

Osobní subjektivní srovnání: B12:  D.  Roadsmart  versus  M. Pilot road 3.
D. trošku na vodě kloužou, jdou hůř do náklonu a mají jakoby doraz, když chceš uplně na hranu, musíš přitlačit, přilnavost ale bohatě na koleno, zadek max 7000, spíš míň.
M. jakoby padaly do zatáčky, dělá to zadní guma, po výměně za D. je to nepříjemný a dost mě to vyděsilo, na rovině je to hrůza, jako když jedeš na hadovi, tlumič nepomáhá, držej ale dobře. Příště asi už ne, ale pro kocháky moc dobrá guma.

Kožak (Člen)
12.12.2013 20:54:31
Offline

Re: Porovnáni pneu

jimacu psal:

Osobní subjektivní srovnání: B12:  D.  Roadsmart  versus  M. Pilot road 3.
D. trošku na vodě kloužou, jdou hůř do náklonu a mají jakoby doraz, když chceš uplně na hranu, musíš přitlačit, přilnavost ale bohatě na koleno, zadek max 7000, spíš míň.
M. jakoby padaly do zatáčky, dělá to zadní guma, po výměně za D. je to nepříjemný a dost mě to vyděsilo, na rovině je to hrůza, jako když jedeš na hadovi, tlumič nepomáhá, držej ale dobře. Příště asi už ne, ale pro kocháky moc dobrá guma.

prdičky naší babičky ...esi ...tak jedině navopak ass


MRDAT!!!
jimacu (Člen)
13.12.2013 20:50:16
Offline

Re: Porovnáni pneu

Psal jsem že je to můj subjektivní názor.
Měnil jsem jedny za druhé, a smárty jsem předtím sjel dvoje, oni taky jak se sjížděj, měněj výrazně vlastnosti.
Po přezutí na Piloty jsem musel trochu upravit geometrii, nerad se po motorce plazím, není to sportka, a už mě taky všechno bolí. Při mírným vysedávání se ale chová dobře, ale to vlnění na rovině při zrychlování, to je až  nebezpečný. Zkoušel jsem přitlumit řízení, nebo ho uvolnit, a nic, dokud neubereš, tak se vlní a vlní. Mít přizvednutej zadek, tak se bojím, kam by to došlo.
No nakonec koukám že si nevymejšlím, oni to píšou i v testu.

honza7 (Člen)
14.12.2013 18:21:05
Offline

Re: Porovnáni pneu

MP3good
Já jsem spokojenej.Loni jsem musel přezouvat ve Franc.Alpách,protože D udělali ke konci velice rychla pá,pá.Letos jsem doplnil i předek a jsem spokojeněší než z D.
Prostě každý není stejný ,ani nejezdí stejně.
Já tu gumu chválím i přez to že v testu nevyšla jako top.
C jsem měl taky a už bych je nechtěl,ale u nich je to príma tip.

Tož tag.beer


Ty mě taky

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr