Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Startér

Aldatuner (Člen)
28.03.2015 15:58:02
Offline

Startér

Zdar kamarádi...mám takovýto problém se startérem: točí se mi jen na prázdno a neroztáčí motor. Nevím jak je to tady, ale jestli je to třeba jako u osobního auta, tak by to znamenalo, že se nevysunuje pastorek a nejde do záběru s ozubeným kolem, které je spojené s klikovkou.
Máte někdo zkušenost??
Stalo se mi to už za jednoho teplejšího lednového dne, kdy jsem chtěl pokusit se motorku rozhejbat...ale baterka nebyla v kondici. Parkrát to motorem otočilo a pak už se točil jen na prázdno. A dneska už teda s plně nabitou baterií se dělo to samé...jen se točí na prázdno.
Díky za odpovědi help

Filous (Člen)
28.03.2015 16:46:22
Offline

Re: Startér

...je to jinak než u auta, u motorky je startér ve stálym zábjeru a mezi stratérem a klikou je volnobježka...ta je pot levym víkem kliky...stává se, že se povolí šroup, kerym je chycená na kuželu na klice a protáčí se ááánebo je volnobješka f prdeli...sundej víko a skontroluj tu volnobješku...nebo to dej někomu, gdo ví, dyby ses na to necejtil...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Aldatuner (Člen)
28.03.2015 19:30:19
Offline

Re: Startér

A je pod tim vikem olej nebo je to oddeleny od naplne? Mam to davat na servis k jednomu mekanikovi, tak to mozna necham na nem.

osiris (Člen)
28.03.2015 20:04:01
Offline

Re: Startér

...je to propojený, je tam olej, musel bys motorku před sundáním víka naklonit


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Mour (Člen)
28.03.2015 21:34:01
Offline

Re: Startér

osiris psal:

...je to propojený, je tam olej, musel bys motorku před sundáním víka naklonit

good stačí dát motku na hlavní stojan a jednu stranu podložit 2cm prkýnkem

Aldatuner (Člen)
28.03.2015 23:18:32
Offline

Re: Startér

Ok, dekuji za rady. To bych asi mohl zvladnout. cool taky chci trochu mit poneti co se skryva uvnitr stroje.

Aldatuner (Člen)
04.04.2015 12:43:12
Offline

Re: Startér

Tak jsem dneska schodil levé víko a ten centrální šroub volnej, říkám si paráda smile1 Dotahli jsme to s tátou, víko zadělali a motorka šla natočit....ale asi při třetím startu opět protáčení na volno. Měli by jste radu jak to řádně dotáhnout, aby se u toho nic nezku....lo?? Případně jestli tu volnoběžku shodit a zkontrolovat ty kuzěly??
Opět předem díky za rady.

Filous (Člen)
04.04.2015 13:39:19
Offline

Re: Startér

...ten šroub musíš zalepit a nejlíp červenym loctitem, jinak se ti bude povolovat pořád...a nejlíp ho dotáhnout vzduchovou bouchačkou...jestli to po dotažení fungovalo, volnoběžka bude cajk...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
04.04.2015 13:43:35
Offline

Re: Startér

...jo a neš to dotáhneš, tu volnobješku stahni s kliky a kužel na kerym je naražená votři do sucha ať nejni vot voleje...samo i díru...no a dyš na ten kužel dáš kapku lepidla taky, tag uš to nigdo nesundábigsmile ...neboj, dyš tag se to vohřeje, lepidlo povolí a rozebereš tocool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Aldatuner (Člen)
04.04.2015 16:09:32
Offline

Re: Startér

OK, díky za rady.
Volnoběžka šla dolu, ty plochy jsme otřeli do sucha, závit vyčištěnej a odmaštenej, zalepený, ale středněpevnostním loctitem (modrým), šroub utaženej asi na 110 Nm.
Jestli to ted nebude držet, tak jedině zavařit vobloukem coolcool
Každopádně ještě jednou díky za rady a zkušenosti good

Filous (Člen)
04.04.2015 16:33:20
Offline

Re: Startér

...teť uš to bude cajkgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
kukin (Člen)
25.04.2015 21:23:30
Offline

Re: Startér

Zdarte lidi,
mám podobný problém asi. Nahrál jsem to na video, hlavně kvůli zvuku co to dělá, ale nevím jak to dostat tady a přes co smile2. Vytáhl jsem startér a borec jak jej rozebral tak byl vevnitř prý celý zamarasený, tak ho pročistil, ale už to nedokázal složit, že prý je na to nějaký přípravek či co, aby každý z uhlíků byl jak má být a kde má byt. Nicméně jsem rozdělal i víko a podařilo se mi sundat volnoběžku a teď ještě dotaz - mohu ji celou vyčistit a odmastit, třeba v benzínu, anebo jen ty dosedací plochy a zbytek nechat jak je? Díky za jakoukoliv reakci, či radu.


Suzuki Bandit S 600, 1998
osiris (Člen)
25.04.2015 23:34:58
Offline

Re: Startér

...odmastit stačí jen kužel na hřídeli na který je nasazená, jinak je to zbytečný, protože má pod víko olej přístup


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Ondráš (Člen)
26.04.2015 00:05:28
Offline

Re: Startér

kukin psal:

Zdarte lidi,
Nahrál jsem to na video, hlavně kvůli zvuku co to dělá, ale nevím jak to dostat tady a přes co smile2.

Na Youtube a sem dát odkaz.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kukin (Člen)
26.04.2015 06:27:12
Offline

Re: Startér

Aha tak to me nenapadlo.. Hodil jsem to tam a je to pod timto odkazem http://youtu.be/LauyE7UZkmg kde v prvnich 20s to je nahrano. Jinak s tim odmastenim jsem to myslel hlavne tak, ze jestli bych necemu spis neuskodil, kdybych to odmastil cele a nahodil to. Je mi jasne ze se to pak opet promaze pri startu.


Suzuki Bandit S 600, 1998

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr