Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » ? Starter ?

Sirdman (Člen)
04.04.2007 18:32:53
Offline

? Starter ?

Tak jsem vyrazil na prvni letosni vyjizdku.Nastartovani u baraku v pohode.Zastavim u znamych a chci odjet a starter netocil,jen v nech chrcelo.Tak jsem to roztlacil.Po ceste jsem to zdechl a zkusil nastartovat a nic.Tak jsem to pres kvalt nakopl.Zastavil jsem na benzince a nastartovala v pohode.Zastavil jsem asi po 50km a zase nic a nakonec jsem prijel pred barak a zase nastartovala.Nevite co s tou moji motkou je?idontknow

mates (Člen)
04.04.2007 18:42:27
Offline

Re: ? Starter ?

a jel jako naprázdno nebo aji vůbec netočil ?


… voranžová
PSYCHO (Člen)
04.04.2007 19:02:45
Offline

Re: ? Starter ?

to je ruzny podle toho jak rachtalsurprised


SEX JE PRO DĚCKA DOSPĚLÍ CHLASTAJ
Loser (Administrator)
04.04.2007 20:02:08
Offline

Re: ? Starter ?

tam kde nechtela chytnout se ji asi moc libilo a nechtelo se ji vod tam vodjizdet - to vis, je to zenska a ta kdyz si postavi hlavu....bad


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Filous (Člen)
04.04.2007 20:41:36
Offline

Re: ? Starter ?

...kontakty na baterce máš čistý a dotažený??? idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
maňas (Člen)
04.04.2007 20:48:05
Offline

Re: ? Starter ?

to může bejt spousta věcí,od kontaktu,pře kabely,až po chycenej startér,Točíse startér,nebo jen vyhazuje kotvu,nebo ani jedno z toho,?surprised


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
WenzelB6 (Člen)
04.04.2007 21:25:07
Offline

Re: ? Starter ?

viděl bych to na krátké uhlíky na kolektoru starteru.Sou tak krátké , že se zaseknou idontknow

Sirdman (Člen)
05.04.2007 08:43:42
Offline

Re: ? Starter ?

Nikdy jsem neslysel ze by se nekomu neco takovyho stalo,takze nemuzu presne rict co je to za zvuk,ale je to spis jako nejaky rachtani.Toci se,ale jakoby zustal seklej pastorek.

Palino (Člen)
05.04.2007 09:06:23
Offline

Re: ? Starter ?

Jestli slyšíš jak točí na prázdno,jenom bzučí, tak to mne udělalo taky. První diagnoza byla vadná volnoběžka, pak zjistili, že to je jen nějaky povolený šroub nebo matka na volnoběžce. Servisák to dotáhl a přidal nějakou sračku, aby se to nepovolovalo.


NEJEZDÍME RYCHLE, POUZE LÍTÁME PŘÍLIŠ NÍZKO
Sirdman (Člen)
05.04.2007 09:31:06
Offline

Re: ? Starter ?

Jsem myslel ze to zvladnu opravit sam,ale asi teda ne.Zas tak moc se v tom nevyznam.idontknow

Milan (Člen)
05.04.2007 21:48:26
Offline

Re: ? Starter ?

Vypadá to na vadnou takzvanou volnoběžku. Pozn.: kdo si představuje startér jako u auta, tak je úplně vedle.


...chtěl bych se dožít obchvatu Náchoda...
KOVAL (Člen)
05.04.2007 22:35:44
Offline

Re: ? Starter ?

Kdybys mněl povolený kolo na klice jak psal Pavel B12,tak to přestane startovat a už to nepujde,né že jednou jo,podruhý ne.
Zvládneš sám vymontovat startér kterej drží k motoru dva šrouby M6? Abys zkusil když je venku jestli funguje normálně?
Zvládneš povolit těch několik imbusů který držej boční víko a sundat ho?
jestli jo,pod ním nehledej žádný zázraky,velký železný kolo na klice uvnitř kterýho je volnoběžka což znamená že to kolo se točí jen na jednu stranu volně když ho vezmeš rukou a na druhou stranu zabírá,tahle celá věc je zajištěná na klice na sazená na kuželu jen jedním jediným šroubem kterej se čas od času povolí jak to psal pavel B12,ale to nebude tvůj případ.Pak už tam je jen malej převod  a hned vedle čumí dovnitř ten startér...
To je všechno...
Zkontroluj...

nevo7 (Člen)
06.06.2014 17:36:51
Offline

Re: ? Starter ?

Dával niekto dolu ľavý kryt, ako píše Koval? Imbusi som vyšróboval, ale v diere na predku motorky je asi vymedzovací valček, nechce ísť ten kryt von. Je tam také niečo? Ako ste to dávali von? Zadná časť ide asi 3 mm a predok stále drží, jemne gumenné kladivo, nič.
Ohľadom toho môjho problému /iné diskusie/, štartér som rozobral, nič zaujímavé, magnety sú, uhlíky tak isto, to by malo byť OK, možno povolený šrób, ako už písal Koval pri dvoch diskusiách o štartéry. idontknow


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
06.06.2014 17:41:19
Offline

Re: ? Starter ?

Je tak, podľa katalógu ND je tam vymedzovací valček. Ako dať ten kryt ľavej časti motora dolu aby som nič nepoškodil? Už jedine sťahovák, či páčidlo ma napadá, šrobovák by tiež veľa škody narobil, ale bojím, sa aby kryt nebol na 2 polovice po skončení, či niekde vyštrbený.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
osiris (Člen)
06.06.2014 17:55:13
Offline

Re: ? Starter ?

...dej do mezery klidně ten šroubovák, spíš nějakej tupej a postupně to vypáč ven, aby ti šly obě strany cca nastejno (abys nepáčil jen na jedný straně a nekřížilo se ti to); když bude potřeba, tak si k tomu vem klidně kladivo


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nevo7 (Člen)
06.06.2014 18:34:09
Offline

Re: ? Starter ?

Tak nakoniec som to vypáčil, šrobovák zospodu, je tam taká plochá hrana a rukou ťahal hore a mikrsovaním to išlo, ale snáď 20 minút roboty, kým som na to prišiel. Ale nič povolené som tam nenašiel. Asi Koval myslel ten M17 šrób čo drží to veľké ozubené kolo, točil som s tým v smere šípky a nič, vyzerá, že je na pevno. Ale či točí štartér s tým ústrojensvom pri štarte, to je otázne.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Filous (Člen)
06.06.2014 18:42:51
Offline

Re: ? Starter ?

...točí, musí točit esi se rostočí...a písty ti tam taky bjehaj, nemůžou nebjehat...prostě si rozmrdal karburaci, to je celý a proto ti to nejede...sorry, ale nemáš ani základní znalost vo tom jag funguje karburátor a hrabeš se do toho, to je jako dybych já šel sázet vobilí nebo brambory, to bych chcípnul hladyidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nevo7 (Člen)
13.06.2014 11:19:14
Offline

Re: ? Starter ?

Má niekto zlepšovák, ako voľnobežku dostať medzi uhliky? Mám to rozobraté a ľahko to tam nejde, kedže uhlíky vytláčajú pružinky. Mám aj povolený ten plast čo drží uhlíky, ale nejde dobrovoľne von /tak by sa to dalo ľahšie nahodiť a zas zmontovať štartér/. idontknow


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
K.a.s.y.m. (Člen)
13.06.2014 12:46:15
Offline

Re: ? Starter ?

bigsmile bigsmile bigsmile bigsmile
Zkus pouzit hlavu.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
ABik (Člen)
13.06.2014 12:56:58
Offline

Re: ? Starter ?

K.a.s.y.m. psal:

bigsmile bigsmile bigsmile bigsmile
Zkus pouzit hlavu.

Jako že by to tam natloukl čelem???surprised

bigsmilebigsmilebigsmile

K.a.s.y.m. (Člen)
13.06.2014 14:20:52
Offline

Re: ? Starter ?

ABik psal:
K.a.s.y.m. psal:

bigsmile bigsmile bigsmile bigsmile
Zkus pouzit hlavu.

Jako že by to tam natloukl čelem???surprised

bigsmilebigsmilebigsmile

Myslis ze by se mu rozsvitilo? smile1
to nevo. Vzdy se ty uhliky nechaji nejak podrzet pruzinkama ktery je vytlacujou nebo je tam pomocna dirka kam se da strcit dratek a ten uhlik podrzet.. A pokud ani jedno nejde musis si poradit jinak a mit trpelivost. Proto jsem psal o hlave.. Aby jsi premejslel.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
nevo7 (Člen)
13.06.2014 16:13:19
Offline

Re: ? Starter ?

Tie uhlíky sa tam nedajú zaseknúť, pružiny ich vytlačia úplne von. A nie su tam ani diery /viem, také s dierami a drôtom predávajú uhlíky na jawy/. Skúšal som SK pásku, tá mi roztlačila uhlíky na strany, ale potom je problém vytiahnúť to aj s narvanou volnobežkou. Takto to nepôjde. Keby ten plast aspoň išiel celý vytiahnúť, ale niečo ho tam drží a bez rady, kto to už dával von a spať, sa bojím, že niečo dolámem a viacej škody, ako úžitku.
Viem čo pomôže, 3 ľudia, alebo keby som mal 6 rúk, tak to spravím. Ale s dvoma, ee idontknow


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
16.06.2014 10:04:37
Offline

Re: ? Starter ?

Vyriešené, ale ako správny forumár, neprezradím, ako som to spravil bigsmile bigsmile.
Nakoniec som drôtikmi ponaťahoval a uviazal tie uhlíky /po obvode tych plástov, kde tie uhlíky držia/, jeden nechal voľný a tak voľnobežka už išla ľahko dovnútra.
Štartér je v poriadku, točí kolieskami na ľavej strane a tým pádom by mal aj rozhýbať valce.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr