Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Mezisvod (výměna?)

LiborB12 (Člen)
24.01.2014 08:29:15
Offline

Mezisvod (výměna?)

Zdar chlapi,

mám plnotučnýho kulta a páč starej mezisvod byl pomačkanej dole v napojení, nedržel pořádně ve svodech a místo úchytu dole u stojanu byla jen navařená matka, která byla tak šejdrem, že se nedalo do ní šroubem trefit. Už mě sralo, jak se to celý třepalo a vypadalo, že to každou chvilu upadne, tak jsem se rozhodl to dát dohromady.

Podařilo se mi najít zdravej mezisvod za 400 kila, tak jsem se ass na opravování a objednal ho. Když jsem to měnil, tak jsem zjistil, že ten novej je vo fous kratší, ale s tím jsem si poradil (šoupnul jsem scorpiona v objímce). Jen mě to překvapilo, myslel jsem, že všechny B12 vzduchem chlazený to měli stejný. a druhá věc na kterou jsem čučel jak péro z divanu byla, že starej mezisvod byla široká roura. Novej mezisvod je dvouplášťovej a vnitřní průměr je celkem dost menší. Projeví se to nějak na jízdě nebo spotřebě? Jako aby ten motor nebyl udušenej a nejelo to třeba míň redface

Editoval osiris (24.01.2014 11:11:17)

LiborB12 (Člen)
24.01.2014 10:13:42
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

tady na tom videu je to dobře vidět https://www.youtube.com/watch?v=8cSP4fMeVY8

takže ten vnitřek tam origo má asi bejt. Proč to teda ze starýho mezisvodu někdo vyškub ven? Je to nějakej osvědčenek tuning na zvednutí výkonu nebo je to jen nějakou hokus pokus bejvalýho majitele?idontknow

osiris (Člen)
24.01.2014 10:17:18
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

...asi tam máš tzv. "laděnej" svod, kterej je normálně jednoplášťovej; chybu v tom nehledej


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
LiborB12 (Člen)
24.01.2014 10:40:01
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

Osiris - spíš poladěnej origo :D

jsem zvědavej jak to s tím novým, kterej je vevnitř užší bude chodit. Snad to ten motor nějak nezadusí.

Ještě se zeptám, kolik vám dvanáctky enka chodí na maximálku při různejch poměrech kolečko/rozeta? Mě chodila dle tacho 250. Když jsem teď měnil řetězovku, tak jsem zjistil, že tam bylo 16/45. Nová řetězovka je standartních 15/45. Je mi jasný, že půjde míň, ale zase víc za plynem.

osiris (Člen)
24.01.2014 10:50:36
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

...já jsem na to video nekoukal, skoro půl hodinu tomu nedám bigsmile, ale asi nemáš nic zvláštního, laděný svody jsou standardně jednoplášťový s větší dírou proti oem originálu; je to kvůli výkonu, ale jestli to poznáš na svý mašině jen tak z ruky je otázka bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
LiborB12 (Člen)
24.01.2014 11:11:02
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

jsem to ale kus vola, já tam zapomněl dopsat, že na tom videu je to vidět od 4:20.
Aby nedošlo k mejlce, není to přímo můj svod, ale ten vnitřek vypadá stejně.

Na motorce poznám kulový, jestli to jede víc nebo míň, protože jsem zároveň dal řetězovku s poměrem víc do síly.

pinky (Člen)
01.04.2014 13:22:47
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

já tohle měl měl na své staré B12 s touto mřížkou. Začala mi tam ta mřížka drnčel tak jsme tam od tud vyprál smile1 a hned to bylo lépe slyšetgood Ale když kouknu na svody co jsou dodávaný k laďáku tak mají menší průměr než origo roura. Ale Zvukový proje byl lepší smile1
good


mám rád divoké věci........................ a motorky
K.a.s.y.m. (Člen)
01.04.2014 13:48:55
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

pinky psal:

já tohle měl měl na své staré B12 s touto mřížkou. Začala mi tam ta mřížka drnčel tak jsme tam od tud vyprál smile1 a hned to bylo lépe slyšetgood Ale když kouknu na svody co jsou dodávaný k laďáku tak mají menší průměr než origo roura. Ale Zvukový proje byl lepší smile1
good

Ty k ladakum mensi nejsou..maj ten prumer co mela ta sitovina v tom origo...ja ten origo pro jistotu ztratil nekde u Lounsmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pinky (Člen)
01.04.2014 14:09:39
Offline

Re: Mezisvod (výměna?)

myslel jsem to tak že k laďáků se dávají menší průměry než ta origo roura bez té síťoviny


mám rád divoké věci........................ a motorky

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr