Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Cestování » Lago di Garda

Honzik1 (Člen)
04.06.2007 22:18:26
Offline

Lago di Garda

Zdarek,
Lidi prosím Vás v srpnu se chystám s přítelkyní na moto(já B12 ona B6) do Italie na Lago di Garda, kde máme sehnaný ubytko od známý. Tak jsem se chtěl zeptat, zdali nemáte někdo s touto trasou zkušenosti(trasa, délka, doba, poplatky, zajímavosti atd...). Vím, že tudy jezdí dost motorkářů, ale žádnýho známýho nemám kdo by tudy jel. Tak kdyby se chtěl někdo podělit o zkušenosti budu mu vděčnej!!!good


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Tommy - Yelluv synek (Nový člen)
04.06.2007 22:43:30
Offline

Re: Lago di Garda

...na Lago di Garda bydlet,ale jinak vyrazet pres den cim dal vod nej.Nic pro poradny bajkery.bad
...okolo vodicky v zacpe mezi 10000000000 Helmutu....sick
...jed na Monte Baldo,Santa Anna d'Alfaedo,Erbezzo,Bosco Chiesanuova,Bolca,Roveretto,Passo Borcola,Alba di Canazei...atd. smile1

škardík (Člen)
04.06.2007 23:04:03
Offline

Re: Lago di Garda

Bylo to super. Nejvíc byl přejezd od gardy směr benátky nějakým průsmykem. Jinak líp než na gardě bylo na lago d ledro..


viz avatar:)
Jarken (Člen)
05.06.2007 07:18:06
Offline

Re: Lago di Garda

Byl jsem na Lagu loni, bydleli jsme v Tignale s nádherným výhledem shora na jezero, ale pokud jde o ježdění má Yellův synek recht!Cesta z Riva del Garda do Tignale (cca 25 Km) po záp. straně jezera byl opruz i na motorce sick, nepředjedeš nikoho a nic páč na to není místo a cesta se klikatí jak had a vede snad 20-ti různě dlouhými tunely.

Cesta z Česka na Lago pokud nebudeš spěchat po dálnici a pojedeš skrz Rakousko (nejlépe k Zell am See, přes Grosglockner, nebo Mittersil a dolů na jih např.St.Jakob Defereggen - přejezd do Itálie přes Staller Sattel good a pak Dolomity, nemá chybu!Klikatí se to až do Trenta, no a pak už to máš do Rivy kousek.Ale ježdění kolem Laga by mělo spočívat v tom, že se vyhneš sjíždění dolů na jih  směr Gargnano - potažmo Brescia a zůstaneš v horní části Laga, přejedeš na jeho východní stranu přes Rivu del Garda na Torbole a dál směrem Mori, Bosco Chiesanuova a okolí.Na západní straně bych se pak vydal k Molina di Ledro, Lago d'Idro a podobně.

A mimochodem na koupání v Lago di Garda zapomeň - voda je studená jak prase a na západní straně pomalu nenajdeš kde bys do vody vlezl.

Zatím tak vše, pokud ještě něco chceš nejpovolanější je zde Yello a jeho synek, ti tam nedaleko bydlí no né?No ano!


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
Bedřich (Člen)
05.06.2007 08:57:32
Offline

Re: Lago di Garda

Tak to ste mi to trošku zkazilismile2 no nic, lepší teď tady, než potom na místě...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Jarken (Člen)
05.06.2007 10:12:12
Offline

Re: Lago di Garda

Nic jsme Ti nezkazili, na Lagu je nádherně, jde jenom o tu jednu cestu surprised, okolí je luxusní good


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
Honzik1 (Člen)
05.06.2007 11:27:41
Offline

Re: Lago di Garda

Díky za info good ještě by mě zajímalo jestli se to dá na jeden zátah, nebo radši někde přespat?idontknow


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
vorel (Člen)
05.06.2007 11:50:07
Offline

Re: Lago di Garda

četls co ti napsal Jarken?
po dálnici dá...


řikám si hurikán
Jarken (Člen)
05.06.2007 12:11:31
Offline

Re: Lago di Garda

Četl jsi co Ti napsal Vorel?bigsmile

Jinak to máš po dálnici přes Č.Budějovice - Linz -Mníchov - Innsbruck - Brennerský průsmyk - Bolzano - Trento do Riva del Garda kolem 806 Km, za benál při ceně cca 30 Kč/l počítej za cestu 1700 Kč při spotřebě 7 litrů/100 Km.

Ale po dálnici bych tam určitě nejel sick ale vzal to směrem jak jsem Ti psal výše no né?No ano!


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
Honzik1 (Člen)
05.06.2007 14:23:12
Offline

Re: Lago di Garda

wowbigsmile
Jarkene to bylo skoro vyčerpávající psaní, dík moc za info...kupuju mapu a jdu plánovat cestu:good
Díkes máš u mě beer


Kdekoli jseš, cokoli děláš, záleží na Tobě
Michal GSX (Člen)
05.06.2007 23:16:10
Offline

Re: Lago di Garda

Jarken psal:

Četl jsi co Ti napsal Vorel?bigsmile

Jinak to máš po dálnici přes Č.Budějovice - Linz -Mníchov - Innsbruck - Brennerský průsmyk - Bolzano - Trento do Riva del Garda kolem 806 Km, za benál při ceně cca 30 Kč/l počítej za cestu 1700 Kč při spotřebě 7 litrů/100 Km.

Ale po dálnici bych tam určitě nejel sick ale vzal to směrem jak jsem Ti psal výše no né?No ano!

a nešlo by něco stou spotřebou?třeba vyhazovat kvalty když pojedu z kopce?


jen chlap ví,co chlap potřebuje !
Bedřich (Člen)
05.06.2007 23:31:39
Offline

Re: Lago di Garda

To je to jezero tak studený(červen/červenec)???

Někde jsem čet, že jet z Zell am See jak jinak než přes GG dál na Cortinu, Canazei a až do Laga že se to nedá stinout za den(cesta mimo dálnici) Je to tak?

jo a čet jsem co psal Vorel i Jarkensmile1


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Jarken (Člen)
06.06.2007 07:19:31
Offline

Re: Lago di Garda

Bedřich:

Dá se to za jeden den, jen to bude škoda smile2 a na hlavu idontknow!

Na Grossglockneru pokud je hezké počasí je totiž třeba se zastavit na Edelweisspitze, pak případně i na Franz Josef Hohe bigsmile, pozevlovat, pak sjet dolů směrem na Lienz - ten rychle přejet páč je hnusný sick - no a do Itálie do Dobbiaca - Cortiny d'Ampezzo,dát kafe, pak přes Passo di Falzarego, nebo Passo di Giau (doporučuji) - do Arabby - Passo Pordoi - do Canazei - pak Moena - Predazzo - Cavalese -no a odtud třeba najet na Brennerskou dálnici do Trenta odkud to je do Rivy del Garda již nedaleko.

Celkem je to teda nějakých odhadem 380 Km, ale po klikaticích bigsmile a škoda proletět jen tak Dolomity no né?No ano!


Autor je zatvrzelý konzervativec a hrdý chachar, který je paličatě přesvědčen, že Baník je king a patří do Slezska, ne na Moravu!
jirka silver (Člen)
06.06.2007 07:53:12
Offline

Re: Lago di Garda

Jarken v pátek vyrážím poprvé na moto, jezdím tam na lyže Canazei a okolí.Jedem autem s vlekem na dvě mašiny.Třetí jsme
vrazili do auta pro rychlý přesun ideální.
Tornateeeeeeee smile1
Hvězdicové vyjížďky celý týden.good


Najdete nás na každém kilometru
Bedřich (Člen)
06.06.2007 12:10:36
Offline

Re: Lago di Garda

Taky tam jezdim na hory-Moenagoodgood  tak právě plánuji léto...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
VikecB12 (Člen)
07.06.2007 10:01:56
Offline

Re: Lago di Garda

Jel sem to loni v srpnu.Odjezd rano z Brna,odpoledne sme to zapíchli v kempu pod Grossglocknerem,druhej den pres Cortinu na Gardu.Koupali sme se každej den,voda supr.Cesta zpět po dálnici na jeden zátah v deštisickbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
jirka silver (Člen)
14.06.2007 08:39:08
Offline

Re: Lago di Garda

Včera jsme se vrátili.Nalítali jsme tam 1400km.Pár poznatků :
1.Za poplatky na passa dáš stejně jako za benzín za 4 dny jsem
platil 60E
2.Jezdil jsem s laďákem vše ok
3.Značení silnic super ostrá zatáčka značená šipkama,když je 60km můžeš 80km vpohodě.Jak je 30km brzdi.
4.Nutné na výjezdu koukat co nejdál do zatáčky + hlídat už tu další
5.Ubytování 24,5e se snidaní(bohatou) + garáž,hadice na moto
6.Když je na nebi trochu vidět oblohu pláštěnku nenavlíkat
cca za 5 km je suchá silnice
7.Na passech jsou značené železné rošty délky cca 1-2m za mokra pěkně kloužou
8.V tunelech je často voda a končí ostrou zatáčkou tak klídek
tmavé plexi do tunelu není dobrý
Starý lidi jsou příjemní né jako ten ksindl na hranicích.
Krásný je všechno super Cortinagood
Jen pár postřehů brambory co tam byl poprvé v létěgood


Najdete nás na každém kilometru

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr