Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Volnoběh

papaja (Člen)
01.07.2015 19:04:22
Offline

Volnoběh

Ahoj, mám 650 vodníka stříkačku, a začal mi zlobit volnoběh následovně. Když nastartuju studenou motorku, je všechno cajk i kdybych s tim jezdil po městě celý vodpoledne. Jakmile je venku vedro a motorka je plně zahřátá a chci ji znova nakopnout, chytne, ale volnoběh se dost líně škrábe z 500ot. na normal, a po cca 4 vteřinách běží volnoběh na 1200ot. Stačí ale prásknout plynem, nebo dojet ke křižovatce, a opět volnoběh se drápe z dost nízkých otáček na normal (někdy i zdechne). Takhle to pak zlobí celou cestu, dokud jí zase nenastartuju studenou. Pokud jí ale teplou startnu třeba 5x, tak většinou chytne náhodně zase ok a volnoběh je zase jak přibitej po jakoukoliv dobu jízdy. Tak a teď co s tim :) Otevřená nádrž bez efektu, synchronizace a ventily hotový, vzduchovej filtr nic, bohatost směsi bez efektu. Přijde mi to jak nějaký blbý čidlo, který při zahřátym stavu řekne nějakej blábol jednotce a tak pak má problém s volnoběhem. Díky za rady ...

papaja (Člen)
05.07.2015 11:54:21
Offline

Re: Volnoběh

Tak co jsem zatím vyčet, zatím to vypadá na špatný palivový čerpadlo. Řešil tu někdo vyčištění nebo výměnu ? Dík.

papaja (Člen)
09.07.2015 15:48:01
Offline

Re: Volnoběh

I když u blbýho čerpadla by to zlobilo i za jízdy a ne takhle sporadicky. Tak že by jednotka ? Fakt to nikdy nikdo neviděl tenhle problém ? Dík za jakoukoliv radu .. Pavel

VikecB12 (Člen)
09.07.2015 16:15:08
Offline

Re: Volnoběh

Vubec netuším jak je to u téhle stříkačky,ale dá se to napíchnout někde v Suzuce na diagnostiku? Třeba bys měl hnedka jasno a muže to byt nějaká ptákovina. Má to štelovatelnej potenciometr na klapkách? Asi jo a tam se určitě bude nastavovat nějaká výchozí hodnota(zkušenost z BMW,kde je to alfou a omegou dobrýho běhu motoru a dá se to tady nastavit jen za pomocí dobrého voltmetru) a pak to má jistě lambdasondu ve výfuku a ta taky umí odejít a kecat jednotce blbosti. Pak je tam jistě někde regulátor tlaku paliva.... A proto mám rači karbec,vo fůru starostí míň,ať si kdochcecochceříká...smile1


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pavel1250SA (Člen)
09.07.2015 21:28:21
Offline

Re: Volnoběh

papaja psal:

Ahoj, mám 650 vodníka stříkačku, a začal mi zlobit volnoběh následovně. Když nastartuju studenou motorku, je všechno cajk i kdybych s tim jezdil po městě celý vodpoledne. Jakmile je venku vedro a motorka je plně zahřátá a chci ji znova nakopnout, chytne, ale volnoběh se dost líně škrábe z 500ot. na normal, a po cca 4 vteřinách běží volnoběh na 1200ot. Stačí ale prásknout plynem, nebo dojet ke křižovatce, a opět volnoběh se drápe z dost nízkých otáček na normal (někdy i zdechne). Takhle to pak zlobí celou cestu, dokud jí zase nenastartuju studenou. Pokud jí ale teplou startnu třeba 5x, tak většinou chytne náhodně zase ok a volnoběh je zase jak přibitej po jakoukoliv dobu jízdy. Tak a teď co s tim :) Otevřená nádrž bez efektu, synchronizace a ventily hotový, vzduchovej filtr nic, bohatost směsi bez efektu. Přijde mi to jak nějaký blbý čidlo, který při zahřátym stavu řekne nějakej blábol jednotce a tak pak má problém s volnoběhem. Díky za rady ...

Svíčky? Studený/teplý?


Je lepší bejt zdravej a bohatej, než nemocnej a chudej.
papaja (Člen)
10.07.2015 07:27:10
Offline

Re: Volnoběh

Ahoj, svíčky jsem zapoměl zmínit, ty jsou taky měněný. A dělá to jen když to chci nastartovat znova teplý. Čím víc vendro, tím to zlobí víc. Nastartovaný za studena to nezlobí i když se motor zahřeje, ale jakmile přijedu třeba k benzínce a znovu to natočim, je to tam.

Pavel1250SA psal:
papaja psal:

Ahoj, mám 650 vodníka stříkačku, a začal mi zlobit volnoběh následovně. Když nastartuju studenou motorku, je všechno cajk i kdybych s tim jezdil po městě celý vodpoledne. Jakmile je venku vedro a motorka je plně zahřátá a chci ji znova nakopnout, chytne, ale volnoběh se dost líně škrábe z 500ot. na normal, a po cca 4 vteřinách běží volnoběh na 1200ot. Stačí ale prásknout plynem, nebo dojet ke křižovatce, a opět volnoběh se drápe z dost nízkých otáček na normal (někdy i zdechne). Takhle to pak zlobí celou cestu, dokud jí zase nenastartuju studenou. Pokud jí ale teplou startnu třeba 5x, tak většinou chytne náhodně zase ok a volnoběh je zase jak přibitej po jakoukoliv dobu jízdy. Tak a teď co s tim :) Otevřená nádrž bez efektu, synchronizace a ventily hotový, vzduchovej filtr nic, bohatost směsi bez efektu. Přijde mi to jak nějaký blbý čidlo, který při zahřátym stavu řekne nějakej blábol jednotce a tak pak má problém s volnoběhem. Díky za rady ...

Svíčky? Studený/teplý?

VikecB12 (Člen)
10.07.2015 08:03:01
Offline

Re: Volnoběh

Kluci,máte stříkačky,tak se smiřte s tym,že to doma neodhalíte. Ty špatný starty za tepla vodhaduju fakt na nějakou špatnou lambdasondu,nebo čidlo teploty atd... Ale je nesmysl to řešit doma stylem výměny dílů,když nevíte,co je špatně...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
10.07.2015 08:34:28
Offline

Re: Volnoběh

většinou na to mívá vliv jen čidlo teploty vody pro řídící jednotku.stříkačka má na start jinej režim než na volnoběh na "sytič" kterej přechází postupně na režim ohřátého motoru. pokud dostane jednotka hlášku že je voda jinak teplá než studená tak podle toho prostě volí režim startování.tohle konkrétně se doma vyzkoušet dá.stačí to čidlo odpojit a jednotka přejde do nouzového řežimu startu a motor nějak naskočí. jen počítej s tím že čím teplejší bude motor tím hůř poběží protože to prostě bude moc bohatý kvůli tomu že si jednotka bude myslet že to je pořád studený.
Jinak viz Vikec...diagnostika a nebo znát odporový hodnoty čidel při daný teplotě a přeměřit je..systém pokus omyl s výměnou dílů je zbytečně drahej když diagnostika stojí pár korun.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr