Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » zvláštně ošoupaná guma řadičky

Krom (Člen)
08.08.2014 09:34:37
Offline

zvláštně ošoupaná guma řadičky

Ahoj, když jsem koupil moto od předchozího majitele tak byla řadička extrémně vysoko a nechápu jaký měl boty a jak stím vůbec řadil. Já musel zvedat vysoko celou nohu. Řadička byla i ošoupaná zešikma, u motoru plná vůbec netknutá guma a na kraji skoro nic. Chtěl jsem se zeptat hlavně z důvodu že motorku jsem koupil se servisní knihou a veškerou dokumentací, je po prvním majiteli a přijde mi zvláštní jak by někdo mohl zvládnout za 25.000km (moto bylo staré v tu dobu 5let) ošoupat řadičku a hlavně takhle zvláštně, vpodstatě jen půlku headshake. Třeba se někdo z Vás s něčím podobným setkal help díky.

osiris (Člen)
08.08.2014 09:42:58
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

...asi záleží na botách, nepřikládal bych tomu ale velkej význam, že se guma na řadičce ošoupává je běžný (a ošoupává se většinou do šikma) smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Drakoxxl (Člen)
08.08.2014 09:59:22
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

A nevotočil ji obráceněidontknow
...jinak nejvíc vošoupat gumy umí freš bigsmile


Lepší někdy, než nikdy.
Radek-Ban (Člen)
08.08.2014 11:13:40
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

normální to je ...je z měký gumy a taky se ošoupala na šikmo jak řikáš já už tam mam druhou a teď jdu koupit třetí a mam nalitano 50 tis smile1


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
corimec (Člen)
08.08.2014 12:38:43
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Někdo třeba jezdí v kanadách,tak si tu řadičku musí zvednout.

Krom (Člen)
08.08.2014 12:43:56
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Tak to jste mě uklidnili cool, jo a od kolika pls můžou být slyšet rozvody? Bavil jsem se po telefonu s kozakem a že má ted na nich 42tis a rok sou už slyšet, ptám se pač je teď nechávám měnit a mám tu stejnou zkušenost. Dělaj mi to ve Vrbovce, je to dobrý odďíl? idontknow
Diky moc

Krom (Člen)
08.08.2014 12:48:53
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

To je fakt, boty nejsou zákonem určovaný a každýmu podle jeho gusta, jediný co vým že v žabkách určitě nejezdil bigsmile

Krom (Člen)
08.08.2014 12:53:45
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Podle názorů od lidí co jsem četl, tak u rozvoďáku má každej uplne jiný zkušenosti. Nejvíc se píše mezi 40-60tis, je to pravda? Já jsem na té spodní a tak mě to zajímá idontknow vím že se tu dřív psalo že snad interval je 48tis,ale nikde jsem to jinde potvrzený nenašel. A tady je to samá fundovaná odpověd. good

Ondráš (Člen)
08.08.2014 13:22:37
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Krom psal:

Podle názorů od lidí co jsem četl, tak u rozvoďáku má každej uplne jiný zkušenosti. Nejvíc se píše mezi 40-60tis, je to pravda? Já jsem na té spodní a tak mě to zajímá idontknow vím že se tu dřív psalo že snad interval je 48tis,ale nikde jsem to jinde potvrzený nenašel. A tady je to samá fundovaná odpověd. good

Intervaly jsou v manuálu k motorce (ke stažení v download sekci tady na stránkách). Já mám na motorce 58 tis. a pořád drží.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Kelly01 (Člen)
08.08.2014 14:06:41
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Měním vždy v 72000km při servisu...


God Save The Queen!
Krom (Člen)
08.08.2014 20:17:28
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Tak jsem koukal jak do uživatelského tak do servisního manuálu a zaboha to nemůžu najít ten servisní interval na rozvodový řetěz idontknow mi pořád nejde do hlavy že by byl v skoro 40tis. po životnosti.... kamarád mi sice říkal že závodní motorky mění rozvodáky po sezone, ale tam tomu dávaji taky jinej čoud. Může být i rozdíl v tom že někdy řetěz vydrží mín a jindy víc? Je to přeci jen mechanická část a z fabriky může občas vyjít nějaký horší kus jak se pořád šetří na materiálech v rámci snižování nákladů....bad

Banditatom (Člen)
08.08.2014 21:21:29
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Rozvod se me prvne zacal ozyvat okolo 40tis ted mam 50 a uz je to ducatismile1


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Kelly01 (Člen)
08.08.2014 23:17:05
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Podle  napinaku...


God Save The Queen!
Filous (Člen)
08.08.2014 23:44:59
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

...já ho dělal na 42, uš sem to nemoch poslouchat, tagže normálka...a Kellyho neber vážně, ten blbne s Fernetubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pšán (Člen)
09.08.2014 00:37:21
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

..možná je to dáno tím luxusem,že každý válec má svůj rozvod.řetěz,každopádně po sezóně
  půjdou ven..a né z důvodu neposlouchatelnosti,ale za ten náběh si to zaslouží..
..k dnešnímu dni 76 750..
..marné,půlmotor..smokin


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Kelly01 (Člen)
09.08.2014 07:42:22
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Filous psal:

...já ho dělal na 42, uš sem to nemoch poslouchat, tagže normálka...a Kellyho neber vážně, ten blbne s Fernetubigsmile

Na všech 3 Banditech mi to v 72000 stačilo bo měl na napínáku ještě malou rezervu, v 42000 b\l jak novejidontknow

Ale zas na rozdíl od vás mi nevydrží řetězovka víc jak 20000bigsmile


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
09.08.2014 11:16:22
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

A teď si přectavte,že existují motorky,který mají řetězy celoživotní a je vječinou jedno,kolik set tisíc mají najetoevil


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
huskyb12 (Administrator)
09.08.2014 18:06:26
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

VikecB12 psal:

A teď si přectavte,že existují motorky,který mají řetězy celoživotní a je vječinou jedno,kolik set tisíc mají najetoevil

jj, máš recht, jeden takovej motor má u nás na vsi chlápek na pumpě na močůvku :)


ale di, Ty brepto ...
Banditatom (Člen)
10.08.2014 09:59:59
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

VikecB12 psal:

A teď si přectavte,že existují motorky,který mají řetězy celoživotní a je vječinou jedno,kolik set tisíc mají najetoevil

no aby ses s tej polamane vrtule neposralbigsmilebigsmilebigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
hlemejzd999 (Člen)
10.08.2014 18:59:40
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

VikecB12 psal:

A teď si přectavte,že existují motorky,který mají řetězy celoživotní a je vječinou jedno,kolik set tisíc mají najetoevil

no  s tim celoživotnim bych tak nechvátal ...
myslels to treba takhle jo ?
http://www.bmwgs.cz/forum/viewthread.ph … rowstart=0
nebo takhle

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_broken1200gs.jpg


evil


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
tomasNJ (Člen)
10.08.2014 19:25:17
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

tož to víš... každy na to navěšá hromadu pičovin, aspoň 350 kg a pak jde skotačit někam do rozvojových zemíbigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
VikecB12 (Člen)
10.08.2014 20:08:04
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

No jo,to je ten pokrok a modernabigsmile U mejch starců se to nestává,na tohle trpí ty dnešní elektromotorkysmokin


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
11.08.2014 08:29:43
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Jedno je pravda i na starejch japoncich byli mnohem kvalitnejsi materialy. Bohuzel jizdni projev se s tema mladsima motorkama tak nejak neda srovnat.. Takze to chce nejakou zlatou stredni cestu pokud se clovek nechce srat s elektronikou u novych ale i se svezt.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Rum-cajs (Člen)
11.08.2014 19:26:42
Offline

Re: zvláštně ošoupaná guma řadičky

Zajimavy je, ze na B650 se guma na radicce nejak extra neopotrebovavala (prodano s necelejma 40 kkm), zato na B1250 byla "na kost" po cca 30kkm. Vyreseno nakupem duralovy u strejdy lujze.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr