Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Svářečka CO2

Shaft (Člen)
07.05.2008 21:44:06
Offline

Svářečka CO2

Zdarec chlapáci, tak už sem pořídil fiátka pětikilo a teď řešim vyvaření....rozhodl jsem se, že si pořídim COčko, poradil by někdo jaký pořídit?? Samozřejmě nějaký z lacinějších vrstev, tak okolo deseti tisíc. Moc tomu nerozumim, vždycky sem vařil elektrikou....nevim jakej drát se požívá(0,8-0,6) na vaření aut  a tak...Dík mocbigsmile


Lepší chodit do školy, než pracovat na poli.
finito (Člen)
07.05.2008 22:58:56
Offline

Re: Svářečka CO2

Tak za těch 10t. koupíš leda tak styl OBI atd.Nevýhoda je plastavý podavač a plastový bovden,takže se to docela kurví a výkonu ani nemluvím.Na to auto by to stačilo,ale já osobně bych do toho nešel.Jinak kvalitou a cenou bych doporučil Compact,ta se dá pořídit kolem 20t. a ta zvládá bez problénu i větší svařování.Jinak drát můžeš měnit,výměnou kladek a trysky.Já bych volil tu 0,8 vyvyřovat se stím dá v pohodě a dá se stím dělat i větší sváry.

Shaft (Člen)
07.05.2008 23:05:57
Offline

Re: Svářečka CO2

paráda, děkuju. Nějako to musím promyslet, ale 20 tis dát nemůžu, to je pro mě momentálně dost...zkusím nějakou z těch levnějších a uvidíme...


Lepší chodit do školy, než pracovat na poli.
yello (Člen)
07.05.2008 23:09:32
Offline

Re: Svářečka CO2

Za 10 poridis pouzitou,v dobrym stavu v zahranici.A koukej,at vari aspon 1,0 mm.Dneska mozna nevyuzijes,ale kdovi,co bude zejtra...smile1


...che palle !!!
maňas (Člen)
08.05.2008 08:37:57
Offline

Re: Svářečka CO2

nejsem si jistej,ale řekl bych ,že se dá pořídit už i kolem desítky,značka DACO-MIG ,jinak teda bez lahve.Je možný že se mejlím,ale teď sem línej to hledatsmile1


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Pajk (Člen)
08.05.2008 11:06:07
Offline

Re: Svářečka CO2

Tady máš, na auta stačí 150ka a nebo je lepší koupit 170ku je trochu větší a silnější. s tou dokážeš svařit i silnější železo. Značka ne značka, tu druhou mám už 15 let a žádnej problémgood Tenkrát stála venku 900 márů a dneska je tady za půlku.

Pajk (Člen)
08.05.2008 11:07:30
Offline
K.a.s.y.m. (Člen)
08.05.2008 11:29:33
Offline

Re: Svářečka CO2

taky něco málo přidám....pokud koupíš novou tak počítej ,že cena je bez hořáku a budíku k lahvy(skoro vždy) hořák je tak 3000 a budík asi 1500.Pokud chceš koupit něco co bude použitelný tak aspoň 150 A a víc a 1 mm drát....I když na auto se používá spíš bodování tak to taky využiješ neboj...budou tě otravovat i kamarádi z okolí smile1
Značek je spousta...nejlepší je asi Kempi,Cloos,Esab a jejich licenční odnože.Osobně mám http://www.gamasvar.cz/ ..... konkrétně tohle http://www.gamasvar.cz/1899-mig/4713-omi-205/ odnož ESAB
Ještě jeden takovej poznatek....pokud by jsi si troufnul na TIG tak malej vysokofrekvenční inventor koupíš kolem 15 000 a už je to taky 150A.A bude tě otravovat dost lidí s tím aby jsi vařil i nerez(svářečka se pak rychle zaplatí zpátky cool)


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pajk (Člen)
08.05.2008 12:56:16
Offline

Re: Svářečka CO2

Tohle je cena včetně pistole i takovýho jednoduchýho redukčního ventilu pokud se nepletu. Nasadíš drát, připojíš šťávu a jedeš. Akorát se vyměnil ten plastovej drátovod za bowden, trysky, hubice a to je všechno běžná údržba. Originál tam byla 6 kg cívka drátu ta se vyndala a nasadila 15 kg bez jakýkoliv další úpravy, někdo by řekl, zkurvíš motor posuvu a já nevim co všechno. Hovno, za tu dobu tím COčkem projelo dobře 100 kg drátu většinou při plným výkonu a no problémo, možná jiná značková by už ležela někde na smeťáku kdyby dostávala takovej kouř jako tahle. Vím ještě o dalších lidech co mají 170ku zhruba 15 let a good 
Za pistoli a redukční ventil si možná připlatíš, ale u značkovejch a to se vyplatí.

Shaft (Člen)
08.05.2008 22:23:38
Offline

Re: Svářečka CO2

paráda díkas moc, musím to promyslet a jdu do toho, doma je to potřeba pořád...a budu svým pánem, nemusim někde škemratbigsmile


Lepší chodit do školy, než pracovat na poli.
hlemejzd999 (Člen)
07.04.2014 22:34:40
Offline

Re: Svářečka CO2

zdar pardi - doba pokročila a sortiment je pestřejší a tudíž jak to vypadá snad levnější , tak se ptám - jde těmito levnými svářečkami doma něco kvalitně svářet , nebo je to k ničemu ? : http://www.einhell.cz/qx141/svareci-agregaty-v-co2


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
07.04.2014 22:36:10
Offline

Re: Svářečka CO2

tou za tu desitku jde snad i vařit hlinik - to se dycky hodi help


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
07.04.2014 22:42:43
Offline

Re: Svářečka CO2

hlemejzd999 psal:

tou za tu desitku jde snad i vařit hlinik - to se dycky hodi help

hehe , tak se vsema ...jsem si to precet az ted ...ale stejne - nejsou to jen takovy mrdky ? help


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
07.04.2014 22:48:33
Offline

Re: Svářečka CO2

...jestli myslíš v ochranný atmosféře, tak s těma ke který budeš mít ještě redukčák a flašku s plynem, aby tě to pak nepřekvapilo smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
07.04.2014 23:11:11
Offline

Re: Svářečka CO2

osiris psal:

...jestli myslíš v ochranný atmosféře, tak s těma ke který budeš mít ještě redukčák a flašku s plynem, aby tě to pak nepřekvapilo smile1

no tak jasně - nejsem blbej poprvně bigsmilebigsmile, ale koukam v nabidce to v prislusenstvi nemaj smile2...to je za flasku tak 2a půl klacku a  jeste  ten redukcni ventil ...no to se na to vyseru bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Bedřich (Člen)
08.04.2014 01:23:14
Offline

Re: Svářečka CO2

"pro ambiciózní kutily" - to je dobrý :- ))

já měl tuším tohle http://www.einhell.cz/x64813/svarecka-s … nhell-blue

na plot to stačí (2-4mm), ale  to je tak MAX. špatně to podává drát, cuká, špatně se reguluje, na http://www.svarforum.cz se to nějak řešilo - elektronika nebo co....  pár věcí Einhel dotěch mašin kupuje, například hořáky  od Telwinu.

Já jsem to pak vyměnil za Telwina DigitalMig, ale ten bylo v jiný cenový i výkonový, ale já potřeboval větší vaření


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Zdenousek (Člen)
08.04.2014 17:02:53
Offline

Re: Svářečka CO2

Mám tu 190ku asi deset let, kupoval jsem jí kolem 15ti tisíc. Vyměnil jsem plastovej bowden za kovovej a podávání se hodně zlepšilo. Doma mi to stačí... cool (redukčák jsem k tomu dostal, ale stál za hovno, zamrzal a do hubice šel mnohem větší tlak, dokoupil jsem pěknej vyhřejvanej a je klid, funguje v pohodě i bez zapnutýho vyhřejvání)


My letci máme ocelové ptáky...

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr