Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

Pavel1991 (Nový člen)
23.05.2015 11:13:03
Offline

kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

Ahoj chlapy ,smile1
mám doma bandita 600 1988 ,50 000 km ,a mám velký problém s kolísajícíma otáčkami,motorka delší dobu stála +-1-2 rok a dokonce byla v plovákové komoře zelenounka usazenina ,udělal jsem ventily na 0.10 a 0.20 ,vyčistil a rozebral karb. nastavil hladinu na 17 mm ,bohatost na 1.8 ot. vyfuk origo ,,svíčky jsou starší ale jsou krásně opálené ,fajvky a zapalovaci kable jsou puvodni ,nádrž byla vyčištěna do sucha a nalitý nový benzín ,filtr je nový ,gumove mezikuse (karb -motor) kontrolované tak by to přisávat nemnělo ,membrána na 4 válci má malou dírku ,ale je to v té dosedací mistě kde se přitlačuje klobouček(víčko) tak jsi myslím že to tam přitlačené je ,(požkozeno spíš neodbornou montáží)....motorka chytá na cvrnknutí ,po častečném seštelování podtlaků už nechcípe na volnoběch ,ale když seřizuji po domácku dělaným měřákem(hadička s vodou se škrtící tryskou ze zapalovače a 5 mm hadičkou pro akvarka ,tak mezi sebou valce pretahuji vodu ,ale ne rovnomerne na preskacku,obcas se to drží ,najednou 1 valec zacne tahat moc ,po chvilce zase druhej ,a nejsem schopný to seštelovat na stejnou uroven ,vcera sem ji projizdel a po zahrati 10 km ,tak rafička krasne držela volnobeh a nekolisala (10 minut),chcipl jsem ,5 minut stala a pak zase kolisaly otacky 1000 -1300,a byl jsem tam kde pred tim ,po tom vycisteni karburatoru to taky chvilku drželo krasne a pak to zase zacalo delat ,takže bud mám málo přiškrcenou hadičku a nejsem schopný to presne sestelovat a nebo je v chyba v membrane nebo nevim ,je pravda ze od zacatku ladeni podtlaku se to zlepsilo ,ale furt to neni ono ,otacky padaji hezky (někdy !!),ale to kolisani na volnobeh je strasny ,ale je divny ze obcas má chvilky že to vydrží 10 minut drzet krasne ,ale staci chcipnout a zachvilku nastartovat a dělá to zase ,už nevím ,lanko plyn je ok a nijak nezasekává ,  proč mi nejdou sestelovat ,delam 1+2 pak 3+4 a pak 2+3 ,prosím o rady ,sezona běží a motorka stále trčí v garáži bad

osiris (Člen)
23.05.2015 12:07:24
Offline

Re: kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

...třeba jsou karburátory už celkově moc vyběhaný


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
proste_ja (Člen)
25.05.2015 07:54:34
Offline

Re: kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

Hele a funguje ti snímač polohy škrtící klapky (Throttle position sensor)? Též mi to dělalo kraviny s volnoběhem a byl špatný - nefunkční tento snímač.

K.a.s.y.m. (Člen)
25.05.2015 08:08:57
Offline

Re: kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

motor poměrně v pohodě běží i bez toho senzoru


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
25.05.2015 09:46:57
Offline

Re: kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

proste_ja psal:

Hele a funguje ti snímač polohy škrtící klapky (Throttle position sensor)? Též mi to dělalo kraviny s volnoběhem a byl špatný - nefunkční tento snímač.

starej bandit nemá snímač polohy škrtící klapky...

jinak na mojem starém banditu naprosto to samé...chytal na žblept na sytič držel otáčky ale jakmile se ohřál tak  si poskakovali otáčky zhruba od 1000-1300ot/min. Ptoblem byl v tom co už psal Osiris prostě už ty karburátory byli vyběhané a vzhledem k ceně ojetiny nemá smysl řešit výměnu....


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
touchside (Člen)
25.05.2015 10:04:38
Offline

Re: kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

A co karbce z bouracky?  Jsou drahy?


Co by to bylo za svět, kde by se na držku nepadalo :) !
SuJazuwaki (Člen)
27.05.2015 09:25:55
Offline

Re: kolísající otáčky,nejdou seřídit podtlaky ,bandit 600

www.motopuzzle.cz
Pro představu...


SuJazuwaki

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr