Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Klepání do stupeček - epizoda druhá

tricetsest (Nový člen)
02.07.2015 21:46:40
Offline

Klepání do stupeček - epizoda druhá

Zdravím,

nedávno jsem sem psal, že mi B12 r. 2000 klepe do stupaček a nevím čím to je. Měnil jsem shodou okolností zadní gumu, a tak jsem se mrknul na řetěz a podíval se pod kryt spojky. Řetězové kolečko je ok, rezeta taky v pořádku, ale i přes to, že jsem celý řetěz vyčistil, dochází k tomu, že některý článek je zřejmě zatuhlý, špatně dosedá na řetězové kolečko a to způsobuje to klepání. Problém je v tom, že příští týden ve středu mám odjet na dovolenou, kde mě čeká 5 tis. kilometrů a nerad bych zůstal nepojízdný někde uprostřed Balkánu. Co se může stát, když dochází k takovému klepání? Nechtělo se mi už do Béčka investovat, protože po sezóně asi půjde do světa, jinak bych nad tím tak neuvažoval. Navíc o víkendu jsem pryč, tak není moc času na řešení. Díky za každý názor good

VikecB12 (Člen)
03.07.2015 08:45:26
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

Sundal bych zadní kolo,abych měl pěkně volnej řetěz a postupně bych ho článek po článku vyzkoušel,jestli se ohýbá,nebo je uplně tvrdej. Popřipadě ho rozhejbat,extra namazat a počitat s tym,že je to jeho poslední štace... Jo a když už budeš mit kolo venku,tak si zatoč ložiskama v kole a v rozetě,ty se taky umí přenášet do stupaček,stejně jako třeba odcházejicí ložisko pod spojkou nebo řetězovym kolečkem...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
XJelen (Člen)
03.07.2015 09:02:48
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

Bouchání do stupaček pravidelně při rychlosti v obci většinou předznamenala výměnu řetězu. Nepravidelně vytahanej, v rychlosti kolem 50kmh chytí tu správnou frekvenci kmitů a tluče jak kladivem.


Strýcfajtr !!!
tomasNJ (Člen)
03.07.2015 14:21:51
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

a podle mě to bude tak na 80% spojka řetězu...smile1


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
VikecB12 (Člen)
03.07.2015 15:08:13
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

tomasNJ psal:

a podle mě to bude tak na 80% spojka řetězu...smile1

Šak proto sem psal,že bych prolezl řetěz článek po článku a očekávám verdikt od zakladatele ve znění "prolezl sem celej řetěz a je tuhej ve spojce,co s tym?" ...good


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
corimec (Člen)
03.07.2015 18:09:19
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

taky bych se přiklonil nepravidelně vytahanýmu řetězu

Kelly01 (Člen)
03.07.2015 18:20:17
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

pussy, pokud jedeš 5000km tak to neřeš, kup nižší třídu ČZ, a budeš na vejletě v klidu, bez kol to zas taková darda nebudeidontknow


God Save The Queen!
tricetsest (Nový člen)
07.07.2015 22:11:58
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

Nakonec to dopadlo tak, že jsem radši koupil novou řětězovku, protože podle všeho už byl řetěz na odchodu good

Loser (Administrator)
08.07.2015 08:51:33
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

tricetsest psal:

Nakonec to dopadlo tak, že jsem radši koupil novou řětězovku, protože podle všeho už byl řetěz na odchodu good

no a pomohlo to?idontknow


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Lihy (Člen)
08.07.2015 10:23:06
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

Loser psal:
tricetsest psal:

Nakonec to dopadlo tak, že jsem radši koupil novou řětězovku, protože podle všeho už byl řetěz na odchodu good

no a pomohlo to?idontknow

ptá se expert, kterej sháněl řetěz ve francouzskym blázincibigsmile

Loser (Administrator)
08.07.2015 12:12:06
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

Lihy psal:
Loser psal:
tricetsest psal:

Nakonec to dopadlo tak, že jsem radši koupil novou řětězovku, protože podle všeho už byl řetěz na odchodu good

no a pomohlo to?idontknow

ptá se expert, kterej sháněl řetěz ve francouzskym blázincibigsmile

a nasel goodgoodgood Dokonce i s obcerstvenim a to vse ZDARMA!!!! good To byl kua vejlet bigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
tricetsest (Nový člen)
08.07.2015 15:02:43
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

Loser psal:
tricetsest psal:

Nakonec to dopadlo tak, že jsem radši koupil novou řětězovku, protože podle všeho už byl řetěz na odchodu good

no a pomohlo to?idontknow

Pomohlo good Teď už to nijak neklepe a já se nemusím strachovat, že někde po cestě vytratím řetěz. Já na něm najel přes 20 tis. a ten předemnou těžko říct kolik, takže už měl asi nárok na odchod do důchodu bigsmile

touchside (Člen)
22.07.2015 20:19:23
Offline

Re: Klepání do stupeček - epizoda druhá

jeheee tak ten muj uz je urcite pred smrti :DDD nezahratej klepe jak ta pica :DD kdyz uz nejakou chvili jedu je to o hodne lepsi ale za studena ssebou mrda jak osmnactka :D dalsi investice pred dovcou :DD se poseru


Co by to bylo za svět, kde by se na držku nepadalo :) !

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr