Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Problem s volnobehom

mazo (Člen)
13.10.2014 09:23:28
Offline

Problem s volnobehom

Nazdar kucí,
vcera som sa chcel ist tretikrat v roku previezt (prvykrat STK, druhykrat nova baterka - 2xcca50km).
Nastatoval som po troche "kaslania" na sytic a isla na tri valce (najazdene mam 25000km). Vymenil som sviecky, nastartoval a vsetko ok - isla na styri valce.
Nechal som zohrievat na sytuc a zacal som sa obliekat. vyrusilo ma kolisanie otacok hore dole. Tak som sa zacal hrat a citlivost sytica bola na 1mm. Privela sytica otacky na 6000, primalo zdochla.

Dlho som experimentoval a nepodarilo sa mi udrzat ju v chodu. Vzdy zdochla...
Dokonca som vypozoroval, ze nastavovanie volnobeznych otacok na karburatoroch je akoby mrtve - bez efektu.

Vzhladom na kilometre potrebujem ist aj tak na synchro a ventily do servisu, no chcem sa spytac ci to je tym alebo mam nieco skontrolovat, precistit?

Dakujem za rady...


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
K.a.s.y.m. (Člen)
13.10.2014 09:27:21
Offline

Re: Problem s volnobehom

No spis nez servis by potrebovala poradne projet.me to p delsi odstavce dela taky staci projet a prohrat a je klid.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
mazo (Člen)
13.10.2014 09:40:48
Offline

Re: Problem s volnobehom

a co to štelovanie volnobehu? mohol som nieco uzvat zurivym tocenim "točítka? Alebo je upchana ci zalepena tryska?


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Filous (Člen)
13.10.2014 15:02:37
Offline

Re: Problem s volnobehom

...po delší vodstáfce se může stát, že to de nepravidelně a nechce držet volnoběch, je potřeba to nejdřif projet a vohřát, jak píše Kasym...a točením šroubem štelování volnoběhu si nic neskazil, ale může prasknout lanko toho vovládání (mě se to stalo) a proto ti při seřizování vejška vonobjehu nereaguje...třeba...každopádně esi jezdíš tag jag jezdíš, tzn. málo, můžou bejt ty karbce zalepený a bude je potřeba rozhodit, vyčistit a seřídit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tachec (Člen)
13.10.2014 15:15:20
Offline

Re: Problem s volnobehom

mazo psal:

a co to štelovanie volnobehu? mohol som nieco uzvat zurivym tocenim "točítka? Alebo je upchana ci zalepena tryska?

Je to i v manuálu - ten volnoběh by jsi měl seřizovat pokud je motor úplně zahřátý, což tvůj případ nebyl, takže takhle na studeném motoru a ještě se sytičem seřídíš prd...


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
mazo (Člen)
13.10.2014 17:50:39
Offline

Re: Problem s volnobehom

nastavovania az na zohriatom motore je mi jasne. Ja som, ako som uz pisal, experimentoval so vsetkym smile1


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
Kožak (Člen)
13.10.2014 18:13:28
Offline

Re: Problem s volnobehom

mazo psal:

nastavovania az na zohriatom motore je mi jasne. Ja som, ako som uz pisal, experimentoval so vsetkym smile1

je zvláštní ,že já za celou dobu karbece nečistil a gut smile1
...joa s tim experimentovanim ...se hlavně neprokecni heleidontknownapř. von takovej sex se zvířaty nebejvá společností moc chápán surprised bigsmile


MRDAT!!!
mazo (Člen)
13.10.2014 19:03:46
Offline

Re: Problem s volnobehom

tak dnes som najazdil aspon 20km a zmena je jedine v tom, ze štelovanie otacok volnobehu je funkcne. Avsak podarilo sa mi ladit otacky medzi 4000 - 3000/min.
Obcas sa pridala pomala reakcia motoru na pustenie heftu.
Akonahle som to zladil pod 3000 tak plynule klesli az k nule smile2

Ma niekto dalsiu radu?
Alebo servis - podtlaky a synchronizaciu si netrufam spravit. Teda ak to moze ma mat vplyv na opisany problem...


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
mazo (Člen)
13.10.2014 19:14:43
Offline

Re: Problem s volnobehom

este mi napada - mohol by to robit falosny vzduch? pri vymene sviecok som jednu vyberal a zmonu naskrutkoval napr.

ale ked otocim heftom tak ide ochotne az po obmedzovac


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.
tachec (Člen)
14.10.2014 07:47:18
Offline

Re: Problem s volnobehom

Taky to může být starým benzínem... Jak dlouho ho máš v nádrži? Nemáš tam ještě loňský, když jsi letos najezdil jenom něco málo přes 100km? idontknow


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
K.a.s.y.m. (Člen)
14.10.2014 08:11:38
Offline

Re: Problem s volnobehom

Dloha odstavka nesvedci zadnymu autu ani motorcepokud bude pocasi udelej si odpoledne vejlet dotankuj cerstvej benzin a bude to dobry.Me Zabak po dvou mesicni odstavce taky prvnich 10km protestoval a pak to bylo dobry.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Mour (Člen)
14.10.2014 09:46:20
Offline

Re: Problem s volnobehom

Mazo: A jaksi vyřešil ten problém s karburátory loni, jak jsi psal, že pomalu klesají otáčky? bigsmile

...mě to třeba s tím volnoběhem udělalo po koupi u první 12 - staré svíce, nesynchronizace karbeců a neseštělované ventily ..

mazo (Člen)
14.10.2014 13:27:55
Offline

Re: Problem s volnobehom

no jo, loni ste poradili a znizenie volnobeznych otacok pomohlo.
Preto som sa na vas obratil aj teraz smile1


Vidieť a byť videný je základ bezpečnosti. Vedieť predvídať je dokonalosť.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr