Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Seřízení ventilů

maryska (Nový člen)
30.05.2008 08:45:53
Offline

Seřízení ventilů

Může někdo napsat podrobný návod na seřízení ventilů?(jak nastavit klikovku,kde je značka podle které se to nastavuje,kterým ventilem začít a pod.)Předem všem děkuji.

Filous (Člen)
30.05.2008 08:48:57
Offline

Re: Seřízení ventilů

...koukni do sekce Technika, tam to máš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ton@l (Člen)
30.05.2008 19:40:05
Offline

Re: Seřízení ventilů


Vzdy muze byt hur :-)
Radek-Ban (Člen)
02.08.2008 19:05:14
Offline

Re: Seřízení ventilů

Dnes jsem je dělal poprví a v poho jen si nejsem jistej u B650 /05 na ventilovým víku jsou 4 přepouštěcí šrouby  dá se posrat natočení šroubu? Pro rejpaly:dalo by se ovlivnit dotahovacim momentem smile1 dik za odpověd


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Radek-Ban (Člen)
02.08.2008 19:10:19
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ps. jem mě překvapilo Že na koníku je čtiřhran na sežizování to je vifikundacesurprised v Sůze mě Řekli že origo klíč mě neprodaj Že je jen pro atorizovaný servisidontknowfuckco je to za kecy http://www.oneidasuzuki.com/store/parts … rench.html


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Filous (Člen)
02.08.2008 19:27:19
Offline

Re: Seřízení ventilů

Bandit 650A psal:

Dnes jsem je dělal poprví a v poho jen si nejsem jistej u B650 /05 na ventilovým víku jsou 4 přepouštěcí šrouby  dá se posrat natočení šroubu? Pro rejpaly:dalo by se ovlivnit dotahovacim momentem smile1 dik za odpověd

...je uplně jedno, jag je natočenej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
02.08.2008 19:28:01
Offline

Re: Seřízení ventilů

Bandit 650A psal:

Ps. jem mě překvapilo Že na koníku je čtiřhran na sežizování to je vifikundacesurprised v Sůze mě Řekli že origo klíč mě neprodaj Že je jen pro atorizovaný servisidontknowfuckco je to za kecy http://www.oneidasuzuki.com/store/parts … rench.html

...přestože si ho koupit můžu, tag sem si ho udělalsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Radek-Ban (Člen)
02.08.2008 19:30:34
Offline

Re: Seřízení ventilů

ja jsem to vyřešil 14 Šroubem a vyřiz jsem do něj drážku ale neni to wonoidontknow


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Filous (Člen)
02.08.2008 19:46:14
Offline

Re: Seřízení ventilů

Bandit 650A psal:

ja jsem to vyřešil 14 Šroubem a vyřiz jsem do něj drážku ale neni to wonoidontknow

...vyklepej ho s trubičky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Miras (Člen)
02.08.2008 21:26:33
Offline

Re: Seřízení ventilů

co třeba použít stranovej správný velikosti?idontknow

Radek-Ban (Člen)
02.08.2008 21:28:00
Offline

Re: Seřízení ventilů

Miras psal:

co třeba použít stranovej správný velikosti?idontknow

čtiřhran je 3*3mm takovej neseženeš už jsem to zkoušelsmile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Pajk (Člen)
02.08.2008 21:40:49
Offline

Re: Seřízení ventilů

stranovej nejni dobrej, drží jenom za dvě strany a né za čtyři jako ten nástrčák má to vůly a cit na hovno.

Filous (Člen)
03.08.2008 01:24:33
Offline

Re: Seřízení ventilů

Miras psal:

co třeba použít stranovej správný velikosti?idontknow

...tys to asik eště neviděl votevřený, co??? ...nebos tos eště neďáls...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Miras (Člen)
03.08.2008 10:11:53
Offline

Re: Seřízení ventilů

já si ventily seřizuju sám, nevim co je u 650 ale u 1200 je to bez problemu. Teď si přesně nevzpomenu co tam pouřívám, asi 6 očko nebo něco takovýho....  nicméně poradil jsem si se základním nářadím

Jíra (Člen)
03.08.2008 10:13:01
Offline

Re: Seřízení ventilů

Filous psal:

...vyklepej ho s trubičky...

good
goodgood


BMW Pičo! :-)
Filous (Člen)
03.08.2008 10:52:36
Offline

Re: Seřízení ventilů

Miras psal:

já si ventily seřizuju sám, nevim co je u 650 ale u 1200 je to bez problemu. Teď si přesně nevzpomenu co tam pouřívám, asi 6 očko nebo něco takovýho....  nicméně poradil jsem si se základním nářadím

...vosmička...ale to je enem kontramatka, na štelování potřebuješ "něco" ...de to i kleštičkama, ale je to prudasick ...u fšech motorů starý generace Bandasky je to stejný, tzn. i u 650, pokuť je to vzduch+volej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
maňas (Člen)
03.08.2008 11:35:50
Offline

Re: Seřízení ventilů

jak to tak pozoruju,tak to radši budu šetřit a nechám si to udělat,ještě bych něco po ass


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Knoxville (Člen)
03.08.2008 13:00:25
Offline

Re: Seřízení ventilů

A jak je na tom vodník? Ještě jsem něměl důvod sundavat víko ventilů, tak doufám že je to tam stejný. Psal jsem amíkům jestli mi pošlou ten klíček, tak abych s nim pak nenatahoval doma hodiny idontknow

Filous (Člen)
03.08.2008 15:20:31
Offline

Re: Seřízení ventilů

Knoxville psal:

A jak je na tom vodník? Ještě jsem něměl důvod sundavat víko ventilů, tak doufám že je to tam stejný. Psal jsem amíkům jestli mi pošlou ten klíček, tak abych s nim pak nenatahoval doma hodiny idontknow

...nejni to stejný...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Knoxville (Člen)
03.08.2008 15:42:40
Offline

Re: Seřízení ventilů

Filous psal:
Knoxville psal:

A jak je na tom vodník? Ještě jsem něměl důvod sundavat víko ventilů, tak doufám že je to tam stejný. Psal jsem amíkům jestli mi pošlou ten klíček, tak abych s nim pak nenatahoval doma hodiny idontknow

...nejni to stejný...

Tak je to dobrý, akorát mi napsali z usa, že prej 'international orders are not allowed'fuck No a je zapotřebí taky nějakej speciální bazmek u vodníků? Servisní manuál jsem k tomu ještě bohužel nesehnalbad.

Filous (Člen)
03.08.2008 17:24:48
Offline

Re: Seřízení ventilů

Knoxville psal:
Filous psal:
Knoxville psal:

A jak je na tom vodník? Ještě jsem něměl důvod sundavat víko ventilů, tak doufám že je to tam stejný. Psal jsem amíkům jestli mi pošlou ten klíček, tak abych s nim pak nenatahoval doma hodiny idontknow

...nejni to stejný...

Tak je to dobrý, akorát mi napsali z usa, že prej 'international orders are not allowed'fuck No a je zapotřebí taky nějakej speciální bazmek u vodníků? Servisní manuál jsem k tomu ještě bohužel nesehnalbad.

...žádnej bazmeg, podlošky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
03.08.2008 19:40:40
Offline

Re: Seřízení ventilů

Bandit 650A psal:
Miras psal:

co třeba použít stranovej správný velikosti?idontknow

čtiřhran je 3*3mm takovej neseženeš už jsem to zkoušelsmile1

S tátou jsme Progearovi taky dělali ventily na jeho B650, ale používali jsme standartní nářadí... nic spešl. Co to bylo, si nejak neuvědomuju, ale myslím, že to byl normální klíč o rozměru 5 a půl, ale nechci kecat...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
03.08.2008 19:44:20
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ondráš psal:
Bandit 650A psal:
Miras psal:

co třeba použít stranovej správný velikosti?idontknow

čtiřhran je 3*3mm takovej neseženeš už jsem to zkoušelsmile1

S tátou jsme Progearovi taky dělali ventily na jeho B650, ale používali jsme standartní nářadí... nic spešl. Co to bylo, si nejak neuvědomuju, ale myslím, že to byl normální klíč o rozměru 5 a půl, ale nechci kecat...help

a jag jim to šlo od ruky...goodsmile1


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
03.08.2008 19:58:55
Offline

Re: Seřízení ventilů

Progear 650 psal:

a jag jim to šlo od ruky...goodsmile1

Nepamatuješ si čím to ten otec dělal? Ale já myslím, že to byl klíč pět a půl...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
03.08.2008 19:59:11
Offline

Re: Seřízení ventilů

Progear 650 psal:
Ondráš psal:
Bandit 650A psal:


čtiřhran je 3*3mm takovej neseženeš už jsem to zkoušelsmile1

S tátou jsme Progearovi taky dělali ventily na jeho B650, ale používali jsme standartní nářadí... nic spešl. Co to bylo, si nejak neuvědomuju, ale myslím, že to byl normální klíč o rozměru 5 a půl, ale nechci kecat...help

a jag jim to šlo od ruky...goodsmile1

idontknowmaš asi na mysli matku na seřizovacim šroubu stou problem neni ale na otáčení šroubem potřebuješ "tu věc" asi by to šlo i kleštěma ale neni tam moc místa a je to prasárna je jednoduší něco vyrobitsmile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Filous (Člen)
03.08.2008 20:01:29
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

a jag jim to šlo od ruky...goodsmile1

Nepamatuješ si čím to ten otec dělal? Ale já myslím, že to byl klíč pět a půl...help

...tag ten to určitě nebyl...potřebuješ vosmičku na kontramatku a seřizovací šroub má štyrhran 3x3 mm...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Ondráš (Člen)
03.08.2008 20:02:26
Offline

Re: Seřízení ventilů

Bandit 650A psal:

idontknowmaš asi na mysli matku na seřizovacim šroubu stou problem neni ale na otáčení šroubem potřebuješ "tu věc" asi by to šlo i kleštěma ale neni tam moc místa a je to prasárna je jednoduší něco vyrobitsmile1

Já mam za to, že myslíme stejnou věc a můžu zaručit, že táta nic speciálního nepoužíval.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Radek-Ban (Člen)
03.08.2008 20:05:25
Offline

Re: Seřízení ventilů

Ondráš psal:
Progear 650 psal:

a jag jim to šlo od ruky...goodsmile1

Nepamatuješ si čím to ten otec dělal? Ale já myslím, že to byl klíč pět a půl...help

si řikal že Progearovi jsi to dělal ty a tata to jen zkontrolovalbigsmileevil


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
Ondráš (Člen)
03.08.2008 20:20:17
Offline

Re: Seřízení ventilů

Bandit 650A psal:

si řikal že Progearovi jsi to dělal ty a tata to jen zkontrolovalbigsmileevil

Tohle kdybych udělal, když jsem měnil na motorce ten olej...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Progear 650 (Člen)
03.08.2008 20:37:55
Offline

Re: Seřízení ventilů

Filous psal:
Ondráš psal:
Progear 650 psal:

a jag jim to šlo od ruky...goodsmile1

Nepamatuješ si čím to ten otec dělal? Ale já myslím, že to byl klíč pět a půl...help

...tag ten to určitě nebyl...potřebuješ vosmičku na kontramatku a seřizovací šroub má štyrhran 3x3 mm...

tag já mám za to, že je tam drážka, a proto se tím seřizovacím sroubem tocilo plochym sroubovakem....good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
Ondráš (Člen)
03.08.2008 20:45:22
Offline

Re: Seřízení ventilů

Tak jsem to vykomunikoval. Používali jsme na to takový nástavec z jedné sady co táta před časem koupil v Baumaxu... Je tam toho hodně od imbusů, přes hvězdice, křížáky, ploché šroubováky různých velikostí a další věci...

Takže speciální do jisté míry...help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
03.08.2008 21:26:01
Offline

Re: Seřízení ventilů

Progear 650 psal:
Filous psal:
Ondráš psal:


Nepamatuješ si čím to ten otec dělal? Ale já myslím, že to byl klíč pět a půl...help

...tag ten to určitě nebyl...potřebuješ vosmičku na kontramatku a seřizovací šroub má štyrhran 3x3 mm...

tag já mám za to, že je tam drážka, a proto se tím seřizovacím sroubem tocilo plochym sroubovakem....good

...to je třeba u Škodofky nebo u VanVana, ale u Bandasky je štyrhran


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Miras (Člen)
03.08.2008 21:33:47
Offline

Re: Seřízení ventilů

je to možný že to byly malý kleštičky. Už si to nějak nepamatuji - určitě bych se toho nebál, bylo to bez problému (najdu někde fotky)  Nicméně dělal jsem to teď v zimě v 11 tisících (dělal jsem celej servis, nechtěl jsem to dělat v sezoně..) a vše bylo v pořádku, jen jeden ventil jsem povoloval a stejně to nebylo potřeba protože to bylo v toleranci, takže spíš se jednalo o kontrolu.
Jaký máte zkošenosti vy? máte to při seřizování hodně rozhašený?

Fulltank (Člen)
03.08.2008 23:13:06
Offline

Re: Seřízení ventilů

Miras psal:

je to možný že to byly malý kleštičky. Už si to nějak nepamatuji - určitě bych se toho nebál, bylo to bez problému (najdu někde fotky)  Nicméně dělal jsem to teď v zimě v 11 tisících (dělal jsem celej servis, nechtěl jsem to dělat v sezoně..) a vše bylo v pořádku, jen jeden ventil jsem povoloval a stejně to nebylo potřeba protože to bylo v toleranci, takže spíš se jednalo o kontrolu.
Jaký máte zkošenosti vy? máte to při seřizování hodně rozhašený?

mam kolem 15 a pockam az do zimy cool

Pajk (Člen)
03.08.2008 23:14:46
Offline

Re: Seřízení ventilů

Kleštičky nebrat, nemůže být takovej problém si připravit trojku čtyřhran, ale když se to tak veme dá se to udělat pouze s osmičkou klíčem ale teď za jak dlouho, s jakou tolerancí a vedle mít kýbl na nervy kurnik šopa. Kdykoliv bylo víko dole, tak vůle nikdy nebili menší spíš nepatrně naopak ale v toleranci, spíš bych čekal že budou menší.

XJelen (Člen)
04.08.2008 07:01:02
Offline

Re: Seřízení ventilů

Zářez flexou s 2,5mm kotoučem do starýho šroubováku vyrobil ten speciální přípravek na 3mm čtyřhran vcelku rychlebigsmile


Strýcfajtr !!!
martingsx (Člen)
04.08.2008 07:17:48
Offline

Re: Seřízení ventilů

Já to vždycky otočím kleštěma nebo rukou. Na prd je, že se při dotahování kontramatky na fest ten šteft občas kousek pootočí-dotáhne s kontramatkou.

Jinak já je měl taky vždycky v toleranci, ale seřizuju je na střed tolerance. U mý B12 se to rozjíždí trochu víc než u mý bejvalý GSX750. Tam jsem většinou opravdu jen kontroloval.

K.a.s.y.m. (Člen)
04.08.2008 07:21:48
Offline

Re: Seřízení ventilů

já jsem i udělal takový "T" udělal do něj jehlovým pilníkem čtyřhran a v pohodě.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
nevo7 (Člen)
16.06.2014 10:11:27
Offline

Re: Seřízení ventilů

Mám dotaz. V návode na štelovanie ventilov sa píše o víku indukčního spímače /je dobré tam točiť motorom/. Je to to viko na pravej strane pred spojkou? Viko v ND uvedené ako viko zapalovania? Viko alternátora /na ľavej strane motora/ mám dolu, potočím tam valcami, ale iste tam značka T čo sa o nej píše v návode nie je.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Radek-Ban (Člen)
16.06.2014 10:43:07
Offline

Re: Seřízení ventilů

jj je to to malý víko před spojkou ...je pod ní hřídel a maticí tak klíčem si nastavíš polohu vačkygood


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
morganzd (Člen)
16.06.2014 11:09:11
Offline

Re: Seřízení ventilů

No a nebo se orientovat podle drážek na čelech vačkovejch hřídelů na pravé straně motoru a točit zadním kolem při zařazeným vyšším kvaltu. To lze taky, ne?


GSF 600 S '99
Filous (Člen)
16.06.2014 18:26:03
Offline

Re: Seřízení ventilů

morganzd psal:

No a nebo se orientovat podle drážek na čelech vačkovejch hřídelů na pravé straně motoru a točit zadním kolem při zařazeným vyšším kvaltu. To lze taky, ne?

...jo, de...ale je to takový...nepohodlný???cool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nevo7 (Člen)
20.06.2014 13:45:34
Offline

Re: Seřízení ventilů

Tak som to zhodil vrchný kryt motora a niečo sa tam pohadzovalo smile1. Keby to bol nový Bandit, tak chápem, že chceli v Suzuke dosiahnuť zvuk Ducati /ako peniaze v mešci/, tak niečo nechali voľne kolovať motorom, ale pri 14 ročnej motorke to nie je normálne.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2275_p1100394.jpg


Skúsené oko vie, že sú to štelováky ventilových vôlí, dúfam, že som to dobre pomenoval, podľa návodu štelovania. Všetky 4 zlomené na strane od karburátorov.
No budem to musieť rozobrať ďalej, aby som vedel, aké celkové časti treba objednať.
Stalo sa to už niekomu? Môže to byť výsledok nezoštelovaných ventilov asi 2 roky /počul som ich rachotiť/. Na budúce, asi treba pri inom zvuku motora, hneď sa do neho pozrieť, nie jazdiť, kým to samé zastaví a už sa nepohne bigsmile.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
morganzd (Člen)
20.06.2014 15:09:52
Offline

Re: Seřízení ventilů

No to nejsou ani tak štelováky, jako prostě rozlámaný vahadla. To tam jen tak poletovalo? Co na to říkal rozvoďák, vačky, ...? surprised


GSF 600 S '99
nevo7 (Člen)
20.06.2014 16:30:47
Offline

Re: Seřízení ventilů

Podľa mňa to tam na voľno nebolo, keď jazdila a pekne štartovala, tak všetko muselo byť v pohode. Posledný mesiac sa srala a pri poslednom štartovaní, keď som chcel urobiť synchronizáciu karburátorov, tak niečo na pravej strane zaprašťalo /to sa museli nejaké utrhnúť/ a odvtedy som ju už nenaštartoval a postupne zas od karburátorov, cez štartér, sviečky atď hladal príčinu neštartovania. Až som musel otvoriť motor a bolo to tam voľne pohodené na vrchu. Popri tom sa vymení aj rozvoďák, predsa 120000 km je už dosť. Len ma mrzia tie investície, som bez roboty a zrovna to nevyhovuje, ale iné mi neostáva, len to opraviť.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Filous (Člen)
20.06.2014 17:39:22
Offline

Re: Seřízení ventilů

...no ty vole, to sem eště nevidělsurprised ...sem myslel, žes měls ventilový víko dole eště přet tym neš začal rozebírat zbytek motorkysurprised ...a jináč, sou to vahadla, né štelováky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
20.06.2014 17:50:22
Offline

Re: Seřízení ventilů

...tyvole tobě se to snad normálně potkalo, máš asi rozhozený rozvody (vypadá že konkrétně teda sací vačka pod kterou to ulítalo je dost mimo), když se ti to takhle ulámalo naráz z čepu
...nechci tě strašit, ale to asi budeš mít i zvohejbaný ventily a ojnice


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
SO 545 (Člen)
20.06.2014 23:19:11
Offline

Re: Seřízení ventilů

nevo7 psal:

Môže to byť výsledok nezoštelovaných ventilov asi 2 roky /počul som ich rachotiť/. Na budúce, asi treba pri inom zvuku motora, hneď sa do neho pozrieť, nie jazdiť, kým to samé zastaví a už sa nepohne bigsmile.

Nepocul si skor rachotit rozvodak ?

V akom je stave a ako natom je napinak ?
Toto vyzera na slusny pruser.

Filous (Člen)
21.06.2014 00:09:59
Offline

Re: Seřízení ventilů

...no esi se to potkalo, tag budou ventily vohnutý nastopro...každopádně tam musel nastat hroznej štorc...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
21.06.2014 10:38:40
Offline

Re: Seřízení ventilů

abys po rozborce nezjistil,že je jednodušší a levnější koupit jinej motor.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
nevo7 (Člen)
25.06.2014 22:29:55
Offline

Re: Seřízení ventilů

SO 545 psal:

Nepocul si skor rachotit rozvodak ?

V akom je stave a ako natom je napinak ?
Toto vyzera na slusny pruser.

Možno to bol aj rozvoďák, už má ta motorka 120000 km, raz som tam dával štelovať ventily, išlo to ticho a asi posledné 2 roky to trošku rachotilo na ľavej strane. Posledne, čo to zaprašťalo a zlomili sa nejaké váhadla, tak to bolo zas na pravej strane.

No vidím, že s tým bude asi viacej roboty. No ten motor, či časť budem kupovať, lebo nové váhadla stoja 4 ks asi 200 eur v suzuki, čiže za tu cenu mám celý motor. Vymením tie vahadla, vymením aj rozvoďák, zoštelujem a uvidí sa. Ale to asi potrvá.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
SO 545 (Člen)
26.06.2014 10:23:23
Offline

Re: Seřízení ventilů

ako bolo napisane vyssie : ak ti ulomilo vahadla mas skoro na 100% ventily v p..i
to uz nieje le o zostelovani ale rozborka motora.

Ventily , ojnice a ine radosti.

Zhod dole hlavu pozri tu paseku , mozno usetris cas a peniaze ked rovno zozenies good motor.

nevo7 (Člen)
01.07.2014 12:49:19
Offline

Re: Seřízení ventilů

To mi hovoril aj strýko, zhodím telá valcov a pozriem to, čo to narobilo, či čo to nenarobilo. Zajtra idem pozrieť jeden motor, uvidím, či bude dobrý, aspoň na tie diely, čo potrebujem.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr