Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kreuz87 (Člen)
12.04.2014 09:24:27
Offline

Přední vidle B12 (množství oleje?)

Zdarec.

Je čas na nový oil do předních tlumičů. Rád si nechám poradit od zkušenějších. B12 r.v. 2004. Viskozitu bych asi šel 10W a teď mi jde o množství: píšou nějaký zhovadilý 507/509 ml dle výroby (EU/US). Flashka je překvapivě litrová. Je nutný nahánět těch 7/9ml nebo se na to můžu vysrat aniž by to mělo nějaký brutální dopady? Díky

Editoval osiris (13.04.2014 12:19:42)


2T...2T s čerpadlem...4T :-D
Kuba B12 (Člen)
12.04.2014 09:50:41
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

nastav to kapkou toho starýho


honda je honda
Kelly01 (Člen)
12.04.2014 17:30:50
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Vylij, nalej do každý půl litru a neřeš, zbytek je po stěnách...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
12.04.2014 19:56:40
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kelly01 psal:

Vylij, nalej do každý půl litru a neřeš, zbytek je po stěnách...

...dyš to udělá tag jag by měl, tzn. celý je rozebere a vyčistí, tag mu na stěnách nic nezbyde...a bes vyčištění je výměna voleje k hovnu, páč ten nejvječí kentus je na dněsick

pro tazatele:
...nejlepčí vodítko je vodměřit to na vejšku hladiny, hodnotu najdeš v manuálu...esi nemáš k dispozici víc voleje a nebo nechceš kupovat další litr, coš chápu ale...dej teda do každý nohy pulitr a neřeš to...vodstátym starym to můžeš dolejt enem f případě, že s toho nevyleješ smradlavou šedivou kaši, tym to vopravdu nenastavuj...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
12.04.2014 19:57:52
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

...jo a dyby náááhodou...staf se v ňákym servisu, třeba já bych ti prodal i deckucool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
12.04.2014 20:49:37
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Nevím jestli bych to tak přehánělsurprised

Rozeberu
nejhorší vezmu čističem brzd ve sprejibigsmile
dám nový gufera a ucpávky
naliju po půl litru
jedu
dělám to tak 250000kmass


God Save The Queen!
jardagsf (Člen)
12.04.2014 22:13:17
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kelly01 psal:

Nevím jestli bych to tak přehánělsurprised

dělám to tak 250000kmass

taky jsi celej zdratovanej a titanovej a plastovej robocop - bo nemas uctu k hitech technice musclebiku vzduchovemu surprisedbigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
jardagsf v praci pracujici a kokotiny vymyslejici smile1))


MOTO KOZZI GRISO
Filous (Člen)
13.04.2014 07:10:10
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kelly01 psal:

Nevím jestli bych to tak přehánělsurprised

Rozeberu
nejhorší vezmu čističem brzd ve sprejibigsmile
dám nový gufera a ucpávky
naliju po půl litru
jedu
dělám to tak 250000kmass

...dyš uš děláš gufera, tag je musíš komplet rozebrat, ni???idontknow ...páč bes kompletní rozborky gufera nevyndáš...a pag je snat jasný, že to celý vyčistíš, třeba tym čističem brzd, to je fuck, ni???idontknow ...ale prve smu radils, ať to jen vyleje a naleje novym, že mu tech pár ml zvostane na stěnáchidontknow ...to stáří je hroznýfuckbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
13.04.2014 07:36:20
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

No co co, tak mi občas už nějaká ta informace vypadnebigsmile

Včera jsem třeba naprosto vážně dumal jestli když utáhnu šroubek bohatosti tak ji obohatím nebo ochutímredface

Jo, a čističe brzd ve spreji jsou skvělý vynález, myju tím kolo, motory, kvéry, telefony po koupeli a občas i sebebigsmile

Seru na vás, jedu si zastříletass


God Save The Queen!
corimec (Člen)
13.04.2014 09:05:25
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kreuz87 psal:

Zdarec.

Je čas na nový oil do předních tlumičů. Rád si nechám poradit od zkušenějších. B12 r.v. 2004. Viskozitu bych asi šel 10W a teď mi jde o množství: píšou nějaký zhovadilý 507/509 ml dle výroby (EU/US). Flashka je překvapivě litrová. Je nutný nahánět těch 7/9ml nebo se na to můžu vysrat aniž by to mělo nějaký brutální dopady? Díky

Já když měnil pružiny od hyperpro,tak je tam přímo v návodu,že výška od hladiny oleje na kraj šavle je 160mm,tak že jsem to udelal přesně takhlesmokinkdyž budeš hledat tak tu tabulku jsem ofotil a je někde na foru.

Filous (Člen)
13.04.2014 10:04:52
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

corimec psal:
Kreuz87 psal:

Zdarec.

Je čas na nový oil do předních tlumičů. Rád si nechám poradit od zkušenějších. B12 r.v. 2004. Viskozitu bych asi šel 10W a teď mi jde o množství: píšou nějaký zhovadilý 507/509 ml dle výroby (EU/US). Flashka je překvapivě litrová. Je nutný nahánět těch 7/9ml nebo se na to můžu vysrat aniž by to mělo nějaký brutální dopady? Díky

Já když měnil pružiny od hyperpro,tak je tam přímo v návodu,že výška od hladiny oleje na kraj šavle je 160mm,tak že jsem to udelal přesně takhlesmokinkdyž budeš hledat tak tu tabulku jsem ofotil a je někde na foru.

...jendže tadle vejška hladiny se fstahuje právje k tem pružinám HyperPro a né k originálu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kreuz87 (Člen)
14.04.2014 07:35:54
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Ok. Pro mne několi cenných poznatků:
1. bez komplet vyčištění a rozborky to asi po těch letech nemá smysl dělat
2. tedy musím vydělat ještě na gufera smile1
3. Filous: tož to bych se pro ty mikrolitry stavil...sám pičuju když se lidi hrabou v plastoflusu a nedaj to, jak má bejt. Páč pak je s tim sranec bonusovej fuck a ještě přijdou, jako že to dělal človek co tomu fakt rozumí, ale bohužel to prej nefunguje... goodbigsmile
4. je ještě nějaká bohatýrská záležitost ve vidlích hodná pozornosti? krom gufer, oleje a prachovek (a pružin, na ty teď nemám).


2T...2T s čerpadlem...4T :-D
K.a.s.y.m. (Člen)
14.04.2014 07:46:52
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kreuz87 psal:

Ok. Pro mne několi cenných poznatků:
1. bez komplet vyčištění a rozborky to asi po těch letech nemá smysl dělat
2. tedy musím vydělat ještě na gufera smile1
3. Filous: tož to bych se pro ty mikrolitry stavil...sám pičuju když se lidi hrabou v plastoflusu a nedaj to, jak má bejt. Páč pak je s tim sranec bonusovej fuck a ještě přijdou, jako že to dělal človek co tomu fakt rozumí, ale bohužel to prej nefunguje... goodbigsmile
4. je ještě nějaká bohatýrská záležitost ve vidlích hodná pozornosti? krom gufer, oleje a prachovek (a pružin, na ty teď nemám).

Jeste kluzny pouzdra smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
14.04.2014 08:58:02
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Pouzdra mám navíc, najeto cca 30000km, ale muse bys mít ke 100000km aby byla jejich výměna třeba, nebo mít rovnané vidle které jim daly zabrat...

Přední pružiny pro B12 2004 z N(jsou tvrdší než v S) mám nový nejetý v regále navíc taky...


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
14.04.2014 15:10:30
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

To s těma pružinama nemyslíš vážně žené? Že by jako motorka,který má na předku vo 5kilo váhy víc měla měkčí péra než nahatáidontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hlemejzd999 (Člen)
14.04.2014 16:42:17
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

VikecB12 psal:

To s těma pružinama nemyslíš vážně žené? Že by jako motorka,který má na předku vo 5kilo váhy víc měla měkčí péra než nahatáidontknow

jo ? ..jsou na brouku jiný péra , než na eNku ? ...čéče - to mě zajímá smile1surprised


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kuba B12 (Člen)
14.04.2014 16:55:16
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

jo jsou,  jak už psal  na Nku jsou tvrdší


honda je honda
huskyb12 (Administrator)
14.04.2014 16:57:12
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

VikecB12 psal:

To s těma pružinama nemyslíš vážně žené? Že by jako motorka,který má na předku vo 5kilo váhy víc měla měkčí péra než nahatáidontknow

eSko má měkčí předek, ale já bych řek, že to je volejem a ne pérem ...


ale di, Ty brepto ...
hlemejzd999 (Člen)
14.04.2014 17:00:04
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

počkejte, počkejte Sko má měkčí předek ? ...dyž Vikec rika , ze ma vo pět kilo tezsi predek , tak by tam meli bejt teda tvrdsi pruziny ...logicky bigsmile...co je to za bordel ? bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Koldan (Člen)
14.04.2014 17:20:56
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

hlemejzd999 psal:

počkejte, počkejte Sko má měkčí předek ? ...dyž Vikec rika , ze ma vo pět kilo tezsi predek , tak by tam meli bejt teda tvrdsi pruziny ...logicky bigsmile...co je to za bordel ? bigsmile

bo sa přetpokládá, že eNko budů sedlat pořádní chlapáci a ne vořešpruti jak eSko. (Vikec je vyjímka potvrzující pravidlo)smokin


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kožak (Člen)
14.04.2014 17:27:54
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

hlemejzd999 psal:

počkejte, počkejte Sko má měkčí předek ? ...dyž Vikec rika , ze ma vo pět kilo tezsi predek , tak by tam meli bejt teda tvrdsi pruziny ...logicky bigsmile...co je to za bordel ? bigsmile

...páč enko je pro tvrďáky tak logicky tvrdší né ;)


MRDAT!!!
hlemejzd999 (Člen)
14.04.2014 17:35:11
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Koldan psal:
hlemejzd999 psal:

počkejte, počkejte Sko má měkčí předek ? ...dyž Vikec rika , ze ma vo pět kilo tezsi predek , tak by tam meli bejt teda tvrdsi pruziny ...logicky bigsmile...co je to za bordel ? bigsmile

bo sa přetpokládá, že eNko budů sedlat pořádní chlapáci a ne vořešpruti jak eSko. (Vikec je vyjímka potvrzující pravidlo)smokin

no mel jsem predtim eNko a s tou tvrdosti to bylo taky na hovno bigsmile, takže nevim nevim panove bigsmile.....leda , že by mi tvrdnul , jak se opiral o nadrz idontknow


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kelly01 (Člen)
14.04.2014 18:40:00
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Od určité "vyžranosti" ti pomůže leda svárbigsmile


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
14.04.2014 18:53:02
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Ale nejsou na eSku mekci.je to prave tou polokapotou co je na predku....kdyz brouka odstrojis tak ta motorka na predku pocitove o neco ztvrdne protoze ji odlehcis a 5 kg to urcite neni je to jeste o par kilo vic....aspon ja to tak na B6 mel kdyz jsem ji predelal.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
huskyb12 (Administrator)
14.04.2014 18:56:30
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

eSko je na pohodlnou turistiku, proto je ten předek měkčí ...
navíc s nim jezděj vořežpruti a ty by brněli ručičky :)


ale di, Ty brepto ...
VikecB12 (Člen)
14.04.2014 19:04:58
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Ty vole,tak ještě že sem se toho zbavill teda...bigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hlemejzd999 (Člen)
14.04.2014 19:55:52
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kelly01 psal:

Od určité "vyžranosti" ti pomůže leda svárbigsmile

jako svár ...mysliš jako , že  když se s  nekym pohádáš , že pak pujdou kila dolu , jo ? bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
VikecB12 (Člen)
14.04.2014 20:03:26
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

no jéjébigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
15.04.2014 18:14:46
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kreuz87 psal:

Ok. Pro mne několi cenných poznatků:
1. bez komplet vyčištění a rozborky to asi po těch letech nemá smysl dělat
2. tedy musím vydělat ještě na gufera smile1
3. Filous: tož to bych se pro ty mikrolitry stavil...sám pičuju když se lidi hrabou v plastoflusu a nedaj to, jak má bejt. Páč pak je s tim sranec bonusovej fuck a ještě přijdou, jako že to dělal človek co tomu fakt rozumí, ale bohužel to prej nefunguje... goodbigsmile
4. je ještě nějaká bohatýrská záležitost ve vidlích hodná pozornosti? krom gufer, oleje a prachovek (a pružin, na ty teď nemám).

...povolit vnitřní tlumič bejvá bes příprafku nebo násady vot smetáku vopčas trabl, jináč nic...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
15.04.2014 18:25:20
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Filous psal:
Kreuz87 psal:

Ok. Pro mne několi cenných poznatků:
1. bez komplet vyčištění a rozborky to asi po těch letech nemá smysl dělat
2. tedy musím vydělat ještě na gufera smile1
3. Filous: tož to bych se pro ty mikrolitry stavil...sám pičuju když se lidi hrabou v plastoflusu a nedaj to, jak má bejt. Páč pak je s tim sranec bonusovej fuck a ještě přijdou, jako že to dělal človek co tomu fakt rozumí, ale bohužel to prej nefunguje... goodbigsmile
4. je ještě nějaká bohatýrská záležitost ve vidlích hodná pozornosti? krom gufer, oleje a prachovek (a pružin, na ty teď nemám).

...povolit vnitřní tlumič bejvá bes příprafku nebo násady vot smetáku vopčas trabl, jináč nic...

legrace nastává až v okamžiku, kdy se to povolí a začne protáčet bigsmile


Strýcfajtr !!!
Koldan (Člen)
15.04.2014 21:21:39
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

huskyb12 psal:

eSko je na pohodlnou turistiku, proto je ten předek měkčí ...
navíc s nim jezděj vořežpruti a ty by brněli ručičky :)

no jistěěěé, šak víme, žejosmokin


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kreuz87 (Člen)
16.04.2014 07:12:14
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Do kolika kg se počítá kategorie vořežprut?good


2T...2T s čerpadlem...4T :-D
Kreuz87 (Člen)
16.04.2014 07:25:51
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Ještě co ta viskozita? Někdo že do Bandasky je jedinej správnej 15W, druhaj zas 10W. Původně jsem si řikal 10W, ale dělám to prvně, tak nemám s čím porovnat...


2T...2T s čerpadlem...4T :-D
Kelly01 (Člen)
16.04.2014 07:29:52
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

seš vyžranej a máš to vyšlahaný? Tak 15, ale stejně to nepoznáš tak jako lepší péra, budeš mít pouze "placebo" pocitbigsmile


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
16.04.2014 07:45:51
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Kelly01 psal:

seš vyžranej a máš to vyšlahaný? Tak 15, ale stejně to nepoznáš tak jako lepší péra, budeš mít pouze "placebo" pocitbigsmile

Az budu kousek pred LDN tak to treba taky nepoznam..jinak je to znat dost..zvladt kdyz tu vymenu stihnes mezi dvema jizdama v jeden den smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
16.04.2014 08:47:51
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Při normálním ježdění mimo okruh to nepoznám..

Ale já nejsem znalec ale uživatelassredfacesmile1


God Save The Queen!
Kreuz87 (Člen)
16.04.2014 16:29:33
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Jsem vyžrán na 70kg smile1


2T...2T s čerpadlem...4T :-D
hlemejzd999 (Člen)
16.04.2014 17:50:27
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

to je zajímací , jak to nejvíc poznaj zrovna ti , kteří váží hovno + postel bigsmile
volove dyt ta masina ani nepozna , ze na ni nekdo sedi bigsmile ( takovy šlachy jako Kasym & spol. bigsmile..prej sem vyžrán na 70 kg idontknowbigsmile ... to sou nejaký váhy ? bigsmile ...děte mi do prdele bigsmile)


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
16.04.2014 18:59:43
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

...k takový hmontnostní cifře už by měl bejt ženskej rod "jsem vyžraná" ...chcípáku bigsmileredfacesmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Koldan (Člen)
16.04.2014 19:06:56
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

osiris psal:

...k takový hmontnostní cifře už by měl bejt ženskej rod "jsem vyžraná" ...chcípáku bigsmileredfacesmile1

goodgoodgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Willy (Člen)
16.04.2014 20:10:58
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

Koldan psal:
osiris psal:

...k takový hmontnostní cifře už by měl bejt ženskej rod "jsem vyžraná" ...chcípáku bigsmileredfacesmile1

goodgoodgood

Přesně, ta moje potvora má taky furt pocit že na ní seděj 2 a přitom to tak neni bigsmilegood


Servus chlapci, ako si tu žijete? - Štefan
jardagsf (Člen)
16.04.2014 20:40:04
Offline

Re: Přední vidle B12 (množství oleje?)

do litru neni motorka a do 100kg neni chlap - to vi prece kazdy.....bigsmile


MOTO KOZZI GRISO

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr