Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Xele (Člen)
14.08.2008 20:46:30
Offline

Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Zdravim vsechny Banditaky a priznivce motorek. Stala se mi takova neobvykla vec. Jako present jsem dostal vyhrivane rukojeti znacky Oxford a jelikoz jsem byl mozna trosku pohodlnej ale hlavne jsem chtel odbornou montaz sveril jsem tuto cinnost autorizovanemu servisu Yamaha Filipensky Jihlava( zrejme proto ze je to nejblizsi autorizovany servis od meho bydliste a take proto ze vim ze tuto montaz minimalne dvakrat provadeli). Asi za dva dny se mi ozvali ze montaz dokoncili at si vyzvednu moto. Spokojenej a pln ocekavani jsem vyrazil busem do Jihlavy. Sel jsem k pokladne zaplatit montaz a mezitim prijel servisak s moto na parkoviste pred prodejnu. Prevzal jsem motorku a vyrazil jsem smer Zdar. Uz od zacatku cesty se mi zdalo ze jde motor nepravidelne ale nedaval jsem tomu moc velikou vahu..az asi v puli cesty kdy mi motorka chcipla na krizovatce. Namlouval jsem si ze to je asi moje vina ze to preci nemuze byt tim ze by inzenyri v Yamaze neco pokazili. Moto slo nastartovat vcelku v pohode a ja pokracoval v ceste i kdyz jsem mel porad tuseni ze ten motor nejde jak pred montazi. Dojel jsem az na garaz zaradil neutral a k memu udiveni volnobeh si delal co chtel (volnobezne otacky..chvili 1300-1400 po pul minute tisic otacek ktere se na hodnote jakz takz drzeli. Po pridani plynu a pusteni plynu zase ta sama situace..zkusil jsem tedy vypnout klicek a znova nastartovat. Starter tocil jak zbesilej...chytnout se ji vsak nechtelo...nakonec jsem zjistil ze pri startovani ji musim drzet dost pod plynem aby chytla. Jakmile se motor chytl pustil jsem plyn a behem dvou sekund motor chcipl..kdyz jsem chtel aby po nastartovani motor bezel musel jsem ji drzet pod plynem asi deset sekund a pote zase kolisani otacek..motor sice sel nepravidelne ale na vsechny valce..upozornuji ze pred tim nez jsem motorku odvezl na zminenou banalni montaz rukojeti bezelo vse v absolutnim poradku..samozrejme budu tuto montaz reklamovat ale driv nez se tak stane rad bych se vas zeptal jestli nekoho nepotkalo neco podobneho popripade nejake napady cim by to mohlo byt. Jeste bych jen dodal ze dle manualu meli byt vyhrivane rukojeti napojeny primo na baterku ale kdyz jsem se koukal na svorky u baterky zadne kabliky od ovladace rukojeti tam nevedou. Zkoumal jsem tedy kam kabliky od ovladace vedou ale je to nekde v prostoru pod nadrzi..abych to presneji vykoumal musel bych nejspis shodit nadrz..Urcite ale nejsou napojeny primo na baterku protoze ty rukojeti fungujou jen kdyz je klicek v zapalovani a je v poloze ON..a ted babo radsmile1 Jiste chapete ze jsem dost nasrany na zmineny servis Yamahy kdyz jsem od nich cekal odbornou montaz a skoncil jsem takhlefuck..no jo no..z chyb se clovek uci..Snad to bude jen nejaka banalita..DOUFAM!!!

Riko (Člen)
14.08.2008 21:10:09
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

No, v tomto ti neporadím, jen chci napsat k tomu že se ty rukojeti nenapojují přímo z baterky, ale z baterky přes relátko aby ti to fungovalo jen při zapnutým klíčku a nějakej ňouma ti to nezapnul když to budeš mět někde zaparkovaný. Někdy si to montéři zjednuduší a napojí to přímo ze spíncí skřínky, to je špatná volba, ale dráty to vydrží. A to možná bude tvůj případ, že to tam nějak zkazili. Ale říkám musel bych to vidět,takhle jenom tipuju.


Je to černé a klepe to na dveře. Co to je? Naše růžová budoucnost.
VikecB12 (Člen)
14.08.2008 21:11:48
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Zapojili to dobře,od spínačky,aby ti nějakej nenechavec nezapnul vyhřívání někde na parkovišti kdyš je mašina bez dohledu. To chcípání bych tipoval na skřípnutou hadičku vot nádrže ke karbecům,nebo něco takovýho.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Fulltank (Člen)
14.08.2008 21:14:29
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

zdarec hele montoval sem si sam vyhrejvany rukojeti vod Louise a pripojoval sem je na spinacku takze na baterce zadny kably taky nemam idontknow vic ti neporadim headshake

osiris (Člen)
14.08.2008 21:26:03
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

...oxfordy maj elektronickou regulaci a sami se odpojej při poklesu pod 12,5V, skutečně se dávaj přímo na baterii (je to domyšlený proto, aby jsi si při čekání někde u pangejtu moh hřát pracky a nemusel mít sepnutou spínačku s automaticky rozsvíceným světlem jak je už dnes běžný, nebo nastartovanej motor)
...k závadě, hadička odvzdušnění nádrže


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
14.08.2008 21:39:11
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

..a proto mám Saita zapojený vot baterky a kdybych byl někdy hódně paranoidní že mě to někdo zapne,tak jenom vytáhnu pojistku co je na káblíku...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
14.08.2008 21:52:22
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

...i přes tu mikroprocesorovou vychytávku v oxfordech jsem byl línej, případně vytahovat pojistku nebo rozpojovat el. rychlospojku a paranoidně jsem zabudoval pod sedlo vypínáč s kontrolkou :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
14.08.2008 22:11:22
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

hračičkosmile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Xele (Člen)
15.08.2008 05:37:08
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

osiris psal:

...oxfordy maj elektronickou regulaci a sami se odpojej při poklesu pod 12,5V, skutečně se dávaj přímo na baterii (je to domyšlený proto, aby jsi si při čekání někde u pangejtu moh hřát pracky a nemusel mít sepnutou spínačku s automaticky rozsvíceným světlem jak je už dnes běžný, nebo nastartovanej motor)
...k závadě, hadička odvzdušnění nádrže

Osi..kéž by jsi měl pravdu (ostatně jako ve většině případů) a byla to jen tahle banalita. Jeste nez tam zavolam zkusim shodit nadrz a podivam se jestli skutečně nezůstala nějaká hadička skříplá. Jsem z toho fakt dost přešlej..

Miras (Člen)
15.08.2008 06:57:49
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Od spínačky to jít může ale jen jako ovládací kabel pro relátko. Pochybuji že konstruktéři počítali s dalším odběrem až 5A kvůli našim hračkám. Vzhledem k tomu že rukojetě mívají od 40 do 60 W tak je to pro neznalý odběr jako přední světlo. Kontakty spínací skříňky se můžou po čase zničit. Správné zapojení takového zařízení je buď z baterie nebo silového vývodu z baterie , přes pojistku do relé, které je spínané tou spínačkou. Pak to jde teprve do rukojetí.

To že jsou v autorizákách fušeři vím už dávno. Jediná jejich výhoda že dělají většinou to samý a tak se to naučí, nedej bože mít nějakou nestandardní závadu. Prostě člověk kterej tam dělá nebude mít k opravě nikdy takovej vztah jako kvalitní servisák ručící svou prací za svoje živobití. Další věcí je že platbou u nich se živí celý ten ancábl kolem

K.a.s.y.m. (Člen)
15.08.2008 07:19:08
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

No tak hefty jsme pořešili ted k tý závadě....s hodně velko pravděpodobností ti tam skřípli nějakou hadičku..ať už na benzín nebo na ovládací podtlak a nebo na odvdušnění protože se to chová jako by to mělo málo benzínu...další varianta by byla ,že něco dělali se vzducháčem a špatně ho napasovali a přisává to falešnej vzduch,ale to mi připadá dost nepravděpodoný.Myslím,že při sundání nádrže budeš chytřejší...a hlavně to bude jednodušší jak se s nima dohadovat v servisu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
15.08.2008 09:18:03
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

KASYM není blbgood


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
15.08.2008 09:29:21
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Závadu sme mu vyřašili hnedka nazačátku,pak je čas na trochu plkůgoodcoolbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
15.08.2008 09:37:12
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
15.08.2008 10:19:01
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

VikecB12 psal:

Závadu sme mu vyřašili hnedka nazačátku,pak je čas na trochu plkůgoodcoolbigsmile

Hmmm tak to jsem přehlídsmile2bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
15.08.2008 10:20:48
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Kelly01 psal:

KASYM není blbgood

teda Kelly pokud to nebyla ironie tak jsem narozpacích hned po ránu takovej kompliment a zrovna od tebe to bych fakt nečekalbigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pepa (Člen)
15.08.2008 20:31:16
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

XELE proč jsi nezajel do Hamrů n/s kde se nachází banditservis a nedomluvil si se po telefonu na montáži. Servisuju pouze tam a je to vždy OK

www.banditservis.cz


GSX 1400 K7
hans (Člen)
16.08.2008 10:58:56
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

s tímhle chcípáním jsem se taky pěkně vytrestal...na to stačí pouze zapomenout stáhnout sytič...měl jsem ho tak na čtvrtku, ani možná ne. podle zvuku jsem to nepoznal a pak to začne v nižších otáčkách chcípat, nejde to nastartovat a volnoběh si dělá co chce...pěkná pussyovina...když je blbá hlava, trpí celá motyka..bad


Sapere Aude
www.gunlex.cz
Xele (Člen)
17.08.2008 12:42:58
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

pepa psal:

XELE proč jsi nezajel do Hamrů n/s kde se nachází banditservis a nedomluvil si se po telefonu na montáži. Servisuju pouze tam a je to vždy OK

www.banditservis.cz

Jelikož jsem rukojeti dostal jako dárek a byly koupeny v Jihlavě kde mě nabídli i montáž nechal jsem to namontovat tam. No tak to je asi ten důvod proč jsem to nenechal u Honzy Špinara. Také mám poslední dobou pocit že Honza nerad montuje to co si u něj nekoupíš. Takže se nemíním doprošovat. Mimochodem psal jsem do Yamahy Filipensky co se mi stalo po jejich montáži a musím říci že mi hned volali abych motorku co nejdříve přivezl aby závadu odstranili..než jsem vyjel zkusil jsem překontrolovat hadičky a světe div se vše bylo v pohodě (takže chlapy díky za radu). Takže do servisu jsem nakonec nejel a jenom jsem jim zavolal že nepřijedu, že závada je pravděpodobně odsstraněna. Dost mě překvapilo že trvali na tom abych přijel že to chcou překontrolovat ať mám raději klid že je vše v pořádku a oni samozřejmě také. Takže musím říci že jejich přístup byl skvělí. Málo v kterým obchodě popř. servise si člověk připadá jako "náš zákazník naš pán" a to i v případě když vznikne problém..

osiris (Člen)
17.08.2008 15:43:17
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

...tak to má bejt good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
pepa (Člen)
17.08.2008 21:12:59
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

Xele psal:
pepa psal:

XELE proč jsi nezajel do Hamrů n/s kde se nachází banditservis a nedomluvil si se po telefonu na montáži. Servisuju pouze tam a je to vždy OK

www.banditservis.cz

Jelikož jsem rukojeti dostal jako dárek a byly koupeny v Jihlavě kde mě nabídli i montáž nechal jsem to namontovat tam. No tak to je asi ten důvod proč jsem to nenechal u Honzy Špinara. Také mám poslední dobou pocit že Honza nerad montuje to co si u něj nekoupíš. Takže se nemíním doprošovat. Mimochodem psal jsem do Yamahy Filipensky co se mi stalo po jejich montáži a musím říci že mi hned volali abych motorku co nejdříve přivezl aby závadu odstranili..než jsem vyjel zkusil jsem překontrolovat hadičky a světe div se vše bylo v pohodě (takže chlapy díky za radu). Takže do servisu jsem nakonec nejel a jenom jsem jim zavolal že nepřijedu, že závada je pravděpodobně odsstraněna. Dost mě překvapilo že trvali na tom abych přijel že to chcou překontrolovat ať mám raději klid že je vše v pořádku a oni samozřejmě také. Takže musím říci že jejich přístup byl skvělí. Málo v kterým obchodě popř. servise si člověk připadá jako "náš zákazník naš pán" a to i v případě když vznikne problém..

no tak to zase joo good


GSX 1400 K7
kratas (Člen)
24.01.2014 22:13:06
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

osiris psal:

...i přes tu mikroprocesorovou vychytávku v oxfordech jsem byl línej, případně vytahovat pojistku nebo rozpojovat el. rychlospojku a paranoidně jsem zabudoval pod sedlo vypínáč s kontrolkou :))

Osi, mám dotaz. Jaký si zabudoval vypínač pod sedlo na vypínaní těch gripů?? No myslím, aby vydržel a nepotentoval se.... smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
osiris (Člen)
25.01.2014 12:23:40
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

...nevím jestli je to přesně on, ale asi takhle nějak vypadá smile1

http://www.e-viaco.cz/galerie/1_5327/spinac-12v-20a-rudy-s-kontrolkou-l473-original.jpg

... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
kratas (Člen)
25.01.2014 14:42:06
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

...a vydrží to to napětí,  které jde na ty hefty od baterky??

Jo a je podsvícený?? Raději bych to chtěl bez toho podsvícení. Stačí mi pouze info OFF/ON smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
osiris (Člen)
25.01.2014 15:36:10
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

kratas psal:

...a vydrží to to napětí,  které jde na ty hefty od baterky??

Jo a je podsvícený?? Raději bych to chtěl bez toho podsvícení. Stačí mi pouze info OFF/ON smile1

...to víš že jo; není to žádná věda, navštiv nějakej obchod s náhradníma dílama na auta (nebo autoelektrikáře) a vyber si vypínač jakej se ti bude líbit; i kdyby neměli jinej než s kontrolkou (o čemž pochybuju), tak ji jen jednoduše nemusíš zapojit a funkci to pak má úplně stejnou jako ten bez podsvícení


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
zdenek 1 (Člen)
27.01.2014 15:49:29
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

osiris psal:

...oxfordy maj elektronickou regulaci a sami se odpojej při poklesu pod 12,5V, skutečně se dávaj přímo na baterii (je to domyšlený proto, aby jsi si při čekání někde u pangejtu moh hřát pracky a nemusel mít sepnutou spínačku s automaticky rozsvíceným světlem jak je už dnes běžný, nebo nastartovanej motor)
...k závadě, hadička odvzdušnění nádrže

Osi to je sice pravda o te ochraně (aspoň to tam tak píšou) ale vlastní zkušenost mi říká že to tak není ! Já je měl na B650 a baterku mi vybily že nešlo nastartovat a momentálně je mám i na současné moto a  naposledy v prosinci jsem je zaze zapoměl vypnout (kokot) a  baterka vybitá že při startu startér jen zacvrlíkal ! Jinak baterka drží a je v super kondici !


když to jede,je to OK
Banditatom (Člen)
27.01.2014 15:53:36
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

osiris psal:
kratas psal:

...a vydrží to to napětí,  které jde na ty hefty od baterky??

Jo a je podsvícený?? Raději bych to chtěl bez toho podsvícení. Stačí mi pouze info OFF/ON smile1

...to víš že jo; není to žádná věda, navštiv nějakej obchod s náhradníma dílama na auta (nebo autoelektrikáře) a vyber si vypínač jakej se ti bude líbit; i kdyby neměli jinej než s kontrolkou (o čemž pochybuju), tak ji jen jednoduše nemusíš zapojit a funkci to pak má úplně stejnou jako ten bez podsvícení

ty novější typy spínají při 11,9 V ( je to v návodu) a vyzkoušené jak na čtyřkolce tak na ducatibigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
27.01.2014 17:34:55
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

zdenek 1 psal:
osiris psal:

...oxfordy maj elektronickou regulaci a sami se odpojej při poklesu pod 12,5V, skutečně se dávaj přímo na baterii (je to domyšlený proto, aby jsi si při čekání někde u pangejtu moh hřát pracky a nemusel mít sepnutou spínačku s automaticky rozsvíceným světlem jak je už dnes běžný, nebo nastartovanej motor)
...k závadě, hadička odvzdušnění nádrže

Osi to je sice pravda o te ochraně (aspoň to tam tak píšou) ale vlastní zkušenost mi říká že to tak není ! Já je měl na B650 a baterku mi vybily že nešlo nastartovat a momentálně je mám i na současné moto a  naposledy v prosinci jsem je zaze zapoměl vypnout (kokot) a  baterka vybitá že při startu startér jen zacvrlíkal ! Jinak baterka drží a je v super kondici !

...a mě to prostě funguje smile1 (kolikrát i dvakrát za vyjížďku jsem je dokázal nechat zapnutý)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
zdenek 1 (Člen)
27.01.2014 18:00:06
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

osiris psal:
zdenek 1 psal:
osiris psal:

...oxfordy maj elektronickou regulaci a sami se odpojej při poklesu pod 12,5V, skutečně se dávaj přímo na baterii (je to domyšlený proto, aby jsi si při čekání někde u pangejtu moh hřát pracky a nemusel mít sepnutou spínačku s automaticky rozsvíceným světlem jak je už dnes běžný, nebo nastartovanej motor)
...k závadě, hadička odvzdušnění nádrže

Osi to je sice pravda o te ochraně (aspoň to tam tak píšou) ale vlastní zkušenost mi říká že to tak není ! Já je měl na B650 a baterku mi vybily že nešlo nastartovat a momentálně je mám i na současné moto a  naposledy v prosinci jsem je zaze zapoměl vypnout (kokot) a  baterka vybitá že při startu startér jen zacvrlíkal ! Jinak baterka drží a je v super kondici !

...a mě to prostě funguje smile1 (kolikrát i dvakrát za vyjížďku jsem je dokázal nechat zapnutý)

Ale jo pokud někdy jedu přes den tak to mám v pohodě zaplé v jednom kuse (to se v klidku baterka dobijí) ale já to nechal zapnuté třeba tři dny po poslední vyjížďce a pak přišel pop těch třech dnech oblečený k motorce a kur.a nic smile1  ještě že bydlím na kopci good


když to jede,je to OK
osiris (Člen)
27.01.2014 18:03:15
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

zdenek 1 psal:
osiris psal:
zdenek 1 psal:


Osi to je sice pravda o te ochraně (aspoň to tam tak píšou) ale vlastní zkušenost mi říká že to tak není ! Já je měl na B650 a baterku mi vybily že nešlo nastartovat a momentálně je mám i na současné moto a  naposledy v prosinci jsem je zaze zapoměl vypnout (kokot) a  baterka vybitá že při startu startér jen zacvrlíkal ! Jinak baterka drží a je v super kondici !

...a mě to prostě funguje smile1 (kolikrát i dvakrát za vyjížďku jsem je dokázal nechat zapnutý)

Ale jo pokud někdy jedu přes den tak to mám v pohodě zaplé v jednom kuse (to se v klidku baterka dobijí) ale já to nechal zapnuté třeba tři dny po poslední vyjížďce a pak přišel pop těch třech dnech oblečený k motorce a kur.a nic smile1  ještě že bydlím na kopci good

...ale vždyť ti to píšu, že se mi sami vypnou; tím myslím sami, jako že sami a po tom co se sami vypnou normálně startuju (třeba až ráno)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
zdenek 1 (Člen)
27.01.2014 18:06:05
Offline

Re: Vyhřívané rukojeti Oxford - zřejmě chybná montáž

osiris psal:
zdenek 1 psal:
osiris psal:


...a mě to prostě funguje smile1 (kolikrát i dvakrát za vyjížďku jsem je dokázal nechat zapnutý)

Ale jo pokud někdy jedu přes den tak to mám v pohodě zaplé v jednom kuse (to se v klidku baterka dobijí) ale já to nechal zapnuté třeba tři dny po poslední vyjížďce a pak přišel pop těch třech dnech oblečený k motorce a kur.a nic smile1  ještě že bydlím na kopci good

...ale vždyť ti to píšu, že se mi sami vypnou; tím myslím sami, jako že sami a po tom co se sami vypnou normálně startuju (třeba až ráno)

Tak jsem asi dvakrát trefil na pussy smile1


když to jede,je to OK

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr