Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Gumish (Člen)
20.06.2009 15:00:42
Offline

Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Vím, že se tu stále řeší vibrace motorky v rozmezí 4-5tis. Mám 600 r.v.97 (otevřený lauf, přetryskováno) a v tomto rozmezí zase tak silné vibrace nepociťuji. Motorka mně ale začne dost vibrovat při otáčkách kolem 8000. Zkoušel jsem to na místě vytočit, tudíž žádnou sjetou gumou atd. to asi nebude. Nevíte co bych měl zkontrolovat nebo čím by to třeba mohlo být? V blízkém okolí bohužel nikoho s Banditem neznám, abych to mohl porovnat.

Btw se asi taky není moc v pořádku, že přední a zadní kolo není v jedné lajně. Jsou lehce mimoběžně! idontknow Nijak extra to na jízdních vlastnostech nepozoruji (nejezdím teda žádnou pilu), takže mně to zase tak nevadí, ale vrtá mně to trochu hlavou


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
barynek (Člen)
20.06.2009 15:11:39
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Gumish psal:

Vím, že se tu stále řeší vibrace motorky v rozmezí 4-5tis. Mám 600 r.v.97 (otevřený lauf, přetryskováno) a v tomto rozmezí zase tak silné vibrace nepociťuji. Motorka mně ale začne dost vibrovat při otáčkách kolem 8000. Zkoušel jsem to na místě vytočit, tudíž žádnou sjetou gumou atd. to asi nebude. Nevíte co bych měl zkontrolovat nebo čím by to třeba mohlo být? V blízkém okolí bohužel nikoho s Banditem neznám, abych to mohl porovnat.

Btw se asi taky není moc v pořádku, že přední a zadní kolo není v jedné lajně. Jsou lehce mimoběžně! idontknow Nijak extra to na jízdních vlastnostech nepozoruji (nejezdím teda žádnou pilu), takže mně to zase tak nevadí, ale vrtá mně to trochu hlavou

Police nad Metují není zas tak daleko od HK a v okolí je tady dost pacientů, Osi, Meloun, Koval a jiní ty určitě můžou poradit.
Ohledně těch vibrací já nevim, nemůžou bejt vymletý silentbloky někde??help pokud je to kravina tak mě omluv, nejsem technik.
A s tím kolem mimo osu, pokud ti to nevadí, tak na to ser-stejně píšeš, že to nepocituješ.


Bandit 4EVER!!!
Kakac (Člen)
20.06.2009 15:52:04
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Gumish psal:

Vím, že se tu stále řeší vibrace motorky v rozmezí 4-5tis. Mám 600 r.v.97 (otevřený lauf, přetryskováno) a v tomto rozmezí zase tak silné vibrace nepociťuji. Motorka mně ale začne dost vibrovat při otáčkách kolem 8000. Zkoušel jsem to na místě vytočit, tudíž žádnou sjetou gumou atd. to asi nebude. Nevíte co bych měl zkontrolovat nebo čím by to třeba mohlo být? V blízkém okolí bohužel nikoho s Banditem neznám, abych to mohl porovnat.

Btw se asi taky není moc v pořádku, že přední a zadní kolo není v jedné lajně. Jsou lehce mimoběžně! idontknow Nijak extra to na jízdních vlastnostech nepozoruji (nejezdím teda žádnou pilu), takže mně to zase tak nevadí, ale vrtá mně to trochu hlavou

Mě vibruje kolem 7000 a pak kolem 8000 přestanebigsmile


Kryton: Pane Vy jste MÁÁ-GÓÓÓÓÓR
luig (Člen)
21.06.2009 09:40:32
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

S tim kolem mimo osu bych na to rozhodně nesral ale poladil bych to. Možná si myslíš že to nepociťuješ ale kdybys jezdil na mašině která to poladěný má a přelez na tu tvou tak to poznáš. Spíš bych neřešil ty vibrace, mě třeba mlátí řetěž, může to bejt klidně tim, je tam hafo možností


Ne asi
barynek (Člen)
21.06.2009 09:47:34
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

luig psal:

S tim kolem mimo osu bych na to rozhodně nesral ale poladil bych to. Možná si myslíš že to nepociťuješ ale kdybys jezdil na mašině která to poladěný má a přelez na tu tvou tak to poznáš. Spíš bych neřešil ty vibrace, mě třeba mlátí řetěž, může to bejt klidně tim, je tam hafo možností

hele mě říkal mechoš tady v HK, že zadní kyvka má toleranci až 7mm vůli na každou stranu, tak to může být třeba tím... jako když to někde poladí tak za to nic nedá a bude mít pocit že pro to něco udělal, ale i tak, je tam nějaká vůle


Bandit 4EVER!!!
Gumish (Člen)
21.06.2009 14:05:03
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

No zkusím to ještě jednou přeměřit pořádně kolik to dělá. Myslím, ale že to bylo o dost velkej kus. Jinak kvůli těm vibracím zkusím kouknout třeba na šponovák rozvoďáku. Koukal jsem na svíčky, jestli třeba není jedna špatně zbarvená, což by třeba ten motor rozhodilo, ale jsou všechny stejný:-/


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
PALOUS (Člen)
21.06.2009 14:11:10
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Vybrace je slastgood


Jebat motorky :-)
fidoB6 (Člen)
21.06.2009 16:09:20
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Mi to vibrovalo klasicky kolem těch 6ti tisíc a když sem dal trubkový padáky,tak klídek...holt další výztuha rámu...goodbigsmilebigsmile


...Přejetý zajíc má vždy tularemii, protože zdravý zajíc se přejet nenechá...
Filous (Člen)
21.06.2009 19:04:27
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

barynek psal:
luig psal:

S tim kolem mimo osu bych na to rozhodně nesral ale poladil bych to. Možná si myslíš že to nepociťuješ ale kdybys jezdil na mašině která to poladěný má a přelez na tu tvou tak to poznáš. Spíš bych neřešil ty vibrace, mě třeba mlátí řetěž, může to bejt klidně tim, je tam hafo možností

hele mě říkal mechoš tady v HK, že zadní kyvka má toleranci až 7mm vůli na každou stranu, tak to může být třeba tím... jako když to někde poladí tak za to nic nedá a bude mít pocit že pro to něco udělal, ale i tak, je tam nějaká vůle

...vyměň mechanikaidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
21.06.2009 19:08:06
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Gumish psal:

No zkusím to ještě jednou přeměřit pořádně kolik to dělá. Myslím, ale že to bylo o dost velkej kus. Jinak kvůli těm vibracím zkusím kouknout třeba na šponovák rozvoďáku. Koukal jsem na svíčky, jestli třeba není jedna špatně zbarvená, což by třeba ten motor rozhodilo, ale jsou všechny stejný:-/

...rozvoďák nebude mít vliv na vibrace...vibrace od motoru bude mít na svjedomí uložení motoru, tj. vymlácený silentbloky, povolený šrouby...ale esi ti nepřídou divný jízdní vlastnosti, dyš máš mašinu do štaflí, tag se na vibrace vyser...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
barynek (Člen)
22.06.2009 19:55:43
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Filous psal:
barynek psal:
luig psal:

S tim kolem mimo osu bych na to rozhodně nesral ale poladil bych to. Možná si myslíš že to nepociťuješ ale kdybys jezdil na mašině která to poladěný má a přelez na tu tvou tak to poznáš. Spíš bych neřešil ty vibrace, mě třeba mlátí řetěž, může to bejt klidně tim, je tam hafo možností

hele mě říkal mechoš tady v HK, že zadní kyvka má toleranci až 7mm vůli na každou stranu, tak to může být třeba tím... jako když to někde poladí tak za to nic nedá a bude mít pocit že pro to něco udělal, ale i tak, je tam nějaká vůle

...vyměň mechanikaidontknow

prej to je psaný v manuálu nebo někde..idontknow mám to zprostředkovaně takže tak..


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
22.06.2009 22:45:04
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

2 Filous: špatně jsem to napsal. nemyslel jsem, že se má kolo viklat na každou stranu 7mm, ale když je v utaženým stavu o 7mm mimo osu na jednu nebé druhou stranu, tak je to prej eště ok. Tak nevim jestli to teďka dává smysl?


Bandit 4EVER!!!
Meloun (Člen)
22.06.2009 22:56:48
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

barynek psal:

2 Filous: špatně jsem to napsal. nemyslel jsem, že se má kolo viklat na každou stranu 7mm, ale když je v utaženým stavu o 7mm mimo osu na jednu nebé druhou stranu, tak je to prej eště ok. Tak nevim jestli to teďka dává smysl?

No tak dle mě to v pořádku moc neni..Ale s přihlédnutím k tomu na jakým plechu ta kyvka drží,tak bych se tomu při kurevským zatížení a zkroucení ani nedivil..bigsmile

Ale my tůristi beztak pussy poznámesmile1


PURE NAKED BIKE!
Ondráš (Člen)
23.06.2009 06:50:06
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Meloun psal:

Ale my tůristi beztak pussy poznámesmile1

Páč se ti dycky klepou pazoury z kocoviny, tak víš prd jestli je to rukama, nebo motorkou.bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Meloun (Člen)
23.06.2009 21:52:24
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Ondráš psal:
Meloun psal:

Ale my tůristi beztak pussy poznámesmile1

Páč se ti dycky klepou pazoury z kocoviny, tak víš prd jestli je to rukama, nebo motorkou.bigsmile

Ti řikám furt dokola,že to neni z chlastu, ale z těch výparů tý vaší vojtěšky..assbigsmile


PURE NAKED BIKE!
Ondráš (Člen)
24.06.2009 08:43:00
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Meloun psal:

Ti řikám furt dokola,že to neni z chlastu, ale z těch výparů tý vaší vojtěšky..assbigsmile

Tsss... Když se podává s rozumem, je moc prospěšný.good Obsahuje hodně vápníku, nějakej ten dusík, podporuje růst...
Proč myslíš, že jsou Palous a Mehari tak velcí?bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Meloun (Člen)
24.06.2009 09:01:41
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Ondráš psal:
Meloun psal:

Ti řikám furt dokola,že to neni z chlastu, ale z těch výparů tý vaší vojtěšky..assbigsmile

Tsss... Když se podává s rozumem, je moc prospěšný.good Obsahuje hodně vápníku, nějakej ten dusík, podporuje růst...
Proč myslíš, že jsou Palous a Mehari tak velcí?bigsmile

Podporuje růst jen tim,že po tom sežerete i penicilinovej chlebabigsmile


PURE NAKED BIKE!
Ondráš (Člen)
24.06.2009 09:26:47
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Meloun psal:

Podporuje růst jen tim,že po tom sežerete i penicilinovej chlebabigsmile

A jak si pošmáknem...coolsmokinsmile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Gumish (Člen)
28.06.2009 21:31:37
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

bigsmilebigsmile
Je nějakej zaručenej domací způsob jak tu souběžnost kol dobře odzkoušet? Když přiložím hliníkový latě k zadnímu kolu, tak mám rozdíl u předního kola mezi stranama asi 7-10mm. Ale to může být zase křivě usazené zadní kolo. Tam jsou sice ty štelovací značení (stupnice), ale ta ten plíšek u hlavní matky s ukazatelem na stupnici, má s hlavní osou takovou vůli, že je vlastně celá ta stupnice úplně na hovno. Nebo je nějaký joednodušší nedomácí způsob - třeba na STK?

píšu to tu jen a jen pro vás, abyste tu měli co řešit a nezabývali se jenom pussyinama bigsmile


..co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra máš volno
luig (Člen)
28.06.2009 21:40:15
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Máš recht, stupnice je na hovno, třeba já to řešim tak že imbusama na šponování otáčim vždycky o stejnou otáčku na obou stranách (věřim tomu že to je prostě v ose bigsmile). Jinak jsem to zkoušel nějak měřit ale prakticky to neni za co vzít, ser na to, jestli to jede rovně když pustíš řidítka tak na to kašli


Ne asi
Filous (Člen)
28.06.2009 21:40:43
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Gumish psal:

bigsmilebigsmile
Je nějakej zaručenej domací způsob jak tu souběžnost kol dobře odzkoušet? Když přiložím hliníkový latě k zadnímu kolu, tak mám rozdíl u předního kola mezi stranama asi 7-10mm. Ale to může být zase křivě usazené zadní kolo. Tam jsou sice ty štelovací značení (stupnice), ale ta ten plíšek u hlavní matky s ukazatelem na stupnici, má s hlavní osou takovou vůli, že je vlastně celá ta stupnice úplně na hovno. Nebo je nějaký joednodušší nedomácí způsob - třeba na STK?

píšu to tu jen a jen pro vás, abyste tu měli co řešit a nezabývali se jenom pussyinama bigsmile

...zaručenej domácí spůsop je schodit celej předek a seskládat si to na stole...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Fernet-stock (Nový člen)
20.08.2013 07:49:40
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Zdravím h(r)oši.

Hle nějak se nestačim divit co tu píšete, pořád jen "na to se vyser" a podpobně. smile1 Hle taky se zeptám i když tuším co mi teda řeknete, ale taky mě trápí vibrace na B12. Ale asi jinak než Vás. Forum jsem se snažil pročíst ale podobný popis problému jsem nenašel.
Mě trápí vibrace ale celé motorky. Nejvíc to cítím já i spolujezdec v sedle. A při zatížení batohem je to častější a markantnější. Hlavně se jedná o vysokofrekvenční vibrace, které pak cítím do celého těla a jsou fakt nepříjemný. A hlavně mám B12 už několik let a tohle je čerstvý problém. Dřív to nedělalo. Unfall nebyl, pneu jsou sice nové, ale dělalo to i na starých. Řetězovka je tak cca v půli životnosti a problém nastal cca v půlce téhle půlky. Nějaký nápad mimo to se na to vys.at? Spoustu věcí bych prominul, ale tohle mi fakt za jízdy vadí a hlavně to dřív nedělalo.
Díky Fernet-stock


Dvojitá plná je pruh pro motorkáře...
osiris (Člen)
20.08.2013 08:07:01
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

...zkus zkontrolovat uchycení motoru; dotažení a přitom hledej i případnou prasklinu nálitku
...podívej se i na přítomnost závaží, jedno v rámu pod nádrží blízko krku řízení a druhý na opačným konci v podsedlovým rámu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Fernet-stock (Nový člen)
20.08.2013 09:17:13
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Výborně. díky. Přiznám, se, že jsem ani netušil, že tam nějaká závaží jsou. Zkusím jí rozebrat. Pak mě napadlo, že to mohlo začít pár stovek možná tisíc km po tom co mi jedni kluci rozpůlili motor pro opravu převodovky (nakouslá dvojka). to by mohl být i ten povolený motor...
díky za tip


Dvojitá plná je pruh pro motorkáře...
osiris (Člen)
20.08.2013 09:53:19
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

...kdyby měla bandaska vyvažovák, tak bych ti řek že ti s ním možná hnuli


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
selgy (Nový člen)
14.04.2014 18:52:05
Offline

Re: Vibrace motoru nad 8000 ot/min

Chci se zeptat Fernet-Stock jestli ten problém nakonec vyřešil.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr